MATSTE BERICHTEN. ilapkomgn Beriehten. zers voor hun aangenaam en degelijk onderricht en overhandigde beide ais bewijs van waardeering een net cadeau. De tweejarige cursus begon met Dijn a 30 deelnemers en eindigde met 10 L vroeg niet ot' het beschimmeld was, Een deskundige verklaarde, dat het getoonde banket beschimmeld is, en wel nadeelig voor de gezondheid is, doch niet gevaarlijk voor het leven. De eiscli luidde f 25 of 25 dagen, om dat bekl niet vooraf heeft gezien oQ de waar ook beschimmeld of bedorven Arr. Rechtbank te Middelburg. De eerste zaak, welke heden in het openbaar voor de rechtbank te Middel burg werd behandeld was die tegen L. J C slager alhier, beklaagd van het ver knopen van geitenvleesch voor schapcn- ▼leesch, van welke zadk wij destijds mel ding maakten De eerste getuige C. J. Mulder, echt genoot» van A. Seijs', agent van politie, heeft aan bekl gevraagd om een scha-, penboul van ongeveer twee kilo en /.ij' vroeg naar den prijs. Bekl. antwoordde 90 cent per kilo, en vroeg nog: „Vam dat schaap?" Toen het vleesch was afge leverd, nam haar man alles' in beslag, aan het dier zat een staart mei touw vastgemaakt Bekl. verklaarde, dat er wel gesproken is van schapenvleescli, doch dat hij ge zegd heeft, dat dit f 1 20 kost en men dit te duur vond. Hij heeft niet gezegd „van dal schaap". Op een vraag van den verdediger, zegt getuige, dat zij ~s morgens ook in den winkel is geweest, dn aat de vrouw van bekl gezegd heeft dat schapen vleesch f 1 20 kostte, maar ^tlal zij het niet kon leveren, omdat zij het niet kou afsnijden. De tweede getuige, A. Seijs, zeide, dat bij hel eerste bezoek gesproken is met de vrouw, en deze f 1 20 vroeg, ta ter vroeg de man f 0.90, ook deze ge^ tuige hield vol, dat bekl. zeide „van, dal schaap" Getuige nam het dierm beslag en leverde het aan de keurmees,- ters over. Bekl bekende den schapenstaart aan de geit te hebben gebonden. De pre sident zegt, dat dit wel degelijk wijst op de poging om geitenvleesch voor scha pen vièesch te verkoopen Nogmaals op verzoek van den verde diger, houdt getuige vol, dat C gezegd heeft „van dat schaap". Hij erkent er heen gegaan te zijn, omdat hij gewaar schuwd was. Do derde getuige, J Jongepier, keur meester, heeft het dier erkend als oen oude geit, en zulk een Sier wordt ge woonlijk voor 50 cent verkocht. De eerste getuige a décharge, De Wit, keurmeester te Vlissingen, als des kundige gehoord, verklaard, dat zoo wel schapen als geilen gewoonlijk jong worden geslacht, het schapenvleesch kost ongeveer -15 50 cent per i/2 kilo, van geitenvleesch weet hij den prijs niet, gewoonlijk wil het goede publiek geitenvleesch voor schapenvleesch elcn. De tweede getuige 5 decharge, S Men- dels, Israëlitisch godsdienstleeraar, ver klaart, dat bekl mei zijn medeweten nooit geiten heeft geslacht, bekl. staat bij hem bekend als iemand, die niet wil lens en wetens bedrog zal plegen Het geen bekl. deed, gebeurd hier ter slede meer De officier wees erop, dat vast staat, dat geitenvleesch voor schapenvleesch is verkocht en dat getuigen Seijs en vrouw schapenvleesch wilden koopen; ook slaat bij hem vast, dat bekl. getracht heeft het publiek in den waan te bren gen. dat hij schapenvleesch leverde. De officier wil in aanmerking nemen dat bekl. nog nooit is gestraft en hij moeilijk >n zijn zaak kan worden gemist en cisch- te 3 dagen gevangenisstraf De verdediger, rar J. J. Heijse, prees de mildheid der gevraagde straf; er is echter geen sprake van bedrog, omdat zij die kochten, vooraf wisten wat zij koclilen Ook staat niet vast, dal bekl de strafbaarheid van zijn daad voelde; hij deed slechts wat ook andere doen Do beide eerste getuigen wilden beslist hebben van dit bepaalde dier; de lislige kunstgreep van het aanbinden ran de staart, is eerst ontdekt na den verkoop. De prijs van schapenvleesch was ge noemd f 1 20: dat getuigen genoegen na men met vleesch van f 0.90 was reeds een bewijs, dat zij beslist van dit dier wildon hebben Het opzet tot bedriegen plaat niet vast en hij vraagt daarom) vrijspraak voor bekl De officier repliceerde en was over- I uigd dat er wel degelijk sprake is van een lislige kunstgreep. De verdediger wees er nog op, dat de staart eerst na den verkoop is gezien; was. De overige zaken en de ;even wij morgen lilsprakep Raad van Beroep (Ongevallen verzekering) Middelburg. In de heden alhier gehouden openbare terechtzitting van dien raad had de uit spraak plaats in zake W G., Middelburg en C. B Nijmegen, waarbij de beslissin gen van hel bestuur der Rijksverzeke ringsbank werden bevestigd en aan kla gers hunne vorderingen werden ontzegd. In zake M. S„ wed. G. S., Wemeldinge, F C H. Oostburg, H Ewed. B. N Ierseke, II. Kechtg. L. KKamper land, werd de vordering om ouder domsrente ontzegd en de beslissingen be vestigd. LEGER EN VLOOT. U n i f o r ra w ij z i g i n g. In verband met de invoering van de korte pantalon met beenwindsels van grijze wollen stof voor de onbereden on derofficieren en verdere militairen is be paald, dat deze ook in gfloole- en ce- remonieele-tenue zal worden gedragen. De grenadiers en jagers dragen in die tenue de lange pantalon. Builen dienst en bij kleine diensten is toegestaan in groote, ceremonieele en kleine tenue voor eigen rekening te dra gen voor onberedenen lange pantalon, zoomede sabelkoppel, drager en sche de van verlakt leder; voor heredenen af- hangriemen en sabellasch van verlakt leder, muts van model vorm en afmetiiv gen De enkelkappen voor cadetten zijn vervallen. SPORT. Voetbal. Zondagmiddag speelt een slerk mili tair elftal uit het Middelburgsche garni zoen op het terrein achter de meelfa briek legen M. V V. O Het militair mu ziekkorps zal den wedstrijd met zijn vroo- lijke wijsjes aanvullen. GESNAPT In den nacht van Woensdag op Don derdag zouden onder St. Jansleen (Heikant), twee personen van Stekene een 250 K G vlas1 over de grens brengen. Zij werden door Iwee dienstdoende Duil- sciiers overvallen, waarbij op zeer korten afstand schoten gelost werden. Zekere B d. B. werd door een kogel in het bo vendeel van de dij getroffen, tengevolge waarvan hij in een nabijzijnde sloot tui melde, terwijl zijn kameraad Ed M. ia den arm werd geraakt De toestand van de B was ernstig. Ilij werd uit het water geholpen, op eeu kar gqladen en naar zijn woning vervoerd; zijn Been zal worden geampuleerd. ER IN GELOOPEN Men schrijft ons uit Koewacht Zekere M. van Slekene werd door de Duitschers aldaar verdacht, natuurlijk op aanwijzing van dorpsgenoolen, deel te nemen aan smokkelparlijen en wat in hun oog het ergste is dan bij die gele genheden in deze streek onbekende Bel gen op hun verzoek en tegen betaling over de grens te helpen Dezer dagen kwamen Iwee Fransch sprekende heeren bij M met het verzoek hun op Nederlandsch grondgebied te brengen. M stemde toe en des avonds zou de tocht plaats hebben Op het punt over de grens te gaan ontpopten de hee ren zich in twee Duitsche officieren. Hun niets kwaads vermoedende geleider werd gearresteerd en gevankelijk naar Duilschland getransporteerd, waar hij een jaar over zijn betoonde hulpvaar digheid kan nadenken. DUITSCH WATERVLIEGTUIG OP DE SCHELDE. In verband met het feit, dat een Duitsch watervliegtuig, dat verdwaald en wijst er ook op, dat Seijs gezegd heeftwas, Zondag 11. op de Schelde binnen bij het eerste bezoek het dier aan de i Nederlandsch gebied is neergestreken en, vrouw te hebben aangewezen Pleiter j na zijn vergissing te hebben opgemerkt, blijft er bij, dat de beidé eerste getuigen I weder is opgestegen en weggevlogen, verkeerde instrumenten waren om het heeft de Duitsche regeering aan de Ne- derlandsche doen weten, dat de bestuur der van het vliegtuig ter verantwoording zal worden geroepen, en dat maatregelen zullen worden genomen om herhalin gen, voor zoover mogelijk, te voorkomen. UIT DEN HAAG. Tweede Kamer Voortgezet wordt beoogde doel, straffen van bekl te be reiken. Ook slond terecht J. C. v. L koop man te Middelburg, beklaagd van het verkoopen van beschimmeld banket aan J. C. Legerstee. Deze als getuige gelioord. zeide dat bekl. hem vroeg of hij wat lekkers wilde de i>ehandeling van het wetsontwerp tot koopen. Hij kocht een pond voor Scent, w ijziging van de vermogensbe- na het eten van een stukje ervan,kreeg lasting. hij pijn in het lijf en in het hoofd De heer Mar chant, die zijn giste- Bokl. zeide, dat getuige verteld heeft ren afgebroken rede voortzet, betoogt, wel een half pond te hebben opgegeten dat het huidige stelsel berust op een fic- Hij kocht hel van de Keijzer aan het! tie,d ie door wijziging van de multiplïca- pakhuis der firma van der Harst op de tor geen werkelijkheid wordt. Het ont- Groenmarbt. i werp zal allereerst recht geven en, daar De getuige J de Keijzer, zeide Van zijn alles in prijs stijgt, ook geld. patroon last te hebben gehad eenige De heer Juten acht, dat de pachter blikken mol banket weg te doen; toen door deze wetswijziging een hoogere hij dit wilde doen kwam van L in hefc pacht zal moeten gaan betalen, omdat pakhuis en kocht een paar blikjes, van de pachtheer er door gedwongen zal wor den beier de waarde van zjjn grond te kennen. De heer vanNispen (Nijmegen) acht de door den heer Kooien uiteengezette regeling billijk en bepleitte dit uitvoerig, daarbij bet zijns inziens vexatoire vanl de voorgestelde regeling betoogende. De heer Teens tra betoogde, dat de geopperde bezwaren schromelijk zijn overdreven Het Tweede Kamerlid W .1 Alber- da lieeft de volgende schriftelijke vragen tot den minister van oorlog gericht le. Is het de bedoeling van den mi nister, dat de regeling der zg landbouw- verloven voor gemobiliseerden ook gel den zal voor arbeiders van industrie en landbouw, teneinde deze in staat te stel len den grond, waarop zij levensmidde len voor hun gezin verbouwen, behoorlijk te bewerken, 2e. Indien de eerste vraag bevesti gend wordt beantwoord is Zijne Exc. dan bereid maatregelen te nemen, waar door een billijke toepassing der regeling ten behoeve van bedoelde arbeiderszoo- veel mogelijk wordt verzekerd; 3e. Indien de eerste vraag ontken nend wordt beantwoord, is Zijne Exc. dan bereid een zoodanige .uitbreiding der regeling te overwegen, dat ook door ar beiders die levensmiddelen ten eigen ge- bruike verbouwen ervan kan worden geno ten? Hier ter stede is in den ouderdom van 64 jaren overleden mr. M. de Pimto, een bekende persoonlijkheid op het gebied van devredesbeweging en als zoodanig een der voormannen in den bond „Vre de door recht" Tal van vereenigingen op kerkelijk, maatschappelijk, rechtskundig philantropisch- en onderwijsgebied ver liezen in hem een krachtigen steun Het Hoofdcomité der Nationale Ten toonstelling van Kunstwerken bericht, dat de trekking der loterij ten bate van het Kon Nat. Steuncomité 1914 definitief zal plaats hebben den 22 April 1915 tegen over notaris mr. G. Ba x Het Bureau van het Hoofdcomité is verplaatst naar de Prinsessegracht no. 12. BEURSBERICHT. Staatsfondsen beter Nederl. Staatsiee- ning stukken van f 500 en f 1000 99 een zestiende a 99 drie zestiende stuk ken van f 100 en f 200 99Vs 993/8. In dische leening 97 a 97i/4 kleine coupu res 971/8 5 978/8- Integralen 573/4, certific 671/2. Russen 66 Handelsverg. Amsterdam 248, flauw Amerikanen zonder handel. Steels 44%. Amalgamated 553/8. Kon Peil- 480. Gec. Holl, 159. Markt zeer stil. UIT AMSTERDAM. De commissie Ier voorbereiding van een centrale bank van volkshulp-, spaar en voorschotbanken benoemde in de bij eenkomst van heden ten kantore van de Algemeene Centrale alhier haar bureau naar aanleiding van de op 13 Maart j.l. in den Haag onder leiding van den minis ter van financiën gehouden vergadering van krediet-instellingen Op deze verga dering werden de statuten voor de op (o richten centrale besproken. Da be doeling der commissie is, een centrale bank op te richten, waarbij alle instellin gen van volkskrediet zich kunnen aan sluiten met volkomen eerbiediging hunner onafhankelijkheid. Zij vleit zich, dat op deze wijze een algemeene aansluiting dier instellingen kan verkregen worden Zoodra de concept-statuten gereed zijn, zal de commissie een vergadering samen-, roepen van afgevaardigden van volks hulp-, ispaar- en voorschotbanken in Nederland, ten einde omtrent oprichting en statuten van de centrale een besliss,ng te nemen. Het plan der commissie is, de concept-statuten tijdig aan de besturen der daarvoor in aanmerking komende instellingen te doen toekomen. De commissie is ,als volgt samenge steld: H. G. T. H. Fiedeldy Dop, voorz., mi". J C. Boaz, onder-voorz., J. D D. Pruis- sen, secretaris, mr. L. H. Feschotte^ mr J. G. Pijnacker Hordijk, mr. J. J. Heijse, J. C M Brugïna, J. M. Maury, II D. J. Ouwersloot. Het bureau is gevestigd Keizersgracht 263 Amsterdam. Hel telegrafisch verkeer met Engeland ondervindt groote vertraging. Voor de vierde kamer van de recht bank werd tegen J. J K,. G., gewezen dir recteur van de „Mutual^ te Amsterdam, 6 maanden gev.straf geëischt met aftrek va« de voorloopige hechtenis. DE VER STATEN EN DE BLOKKADE. LONDEN, 19 Maart Uit Washington wordt gemeld, dat de Vereenigde Staten de Britsche nota betreffende de Duitsche blokkade niet zullen aanvaarden, maar aan de geallieerden zullen doen weten, dat zij de maatregelen welke in deze nota worden aangekondigd beschouwen als te zijn in strijd met de gebruikelijke wetten en dc usance der praktijk. OOSTENRIJK EN ITALIË ROME, 19 Maart Volgens de „Tribuna" en het „Giornale d'Italia" zou men in politieke kringen aannemen, dat de re geering te Rome aan die te Weenen be richt heeft, dat Oostenrijk en Italiêj moeten overeenkomen om de door Ita lianen bewoonde, tot Oostenrijk behoor rende streken af te staan aangezien an ders dc oorlog onvermijdelijk zou zijn TEGEN DE DARDANELLES KONSTANTINOPEL, 18 Maart (Off) 's Ochtends om htalf twaalf openden 14 vijandelijke pantserschepen het vuur op de Dardanellen-rorten. Om 3 uur 's mid dags trok zich oen deel dier schepen voor ons vuur terug, terwijl 8 pantser, schepen nog tot 5 uur in den middag l zeer groote tusschenpoozen het vuur onderhielden. Behalve de „Bouvel" is nog een vijandelijke torpedoboot gezon ken Fen Engelsch paulserschip van het ,Irresistible-type werd zoodanig getrof fen. dat het niet meer aan den strijd kon deelnemen Een ander panlserschip van t „Cornwallis-type" werd ook bescha digd en was gedwongen zich uit de gevechLslinie terug te trekken. GEEN JAPANSCHE KRANTEN BERLIJN, 19 Maart. De regeering heeft dien invoer van Japansche bladen verboden SCHENDING VAN DE CHILEENSCIIE NEUTRALITEIT? LONDEN, 18 Maart. Een telegram uit Lima meldt, dat de gewonde officieren van de „Dresden", welke door den En- gelschen hulpkruiser „Orama" te Val paraiso werden aan wal gebracht, ver klaren, dat de „Dresden" vijf dagen te Juan Fernandez bleef om kolen te laden en te repareenen. Op 15 Maart lag de kruiser op een afstand van -400 meter aan de kust voor anker, toen het Brit sche eskader naderde en het vuur open de. De "bevelhebber van de „Dresden' heeft geprotesteerd tegen de schending van de neutraliteit van Chili. De bevelhebber van het Engelsche es kader verklaarde daartegenover, dat hij bevel had ontvangen de „Dresden" le vernielen, waar hij deze ook zou ontmoe ten. De bemanning van de „Dresden" vluchtte in booten naar het strand ea liet den 'kapitein met enkele leden der bemanning op het schip achter, waarop de kapitein het kruitmagazijn in de lucht liet springen. De officieren van de „Dresden" verklaren verder, dat ook een Chileeasche schoener door Engel sche granaten werd beschadigd. De Chileensche kruiser „Zentano' heeft last gekregen om de bemanning van de „Dresden" af te halen. [De commandant van de „Orama" ont kent echter met beslistheid, dat de Chi leensche neutraliteit zou geschonden zijn De toestand bij Memel is aan het ver anderen Vermoedelijk zijn het zwakke Russische strijdkrachten die in Memel binnendrongen. Tegenmaatregelen zijn ge troffen. Alle Russische aanvallen lus^chen Pis- sec en Orchiz evenals ten N. en ten W. van Prasuytz werden afgeslagen, meer malen onder zeer zware verhezen voor den vijand. De toestand ten Zuiden van de Weichsel is onveranderd. BL'RGER-GE V INGE N EN ZüRlCII, 18 Maart Volgens de offici- cele opgaven zijn van 21 Oct lol en met 20 Maart in t geheel 20 475 personen! door Zwitserland uit de concentratie- Itampen in de oorlog-voerende landen teruggekeerd, nl 7650 Duitschers. 1980 Oostenrijkers en 10 845 Fransclien. UIT TURKSCIIE BRON. BERLIJN, 19 Maart. Hel „Milli tele- graafagentschap meldt, dat de twee En gelsche pantserscliepen van het „Irres- sistiblc" type (1898—1902, 15.250 ton, 750 koppen) en van het „Africa" type (1903— 1905, 16 600 ton, c.a. 800 kop pen), waarvan gemeld was dat zij bescha digd waren, later door het Turksclie vuur in den grond geboord zijn VERGADERINGEN. CONCERTEN ENZ, MIDDELBURG. Dinsdag 23 Maalrt. Concert Flameut, Vrelust, Verzin, Cone, en gehoor zaal. Dinsdag 30 Maart Tooneel vereeni- giög Schouwburg. Op Hoop van Zegen. Maandag 12 April Vergadering Na- tuurk. Gezelschap. Soct. Verge noeging 8 uur UIT MIDDELBURG. De raad dezer gemeente is bijeenge roepen tegen Woensdag a s. nm. 2 uur Op de agenda komt o.a. voor: Installatie van hel nieuwe lid, dr. Ja- pikse; benoeming van een wethouder: uitbreiding aantal klerken le klasse Ier secretarie; verordening regelende het toe zicht op hel gewicht van brood; aangaan van een geldleening. UIT VLISSINGEN. Doordat de dagboot Koningin Wilhel- mina gisteravond a an de Kolenkade aan kwam inplaats van aan de Zuiderponlon en daardoor verhaald moest worden, kwamen de rei zigers eerst tegen 8 uur van boord. Doordat alle bagege streng onderzocht werd (schijnbaar op last der militaire autoriteiten, want meerdere of ficieren waren in de visitatiezaal) ver trok de maiUrein eerst te 9 uur, bijgevolg met drie uur vertraging. UIT DEN HAAG. De club van vrij-libcrale Kamerleden zond aan hun medelid mr. W. H. die Beaufort' afgevaardigde voor Amersfoort, die heden zijn 70en verjaardag vierde, met hunne gelukwensehen, een 'fraai ge schenk. De journalisten der perstribune uit de Tweede Kamer deden liem een tele gram van gelukwensch toekomen. De minister van koloniën gevoelt zich heel veel beter en zal zeer spoedig zijn werkzaamheden hervalten. Tweede Kame r. Ver volg.De heer Bos verdedigde het ontwerp en be- streedt het standpunt der heeren Koo len en Tydeman en verklaarde zich legen, bevoordeeling van de eigenaars van na tuurmonumenten. Wel hebben voor het behoud en den aanleg dezer het rijk, de provincie en de gemeente hun taak. Minister Treub deelde mee, dat de vermoedelijke opbrengst der wijziging 8 i 10 millioen zal zijn, ongerekend de tijdsomstandigheden, waardoor dit be drag misschien tot 5 a 6 millioen zal da len. UIT AMSTERDAM. In een dezer dagen gehouden alge meene vergadering van sigarenFabrikan- j ten heeft men besloten het standpunt i in December aangenomen te handhaven en zich dus te verzetten tegen elke la- j baksbelasling, in welken vorm ook i DUITSCH LEGERBERICHT. I BERLIJN, 19 Maart. Ambt In Cham- I pagnc. mislukten weder een Fransche aan val Noordelijk van Mesnil en Noordelijk I van Béau Sejour 2 officieren en 70 sol- I daten werden gevangen genomen. Met I zware verliezen trok de verslagen vijand onder ons succesvol vuur in zijnq stel- lingeii terug. i Z. O van Verdun maakten de Fran- 1 schen eenigen voortgang. In de Woeuvre- vlakle werden zij afgeslagen. Aan den Oostelijken rand van het plateau duurt de strijd nog voort. VERSCHILLENDE BERICHTEN. Te Rotterdam zijn, naar de N. R. C. meldt, aangehouden de werklieden C'. S., J. V. en J. P., die verdacht worden té. Sommelsdijk drie varkens te hebben ge stolen. De varkens werden met de Mid delburgsche boot naai" Rotterdam' ver voerd. Uil het Rijksopvoedingsgesticht te Leiden is Dinsdagavond een jongen ont lucht. Te Warmond, waarheen hij zich had begeven, trachtte de politie hem te arresteeren, wat haar echter niet gelukte, omdat de knaap zich verzette met een ijzeren staaf, welke hij uit het gesticht had moegenomen. Hij wist in de richting van Heemslede te ontkomen en daar is hij door de politie gearresteerd. De politie heeft echter eerst eeuige schoten op hem afgevuurd en hij schijnt door een schot licht te zijn geraakt N. R C. - Van de centrale werkplaats vau de Holl IJz. Spoorw. Mij., te Haarlem, ia 700 K G. Bankalin gestolen. De door de firma A. Friederich te Arnhem in den handel gebrachte tand reinigingsmiddelen en eau de cologne, werden naar wij vernemen, op de Koloni ale tentoonstelling te Semarang door de jury met Goud bekroond. De mede door daze firma geëxploiteer de eau de cologne van de firma Johnnn Maria Fritz Farina te Arnhem', gedepo neerde merken „1648" en „Zum St Jo sephverwierf eveneens de gouden me daille. ZUIGELINGENSTERFTE Blijkens een onlangs in de St. Crt. gepubliceerde statistiek steeg het sterfte cijfer der zuigelingen per 1000 geboor ten in 1911 voor "liet r ijk van 9152 lot 96.58 en voor onze px'ovmcie van T00 IS tot 122.52. Zeelandwordt slechts -rrer-i troffen door Brabant (149.70—155 17) eo Limburg (143.48—148,55). De N. R. C. leekent hierbij aan de stijging van het rijkscijfer blijkt in alio provinciën, behalve Z.-Holland, eveneens le hebben plaats gehad Friesland en de beide Hollanden vertoonden dc gun-' stigsle. Zeeland maar vooral Brabant cc Limburg de hoogste cijfers, in deze pro- cinciën meer dan dubbel zoo hoog als ia Friesland, Dit verschijnsel is constant, en met het oog op het groote belang der zaak, zou een nader onderzoek aaar de oorzaken en de middelen ter bestrijding zeker alle aanbeveling verdieneu. Zou de vereeniging Het Nederiandsche Volk deze zaak niet eens kunnen aanvatten? Fen vrouw bij Hamburg is 106 jaar geworden Zij is nog zeer flink. Eergister ontleenden we aan de N. R. Ct, dat de barones de Vaughaji4 die gedurende de laatste jaren van ziju leven de gezellin van koning Leopold IC van België was, zelfmoord zou hebben gepleegd Een lïeuler-bencht in Engelsche bit- den zegt evenwel alleen, dat ze een schot van een revolvertje in de zij zou hebben gekregen. De toestand moet volstrekt niet! ernstig zijn. De commissie voor de kunst van de stad New-York heeft in daartoe beko men opdracht geadviseerd, het zegel en do vlag van die stad uit de kleuren oraii* je, wil en blauw le doen beslaan Ea dit in navolging van de oude Staalschol vlag, waarin immers vóór 1630 het oranje het rood van tegenwoordig verving. Na tuurlijk werd de commissie daartoe fle- leid door de gedachte aan de wijze, waar op het toenmalige Nieuw-AmsleixkUn Hums New-York werd geslicht.

Middelburgsche Courant | 1915 | | pagina 2