BIJVOEGSEL FEUILLETON. CHRISTINE, Verschillende Berichten. VAS I>E VA» Woensdag 5 Nor. 1913, no. 262. Hajaarszitting der Provinciale Staten van Zeeland. Dinsdag 1 November 1913 Aanwezig 3G leden, afwezig «iel kennis geving -de heeren H J- E Gerlach van SI Joosland en G van de Putte. Nadal de voorzit ter inr. II. J Dijck- nieester, Commissaris der Koningin de vergadering luid geopend werd liet onder zoek der geloofsbrieven van de nieuw ge kozen leden, de heer J A de Bruijne, II R. Slruve, W. Melis en A van der Weijde opgedragen aan een commissie van 3 leden, nl den heeren Fruijtier, Ita- kebcekc en Mulder Deze commissie advi seerde lot toelating, waartoe werd beslo ten Daarop werden de nieuwe leden be- cedigd De voorzitter hield toen de volgende toespraak Mijne heeren zaagt gij in uwe zomer vergadering menige verandering op de banken, in de spanne lijds, die najaars- en zomerzitling scheidt, hebben Zea land's Staten verliezen van bcleekenis ge leden. Reeds in Augustus, op den 6cn en 18en dier maand, overleden achtereen volgens de heeren J. H lleijse en II. P. den Bouwmeester. Eerstgenoemde, de nestor van uwe vergadering, 71 jaren oud, had '36 jaar lang zitting in de Staten gehad, waarvan l(i jaren als lid van Gedeputeerde Stalen Overeenkomstig den wensch der familie brachten wij een stille hulde aan zijn groeve. Hier spreek ik, namens u 'allen, een woord van dank voor al (hetgeen de overledene gedu rende 'zulk een lang tijdperk voor de provincie heeft verricht. (Teekenen van instemming.) In Maart 190G voor hel distriet Middel burg gekozen, had de lieer Den Bouw meester met een lusschenruimle vaneen jaar in (uw college zitting gehad In Juni j I. was zijn mandaat hernieuwd Man van 'kennis en van bijzondere Wils kracht, is zijn heengaan op 59 jarigen leeftijd ook voor de provincie een ver lies van beteekenis. De heer S Louwerse mocht, niet het herstel verwerven, dat liem kracht zou hebben gegeven den arbeid in uw midden voort te zetten en nam ontslag als lid der Staten. Den 30slen October jl. is hij over leden. De leden, die hem in 1910 zagen zitting nemen, sluiten'zich bij mij aan in de waarde eren de herinnering aan een welwillend ambtgenoot, dien zij ongaarne missen Hetzelfde mag ik, uil uw mond sprekende, verklaren leu opzichte van mr. A. J. Fokker, die door u werd afge vaardigd naar 's lands raadzaal Hem worden de kracht en het beleid toege dacht, zoo onmisbaar voor liet vervullen van bet hem opgedragen mandaat Ik wensch de daareven toegelaten le den geluk met liun benoeming en verzoek lien plaats te nemen. Ingekomen stukken. Alsnu worden behandeld de ingekomen stukken, zijnde: Kon besl. van 1 Aug. no. 28 lol goed keuring' vmi liet besluit der Staten van 8 Juli 1913 no S lol wijziging van het reglement op de wegen en voetpaden. Voor kennisgeving aangenomen. Kon. besl. van 6 Aug 1913 no 39 tol goedkeuring van het besluit der Stalen van 8 Juli 1913 no. 26 lot vaststelling van de grenzen der werken tot zeewering en .oeververdediging van den calamiteit-j Naar het Engelsch. door L. G. AIO BE KL Y. 44. „Arme Marion! Arme, arme Marion! Op onkosten voor haai- verzorging be hoeft «iet gelet te worden. Zij moet alles hebben wal zij noodig liceft, het mag haar aan niets ontbreken En indien liet bestuur van het gesticht iels uoodig heeft kunnen zij zich wenden lot Mevrouw Stanlorth, p. a. Mrs. Milton, 180 flow er- straat." De dokter sclu-eef het adres op in zijn notitieboek; toen keek hij weder naai- het bleeke onrustige gezicht dat op hel kus sen lag en hij zei langzaam „Was er nog iets dal ik voor u doen kan; ja, niet waai-? Zou u mij nu wil len zeggen wat dat is?" Een zwakke blos kleurde de bleeke wangeneen oogenbiik sloeg zij de oogen neer en Kaar handen bewogen zenuw achtig over liet dek. „Ik weel dal hij boos op mij zal zijn", zei zij eindelijk, „maar ik uioel u verzoeken hem te gaan bezoeken Ik ben zoo bang dat hij erger is dan hij denkt, dan wij allen denken En u heeft geheimhouding beloofd. Dat heeft u zen Moggersliilpolder en van den Anna- Yosdijkpolder. Voor kennisgeving aangenomen. Kon. besl. van 19 Aug 1913 no 29, lol goedkeuring van de sluiten der Staten van 8 Juli 1913 no 9 tol wijziging van bel besluit lol aanstelling, in vasten dienst der provincie, van arbeiders op de Pro vinciale wegen van 8 Juli 1913 no. 3G, tot aankoop van grond langs den weg van Breskcus naar Groede; van S Juli 1913 no. 35, lol verkoop van grond langs den weg van Oostburg naar Zuidzandc. Voor kennisgeving aangenomen Kon. besl. van 15 Sept. 1913 no. 59, lol goedkeuring van de besluiten der Slaton van: 8 Juli 1913 lio. 10a, tol shilling van een gcldlcening van ten hoogste 1 81 000 voor het voorschot aan de vereeniging tol Christelijke verzorging van krankzinnigen in Zeeland 8 Juli 1913 no. 19, tot nadere regeling van de jaarwedde eu wijziging van den titel van den beambte bij de Provinciale bibliotheek; 8 Juli 1913 no. 10, tot intrekking van bel beslaande reglement: betreffende^ (jen veeartsen ijkuudigen dienst en lol vast stelling van een reglement omtrent het toekennen van toelagen uil de Provin ciale kas aan door gemeenten bezoldigde veeartsen 8 Juli 1913 no 7, tot wijziging vim het besluit tot vaststelling van regelen voor het pensioimeereh van en het verlcenen van wachtgeld aan ambtenaren en be dienden in dienst der provincie Zeeland en van hel reglement op de pensionnee- ring van weduwen en weezen van Pro vinciale ambtenaren in Zeeland. Voor kennisgeving aangenomen. Kou. best, van 30 Sept. 1913 no 33, lot goedkeuring van het besluit der Sta ten van 8 Juli 1913 no 12a, tot wijzi ging van de begrootihg der Provinciale in komsten en uitgaven voor 1913; Voor kennisgeving aangenomen Kon besl. van 3 October 1913 no. 51, tol goedkeuring van hel besluit der Stalen van 8 Juli 1913 no 11a, lol vast stelling der rekening van de Provinciale inkomsten en uitgaven over 1911; Voor kennisgeving aangenomen. Kon. besl. van 1 Oct. 1913 no. 55, lol goedkeuring van de besluiten dor Sta len van 8 Juli 1913 no. 13a, lot vaststel ling van de begrooling der Provinciale inkomsten en uitgaven voor 1914, en no. 11a, tot heffing van opcenten op de rijks belastingen voor ;1U11; Voor kennisgeving aangenomen verslag 1912 1913 van de Vereeniging „Nchalennia" lol instandhouding en be vordering van Walcherens natuur- en ste denschoon en dankbetuiging voor liet toe gekende subsidie; Voor kennisgeving aangenomen, kennisgeving door mevr de wed. II. P den Bouwmeester van het overlijden van haar echtgenoot. Voor kennisgeving aangenomen Adres der gemeente Serooskerke (Schouwen) om een subsidie van i' 205 tot bijdrage van de kosten van de huis houding der gemeenten voor 1911 Dit adres zul naar Ged Staten gaan, dfc tlan daarover advies zullen uitbren gen in de zomerzitling Meedeelingen Ged Staten Voorts is aan de orde een mcdedeeling der Ged. Staleii omtrent; den post, voorkomende onder liooi'dsl. IX der uilgaven in de Provinciale be- grootingen voor 1912 en 1913 ter bestrij ding van behoeften, welke haar omschrij ving niet vinden in de artikelen der be grooting; ondcrhandschc aanbestedingen do presentielijsten der vergaderingen van hun college; de samenstelling der afdeelingen van hun college. Deze mededeelingeu worden voor ken-' nïsgeving aangenomen. Buitengewoon lid van Ged. Stalen Benoeming van liet lid der Stalen be doeld in art. 89 der Provinciale wel. beloofd, niet waar?" herhaalde zij hef tig, terwijl zij haar beide handen naar hem uitstak. Fergusson keek een weinig misnoegd. „Ik heb immers al eens beloofd, dat ik aan niemand ter wereld iets zal ver- lellen van hetgeen ik zie of hoor in dit huis", zei hij en zijn stem klonk een weinig verstoord. „Ilc zal 'mijn belofte houden Meer kan ik niet zeggen Is er iemand dien ik moet bezoeken?" De don- dere oogen werden nu op Christine ge vestigd, die aan het voeteinde van het bed stond, een stilzwijgend en belang stellend getuige van het zonderlinge loo- nect. „Ik wou gaarne dal de dokter een be zoek bracht aan mijn den zieken man dien u geholpen hebt", zei zij weifelend „wilt u hem den weg wijzen naar de kamer Wilt u hem uitleggen dat ik dat Madge hem verzoekt alles aan den dokter mee te doelen wat zijn ziekte be treft? Hij zal er wel boos om zijn" dal tot Fërgussón, „maar ik denk dat u hem wel begrijpen zult u zult hem wel kalmeeren." „Is hij? begon Fergusson, maar zij raakte hem aa!n met een van haar rustelooze handen en zei ernstig „Ach, vraag niet of ik u vertellen wil wie hij is-, hij is heel ziek geweest; hij is hier gekomen toen hij beter werd", weder keek zij schichtig den dokter aan, „tnaar voordal hij hier kwam was hij erg ziek en heel ongeluklkig. Ach! wees De heer Ysebacrl stelt voor deze benoe ming in de volgende vergadering te doen plaats hebben Dit voorstel in stemming gebracht zijnde, wordt aangenomen met 31 legen 9 stemmen. (Tegen stemden de heeren De Veer, Van der Vliet, Neeteson. Maarleveld, Bleiker, Homhach, Van Dal- sum, Van Zuijen, Paap.) o o r s l e 11 e n lol aanhouding. De voorstellen van Ged. Staten lol aanhouding van. een verzoek van den raad der ge meente St. Philipsland om subsidie voor wegs verbetering een adres van E. Iluijghcbaerl om wij ziging van het besluit tol verleening van een renteloos voorschot van tramwegen op Zuid-Bcveland en van een adres van dr. J. iW. Jenny Wcijerman en M. On- nen om een renteloos voorschol voor gelijk doel; een verzoek van de commissie voor de grindwegen in Schouwen en bet bestuur vim hel swalcrschap Schouwen, om in het reglement op de wegen en voetpaden bepalingen op 1c nemen betreffende breedte van veilingen, met een adres van adhacsie van hot bestuur van het water schap Groot- eh Klein Ferdinaudus; een verzoek ynn Burg en Welh. van Sclxorc, om een subsidie voor de verbete ring van den Schoorsche Zoulewcg; een verzoek van bet bestuur der ver eeniging „Nchalennia" om aan liet ver-{ leenen van voorschotten voor de ver betering van wegen do voorwaarde te binden, dat de wegen beplant moeten worden, werden zonder hoofdelijke stem ming aangenomen. Verzending naar de a f- dodingen Voorstellen van Ged Slaton tol wijziging van liet reglement op do we gen en voelp.iden; afwijzing van een verzoek van den Bond van Nodorlandsolie Schil der patroons om subsidie voor' in Middelburg op te richten leergangen in hel huisschilders- ambacht nadere regeling der jaarwedde van den legemvoordigen griffier der Stalen; vaststelling van eene regeling voor de belooning van liet personeel der Pro vinciale sloombooldionsten herstel van wandschilderingen in het Gerechtsgebouw toekenning van een renteloos voorschot voor wegsverhetoring van ten hoogste f 8800 aan de gemeente Arnemuiden; afwijzing van een verzoek van den pol der Borsseleu om subsidie voor wegsver- belcring; afwijzing van een verzoek van Burg en Welh van Wissekerke lot het maken van een steiger te Kamperland, met eene mcdedeeling omtrent hel maken van eene aanlegplaats aan den Onruslpolder en na der voorstel van Ged. Staten naar aanlei ding van een tweede verzoek van Burg en We til (hierbij is nog ingekomen een adres van M II Van Hoe en andere inwo iters van Wiskenkerke, waarin verzocht wordt bet adres niet aan le nemen en zulks op ongeveer dezelfde als de door B. en W. aangevoerde gronden afwijzing van hel aangehouden verzoek van het bestuur der vereeniging „Groen teproeftuin Zuid-Beveland' om subsidie met een mcdedeeling van hel bestuur der vereeniging, (bierbij wordt een nader adres van de vereeniging voorgelezen, waarin zij mededeelt llians koninklijk te zijn goedgekeurd); betreffende een adres vim de eommis-i sïe van toezicht op de proefvelden in j Zeeland, om een subsidie voor den aan leg van proeftuinen voor 1914; vevleenuig van ecu crediet van C1000 aan de Maatscliappijj tol bevordering van van landbouw en veeteelt in Zeeland, voor een Ln 1914 le Middelburg te hou den Provinciale Landbouwleniöous telling, sluiting van een geldleeniug van ten hoogste 1' 100 000 voor buitengewone werken sluiting van een geldleeniug van ten hoogste f 590,000 voor een renteloos voorschot voor den aanleg van tramwe gen in Zeeuwscli-Vlaanderen; wijziging van de begrooling der provin ciale inkomsten en uitgaven voor 1913, vriendelijk voor hem", riep zij uit en plotseling kon zij zich niet langer goed houden, „laai hem met rust; hij heeft zulk een ongelukkig leven gehad De bitter ongelukkige uitdrukking van haar oogen maakte diepen indruk op Fergus son, hij nam liaar bevende hand iu de zijne en zijn sterke handdruk moest iemand geruststellen. „Ik zal mijn best voor liem doen", zei hij opgewekt, „en zal geen onnoo- dige vragen doen U hoeft niet bang le wezen dal ik mijn best zal doen andere dingen le weten te komen dan zijn ziekte. U kunt op mij vertrouwen." En met een blik uil zijn bijzonder betrouwbare oogen verzocht iiij Christine hem voor te gaan naar zijn nieuwen patient. Zwijgend lie pen zij samen de gang door, die Chris tine 'snachts alleen was doorgegaan; toen zij getikt had, fluisterde de dokter haar toe „'•l Is misschien beter als u niet be trokken wordt in een geschiedenis die wellicht een zeer onaangenaam geheim kan bevatten Zou u niet heen gaan? Ik kan zelf wel verklaren wat ik kom doen." Christine schudde het hoofd, en er kwam een zeer gedecideerde trek om haai- mond, een trek dien de dokter als een. van de meest karakteristieke ei genaardigheden van Christine leerde be schouwen „Neen ik wil liever doen wat zij mij gevraagd heeft", zei zij Ik ben niet wijziging van de begrooling der provin ciale inkomsten en uitgaven voor 1914. Wordt voorgesteld en beslgjpn deze. voorstellen in de afdeelingen in behande ling te nemen. Trekken der afdeelingen. Vervolgens ging men over tot het trek ken der afdeelingen, die als volgt samen gesteld zijn: le afdeeüng (12 leden) de heeren- Bleiker, van Zuijen, Maarleveld, van der Weijde, Ysebacrl, Giljnm, Wondergem, Duvekol, Hocke Hoogenboom, Dumoleyn, van Dam, van Dalsum 2e afdeeling (11 leden) de heeren Ka- ïkebeeke, Mulder, Slruve, De Veer, Me lis, Dicleman, Tichelman, Van Qeveren. Van Teijlingen, Vermaas, Paap 3e afdeeling (11 leden) de heeren: Eras mus, Van der Vliet, Neeteson, Vogelaar, Dekker, Bolle, De Bruijne, Moerdijk, Hombach, Holleslelle, Fruylior De leden der God. Stalen zijn als volgt ingedeeld le afd. de heeren Van Rompu en Blum 2e afd. de heeren Van Niftrik en Elen- baas. 3 afd de heeren De Casembrooi en Sprengev Op voorstel van den voorzitter werd besloten de eerstvolgende openbare ver gadering te houden op Vrijdag 14 Nov. des voormïddags te 10 uren Niets meer aan de orde zijnde werd de vergadering gesloten. ZriGEMNGEX-BESCIIFRAIING. Zooals in ons vorig nummer werd mee gedeeld kwam Maandag bp de vergade ring van hel „Groene Kruis" alhier ook liet houden van een moedercursus ter sprake Daarbij hield de voorzitter de heer. J C. Gieben een beschouwing over zuigelingen-bescherming, welke be schouwing ook buiten die vergadering de aandacht verdient, waarom we haar hier geheel opnemen. Er is alle reden van een hoog sterfte cijfer bij zuigelingen le spreken, waar in ons tand van do 100 kinderen die gebo ren worden, gemiddeld 18 weder slorven, alvorens hel eerste levensjaar le hebben bereikt Dit hooge cijfer is allerminst1 le beschouwen als de uitdrukking eener natuurwet, daar het aan groole schomme lingen onderworpen is, al naargelang men het onderzoek uitstrekt over de groöle sle den of het platteland; over onwettige of wettige kinderen; over de hoogere kringen of over den arbeidersstand, over de kinderen die op natuurlijke wijze ge voed worden of over de kunstmatig ge voede kinderen ln de volkswijken der groole sleden, waar de woningtoestanden dikwijls te wenschen overlaten, waar de moeders niet altijd de noodige zorg aan hun kin deren kunnen besleden en minder met vrouwen uit de beschaafde- standen in aanraking komen dan elders, sterven in den regel meer kinderen dan op hel platte land en in de kleinere sleden Dal dit niet altijd opgaat, blijkt uil leen statistiek over de zomermaanden van het jaar jl911, die voor de groote steden van ons land zeer gunstig is, buitenge woon ongunstig daarentegen voor Yiissin- gen en Maastricht. Niet minder duidelijk blijkt uit het verschil van de sterftecijfers van wettige en onwettige kinderen, hoezeer verhou dingen van maalschappelijken aard hun invloed op het leven der zuigelingen doen gelden. Voor ons land vindt men b.v, voor een van de laatste jaren, een gemid'delde sterfte van 15 <»/o voor de wettige kinderen, van ruim 23 voor de onwettige kinderen. Mindere zorg voor' hel kind, dat door de moeder dikwijls ter verpleging aan anderen moei worden afgestaan, en armoede dragen er hier toe bij, hel sterftecijfer zoo ver omhoog le voeren In belangrijke mate wordt verder de sterftekans van den zuigeling beheerseht door het milieu, waarin het kind gebo ren wordt. De zuigelingen der betere standen hebben een grooten voorsprong bang voor geheimzinnigheden en ik moet mijne schoone /onbekende helpen zooveel in mijn vermogen is Dit zeggende draaide zij den deurknop om, op een on geduldig „binnen!" en zij trad met dok ter Fergusson de kamer binnen De zieke lag, door kussens gesteund, in bed, zijn oogen waren naar de deur gericht, mei een knorrigen trek op zijn gezicht, een uitdrukking die veranderde in die van doodsangst, toen hij den dok ter achter Christine zag binnenkomen. „Wie is u?" riep hij terugdeinzende uit. „Wal komt u hier doen? Ik verze ker u dat ik hier volkomen veilig ben; u kunt mij geen kwaad doen. Ik ben hier volkomen veilig - waarom „Ik kom volstrekt niet met de bedoe ling n eenig kwaad te doen", antwoord de de dokter geruststellend,, zonder iets te laten blijken van de verbazing die hij zonder twijfel gevoelde „Ik ben genees heer en heb geen andere begeerte dan u beter te maken. U is ziek geweest, niet waar?" „Nu, wal zou dat?" antwoordde de ander gemelijk, terwijl hij met aandacht Fergusson aankeek; zijn zwakke lippen trilden, „ik heb geen dokter noodig, al ben ik ziek geweest Ik kan het zeer goed zonder dokter stellen Waarom komt u hier?" Nu naderde Christine zacht het ziekbed en haar stem was teeder en vriendelijk. „Herinnert u u mij nog?" zei zij „ik ben vannacht bij u geweest om u te op hun tijdgenooten uit de arbeidend» klassen. Hier overweegt het betere in zicht en het grooler gevoel van ver antwoording bij de moeders uit de be tere kringen, eèn gevolg van baar meer dere ontwikkeling. Als regel verstrekken zij haar kind het natuurlijk voedsel, en de verdere verzorging van den zuigeling kan met meer oordeel en door de meerdere hulpmiddelen waarover men. beschikt ook met meer zorg geschic- den. De groote beteekenis van een goede, doelmatige verzorging de voeding nu eens daargelaten doet zich vooral gel den waar nadeelige invloeden van ando ren aard reeds op het kind mskorken. Ik heb slechts le wijzen op de hooge kamertemperaturen die, in de volkswo ningen, zomers zoo dikwijls worden aan getroffen De invloed der langdurige warmte' is dan voorat merkbaar in de (Verergering van elke alimentaire en inrectieuze ziekte. Doelmatige verzor ging der kinderen kun dan dikwijls liet ergste voorkomen Een ander voorbeeld vinden we in sommige huidaandoenin gen, waarbij een goede verzorging won der en kan doen, doch die in het tegen overgestelde geval het sterftecijfer niet zeiden helpen verhoogen. Hoe groot de verschillen zijn, die door voeding en verzorging beide kunnen worden veroorzaakt, leert het onderzoek, betreffende de zuigelingensterfte in den Haag en Sclieveningen in verband met de voedingswijzen en de sociale omstan digheden der kinderen Als grondslag bij het onderzoek heeft de waarneming vftn niet minder dan 7000 kinderen gediend, die als het ware van slap tot stap wer den nagegaan Voor goed verzorgde borst kinderen nu, werd daarbij een sterfte van 3.65 o,o gevonden, daarentegen steeg de sterfte van zuigelingen die slecht wa ren verzorgd en kunstmatig gevoed tot 25.74 Deze korte beschouwing moge volstaan om de overtuiging te wekken, dat de ver schillende invloeden die het hooge sterf tecijfer der zuigelingen in nadeeligen zin beheerschen, in hoofdzaak lot twee zijn terug te brengen het onthouden van hel natuurlijk voedsel en de minder oordeel kundige verzorging Voor een doelmatige bestrijding van de nog zoo hooge kindersterfte is het daar om noodig, dal, wal het laatste betreft, cenige grondbegrippen van zuigelingen voeding en zuigelingen-hygiêne gemeen goed worden van, alle moeder-, Maar het souvereine middel ter be strijding is toch de natuurlijke voeding Eerst als deze met alle kracht wordt bevorderd en alle moeders, voor zoover daartoe in staat, bereid worden gevonden deze grootste weldaad aan haar kind te schenken, eerst dan zal het droevig hoo ge sterftecijfer ider zuigelingen tot het verlèdene gaan behooren If M de Koningin heeft aan een commissie f 50 doen toekomen ten be hoeve van de weduwe van den vermoor den onbezoldigden rijksveldwachter Boers te Diever De oud-minister De Marees van Swinderen is gister uit Den Haag ver trokken naar den gezantschapspost in Londen. Er waren veel personen aan hel station om van hem en zijn vrouw- afscheid te nemen Het oud-Kamerlid de lieer Heldt is, naar de N R. C meldt, ernstig ziek Hij lijdt aan blindedarmontsteking en is opgenomen in het Arnhems che Diacones- senhuis. Dinsdag kwamen, naar de Tel meldt, 9 IJmuider trawlers aan de markt, waar door het aantal stilliggende schepen stijgt tot 120 Zóó grooten omvang heeft geen der vorige stakingen genomen helpen; en ik moest u «u een boodschap overbrengen dat Madge, den dokter ge zonden heelt, en dat zij u vriendelijk ver zoekt den dokter alles van uw ziekte te vertellen l' kunt op dokter Fergusson vertrouwen", ging het meisje ernstig voort „Ilij zal -aan niemand vertellen dat hij u gezien heeft U kunt veilig op Imm vertrouwen" „Wij vertrouwen op veel te veel men- schen", luidde het ontevreden antwoord „Eerst had Elisabeth liet druk en kwam u 's nachts bij mij, ik kende u in 'l ge heel niet lloe vriendelijk u ook voor mij geweest is, u kan niet tegenspreken dat u mij totaal onbekend was Toch moest ik u vertrouwen en nu moet ik oolc al weer op den dokter vertrouwen Er wor den veel te veel menschen in betrokken „Deze jonge dame, juffrouw Moore, en ik, weten absoluut niets van u of van de dame die hier woont", zei Fergusson flink maar 'geruststellend „Wij weten niet eens hoe u met elkaar verwant zijt. Uw geheimen zijn volkomen veilig bij ons omdat wij geen flauw denkbeeld hebben, waarin die geheimen bestaan. Daardoor kunt u veilig op ons vertrouwen Ik kan instaan voor juffrouw Moore als voor mij zelf in ieder gevat zullen wij zwij gen omtrent alles wal wij hier in huis hebben gezien (Wordt vervolgd.)

Middelburgsche Courant | 1913 | | pagina 5