Kerknieuws. luns! en IVe^ensebappeR. Onderwijs. Landbouw. Leger en Vloot- Ingezonden Mededeeiingen, Verschillende BeriGblen BURGERLIJKE STAND. LAATSTE BERICHTEN. BUITENLAND, Uit Sch ouwen-Du ivo land. Do centraio anti-rev. kicsvcrconiging te Zie- rik zee heeft den heer C. Timmerman. Cz., candidaat gestold voor de Prov. Staten. Donderdagavond traden te Nieuwer- Icerk in het hotel „de Meehaat" op de hoe ren mr. Canea en jhr. do Muralt beiden van Zierikzoe- Deze bijeenkomst was hoofdzakelijk belegd tengevolge vair het weigeren van de bat en vragen stellen bij de rode van ds. IIo- gerzeil van Vlissingen, daar tor zolfder plaat se» verleden week Donderdag gehouden. Do hoor Can os besprak „de taktick onzer tegenstanders" en, datgene wat hij aangevoerd zou hebben, wanneer bij' ds. Hogorzcil debat gegeven was. Do heer de Muralt behandelde het onder werp „Niet dwangverzekering, maar Staats pensioen". Do zaal was stampvol. Van do gelegenheid tot debat dat hier altijd van links wordt gegeven, werd geen gebruik gemaakt. Onder het publiek waren er velen van rechts. Uit Thoilen. Te» Oud Vossemeor is op 82jarigen, leeftijd overleden de beer G. J. Ainpt Dz. welke gedurende vele jaren de betrekkingen vervulde van gemeente-ontvanger en secre taris-penningmeester, maar in do laatste ja ren rust genoot, terwijl hij tot zijn groot ge noegen zijn. zoon in beide betrekkingen be noemd zag. Uit Zoouwich-V la andoren O. D. In do Donderdag gehouden gemeenteraads vergadering van Neuzen kwam o. a, aan do orde een bezwaar van Ged. Staten tegen do regeling der schoolgeldheffing voor bet Mid- dclb onderwijs. Genoemd, college wilde de eerste regeling, een schoolgeld naar het komen, zien hersteld Do raad bosloot de gemaakte regeling te handhaven en nader bij Ged. Staten toe te lichten. Een uitvoeriger verslag van deze vergade ring moetan wij wegens plaatsgebrek aanhou don tot oen volgend nummer. Uit Zeeuwse h-V la,anderen\V.D. Te» Oostburg is de ruim 70-jarig© J. de Meyer in den stal van het R. K. ver- plegingshuis van den hooitasch gevallen en pan de gevolgen overleden. Gisteren heeft de verkiezing plaats gehad van ©en notabel van de Ned. Herv. Gemeente alhier, vacatur© do heer W. Jansen. Uitgebracht worden 216 stemmen. Van on waarde en blanco 9. Volstrekte meerderheid 104. Mr. P. vpn der Eist verxreeg 112 stemmen, de heeren A. Krijger 92, W. Kosten 1 en C. Vogel 1, zoodat eerstgenoemde gekozen is. Mr. P. van der Eist was de candidaat van de Etiscbe kiesverceniging „do Sterke Toren" en vajn de kiesveroeniging voor evenrt dig© vertegenwoordiging „de Ned. Herv. Kerk. Zondag 18 Moi zal ds. Cannegieter dos voormiddags in do Oostkerk al hier boves- tlgd worden door zijn vader ds. D. Canne gieter, pxed. te Winterswijk on des avonds 6 uur in dezelfde kerk zijn intrede houden. Door het Provinciaal Kerkbestuur in Zuid-Holland van de Ned- Herv. zijn tot de evangeliebediening toegelaten de hoeren K. Olivier to Apeldoorn en P H. L. Haitzema te Roosendaal (N.-B.), beiden van de univer siteit te Utrecht Nod. Herv. Kerk. Beroepen: te De Wijk c. a. (bij Mep- pel) ds. Steenmeijer te Oterdura. Christel. De reform, kerk. Beroepen: te Oucl-Beierland ds. M. Koomans te Sneek. De uitspraak van de jury inzake de prijs vraag, door do Nederlandscho Opera-Vereeni- ging uitgeschreven voor de muzikale compositie van het indertijd bekroonde libretto van me vrouw G. van Haldriks, is als volgt: Eenstemmig is van de zeven inzendingen de prijs toegekend aan de inzending van Julius Röntgen Sr. te Amsterdam. De jury bestond uit de heeren Rutters, Völl- mar en Zweers. N R- C. Da voordracht voor onderwijzeres te Biggekerke bestaat uit do dames: J. W. Happee te Borsselc, A. E. Roose en P. C. van Eenennaam, beiden, te Middelburg Tot onderwijzeres aan school No. 84 te Rotterdam is benoemd mej. A. Schout, vroe ger te Middelburg. Een der veldajrbeiders van O u d-V o s- aomeer, welke het vorige jaar mede naar Engeland ia geweest voor de werkzaamheden in het bietenbednjf aldaar, is dezer dagen, daar heen geweest om zich op do hoogte te stellen van den toestand, teneinde gegevens te krijgen o ook dit jaar aldaar weer meer loonend werk zal to vinden zijn dan in onze omgeving. Naar on9 werd medegedeeld gal dit werk aldaar niet onder zulke gunstige be- plaats hebben zooda,t hoogstwaarschijnlijk niet of niet zoo veel arbeiders er zullen heen gaan. To Boschkapel'lc is een geiten- bond opgericht, men is begonnen met 25 leden, welk getal, naar verwacht wordt, spoe dig zeer zal stijgen. Binnenkort zal men weer vergaderen, ter bespreking yan de aansluiting bij de Provin ciale verccniging. Krijgsraad. Do krijgsraad te "s-Gravenhage veroordeelde den milicien-kanonnier P. Ch. K-, die op het fort to Hoek van Holland in de maanden Febr. Maait en April 1913 belangrjjko hoeveelheden artilleriematerieel van kanonnen aldaar weg genomen en verkocht bad aan een opkooper to Amsterdam, overeenkomstig den eisch van don auditeur-militair, weigeus diefstal bij her haling) toe twee jaar gevangenisstraf met ont zegging om te dienen voor 5 jaar. Beklaagde hoeft zich van dit vonnis in hoo- ger beroep voorzien bij het Hoog Militair Ge- rechtsbof. Tel SPORT. Voetbal. Sparta is verhinderd aan het toumooi te Gent (10 en 11 Mei) deel te nemen, nu dingt H. F. C. mee. DE JONG'S Hagelslag- Chocolade. Een nieuwe Chocolade voor de Boterham in bussen van i 1 Kilo 1.80 H Kilo 1- X Kilo 0.55 1 Ons 0.24 De gewone audiëntie van den minister van binnenlandsche zaken en van justitie ad interim zal morgen niet plaats vinden. De Prins bracht Donderdagochtend een bezoek in het Gemeente-ziekenhuis te 's-Gra- vanhage aan generaal De Waal, ondervoorzitter van het hoofdcomité van het Roode Kruis, die daar verpleegd wordt wegens het hem inder tijd overkomen ongeval. De directie van ,,De Avondpost" deelt mede, dat de staking op haar drukkerij is De hoofdbesturen van de arbeiders-organi saties verklaren, dat bet uitbreken der staking ongemotiveerd overhaast heeft plaats gehad. Hoewel de hoofdbesturen van do arbeiders organisaties het ontslag van een vierlal arbei ders bobben aanvaard neemt do directie van De Avondpost alle ontslagen arbeiders in haar dienst terug- De tijdens de staking in dienst genomen arbeiders blijven, en biertegenover verbindt zich do directie geen weerwraak maatregel l.e zullen nemen Geen enkel geschil op de drukkerij zal voortaan aanleiding kunnen geven tot een sta king alvorens mondeling overleg is gepleegd zoowel met mr. Veraart als met do hoofdbestu ren van do arbeidersorganisatie. Het werk wordt heden hervat. Fr zal hoogstwaarschijnlijk een overdekte verbinding worden gemaakt 'tusschen de beurs op het Damrak en het daartegenover gelegen beursgebouw van de vereeniging voor den effectenhandel. B. en W. van Amsterdam stel len althans voor een desbetreffend verzoek van de vereeniging iu te willigen. HET NED. ROODE KRUIS. Gisteren meldden wjj onder „Laatste Berich ton" het voorstel van het bestuur om in te gaan op het denkbeeld van den heer Ling- beek, een ziekenhuis te bouwen te 's-Gra- venhage met het amendement Leiden om een nader onderzoek in te stellen. De voorzitter deelde mee dat er groote kans bestaat dat de middelen gevonden zullen wor den en dat ook reeds een terrein in het oog gehouden wordt. Besloten werdi oen commissie van 9 leden voor het onderzoek in te stellen en haar te verzoeken 't daar heen te leiden dat zij zoo mogelijk in dat jaar nog met haar taak gereed koma Het hoofdcomité werd gemachtigd, zoo noodig aan do commissie een cifediet voor haar werkzaamheden toe te staan. Hierop traden de terugkeerende ambulances binnen. Aan de loden werd meegedeeld: lo. dat H. M- aan hen allen, van hoog tot laag, de medaille van het Roodo Kruis heeft 2e. dat H, M. bepaald beeft dat de naam van broeder Braam zal ingeschreven worden de registers der medaille, die hij, ware bij »in leven, ontvangen zou hebben. Reeds gedeeltelijk in onze vorige oplage op- Op de Bredasche baan onder Rozendaal is, naar do N. R. C- meldt, Donderdagmorgen een Belgische vlieger neergekomen. Deze, een officier van het Belgische leger, was dien ochtend uit het militaire vliegkamp te Bras- schaet opgestegen, doch moest, door hel wei geren van zijn motor een noodlanding doen, waarbij de machine nog al gehavend werd. Op do Maas voor Rotterdam is gezonken do vrachtboot Reserve van do firma J. en A. van der Schuyt, geladen met 300 kisten ge condenseerde melk en 50 baaltjes meel. In Den Haag heeft oen 19-jarig meisje, nadat zjj voor een examen gezakt was, in hoogst zenuwachtigen toestand het ouderlijk huis verlaten. Men vreest dat haar een ongeluk is over komen. Uit het magazijn, der firma S. D. I. de Vries, grossier aan de Warmoesstraat te Am sterdam, zijn twee geldkistjes, inhoudende circa f 800, gestolen Woensdagavond is op de Schans te Am sterdam een 60-jarig bootwerker, S. genaamd, door een jong menscli aangevallen en zgin hem eenige messteken in den rug toegebracht. Hierop holde de jongeling weg, roepende „Zie zoo, dat is er éenl" Daar S. den. aanvaller niet kende, meent men, zegt de Tel., met de daad van een waanzinnige te doen te hebben. Een meisje van nog geen twaalf jaren, M. v. d. M. to Zaltbommel, klom op het dak bij de buren, maakte een gat er in en drong zoo de woning binnen. Uit een kistje ontvreemdde zij daarna f 8. Zij ging langs denzelfden weg terug en begroef het geld aan den Havenkant, waar bet later dooi de» politie gevonden weid. Woensdagmorgen- is, naar de ,,'s-Hert. Ct." meldt, in de Dieze, nabij Engelen een tjalkschip door de passagiers-stoomboot „Twee Provinciën III" aangevaren en onmiddellijk daar ter plaatse gezonken. To Krimpen aan do Lek heeft een vo geltje zjjn nestje gebouwd! in eenvogel verschrikker 1 0NGEN00DE GASTEN. Ongenood© gasten zet men buiten de deur, zegt het spreekwoord Maar er kunnen ook ongenoode gasten zijn, die men tegen wil en dank binnenshuis hou den moet Dat is W L.F.C. Ridder v. Rappard, onze consul-generaal te Tanger (van Marokko) overkomen. Die kreeg vier menschen op visite, welke heeren indertijd oppassers waren in den ha rem -van sultan Moeley Ilafid. Ze werden slecht behandeld en hadden wel eens gehoord, dat, wanneer ze rich onder be scherming eener vreemde mogendheid stelden, hun hulp zou worden verschaft. Ze liepen daarom het Hollandsche consultant binnen ,waar ze met hun vieren nu al drie weken leven op kosten van Ridder van Rap pard, die intussehen zich tot de Framscho regeering gewend heeft met de vraag, of die hem uit de moeilijkheid wil helpen. (Tel.) Woensdagochtend had in de buiskruit fabriek te Wetteren (Oost-VIaanderen) een verschrikkelijke ontploffing plaats. Op het oogenblik, du,t door onbekende oorzaak de ramp geschiedde, bevond zich één arbeider in het werkhuis. Deze werd op afschuwelijke wijze verminkt. Andere werklieden werden door wegslingerende stoenen gekwetst. In de buurt wierden ruiten verbrijzeld, dak pannen. Weggeslingerd en zelfs deuren stuk gebeukt. Dertien weken geleden had in dezelfde fa briek een ontploffing plaats. In een station, in de buurt van Edinburg werd ongeveer drie weken geledeu bemerkt, dat een lijster haar nest op een stang onder een goederenwagen had gebouwd. Daar de wagen, in dienst moest worden genomen, werd het nest naar een overeenkomstige stang on der een anderen, wagen gebracht. Maar ook deze werd voor het verkeer opgcëischt en het nest, waarin zich toendërtijd drie eieren bevonden, verhuisde naar wagen hummer drieL Intussehen kwam daar nog een ei bij en toen het nest eindelijk naar een vierden wa gen werd overgebracht, was het broeien be gonnen, da,t naar de .„Westminster Gazette", waaraan we dit verhaal ontleemen, hoopt, tot het eind toe ongestoord zal kunnen wor den yoortgezet. Middelburg. Van 89 Mei. OndertrouwdJ. Holle- brandse, jm. '22 j. met A. Janse, jd. 21 j.; C. J. J. Boel, jm. 29 j. met J. L. van Hecke, jd. 25 ]j; J. Arnoijs, jm. 24 j. met J. Meijer, jd. 23 j.; J. Weezepoel, jm. 25 j. met E. Botting,I, jd. 26 j.; T. W. de Lange, jm- 28 j. met M. Imanse, jd. 30 j. Getrouwd H. J. Koekkoek, jm. 36 j. met H. Huijsman, jd. 32 j.; J. J. de Baare, jm. 27 j. met C. de' Wolff, jd. 24 j.; J. Knuijt, jm. 24 j. met E. Letmpoel, jd. 24 j. Bevallen E. Barentsen, geb. Jongepier, z.; P. J. Kieboom, geb. Polderman, z. «OÜe 8TAAT8-LOTEEIJ. 4e klasse, 4# lijst. Trekking van Dondardag 8 Mei. Prys van f 400 No. 17535 100 7518 Prijzen van f 65. 6733 6768 7293 WATEB, te Vlisaiagen. Zaterdag Zondag Maandag Dinadeg Woensdag. Donderdag 10 Mei ara. 43 11 4.47 12 5.3» 13 6 45 14 TM. 7 39 IE 9.03 VERKOOPINGEN EN VERPACHTINGEN IN ZEELAND. Datum. Plaats. Voorwerpen. Informaties. W alcheren. 14 Mei Koudckerke, Afbraak, Struve. 15 Mei Middelburg, Huizen, Struve. 22 Mei Middelburg, Huizen,. Blaupot ten. Cate. 23 Mei Domburg, Huis Blaupot en Inspan, teti Cate. 23 Mei Domburg, Verp. land Blaupot ten Cate. 23 Mei Souburg, Huizon, Struve. Zuid-Bev« land. 15 Mei Wolphaartsdijk Koffiehuis. Pilaar. Mei Kloelingo, Bouwland, Van Disiei. H Juni 'a-Gravenpolder, Hofstede, Pilaar. DE OORLOG. Skoetari in brand. BERLIJN, 9 Mei. Uit Londen wordt aan de ,Berl Morgenpost" geseind, dat in Skoetari een groote brand is uitgebroken, liet vuur ontstond in do grooto bazaar, het grootste gebouw der stad. Bij gebrek aan bluschmid- delen is het welhaast onvermijdelijk, dat de geheel© stad zal uitbranden. Men denkt aan een wraakneming der Mon- tenogrijnen. BERLIJN, 9 Mei. Uit Londen wordt aan de ,B. Z. am M." geseind, dat men. aldaar geen bevestiging kan krijgen van het gerucht dat Skoetari in vlammen zou staan. UIT MIDDELBURG. Gemeenteraadsvergadering. D© raad dezer gemeente is bijeengeroepen tegen Woensdag 14 Mei a.s. n. m. 2 uur. Op de agenda komt o. a. voor benoeming van oen hoofd van school J. en behandeling van het verzoek om subsidie van het bestuur van het congres voor kinderbescherming. Acte-cxamcns l.o. Heden werden alhier voor het examen voor de acte lager onderwijs geëxamineerd 8 mannelijke candidates Geslaagd zijn de heerenA. C. de Graaf van St. Maartensdijk, J. Rijnberg van St. An- naland, K. Laansma van OosQcajpeUe, G. H. Toebes van St. Laurens, J. van den Touw en A. J de Voider© beiden uit Middelburg. BRAND TE BRUINISSE. Hedenmiddag omstreeks vier uur sloeg tij dens een hevig onweer de bliksem in een landbouwschuur van de Wed. Padmos te Brui- nissc De schuur geleek spoedig een vuurzee UIT DEN HAAG. Tweede Kamer. De Kamer zette heden de behandeling voort van het wetsontwerp betreffende pensioenrege ling voor gemeente-ambtenaren en hunne we duwen en weezen. Nadat ze door de regeering onaannemelijk waren verklaard, werden met 50 tegen 11 stefmmen de door den heer iVliegem ondersteunde amendem enten van den heer Treub verworpen, die strekte le om den wachttijd voor invaliditeitspensioen te ver korten van 10 tot 3 jaren en 2e om het recht op uitgesteld pensioen niet te beperken tot ambtenaren, die niet oneervol, doch tot hen, die niet op eigen verzoek zijn ontslagen, uit te strekken. Na een uitvoerige discussie bracht de re- geering in den geest van een door den heer Vliegen verdedigd amendement een wijziging in het ontwerp aan, waardoor de mogelijkheid geopend wordt om wegens wangedrag ontsla gen gemeente-ambtenaren wegens gemis aan pensioen, alsnog een toelage uit bet pensioen fonds te verleenen. Deze wijziging werd goedgekeurd. De heer Vliegen had bij zijn' amendement op het oog, ontslag wegens wangedrag, niet in don al- gemeenen zin des woords. Voorts werden een Rendement van den lieer Treub en van den heer V liegen, beoogende respectievelijk gedeeltelijke en hecle vrijstelling yan gemeenteambtenaren om voor hun pensioen, premie te betalen, verwor pen. N,a, de pauze staakten de stemmen (3434) over do Woensdagavond door den heer M a r- c h ;a. n t ingediende motie om aan het con certgebouworkest een jaarlijksch subsidie toe te kennen. Morgen zal opnieuw hierover ge stemd worden Het Woensdagavond behandelde wetsontwerp houdende nadere bepalingen aangaande den suikeraccyns werd aangenomen met 44 tegen 25 stemmen. UIT AMSTERDAM. „De vrouw 18131913/' Het bestuur van de tentoonstelling „Do vrouw 18131913" heeft bericht ontvangen, dat II. M. de Koningin op Donderdag 15 Mei a s. een bezoek aan de tentoonstelling jzal brengen. KIND VERBRAND. Kapitein Meyer van het 8e reg. inf. te Arn hem hoorde hedenmorgen bij een oefening te V e lp jvrouwengegil. Het Jriyajm! )uit een {woning in ed Waterstraat. De kapitein en eenige manschappen drongen de woning binnen, waar de bedstee bleek in brand te staan. Een riek kind dat in do bedstee lag is verbrand- De vermoedelijke oorzaak is het spelen met lucifers. ONDER EEN VERHUISWAGEN. Gisteravond is le Enschede de 27 j. koetsier S. met een verhuiswagen van een hellinga fgerold, de man is aan de bekomen inwendige kwetsuren overleden. SCHEEPSTRA f Te Groningen overleed gisteren vrg plotseling de heer H. Scheepstra, de bekende samensteller van schoolboekjes voor het lager leesonderwijs op de lagere school. HUWELIJK VAN PRINSES VICTORIA LOUISE. LONDEN, 9 Mei. De „Pall Mali" verneemt, dat Sir Edward Grey niet zal deelnemen aan reis van den koning naar Duitschland, daar geen enkel politiek belang daarbij be trokken is. Naar men weet, zal de tsaar wel door Saeomof vergezeld worden. RATTENKRUID. ROME, 9 Mei. („Berl. Morg."). In het Itali- aansche dorp Osnao bij Como heeft een boe renvrouw rattenkruid', dat rij voor geraspte kaas hield, in het eiten gedaan. Van de 7 le den sterke familie stierven reeds 2, men heeft geen hoop d!e anderen in het leren te AFLOOP VERKOOPINGEN. Notaris J. W. Verhulst heeft Donderdag avond op do» bovenzaal van do Sociteit „de Vergenoeging", op do Groote Markt, te Mid delburg, publiek verkochteen huis en erf, in de Lange Noordstraat te Middelburg ge merkt L no. 184. Verkocht voor f 3405. Een huis en erf aan de Lange Gistraat en een dito iaan den Schoorstcenvegerssingjel wer den opgehouden. AFLOOP AANBESTEDINGEN. De ontvanger der Registratie en Domeinen te Hulst heeft hedenmiddag in het openbaar aanbesteed, in het hotel Centraal te Neu zen: Het slechten van een gedeelte der Bastions IV en V alsmede een deel van Ravelijn IV en, V en het maken van een verbindingsweg Neu- zen-Axel met de rioleeringswerken .aangren zende rijwegen en daarbij hoorende werken. Laagste inschrijvers de heeren J. L. van de Ven te Middelburg en T. Duijnhou- wer te Goea voor f 20829. THERMOMETER EN VERWACHTING. 9 Mei. T hero» »»meter alhier 8 u. vin. 55 fc., 1'2 u. 68 gr., 3$ u. nm. 64 gr. Telegrafische mededeeling van het Kon. Meteorologisch instituut te De Bilt volgent le waarnemingen van beden ochtend 4 H o g tb barometerstand 769.5 !e Stockholm. Laagste 742.2 te Valentia. Verwachting tot den avond van 10 Meimeest matige O. tot Z. wind, half tot zwaar bewolkt, kans op regen- of on weer in het Zuidwesten, in het Noordoosten woinig of geen regen en dezelfde tempera tuur. BELGIE EN HET FORT BIJ VLISSINGEN. De Brusselsche correspondent van de Temps", dm reeds vroeger zich de©d gelden tan opzichte van de plannen tot de vestiging van het Vlissingsche fort, wijdt daaraan op nieuw een beschouwing, nu, onze Tweede Ka nier hot ontwerp heeft aangenomen. Deze Fransch-gezinde Belg discht nog eens hot verhaal op, hoe dal plau, na eerst in den steek to zijn gelaten, opnieuw werd opgevat na hot verblijf van Koningin Wilhelmina in Duitschland1. En hij' besluit zijn artikeltje met er op te wijzen, dat do bouw van dat fort in grooto mate het vertrouwen zal schokken, het geen overigens al tamelijk zwak is, dat men nog zou kunne» hebben in een praktische en politieke toenadering tusschen. Nederland en België. „Natuurlijk zal daardoor do aandacht der Beigen gevestigd worden op het zoeken naar een nieuw© basis aan de open zee en zal Zeebrugge door deze omstandigheid aan belangrijkheid winnen." Tevens maakt de schrijver van dc gelegen heid gebruik, om erop aan te dringen, dat België een voldoende oorlogsvloot krijgt om verdedigend op te kunnen treden. Reeds lan ger wordt daarnaar gevraagd, maar de Vlaam- sche bladen, die wijl dagelijks onder deoogen krijgen, zijn togen den bouw van een oorlogs vloot, en ook overigens telt het denkbeeld) weinig aanhangers. DE VROUWENKIESBECHT-PLAAG. Jladden we niet het recht, van een schrik bewind der suffragettes in Engeland te spre ken 7 Gisteren heeft men onder „Laatste Berich ten" gelezen, dat in de Sint Paul's Kathedraal een bom werd gevonden. Ook deze moet vaa kiesrechtvTouwen nfkomstig zijn. Reuter meldt, da,t hij met dynamiet gevuld was. Een gebrek aan het mechanisme heeft do ontploffing ver hoed. Men vermoedt, dat hij 's nachts als de kerk ledig was, had moeten ontploffen. De stoffelijke schade, daardoor aangericht, zou aanzienlijk gijn gewoest. Het werktuig werd» bij toeval gevonden, waardoor de vrees nog vermeerdert. Men herinnert zich, hoe omstreeks 1895 Parijs door herhaalde bom-aanslagen o a. ia een Parlementszitting, bij welke gelegenheid de historische woorden: ,,la séanco continuo" van den voorzitter werden vernomen, in op schudding werd gehouden. Al zijn do aansla gen der suffragettes beslist minder ernstig en minder behendig uitgevoerd, de uitwerking ia toch zoo ingrijpend, dat daardoor de afkeer van het vrouwenkiesrecht aangroeit. Eergisteren berichtten wie nog, hoe bij tweed» lezing een ontwerp tot het verkenen van dat recht aan de vrouwen door het Lagerhuis Ter- worpen is Daarbij wordt opgemerkt, dat 4» stemmenverhouding geen juist beeld van do heerschende opvatting daaromtrent geeft, om dat Parlementsleden vóór hebben gestemd, alleen, omdat ze van oordeel waren, dal deze definitieve beteckcnis i

Middelburgsche Courant | 1913 | | pagina 2