MIDDELBIJBGSCHE COURANT. Ij. 4S 138" Jaargang. *913. Vrijdag 21 Februari. Binnenland. Kameroverzicht. FEUILLETON, In het Land van den Dollar. Bit de Staatscourant. D,i, courant Tiriehijat iegelijk», met witsoaderiMg ru Ze»- *M«tl»gu Prn» p«r kwirtol, joowal roor Middelburg *1» toot alle plaatiea ia Nederland frmmco pp. f 1 Afiomderlijke ïuunert kotten 5 ceut Advertentiflm by abonnement op voordeelige voorwaarden Proipeotmuem daarvan rijn aan bet bureau te bekomes. Advertemtiön *oor het aerttvolgende nummer moeten de« middag, vóór au bet bureau bezorgd zijn. «di sar Advertentie» 20 eeat pwr ragel» By abonnement veel lagtr, öoboortt-, dood- u alia udera familiebericht» au Daukbetuigiugeu tu 1—7 rsgala f 1.50elke regal mee: 20 coat. Reclame» 40 out per regel. Groote lettere naar de plaats, die xij innemen. lot de plaatsing ru advertentifln eu reelamee, uiet afkometig uit Zeeluud, betreffeud» Handel, Nyverheid or Geldwezen, ia gereohtigd bet Alcemeex Adrerteatle-Bureil A.. BB LA KAB As.. M.Z. Voprbirtwel OM, Assterdua. Tweede Kamer. Zitting Jra» Donderdag. De Tweede Kamer hnd heden weex het rijk pjleen, nengezien hare oudere zuster aan den overkant ra» het Binnenhof voorloopig voor ©enigen tijd op reces ia gegaan teneinde af te Wachten tot de andere nog niet door haar behandelde begrootingen in een zopdamgen! ■tapt ran wijze zijn gebracht, dat Zij door haar kunnen worden behandeld. En zelfs de Tweede Kamer houdt morgen, althans voor het openbaar, een dag vacantio, aangezien aan het voornemen gevolg ia gegeven om dezen dag vopr het noodzakelijk afdeelingsondexzoek ran enkele wachtende wetsontwerpen te be- fltemtaeo. Toch, niettegenstaande deze rust kan Minister Talma met een zekere voldoe ning op de afgeloopen week terugzien, als hij althans, wat aan de rechterzijde tegenwoor dig gebruikelijk is, slechts ziet naar het resultant en let op de quajititeit van het verrichte werk. Men is heden gevorderd tot artikel 194 rap het wetsoptwerp en hoewel pog heel stuk arbeid voor den boeg ligt( gertekend het feit, dat dit echte Talmiaansehe wetdoptweyp bij de vier honderd artikelen telt, mag toch werkelijk meer dan de helft van den weg gerekend te zijn afgelegd. De discussie duurt dan ook reeds ruim 21/2 maand. Ea toch spreekt men er van op recès te gaap betrekkelijk lang voor Paschenvoegt men er zelfa aan toe, dat waarschijnlijk vóór hot racès geen ander wetsontwerp dap dit ral worden behandeld. Alsof het werkelijk mogelijk wane zelfs indien de linkerzijde nog meer medewerkte, dan zjj thans reeds doet, zelfa indien de rechterzijde nog meer zweeg d-ip rij thans door zwijgen alleen hare in stemming met de beginselen en het systeem ran Minister Talma schijnt te kunnen betui gen. Intmochen, het dient erkend dat vandaag voor het eerst nadat het amendement van dr. do Visser by de risico-otvferdraJdht is in gediend, van rechts een amendement van ©enige beteekenis is gekomen. De heer A a 1- berse toch heeft op ,artikel 194, volgens hetwelk de werkgever in alle loojnklassetoi bevoegd is de helft rap het bedrag der pre- miën van net loon van dien arbeider af te houden, een amendement ingediend, strekkend om naar zn&to het loon raa den arbeider la ger is, het percentage, dat de werkgever in de premiën moet bijbetalen, hoog er te doe» xyn. De bedoeling va» dit amendement ia duidelijkmen wil er door verkrijgen dat in de laagste loopklassen. de werkgever meer dan de helft in de premie zal bijdragen, doch, wel merkwaardig, de heer Aalberse wil in zijn amendement dit verschil in bijdragen, voor het platteland doen gelden met betrekking tot de laagste twe© loonklpssen ea voor de ■teden tot de laagste drie. Zijine wijziging slpat ook alleen op meerderjarige arbeiders en voor de minderjarigen lapt 't de regeling van den Minister onaangetast. Hoewel van links de goede bedoeling van den heer Aalberse niet in twijfel is getrokken, althans zeker niet meer dan parlementaire grenzen nu eenmaal opk bij hot sterkste vermoeden vcroorlooven, is van dien kant niet nagelaten te wijzen op' het 'hoogst gebrekkige van dit amendement en het wel zeer kenmerkende ejhderschei<3(, hetwelk het maakt tusschen stad en. platte land. Vooral de heer Troub heeft in een schitterende rede het amendement bestreden evenals bij de algemeen© beschouwingen ia het ook heden gebleken, dat de heer Aalberse die zoo gaarne als socLaai-cnomisch polemist poseert, beter doet zich aan een debat met de eerste krachten der vrijzinnigen op dit gebied niet t» wagen. De heer Treub heeft de economisch© ketterijen aangetoond, waaraan de heer Aalberse zich bij zijne toelichting schuldig maakte; de onbillijkheden opgesomd, welke uit dit amendement zouden voort vloeien, en de beweegredenen ontvouwd, welke den Middenstandsman par excellence, dien de heer Aalberse is, tot dit amendement piogen hebben geleid. Toch was de heer Treub daarom geen voor stander van het eveneens ,op dit artikel inge diend© amendement van den heer D u y s strekkend om arbeiders met lage loonen vrij te stellen van bijdragen in de premiebetaling, welk amendement veel meer rationeel in plaatsen beneden 5000 zielen de arbeiders in de laagste twee en in de groptere plaatseh in de laagste drie loojnklaasen vrijstelt. Dit .amendement, door den heer Duys verdedigd met een beroep op de zooveel ruimer voorV deelen der Eagelsche wetgeving, werd door den heer Treub te vergaand geoordeeld werd opk dpor den Minister vjooral met het oog op d© kosten, bestreden. De heer Treub had bij deze bestrijding zijn partijgenoot Teen stra pan zijne zijde, tegen wiens beschouw wingen ten opzichte van de toestanden in den lapdhouw de heer Bosch van Drp- kenateijn zich in een speciaal 'betoog verzette en daarbij van een afwijzende mee ning ten opzichte van de theoriën van den heer Aalberse op zoodanig en heftigen toon deed blijken dat de heer Duys er een begrij4 pelijk genoegen in vond om spottend uit te roepen Ruzie tusschen de agrariërs 1 Do heer Lobman heeft het amendement van den heer Aalberse bestredenhij kan zich met de strekking daarvan geenszins vereeni gen en men mag aannemen dat hij werkelijk ook zal tegenstemmen. Toch zal hij zich niet tot een amendement laten verleiden om de oude redactie te herstellen, indien de Minis ter het amendement van den heer Aalberse overneemt, wat intusschen niet waarschijnlijk meer is, aangezien do Minister zich twijfel achtig over dit amendement uitliet. Dat van heer Duys verklaarde hij kortweg gelijk tel verwachten viel en te begrijpen is, onaan nemelijk; het tast dan ook de drie heilighe den: beginsel, systeem en financieel© basis van het wetsontwerp tegelijk aan. Het amen dement van den heer Aalberse, was aanvan kelijk in de oogen van don Minister van voel verdienste, maar de critiek van den heer Roman van LENE HAASE. Dien avond ging ze niet meer uit, bevreesd mx. Westess Iner of daar te ontmoeten. Hg scheen haar nu plotseling een begeerlijke parti}. Loe had in deze laatste moeilijke woken haar eischen al wat lager leeren stel l«n; 't was of haar overgeërfde em door op voeding verkregen opvattingen zich al eenigs- rins begonnen te wijzigen. In zoo langen tijd had ze ook niemand van baar stand en ont wikkeling meer gesproken I En niemand bier beschouwde haar als iels bizonders. Ze be. zat immers geen geld. En die lompe far merszoons, wier aanraking ze met grooten tegenzin zou schuwen, waxen overtuigd, dat het een eer voor haat zou zijn, als ze haar ten huwelijk vroegen. Maar ze dachten es natuurlijk niet over, zoo'n arm meisje te vra- Sen, dal niet eens behoorlijk kon werken. In do oogen der New-Braunfelsers stond rux. Westess stellig ver boven haar. Wat heteekenden adeldom of ras? Als er geen geld achter zat, immers niets I Vreemd, dat men toch zoo'n totaal anderen kijk op de dingen krijgt als men honger heeft I Oproerige, bil tere gedachten werden in haar wakker. Wat huelp het, dat ze haar nationaliteitsgevoel zoo hoog had gehouden? Vijanden had ze er zich door gemaakt, anders niet. Het vaderland squ «r haaf zeker niet dankbaar voor we zen. Dat bekommerde er zich absoluut niet om, of ze hier ellendig ten onder ging. haar onkreukbare eerlijkheid een mooi ding! Wat bracht die haar op? Als ze gewild had, zou ze allicht kapitaal hebben kunnen slaan uit die Candelilla-maatschappij, wan neer ze de brieven indertijd had afge>zonden. Waarom behoefde zij voor die anderen te zorgen, die haar nu aan haar lot overlieten?! Maar even later schaamde Loe zich weer over zulke gedachten, om ten slotte do mo gelijkheid te overwegen van een bezoek aan mr. Landa, den molcnbezitter dien oude Duitsche emigranten als hun vijand be schouwden en tot hem te zeggen: „De Duit schors laten mij in don steek, mr. Landa, kunt u xaij mogelijk op een van aw kantoren I gebruiken Ik spreek Engelsch als een Ame- rikaansclie." Daarmee zou zo naar 't Engel- j sche leger zijn overgeloopcn, er baar deel toe hebben bijgedragen, de Duitschers ver- jachtolijk te maken in de oogen der gezeten Amerikanen; en Loe begon er eens over na te donken, wat dat eigenlijk zeggen wilde: vaderland, en waarom men er zich voor op offerde. Volgens haar geschiedenis behoorde Texas toch tot Duitschland, zoo goed als ooit één land, dat door Duitsch bloed ge drenkt was. In de vorige eeuw hadden dui zenden Duitschers uit de beste klassen der maatschappij hun leven gelaten bij de open stelling van den nieuwen staat. Door Duit schen arbeid was deze tot ontwikkeling go- komen. Met ijzeren energie, mot nooit ver flauwde geestdrift hadden de eerste emigranten hun nationaliteit hoog gehouden, ten koste van grootar offers dan het gloeiende woestijnland ran Zuid-iWest-Afrika ooit geëischt had. En wat was er bereikt, met al die offers aan Treub woog heden zelfs achter de groene tafel merkbaar zwaar. Waarschijnlijk zal de dis cussie over dit artikel nog wel geheel den vol genden zittingsdag in beslag nemechet is nu ook een amendement van rechts en dat dient ernstig to worden overwogen! Als eemgo afleiding in den wel interessanten aar vrij saaien dag een kort terugkomen van den heer Ankerman op het persoonlijke in cident van hem met den heer Duys in do laatste zitting van de vorige week. Het bleek nu geheel en al een misverstand te zijn, een afschuwelijk misverstand al weer; afschuwe lijk nog te stterker jlaar het den heer Ankerman verleidde om een ander zoo maar botweg en in Christelijke ongjenegenheid van een leugen te beschuldigenDe heer Duys lichtte thans het feit nader toe en kwam aantoonen dat de heer Ankerman inderdaad in 1909 in een debat over staatspensionneering de bewering heeft geuit dat als de dwangverzekering den arbeiders niet tenvolle een gelijk voordeel bracht, deze dan in zoodanigen geest zou moeten worden gewij zigd. De heer Days meende dat hij gerechtigd was om dit aan te halen op het oogemhhk dat de heer Ankerman stemde tegen een poging der linkerzijde om in dien geest het wetsont werp van Minister TaLua te verbeteren. De heer Ankerman daarentegen hield vol dat de heer Duys gesproken had als zou hij zich in ©enigen positieven geest over het wetsontwerp an Minister Talma hebben uitgelaten en dat was op dat bogenblik onmogelijk aangezien toen -geheel het wetsontwerp nog niet bestond 1 Twee keer praatte de heer Duys, drie keer praatte do heer Ankerman en toen werd het incident gesloten met voor den afgevaardigde van Harlingan geen ander resultaat dan dat de heer Duys zich onder gelach der Kamer een paar keer ten zijnen, koste had vermaakt. Ook met persoonlijke feiten moot men voor zichtig zijn als men werkelijk iets te vertellen wil hebben, al houdt dit geenszins in dat er iets onwaars school in do bewering van den heer Ankerman dat de heer Duys op vrij licht- vaardige mededeelingen had getracht een be paalden indruk te verwekken I r. d. M. DE A. S. KAMERVERKIEZINGEN. Do centrale antirev. kiesvereeaiging in het district Brielle heeft, naar men aan de Rot terdammer meldt, in overleg met de Chr. Hist. Unie, tot voorloopig candidaa,t gesteld ds. H. C. Hogerzeil, Ned. Herv. predikant te Missing en, die deze candidatuur heeft aan vaard. De vrijzinnige centrale kiesvereeniging in het district Harlingen heeft, naar de Leeuw. Ct. meldt, candidaat gesteld mr. dr. A. D.. H. Fockema Adreae, rechter te Alkmaar. De afdeeling v,an do S. D. A. P. in het dis trict Steenwijk heeft, naar Het Volk meldt, ds. Boers, te Roordahuizum, candidaat gesteld. Naar de Z.-B. Crt. verneemt, heeft de S. D. A. P. voor het district Druten den heer Gulden, lid van den gemeenteraad te Amster dam, candidaat gesteld. uitstekend menschenmal eriaal De Duitsche vlag hadden ze niet kunnen beveiligen voor de woede der confederalen, noch later, voor de hebzucht der Unie. Het met zooveel bloed ge kochte land was voorgoed voor de Duitschers verloren. De nakomelingen dier oude, krach tige pioniers, waren Amerikanen, zonder de goede eigenschappen der Amerikanen te be zatten; een slaperig, gierig, dom menschen- soort I En van het Noorden uit begon de spe culatiegeest den Duitscher ook nog van zijn verworven bezit te verdringen, 't Baatte im mers niets, Duitsch te willen blijven in 't buitenland. Loe ergerde zich over zichzelf. Hoe kwam ze aan zulke dwaze ge dachten Den volgenden morgen vroeg, bij de eerste signalen der stoomfluiten, maakte ze zich 'ge reed haar nieuwe betrekking te aanvaarden. Mijnheer Lichtenberg ontving haar met een vriendelijk gegrijns. Op rijn manier scheen hij groote sympathie -voor Loe te gevoelen. Ter wijl ze in een benauwd donker-kamertje, bij een gloeiend heete temperatuur, plaat na plaat ontwikkelde, praatte hij bijna aan één stuk door tegen haar. Ze luisterde nauwelijks naar den onzin, dien hij haar, in een afschuwelijk Duitsch-Amerikaansch vertelde. Dit moest dus lichte arbeid heelen? Hitte en gebrek aan ver- sche iucht brachten haar 'n flauwte nabij, en dan nog die slaperige stem naast haar, die zonder ophouden doorzaagde, en die ze nu en dan wel beleefd moest antwoorden; het was immers haar werkgever die sprakIn een bak lagen groote klompen kunstijs, om het water op ©enigszins bruikbare temperatuur te boa den. Met onweerstaanbaar verlangen keek Loe telkens naar dat ijs; 't was of 't haar met irmgpetische kracht aantrok. O, had zo er DE HEER HUIZINGA OVER DE VERKIEZINGEN. De heel* J. Iluizinga, buiigemeester v,a» Neuzen txad Donderdagavond voor de anti - xov. Prop. Club te Buiksloet op met een rede over de verkiezingen. Hij stelde tegenover elkaar wat de liberale party ran 1848 tot 1888 en onder de latere liberale regoeimg gedaan heeft, en de resul taten van de twaalf jaar van christelijk be wind. Daarna, besprak hij de concentratie en de coalitie, waarbij hij o. a. betoogde dat invoe-' ring van staatspensioen niets anders beteekent dan van Nederland één groot armenhuis te maken. EEN GETUIGENIS. Een der bezwaren, van recjitsche zijd© vaak tegen de opemhare school aangevoerde is de bewering dat de sociajististische onder* ijZers socialistische propaganda voeren. Daartegen ia nu een krachtig getuigenis gegeven, door iemand die het in zijn ambts gebied anders zeker had moeten kunnen con- stateeren, nl. de districtsschoolopziener dr. Gunning. Toen in een Woensdag te Amsterdag gehouden veixgadering een katholiek school hoofd do heer Heeroma die bewering uitte, nam dr. Gunning het woord, en zeide, volgens hot verslag in het ,,Hajid." Zoolang spr. distnkts- schoolopziener s, heeft hij nooit iets gemerkt van socialis tische propaganda. Ook heeft hij door een overtuigd socialist een les in de geschiedenis hoeren geven, n.l. over de invoering van het christendom welke les zoowel door inhoud als vorm uitmuntte. De lessen in de geschie denis op do openbare school waren goed, die pp de katholieke school violen mee, maar op de christelijke school viel het niet altijd mee." VERBETERING VAN HET NOORDZEE KANAAL. Het ,,Hand." deelt het antwoord mee van den minister van waterstaat op het aanbod van den Raad van. Amsterdjam om 20 pet. by te dragen in de koeten vajn verbetering' van het Noordzeekenaal inplaats van de 40 pet. door den minister gevraagd. In dit 1 Febr. gedateerd antwoord, dat Woensdagavond in besloten zitting door den Amsteidamschea raad is behandeld, zegt do minister dat afgescheiden van de aangeboden lagere bijdrage, twee der door Amsterdam gestelde voorwaarden voor het Rijk onaanne melijk zijn, nl. de aanvang met het werk uiter lijk in 1913 en de vervulling der toezegging en terugbetaling van het reeds gestorte zoo dra weer mocht worden overgegaan tot den aanleg vpn een brug voor voetgangers en rij-» tuigen, te Velsen, of tot een andere overbrug ging van bet kanaal. De minister betoogde voorts dat het ter voorkoming van speculatie noodig is de ton Noordten van het kanaal te onteigenen gronden zoo spoedig mogelijk in bezit te nemen. De kosten daarvpn worden op f 600.000 gesteld, en de minister vroeg aak* Amsterdam om thans uitsluitend in die kosten 40 pet. bij to dragen. De Raad van Amsterdam heeft Woensdag B. en W. gemachtigd dit schryven to beant woorden met een brief, waarin teleurstelling wordt uitgesproken over dat antwoord, maat' tevens de meening wordt te kennen gegeven dat de minister blijkbaar op verdere onder handelingen over de bijdrage in de kosten blijft prijs stellen. Ten opzichte van de onteigening verklaart de Raad zich bereid de helft der kosten te dragen tot een maximum vjan f 300 000 onder voorwaarde dat het bedrag later zal verrekend worden, als er overeenstemming zal zijn ver kregen over het aandeel van Amsterdam m de kosten der uitvoeringswerken. By kon. besluit is benoemd lot kanselier bij Hr. Ms. gezant schap te Brussel G. P. C. Pichal, tweede- kanselier bij gemeld gezantschap; is toegekend de titulaire rang van kapitein aan den. ,gep lste luit..magazijnmeester van het leger m Ned -Indié M. de Wit, betaal meester, tevens officier van kleeding bij bet Kon. Kol. Mil, Invalidenhuis op Bronbeek benoemd tot ridder in de orde van den Nederlandschcn Leeuw, de gepens, kol.-titu- lair van het Oost-Indisch leger jhr. N. C, van Heuxn, commandant van hot Kon Kol. Mil. Invalidenhuis op Bronbeek; benoemd tot ridder in de orde vanOranje- Nassau de predikant bij de Herv. Gem. to Arnhem, ds. C. Beets Nz„ laatstelijk leeraar, belast met den nuiselijkcn godsdienst eu het godsdienstig onderwys in het Kon. Kol. MU? Invalidenhuis op Bronbeek toegekend de eeremedaille der orde van Oranje-Nassau in zilver, aan den go gag eer den sergeant der infanterie van het Oost- Indisch leger A. B. Eibers, verpleegde in Let Kon. Kol. Mil,Invalidenhuis op Bronbeek, en. in brons aan G Berendsen, arbeider op Bronbeek; is de waarneming van de betrekking van inspecteur der registratie en domeinen voor den ambulant en dienst, mot ingang va» 1 Maart tot nadere beschikking opgedragen, aan jhr. mr. A, M. C. van Asch van Wyck, ont vanger der registratie en domeinen te Vionen is, met ingang van 1 Mei aan den hoofd commies der telegraphie W. 3. Aj Jungmann, op zijn verzoek, als zoodanig eervol ontslag verleend. Do minister van waterstaat brengt ter ken nis van belanghebbenden, ten vervolge» op de kennisgeving, betreffende de dienstregelin gen van de Maatschappij tot Exploitatie van Staatsspoorwegen en van de Nederlandscbe Centraal Spoorweg maatschappij, dat bij de boekbandelaren firma Gebroeders van Cleef te 's-Gravenhage tot een beperkt aantal exempla ren verkrijgbaar is gesteld het ontwerp voor do zomerdienstregeling 1913, aangeboden door do Hollandsche IJzeren Spoorwegmaatschappij t»gen betaling van f0 22*/a per exemplaar en van evemtueele portokosten. maar eens in mogen bijten; haar gloeiend voorhoofd eens tegen dat koele kristal mogen aandrukken I Het was een Tantaluskwelling I Steeds onhoudbaarder werd bet in bel donkere hokje, naarmate do stijgende zon op het golf- rjzeren dak brandde, en de twee menschen in de benauwde ruimte de zuurstof verbruikten. Van tijd tot tijd kwamen er klanten in 't atelier en liet mijnheer Lichtenberg haar dus een poos alleen, 't Was al een varademing walmeer ze zyn eentonige stem maar niet be hoefde te hooren. Eindelijk, eindelijk gjildem buiten de stoomfluiten! Middagpauze! Doodop sleepte Loe zich de zonnige straat af, de eerste oogenblikkcn zoo verblind door het felle licht, dat ze nauwelijks iets onder v scheiden kon, en toen ze eindelijk in een .klein restaurant, te midden van vermoeide, werkte menschen, voor haar eenvoudige lunch zat, kon ze, in haar overspanning, geen. voed sel door haar keel krijgen. Alleen ijskoude limonade dronk ze met een gulzigheid, die haar Ja Ier koortsrillingen langs den rug joe gen, Daarna ging ze, stil en als versuft, op eon der banken op de Plaza, onder de bloeien de oleanders zitten, onverschillig afwachtende tot de stoomfluiten haar om twee uur weer tot dm arbeid zouden roepen. Rondom haar zaten fabrieksarbeiders, peones, winkelperso neel. Daartoe behoorde zij nu ookl Wie zou het dien bruinen poon daar kwalijk ne men, dat hij haar zoo brutaal fixeerde met zijn zwarte oogen? Ze was immers een van hm, zooals zo daar blootshoofds, in haar eenvoudige, door haar werk besmoezelde ja pon zat? Het doordringend gegil der fluiten deed al len opschrikken. De banken op de Plaza liepen leeg. Gelukkig was do middag nic* zoo vreeselyk als de morgen. Voor vandaag was het werk in de donkere kamer afgeloopen. Ze zaten nu in het lichte, fn'sschere atelier photo's op te plakken, terwijl mijnheer Lichtenberg baar met een onuitputtelijken voorraad stads- nieuwtjes onderhield. Naar zijn verhalen te oordeelen, waxen Sodom en Gomorra niets, vergeleken bij New Braunfols. Hij noemde al lerlei „prominent" inwoners met naam en toenaam, die „hadden moeten trouwen," wist stichtelijke staaltjes te vertellen van ryke jonge dames, die zich aan verdachte opera ties onderworpen hadden, waarbij dr. Slower duizenden verdiend had, enz. Mijnheer Lich tenberg wist blijkbaar alles! Loe gloeide van verontwaardiging, maar wat hielp hetl Ze moest immers nog doen alsof ze met eenige belangstelling luisterde 1 Dat boersche ruw hoid zich, in den omgang tusschen do boys en girls, met den Amerikaanschen vrijen flirt mengde, had ze herhaaldelijk zelf opgemerkt. 't Klimaat en do Mcxtcaarische invloeden de den in 't Zuiden hun demoraliseerenden in vloed gelden, 't Lichamelijke ontwikkelde zich hier in sterke mate, ten koste van het mi nimale geestelijke en moreele. Maar wat haar -bij het bruine, vurige, zuidelijke volk alsl normaal, als vanzelfsprekend voorkwam, walg de haar bij dat plompe boerenras. Iloe onver draaglijk antipathiek werd haar die photo- graaf. 't Was een ware verlossing toen de fluiten eindelijk om zes uur gingen. God dank I de eerste werkdag lag achter haar. Ze had den eersten haiven dollar verdiend zuur verdiend, maar 't gaf haar toch een ge voel van voldoening. (Word» rerrolfd).

Middelburgsche Courant | 1913 | | pagina 1