MIDDELBUMSCHE COURANT. 1852. Zaturdag 4 December. N<2 146. fez* 4H m;* Ui* Bij dit no. behoort het verslag van den gemeen teraad van Middelburgzitting van 1 December 1852. iacötuvcn en Qtbmi«iettrati6ii. tnnuculau&öchc &ijbittgcn. jtfuitcttUnbÊvchc ÜTijbingcn. £!bucv*tcnticM. y,#5 De Burgemeester en Wetliouders van Vlitltlelliiirg maken bekend Dat het Suppletoir Kohier van de Belasting, bekend on der den naam van Lantaarn-, Brandspuit- en Nachtwacht gelden, ingevolge art. 2G5 der Gemeentewet, op den 1 Decem ber door don Gemeenteraad is vastgesteld en ter Secretarie gedurende den tijd van acht dagen, voor een ieder ter inzage nedergelegd. Middelburg, den 3 December 1852. De Burgemeester en Wethouders voornoemd, PASPOORT YAN GRYPSKERKE. De Secretaris M. F. LANTSHEER. Het Diaconie - Armbestuur der Hervormde Ge meente van jlrnemuiden mag met innige dankzegging berigten de ontvangst van 12 Vrouwehemden-van N. N. op den 2 December bezorgd bij don Heer DE BLAECKE DE LIGNY, te Middelburgterwijl liet hare Armen met bescheidenheid blijft aanbevelen, in de al hooger en hooger klimmende ellende, aan de edelmoedige milddadigheid van ware Mensclienvriendcn. Arnemuiden, den 3 December 1852. Het Diakonie-Armbestuur voornoemd A. BOOGERT, Adm. Diaken. 11. YAN BELZEN Dz. Sedert de opgave in de Middelburgsche Courant van laatst leden Dingsdagistot nu toeDonderdag morgen bij den ondergetoekende nog ontvangen, ten behoeve der arme School meesters-Weduwe en hare vijf ongelukkige Kinderen het na volgende Dingsdag 30 November. Van N. N. een verzegeld pakje inhoudende f 2,50 In een gecachetoerd omslagvan een' ongenoemde een Muntbillet (no. 792-14 van 11 Oct. 1849) groot - 10,00 Van N. N. IJ. Z. in een' brief (postmerk Goes), twee Coupons, elk a/l,23J, waarvan eene voor de Moeder van Tweelingen (Arnemuiden) en eene voor onze Weduwe bestemd isalzoo- 1,231 Bij de collecte in de avondbeurt in de Koorkerk, van IJ. IJ1,00 Woensdag 1 December. In een gecacheteerd omslag, van A., een Munt billet (no. 220659 van 15 Oct. 1849), groot - 10,00 Hartelijke dank wordt den edelmoedigen gevers toegebracht! Wij hebben nualles samen genomen50,44 bij elkaar. Het is niet genoeg. AVie tot verzachting van hartverscheu rende ellende nog iets overheefthaaste zich 1 De nood dringt. Maar de liefde van Christus dringt immers ook Middelburg, den 2 December 1852. J. J. L. TEN KATE. ninuKLIIl'KKS December. Z. M. heeft, bij onderscheidene besluiten, goedgevonden te benoemenbij het wapen der artillerie bij den staf van het wapen, tot kapitein van de 3de klasse, naar ouderdom van rang, den lstcn luitenant C. A. N. Ernst de Seiwert, van dien staf, belast met de functien van onder-inspecteur der draagbare wapenenbij het 1ste regement vesting-artil lerie, tot 1 sten luitenantnaar ouderdom van rang, den 2den luitenant R. A. AY. Sluiter, van het korps; bij het 2de rege ment vesting-artillerietot kapitein van de 3de klassenaar ouderdom van rang, den lsten luitenant A. J. E. Dollemann, van het 1ste regement vesting-artillerietot lsten luitenant, naar ouderdom van rang, den 2den luitenant II. A. Frantz- mannvan het regement veld-artilleriebij hot 3de regement vesting-artillerie, tot majoor, den kapitein der 1ste klasse R. F. Arerschoor van Nissevan het 1ste regement vesting artillerie bij hot personeel van de geneeskundige dienst der landmagt, tot officier van gezondheid 2de klasse naar ouder dom van rang, den officier van gezondheid 3de klasse J. A. H. Lourensvan gemeld personeelbij de militaire genees kundige dienst in Oost-Indiötot apotheker 3de klasse den heer II. Plasberg. In de zitting van de tweede kamer der Staten-generaal van eergisteren is de conversie-wet ingekomen van de 4 per centsin 3| kwart per cents tegen den koers van niet beneden de 98 pet. Bij dit ontwerp wordt bepaalddat voor 31 december 1856 geen nieuwe conversie zal plaats hebben. Het voorstel der regering strekt, om daartoe, alsmede tot inkoop van schuld, eene som van 12^ millioen, die aan ba tige saldo's aanwezig isbeschikbaar te stellen. De heer Boeyostaatsraad in buitengewone dienst JjOofd-ambtenaar bij het ministerie van financien heeft zich naar Parijs begeven. Ook de heer Pols, referendaris bij het departement voor de middelen van vervoerheeft de resi- ,dentie verlaten. Men meldt uit het Nieuwe Diep van den 29 november Behalve aan het fregatschip Palembang is men hier aan 's Rijks marinewerf ook druk bezig met het in orde maken van de korvet Juno, terwijl men spreekt van het in dienst stellen van nog meerdere oorlogschepentegen het aanstaande voorjaar." Men leest in de Noordbrabander: Volgons een te 's Hertogenbosch verspreid gerucht, zou Z. D. H. mgr. Zwysen benoemd zijn tot aartsbisschop van Holland." Men berigt uit Groningen, dat als eene bijzonderheid kan worden aangemerktdat thans zoo vele duizenden van wilde ganzen naar de binnenwateren trekkenals niemand zich kan herinneren. Hieruit meent men een strengen winter te kunnen voorspellen. iST^TEar-GEiVJEJl/l^t. tweede kamer. Zitting van 1 december. Daarin zijn ingekomen twee wets-ontwerpenéén tot af lossing of verwisseling van nationale schuld, en één tot be krachtiging van provinciale belastingen in Zeeland. De geloofsbrieven van het nieuw benoemde lid uit het hoofd kiesdistrict Tiel, den heer Leemans, zijn in handen gesteld eener commissie, dié daaromtrent iri eene volgende vergade ring verslag zal uitbrengen. Hoofdstuk IX B (departement van financiën)dat vervol gens is behandeld, is met algemeene stenynen (60) aangeno men. De voortzetting der beraadslaging over de begrootings- wetten werd bepaald op den volgenden dag. De commissie voor de verzoekschriften heeft eenige verslagen uitgebragtmet welker conclusien de vergadering zich heeft vereenigd. Engeland. Londen 29 november. Lady Ada Augusta Lovelacede eenige dochter van lord Byronaan welke hij toen zij nog kind was in don derden zang van zijnen Childe Ilarold zulke treffende regelen wijdtje, is den 27 dezer, na langdurige ziekte, alhier overleden,'en heeft juist denzelfden leeftijd als haar beroemde vader, ruim 36 jaren, bereikt. Haar huwelijk was in julij 1835 gesloten. NottinghaznKentEssex, Surrey en Oxford zijn in het laatst der vorige week ten derden male in deze maand door lioogcn watervloed bezocht waarbij vooral het hooi en het gezaaide zwaar geleden heeft. Gedurende het loopende jaar zijn op de Clyde 73 ijze ren stoombooten gebouwd, waarvan 43 met schroeven en 30 van raderkasten zullen zijn voorzienin de laatste 7 jaren bedroeg dit getal 123,- waarvan 80 met raderkasten en 43 met schroeven. Duitsclilanil. Weeneh 28 november. De directe en indirecte belastingen zullen in het loopende jaar 225 mil lioen fl. opbrengen; dus ongeveer 45 millioenen meer dan in 1850. Aran 15 tot 2ü nav. zijn te Triest uit de Middelland- sche zee de Levant en andere vreemde havens ongeveer 160 koopvaardijschepen binnengeloopen. Berlijn 30 november. Men wil wetendat de begrooting van marine dit jaar andermaal verhoogd zal worden. De beide kamers hielden gisteren na de opening, on der voorzitting der oudsten van jaren, zittingen, waarin niets van cenig belang voorviel. De eerste kamer zal morgen ver gaderen tot verkiezing van een tijdelijken voorzitter, de twee de kamer woensdag om de geloofsbrieven te onderzoeken. Keulen 30 november. Volgens te Berlijn ontvangen parti- kulier berigt uit Falmouthvan 20 dezerwas de Pruissi- sche korvet Amazone aldaar binnengeloopen tot herstelling van door storm veroorzaakte avarij maar dacht het fregat schip Gefion, dat zijnen koers naar Madeira had voortgezet, binnen drie dagen weder te zullen kunnen volgen. Frankrijk. Parijs 29 november. Er zijn heden proeven genomen met een stoom-rijtuig het heeft 5a 6 mijlen in het uur afgelegdde stoom wordt in dit rijtuig zoodanig aan gewenddat hij geen gedruisch maakt, hetwelk noodzakelijk was ten einde de paarden van gewone rijtuigen die men op weg ontmoetniet te verschrikken. 30 november. Heden is een decreet van Lodewyk Napoleon verschenen, waarbij gratie wordt verleend aan alle personentegen wie vervolgingen zijn ingesteldwegens overtreding van de drukperswet. Ook zalnaar men ver neemtnog een ander decreet verschijnen, waarbij kwijtschel ding wordt verleend aan hen die zich aan ligte overtredin gen hebben schuldig gemaakt. Gelijk bekend is zal het keizerrijk overmorgen geproclameerd worden; dat zal geschieden in, of van af het stadhuis. Van officiële zijde kan thans medegedeeld worden, dat niet al leen het leger maar ook de nationale garde van het depar tement der Seine bij die plegtigheid zal vertegenwoordig zijn. Er zijn kostbare geschenken naar Praag gezonden voor de prinses van AVasa. De keizer van Rusland heeft aan zijnen gezant te Parijs den heer KisselefF, de St. AVladimir's orde tweede klasse ge schonken als blijk zijner tevredenheid over de dienstendoor dien diplomaat te Parijs bewezen. 1 December. liet wetgevend ligchaam heeft zich he den op nieuw vereenigd, om den algemeenen staat der stem ming op te maken van het volksbesluit betrekkelijk de her stelling van het keizerrijk. Het officieel resultaat is: Ja, - 7,824,189. Neen, 253,145. Het wetgevend ligchaam gaat aanstonds op weg naar Saint- Cloud. Beursberigt. 3 pet. 84.00; 4,' pet. 105.80 fr. Donderdag morgen. De keizer heeftomringd van de ministers de senatoren en afgevaardigdenin de volgende bewoordingen geantwoord op de aanspraak, tot hem gehou den door den president van het wetgevend ligchaam en den vice-president van den senaat. De nieuwe regering, welke"gij thans inwijdt, heeft niet, gelijk zoovele andere, tot oorsprong geweld, overwinning of list. Zij is liet wettelijk resultaat van den wil des volks dat in kalmte verzekerde hetgeen het te midden van harts- togtelijke bewegingen had gegrondvest. Van heden af neem ik met moed den naam van NapoleonHI aanomdat het volk mij dien reeds heeft gegeven bij zijne toejuichingen; omdat de senaat dien heeft voorgesteld, en de gansche natie dien heeft goedgekeurd. AA7il dit *nu zeggendat ikmet hot aannemen van dezen titel, in dezelfde dwaling zal vervallen, welke aan den vorst is verwetendie uit de ballingschap terugkeerende alles voor nietig verklaarde, wat in zijne afwezigheid was tot stand gebragt? 'Verre zij van mij zulk eene dwaling! Ik erken niet alleen de regeringen, die mij zijn voorafgegaan, maar erf zelfs het goed of kwaad dat zij hebben gedaan, want de regeringen zijn, niettegenstaande haren verschillenden oor sprong, aansprakelijk voor hare voorgangers. Doch terwijl ik alles aanneemwat de geschiedenis ons van de laatste 50 jaren overbrengt, minder geoorloofd is het mij met stilzwij gen voorbij te gaan het roemvolle regerings-tijdperk van het hoofd mijner familie, en de regtmatige, ofschoon van korten duur geweest zijnde titels, van zijn zoon, welke do kamers proclameerden in de laatste stuiptrekkingen van eene overwonnen vaderlandsliefde. De titel van Napoleon III is alzoo geene verjaarde aan matiging welke eene beleediging zoude schijnen tegen alle rede en waarheid. Hij is een eerebewijs gebragt aan een gouvernement dat wettig was en waaraan wij de schoonste bladzijden onzer geschiedenis verschuldigd zijn. Mijne rege ring dagteekent niet van 1815, zij dagteekent van het oogen- blik, waarop gij mij den uitslag der stemming van het volk brengt. Ontvangt mijne dankbetuiging, mijnheeren de afgevaardig den voor de schittering welke gij aan de verwezenlijking des nationalen wils hebt gegeven door haar de volste zekerheid te geven met uwe controleen haar indrukwekkender te maken door uwe verklaring. Ook uleden van den senaatbe dank ik dat gij de eersten hebt willen zijn om mij geluk- wenschen aantebieden even als gij ook de eersten waart om den volkswensch te regelen. Helpt gij allen mij om op dezen grondwelke reeds door zoovele omwentelingen is omgekeerd geworden een duurzaam gouvernement te doen zetelen, tot grondslag heb bende de godsdienst, regtvaardigheideerlijkheid, liefdevoor de lijdende klassen. Ontvangt hier den eed dat niets mij te duur zal zijn om den voorspoed van het vaderland te verze keren en dathoewel den vrede handhavendeik niets zal gedoogen wat de eer en waardigheid van Frankrijk aanrandt." België. De eerst weinige dagen geleden aan de ka mer der Belgische representanten aangeboden wet, tot con versie in 41 per cents der 5 per cents leeningen van 1840 1842 en 1848, is reeds maandag 11. door die kamer behan deld en goedgekeurd; 66 leden hebben er voor gestemd, ter wijl 2 zich van de stemming onthouden hebben. Over het vraagstuk der amortisatie werd geruimen tijd beraadslaagd de regering had eene amortisatie van per cent voorgesla gen, doch sommige leden wilden zulks op 1 per cent bepaald zienten slotte is het voorstel der regering aangenomen. De senaat kwam dingsdag bijeenom ook de conversie-wet in 'overwevimr te nemen. Men verwachte dat ook deze die C O wet spoedig afhandelen zou. GR;tA\lMRHT TK HlitllKlBt BG. Donderdag 2 December. Bij eenen matigen aanvoer van jarige Tarwe, zoo hadjdie voor de consumptie grage koopers nieuwe Tarwe kon niet dan in de puikste soort vorigen weekprijs halen. Rogge min der begeerd en 10 cents lager. Garst, in navolging van Hol land, 10 cents lager per mud verkocht. Haver was alleen van de zolders ter veil. AValchersche AYitte- en Bruineboo- nenwaarvan de voorraad opkortzijn echter lager moeten worden afgegevendoor gebrek aan vraag voor verzending. Erwten zeer weinig gevraagd en 20 cents lager. Boekweit met kleinen handel. Koolzaad prijshoudend; Oliën zonder prijs-verandering Raapkoeken zijn niet aangeboden. In den middelprijs der Granen enz. is nagenoeg geen ver andering. De Broodzetting voor de volgende week is: 191, 17-i-, i2|- en 15 cents. De Boter was ter markt gemiddeld 94 cents per pond. Ondertrouwd II. L. IIENDRIKSE met J. JANSEN. Vlissingen 2 December 1852. Algemeene kennisgeving. Heden overleedna een lijden van bijna drie maanden en. eene Echtvoreeniging van nagenoeg vijf maanden, mijne dierbare Vrouw, LÈNA VAN DEN BOL I* in don ouder dom van 30 jaren en ruim 6 maanden. Oud-Vosmeek J. A. ArAN RIIEE den 29 November 1852. Operat., Genees-, Heel-en Verlos!:. Voor algemeene kennisgeving Heden overleed, na een langdurig en smartelijk lijden onze geliefde Man en Vader, ANDRIES VOLKERS, inden ouderdom van ruim 65 jaren, tot diepe droefheid van mij en zijne Kinderen. P. VAN DEN DRIEST, AVed. A. VOLKERS. Zandijk-Binnen, Gemeente Veere, don 2 December 1852.

Middelburgsche Courant | 1852 | | pagina 1