MIDDELBIIMSCHE m i fe'&'ic 1852. Donderdag n° 28 October. i Üjcohtcctt cti Qlbmiiiiötirrttieii. iitiisn ivaixii CKUKV KAffllEK VAS IiOOFlIAAHKC. «lir- iymw op vor/Moiiiv, r,tvx. tot BJfirfWfBïiaiAG nvst ToonrnvorsT. ISimictilAubdcltc STijbtugcu. limikulAnbödïC &ijbiu0ctt. o r r a x «ff-:BÏS-t.YBi .11.1Bi SN li. Dc Commissie uit liet IPi-ovincïaal Oeregisliof in Keelaml, te zamengesteld ter voldoening aan Artikel 11 der Wet op het Notaris-Ambtvan den 9 Julij 1842 (Staats blad no. 20)tot het afnemen der Examina van hendie verlangen mogten zieh in staat gesteld te zien om naar het Ambt van Notaris te dingenmaakt bij deze aan de belang hebbenden bekend, dat zij tot het bedoelte einde zal vaceren op Woensdag den vier-en-twintigsten November eerstkomende des voormiddags ten tien ure, en volgende dagen, is't n-ood in een der Vertrekken van het Hofgebouw. De Commissie herinnert voorts de Adspiranten aan de voorschriften van Art. 3 der voorschreven Wet, en verlangt overigens, dat zoodanige stukken, welke aan haar moeten worden ingediend, tijdig en portvrij zullen worden bezorgd, ter Griffie van den Hove. Middelbukg, den 15 October 1852. De Commissie voornoemd De Procureur-Generaal L. J. VAN MAANEN, bij den Hove, Raadsheer. M. VERBRUGGE. A. J. VAN DEINSE, Raadsheer. De Burgemeester en Wethouders van Middelburg Gelet op het Koninklijk Besluit van den 9 November 1851 (Staatsblad no. 142J, Maken bekend 1. Dat op Maandag den 29 November aanstaande eene Vergadering van Kiesgeregtigden zal worden gehouden, om de plaatsen aan te vullen der Leden van de Kamer van Koop handel, die met het einde dezes jaars aan de beurt van af treding zijn of om andere oorzaken zullen zijn uitgevallen 2. Dat de lijst der Kiesgeregtigden ter inzage ligt ter Se cretarie dezer Gemeenteterwijl de Ingezetenen indien zij tegen die lijst bezwaren mogten hebbendie kunnen inleveren van den 27 October tot den 4 November. Middelburg, den 25 October 1852. De Burgemeester en Wethouders voornoemd PASPOORT VAN GRYPSKERKE. De Secretaris M. F. LANTSIIÉER. Dc Burgemeester en Wethouders van Middelburg maken bekend Dat het Suppletoir-Kohier van de Belasting op de Foura- gienover het jaar 1852, ingevolge art. 264 der Gemeente wet voorloopig door hen is vastgesteld en ter Secretarie voor een ieder ter lezing nedergelegd. Middelburg, den 25 October 1852. De Burgemeester en Wethouders voornoemd, PASPOORT VAN GRYPSKERKE. De Secretaris, M. F. LANTSHEER. BEK B'XMilll MktXli Op Dingsdag den 2 November 1852, des namiddags ten één urezal door Burgemeester en Wethouders van Vlissin- gen onder nadere goedkeuring van den Raad dier Gemeente ten Raadhuize aldaarpubliek worden aanbesteed Het BAGGERËA en UITDIEPKÏ van de Iioop- mans Buiten- en Binnenliavcnsi der Gemeente Vlissingen. De aanbesteding zal geschieden bij inschrijving en opbod. De voorwaarden dezer Aanbesteding zullen ter Griffie van de genoemde Gemeentevan den 25 dezer maand tot den dag der aanbesteding, voor een ieder ter lezing liggen; terwijl de aanwijzing van het werk en verdere informatien door den Stads Architect, daags vóór de aanbesteding, zullen worden gegeven. Vlissingen den 19 October 1852. De Burgemeester J. W. CALLENFELS. De Secretaris MABILOT. De Hamer van Hoophamlel en If abrijkente Vlissingen, maakt bekend, dat voortaan ook Postpaketten worden verzonden met de Stoombooten van Middelburg op Rotterdam en de Diligence van deze Stad op dezelve rijdende. De Brievenmet deze gelegenheid te verzonden belmoren aan het Postkantoor te worden bezorgd, uiterlijk 1) uur vóór het vertrek dier Stoombooten, of 's avonds vóór lOf uur wanneer dat vertrek den volgenden morgen vóór 8 uur plaats heeft. Deze wijze van verzending behoeft niet op het adres te worden aangeduid. Vlissingen, den 25 October 1852. De Kamer van Koophandel voornoemd J. B. DE GROOF, Voorzitter. T. C. DOMMISSE, Secretaris. I fili W IItk'J' op het Dorp AfkfUUl» Woensdag 3 November 1852. De Regthebbenden op een' MAST lang zonder de Steng 18 Ned. El, en eene BA, lang 12 Ned. El, beide in Zee gevischt en te ALmemuUlen aangebragt. vervoege zich ter reclame bij den Burgemeester aldaar. Be Directeur van 't Postkantoor te Muldelburgr brengt hiermede ter kennis van belanghebbenden dat, tot meer gerief van het Publiek het Kantoor van heden af zal open zijntot het frankeren en aanteekenen alsmede ter afgifte van aangeteekende en poste-restante Brieven Des voormiddags van tot 9 ure en van 101 tot des namiddags 3 ure; des namiddags van 5 tot 7 en van 9 tot 10 ure. De Marktbrieven en Beursberigten zullen ook Donder dags tusschen 4 en 4f ure des namiddags, ter frankering worden aantfenomeiu Assignatien of Postwissels worden afgegeven van des voor middags 10} tot des namiddags' 3 ure, dagelijks, uitgezon derd de Zon- en Feestdagen. Verder zij totnarigt van belanghebbenden dienende datop verzoek van eenige Ingezetenen dezer Stad binnen weinige dagen aan het Postkantoor zal verkrijgbaar zijn eene gedrukte nota, houdende naauwkeurige en duidelijke opgave van de uren en wijze van verzending der Brieven naar allo Provin ciën des Rijks en liet Buitenlandspeciaal van de verzen ding naar alle plaatsen op het Eiland Walcheren en in de Pro vincie terwijl die nota almede verschillende andere voor het Publiek nuttige of noodige herinneringen en mededee- lingen zal inhouden. Middelburg, den 25 October 1852. J. J. A. CREYGIITON. VEREENIGING Het Bestuur geeft kennis dat het groot Examen op de Zang- en Muzijkschool zal plaats hebben op Zaturdag den 30 October aanstaande, des middags ten 12.} uur, tot bijwoning waarvan de Ouders der Leerlingenalsmede de overige Leden der Vereeniging met hunne Dames, beleefde lijk worden uitgenoodigd. Tevens wordt berigt, dat met primo November aanstaande een nieuwe Cursus op de Zang- en Muzijkschool zal worden geopend, cn noodlgt men diegenen uitwelke genegen mogten zijn hunne Kinderen of Pupillen aan dit onderwijs te doen deelnemen, zich dienaangaande, vóór het einde dezer maand bij den ondergeteekende aan te molden. Middelburg, den 27 October 1852. G. DE BRUYNE, Secretaris. De Birectie der Middclkurgsclie Spaarkas maakt bekend, dat zij bare laatste zitting voor dit jaar zal houden op Zaturdag den 30 October aanstaandedes avonds van acht tot negen ure: en verzoekt de Inleggers, om op dien tijd met hunne Boekjes in het gewoon Lokaal te verschijnen om de Directie voornoemd bekend te maken waarmede zij hunnen Inleg wenschen terug te ontvangen. Van de hervatting der zittingen in een volgend jaar zal op zijn' tijd kennis worden gegeven. Middelburg, den 28 October 1852. De Directie voornoemd, J. J. DE KANTER, Voorzitter. W. APPEL Secretaris. MIBBEÏiBABB 33 Octoker. Z. M. heeftbij besluit van 19 dezer, goedgevonden den kapitein jhr. L. Bronkhorst, van het wapen der infanterie, tot dusverre op het traktement van non-activiteit, op grond van ligchaamsgebreken op pensioen te stellen en het be drag daarvan te bepalen op f 900, onder toekenning van den rang van majoor, en aan hem bij een nader besluit van den 23 daaraanvolgende te vergunnenom de uniform van de bataillons grenadiers van het regement grenadiers en jagers waartoe hij vroeger heeft behoord te blijven dragen. - Bij een dezer dagen door den koning genomen besluit is, met wijziging in zoo ver van dat van 19 november 1844, bepaald, dat aan de magazijnmeesters der artillerie van de 2de klasse, die twintig, en aan die van de 3de klasse die tien jaren dienst als officier tellen, ongeacht of zij de rangen van kapitein 1ste of 2de klasse bekleeden, eene traktemants- verhooging van 100 wordt toegekend. Z. M. de koning heeft zich gisteren in den vroegen ochtend uit de residentie naar het Loo begeven. HH. KK. HII. prins en prinses Frederikbenevens prinses Maria der Nederlanden, zijn den 24, van hoogstder- zelver reize naar het buitenland, op hot huis de Paauw te ruggekeerd. In het kiesdistrict Sluis is bij herstemmingmet 225 van de 360 uitgebragte stemmen, tot lid der provinciale Staten van Zeeland verkozen de heer mr. J. E. Rïsseeuw. Men verneemt, dat het Z. M. den koning van Hanover behaagd heeft, den heer Blume te benoemen tot ridder der Guelpen-ordeter belooning voor de groote diensten door den geachten hoogleeraar aan dc wetenschappen bewezen. Uit Rotterdam schrijft men van den 21 dezer Wij achten het der vermelding waardigdat op dit oogenblik in den Hortus Botanicus een gewas groeit, hetwelk dit verschijnsel, even als de zoogenaamde honderdjarige Aloë, slechts eenmaal gedurende zijn gansche leven vertoontom daarna te verdorren en te sterven. Deze plant, Littaea ge- minifiora T. (Bonapartea juncea W.) geheeten, werd reeds ongeveer 16 jaar in den kruidtuin bewaard, en gelijkt veel op een bundel bijeengebonden biezen. Thans rijst midden uit dien bundel een bloemstengel omhoogdie reeds eene lengte van ongeveer 3J Ned. ellen bereikt heeft, en mot honderde gele bloemen bezet is, welke langzamerhand van onder naar boven ontluiken. De betrekkelijke zeldzaamheid van het ver schijnselniet de schoonheid der bloemen, doet ons de aan dacht onzer stadgenooten daarop vestigen." Zoo te Leyden, Gouda, Schiedam als Gorihehpni .zyn onderscheiden boekhandelaren opgeligt voor bijbels ffr&Vef- schillend formaat, bij hen gehaald op naam van in den om trek dier steden wonende predikanten of schoolmeesters. De persoonsbeschrijving, zoo te Schiedam, Gouda als Leyden, door de verschillende boekhandelaren gegeven, komt over een, cn stelt het buiten allen twijfel, dat die opligtinmm door denzelfden persoon zijn gepleegd. Zr. Ms. schooner Atalante, onder bevel van den luitenant-ter-zee 2de klasse, jonkheer A. Klcrek, is 11. za turdag morgen van Londen te Ilellevoetsluis binnengekomen. Mon schrijft van den Helder van den 23 dezer: Gisteren morgen ten 10 ure arriveerde alhier, vergezeld van zijn adjudant, Zijne Exc. de minister van marine, Enslie, en vertrok heden morgen om 9 ure met de kanonneerboot, onder bevel van den luitenant-ter-zee 1ste klasse Schultz, naai de Hors, om met den majoor, inspecteur der marine, artil- lerie-proefschoten te nemen met uitgeboorde 36ponders tot 60ponders granaatstukken op nieuw model affuit. Morgen ochtend vertrekt Zijne Exc. weder naar den Haag." Donderdag 11. arriveerde in het Nieuwe Diep het Fran- sehe oorlogs-stoomschip le Corse, onder' kommando van den korjets-kapitein marquis de Montignac, komende van Calais vermoedelijk bestemd naar do Wester-eilanden. Onder de vreemde reizigersaan wie een paspoort naar Nederland is afgegeven, komt in het poiicie-bhid voor onder Weeneu J. Strauss, kapelmeester, oud 27 jaren, vergezeld van zijn geheel orchest, groot 26 artisten. Hiigclanil. Londen 23 october. Gisteren werd aan het bureau van buitenlandsche zaken weder een kabinetsraad ge houden. Eergisteren had eene vereenigde parlementszitting pro for- ma plaats in welke de lord-kanselier de verdere prorogatie tot 4 november aankondigde. Geen ander pair was aanwe zig en het huis der gemeenten werd door den eersten klerk van dat* huis vertegenwoordigd. De kosten van drukloonen voor de beide parlemonts-huizen bedragen jaarlijks gemiddeld 58,397 ponden sterling, en heb ben ten jare 1850 de som van 70,000 ponden sterling over troffen Het feestmaal datsedert onheugelijken tijd op den lord-maires-dagden 9 november, gegeven wordt, cn waar toe de ministers plegen genoodigd te worden, is nu, uit hoof de der dan kort op handen zijnde begrafenis des hertogs van Wellington tot een nader te bepalen dag uitgesteld. Een der alderman vroeg bij die gelegenheid of er waarheid was in het gerucht, dat een gedeelte der voor dien maaltijd be stemde gelden tot het stichten van armenhuizen besteed zou wordenen toen de aanstaande lord maire Challis daarop antwoordde: in het minste niet," scheen dit antwoord al de leden van den gemeenteraad als men een der dagbladen gelooven mag, veel genoegen te geven. De groote zaal van Chelsea College wordt ingerigt om Wellingtons lijkkist vóór de begrafenis te ontvangen welke kist aan het boveneinde der zaaltegenover den grooten in gang voor het publiekop een katafalk geplaatst zal wor den. De wijze van inrigting dier zaal voor deze gelegenheid zal alles overtreffen wat ooit ergens van dien aard gezien is. Grootendeels wordt zij met zwart laken bekleed en van af stand tot afstand met de vaandels behangen, door den her tog in verschillende veldslagen en gevechten veroverd. Meer dan honderd groote waskaarsen, op veertien voeten hooge verzilverde kandelahres geplaatst, zullen de sombere ruimte verlichten, en ter wederzijde der zaal zullen de manschappen van het regement garde-grenadiers welks chef de hertog wasgeschaard staan. De heeren Eox en Ilendersou, de ondernemers van het glazen paleis in Ilyde Park, hebben alle verloren voorwer pen, die bij het verder afbreken van dat gebouw onder de planken gevonden wordenaan de tot dien arbeid gebezigde werklieden afgestaan en voor velen hunner is die oogst niet gering, daar niet weinigen meer of minder ruim gevulde beurzenringen rottingen met gouden knoppen en andere voorwerpen van waarde om van de talrijke losse geldstuk ken niet te spreken door hen worden opgeraapt. De grond wordt weder gelijk gemaakt en met graszoden bestoken zoodat hij den aanvang des volgenden zomers de plaats waar dat paleis gestaan heeft niet meer te herkennen zal wezen. Het genoemde paleis dat te Sydenham als wintertuin wordt gebouwd en ingerigt, zal door twee reservoirs van water voorzien worden en het water zich bij wijze van cas cade op de gewelven onder welke men zal kunnen door gaan uitstorten. Uit twee bassinsieder van 380 Engel- sche voeten doorsnede, zullen twee fonteinen, ieder met 180 stralenspringende voornaamste van welke stralen eene hoogte van 230 voeten bereiken moet. De heer Paxton wien men de plannen voor dit gebouw dankt, belooft dat deze waterwerken de wereldberoemde fonteinen van "Wu-sail- les zullen overtreffen. Buitsclilaml. Weenen 22 october De president der bondsvergadering, graaf Thundit zich sinds eeaigon tyd alhier bevindt, heeft eene langdurige conferentie met den minister van buitenlandsche .ah o gehad. Gisteren waren neg ms dc vertegenwoordigers van Beijeren, Saksen, Hessen-ka:*el en Hessen-Darmstadt alhier aangekomen, om de op ienw te openen tol-conferentien bij te wonen. Daar de g wohnagtigden der overige uitgenoo- digde .Staten nog dezer n worden verwacht, is men van oordeel, dat de beraadslagingen vóór het einde dezer maand zullen kunnen aanvangen. Het ministerie van buitenlandsche zaken stemt, naar men zegt, geheel in met do plannen en voorstellen van het ministerie van koophandel. Het stelsel

Middelburgsche Courant | 1852 | | pagina 1