MIDDELBURGSCHE COURANT. 1852. Diu$rsda,< 21 September. öesüitrcts cn Qlbtmuisttratica. ^iunctilAnbdche CTijbiugcn. MS MIMI SI liST!-: M» IJVCr. De Minister van Binnenlandsche Zaken verwittigt flc ge gadigdendat de Aanbesteding op den 11 September, van eenige AIRDEWERHEIV tot herstel en verbetering dei- Zeedijken van sommige Calamiteuse Polders in de Provincio Zeeland, voor zooveel de Perceelen 1, 2, 5, 6 en 9 aangaat, ■wegens de te liooge aannemiugssom is afgekeurden dat eene Herliesteding van die Perceelen zal plaats vinden op Za- turdag den 25 September aanstaande, des middags ten 12 ure. aan het Lokaal van het Provinciaal Bestuur te Middelburg. De gegadigden worden wijders verwezen naar den Hoofd ingenieur van den Waterstaat te Middelburgter bekoming van de noodige inlichtingen, wat den aanvang der uitvoering van de genoemde Pereeelenen het onderhoud van de Dijk vakken gedurende den winter aangaat. 's Gravenhage den 16 September 1852. THORBECKE. UIT&MJFTMl t'.MX M'.fVMiX'rMiX. De Burgemeester en Wethouders van Middelburg maken bekend Dat de Patenten, voor het dienstjaar 1852/3, ingevuld ge reed liggenen dat tot de afgifte daarvan ten Raadhuize zal worden gevaceerd des Woensdags en Zaturdags van iedere weekdes morgens van 10 tot 12 ureen zulks gedurende het tijdvak van den eersten tot en met den laatsten October eerstkomende. En worden de belanghebbenden mitsdien aangemaand, om binnen den boven bepaalden tijd de voorschreven Patenten in Persoon te komen afhalenbij gebreke waarvan dezelve van wege het Gemeentebestuur volgens Art. 2 van het Ko ninklijk Besluit van den 17 October 1820 (Staatsblad no. 22), door den Deurwaarder der Directe Belastingentegen vol doening van 10 cents, aan hen zullen worden uitgereikt; terwijl zij zich bovendien blootstellen in eene Boete to ver vallen van Vijftien Gulden, indien zij, des gevraagd, hun Patent of een Afschrift van hetzelve niet kunnen vertoonen. En is hiervan afkondiging geschied waar het behoort, don 17 September 1852. De Burgemeester en Wethouders voornoemd PASPOORT VAN GRYPSKERKE. De Secretaris M. F. LANTSHEER. rUïitf.-MtKÏ'. De Burgemeester en Wethouders van Middelburg maken bekend Dat de Najaars PAARDEN- en VEEMARKTnaar aan leiding van het Besluit van Zijne Excellentie den Minister van Binnenlandsche Zakenvan den 14 Maart 1849, zal plaats hebben op Donderdag den 14 October aanstaande. Middelburg, den 17 September 1852. De Burgemeester en Wethouders voornoemd PASPOORT VAN GRYPSKERKE. Do Secretaris M. F. LANTSIIÉER. Mt Mi li. MIX MUM ,-M MMMJVCr. De jaarlijksehe Uitloting van twee Aaadeelen der 'Negotiatie van 160,000 opgenomen tot daarstelling vari het nieuw Uitwaterings-Kanaal in het Land van Hulstzal in bijwezen van de belanghebbendendie daartoe bij deze worden uitgenoodigdgeschieden op Maandag den 27 Sep tember 1852des namiddags ten 3 urein het Logement dó Koning van Engelandte Sluist. Diakenen der Sfedcrduitsche Efierv. Remeente berigtenin de voormiddag-collecte der Nieuwe Kerk op gis teren te hebben gevonden drie gesloten Pakjesmet de op schriften No. 220746 voor het Nederlandsch Zendeling-Genoot schap S.M.; No. 189013 voor het Nederlandsch Bijbel-Genoot schap S. M.en No. 57038 voor de Armen-Vereeniging S. M. welke giften zij hebben doen bezorgen, de eerste bij Ds. J. J. van Deinse de tweede bij den Heer Mr. W. N. Lambrecht- sen en do laatste bij den Heer N. Verhulst Wz. Middelburg den 20 September 1852. Diakenen voornoemd J. J. VAN DER IIARST Lz., Prtèses. J. A. DE WAAL, Scriba. Middelburg, den 20 September 1852. Be Vereeniging tot liet Bezoeken der Armen maakt dankbare melding voor de ontvangst van het Muntbil jet No. 57038 h f 10 onder de letters S. M. gecollecteerd bij de voormiddag-godsdienst in do Nieuwe Kerkop den 19 dezer. De Directie der Vereeniging voornoemd VAN REIGERSBERG VERSLUYS, Voorzitter. N..VERHULST Wz., Penningmeester. BS IttlMtl LMSTCHS cm» ©i. De Schoolcommissie bij het Departement Jflitltlelhm-g der Maatschappij tot Nut van 't Algemeenberigt, dat de Her'nalingschool dit jaar zal gehouden worden op Maandag den 4 October aanstaande, en dat de Lessen gedurende de volgende zes wintermaanden, des avonds van 7 tot 9 ure, zullen worden gegeven in het Schoollokaal van voornoemd Departement, op de Wal, wijkB, no. 60, en wel dos Maan dags en Donderdags aan de Jongens en dos Dingsdags en Vrijdags aan de Meisjes. Van Donderdag don 23 September tot en met Zaturdag den 2 October aanstaande kunnen de belangstellenden zich aan melden bij den Hoofd-Onderwijzer in voornoemd Schoollokaal telken dage des middags van 12 tot 1 ure. Namens de Schoolcommissie voornoemd, P. DE MARET TAK, Secretaris. 5I!DB80SÏjSShJ3it€S Sfll Septenilie?. Bij dc op den 18 dezer alhier gehoudene aanbesteding van eenige buitengewone werken aan calamiteuse polderszijn deze aangenomen als volgt: die aan den Margaretha-Polder door den heer A. Visser Pz. te Sliedrechtvoor 33900 die aan den Eendragt-polder door denzelfden, voor 31800. cn die aan het eiland Schouwen door den heer J. Boot te Burgh, voor ƒ7250. Bij besluit van 18 dezer heeft Z. M. goedgevonden, tot voorzitter van de eerste kamer der Staten-Generaalgedu rende de zitting van 18521853, te benoemen den heer mr. J. A. Philipse lid dier kamer. Z. M. heeft goedgevondenbij besluit van 17 dezer, tot burgemeester van do gemeente Goes te benoemen den heer mr. M. P. Blaaubeen. Bij koninklijk besluit van den 15 september 1852, no. 75, is aan den heer B. J. C. baron Mackayop zijn ver zoek, een eervol ontslag verleend uit zijno betrekking van directeur van het postkantoor te Rotterdam, behoudens aan spraak op pensioenen zijn voorts bij hetzelfde besluit be noemd tot directeur van het postkantoor te Rotterdam de heer J. A. Bannier, thans lioofd-ccmmies der posterijen werkzaam op het postkantoor te Rotterdamtot hoofd-com mies der posterijen, dc heer J. J. Brouwer, thans commies bij het departement van iinancien; tot commies bij het de partement van financiende heer J. P. Hofstedethans com mies der 2de klasse bij de posterijen. Bij koninklijk besluit van den 15 september 1852, no. 76, is benoemd tot inspecteur der posterijen, de heer J. J. Schul- tens Dozytot dusverre buitengewoon inspecteur by hetzelfde vak van bestuur. Bij koninklijk besluit van den 15 september 1852, no. 77, zijn benoemd tot directeurs der postkantorente Maastricht de heer G. L. II. P. Sternthans directeur van het postkan toor te Venlo; te Venlo, de heer L. A. van der Marck thans directeur van het postkantoor te Gravete Grave do heer A. J. L. F. Steffens, thans directeur van het postkantoor te Vaals. Bij Zr. Ms. besluit van den 15 dezer is weder aan ver schillende hoofd- en verdere officierenwegens langdurige O O O diensten, een pensioen verleend, als: aan den majoor bij den generalen staf W. de Petitvan 1300aan den luitenant kolonel, adjudantjin het provinciaal kommandement van Noord- brabant, jhr. II. J. E. van Bevervoorde, van/ 1500; aan den luitenant-kolonelprovincialen adjudant in LimburgP. R. van der Beek, van 1500; aan den luitenant-kolonel, ad judant in het provinciaal kommandement van Groningen en Drenthe, J. E. Muller, van 1300; aan den majoor-adju dant in het provinciaal kommandement van Noordholland, C. M. Douglas, van/ 1300; aan den kapitein van het 8ste regement infanterie p. A. Tliuyn de Ligny van 1080 aan den kapitein van het regement grenadiers en jagersII. J. baron van Boeeopvan 1080; aan den kapitein van hot 8ste regement infanterie, II. van Goudoever, van 1080; aan den kapitein van het 4de regement infanterieH. G. Tuck, van/ 1065; aan den kapitein van het 7de regement infanterie, T. Moimer van/ 1020. Z. M. heeftbij besluit van diezelfde dagteekeninggoed gevonden te benoemen, bij den provincialen staf: tot majoor, adjudant in het provinciaal kommandement van Noordbrabant den kapitein der 1ste klasse A. Pronk, van het 5de regement infanterie; tot luitenant-kolonel, adjudant in hot provinciaal kommandement van Noordholland den majoor J. E. A. baron van Voorst tot Voorst, van den generalen staf; tot majoor, adjudant in het provinciaal kommandement van Groningen en Drenthe, den kapitein dor 1ste klasse W. G. F. van Vugt van het 8ste regement infanterietot majoorprovinciaal ad judant in het Limburgscheden kapitein der 1ste klasse S, J. Cochiusvan het koloniaal werfdepot; bij het wapen der infanterie, bij den staf van het wapen, tot majoor, den ka pitein der 1ste klasse C. H. Ilappë, van dien staf, toege voegd aan den waarnemenden inspecteur der infanterietot kapitein van de 3de klasse (naar ouderdom van rang) de 1ste luitenants J. C. P. Ilamminck Schepel en A. C. T. Eyjnael van dien stafwerkzaam bij het departement van oorlog; bij het regement grenadiers en jagerstot kolonel en komman- dant van het regement, den luitenant-kolonel M. baron van Geen, van het korps; tot luitenant-kolonel, den majoor J. C. Anemaet, mede van het korps; tot kapitein der 3de klasse (naar ouderdom van rang) de 1ste luitenants F. H. Sleurs en J. A. G. T. Wildeman, beiden van het regement; bij het lste regementtot lsten luitenant (naar ouderdom van rang) den 2dcn luitenant G. T. W. Vygh, van hot regement gre nadiers en jagers; bij het 2de regement, tot kapitein van de 3de klasse (naar ouderdom van rang) den lsten luitenant K. W. C. Reichmann, van het lste regement van het wapen; bij het 3de regement, tot kolonel en kommandant van het re gement den luitenant-kolonel L. II. W. baron van Aylva Ren- gers, van het 7de regement van het wapen; tot lsten luite nant (naar ouderdom van rang)de 2de luitenants H. J. ba ron Taets van Amerongenvan hot regement grenadiers en jagers, en J. II. Wichers, van het korps; bij het 4de rege ment, tot kapitein van de 3de klasse (naar ouderdom van rang), de lste luitenants II. G. Granpré Molière, van het 6de regement van het wapen, en J. Tissot van Patot, van het 3de regement infanterie; tot lsten luitenant (naar ouder dom van rang), de 2de luitenants W. A. F. G. de Har- titzschvan het regement grenadiers en jagersen L. C. de Fromery, van het korps; bij het 5de regement, tot majoor, den kapitein der lste klasse W. J. Knoop, werkzaam aan de koninklijke akademie voor de zee- en landmagt; bij hot 6de regementtot lsten luitenant (naar ouderdom van rang)don 2den luitenant jhr. P. F. O. Sickinghevan het regement gre nadiers en jagers; bij het 7de regement, tot luitenant-kolonel, den majoor J. G. Egter van Wissekerke, van het 8ste rege ment van het wapen; tot lsten luitenant (naar ouderdom'vaii rang) de 2de luitenants J. P. H. C. Veeren, van het korps, en A. S. F. Kluppell, van het koloniaal werfdepot; bij het 8ste regement, tot majoor, den kapitein der lste klasse L. J. Ledelvan het regement grenadiers en jagerstot kapitein van de 3de klasse (naar ouderdom van rang) de lste luite nants C. Ringeling en J. L. E. Juta, van het 3de regement van het wapenen A. G. F. Beekman en J. Huygensbeiden adjudant, respectivelijkbij het 5de en 7de regement infanterie; tot lsten luitenant (naar ouderdom van rang), den 2den lui tenant K. J. N. Weyland, van het korps; en te verplaatsen bij het regement grenadiers en jagersin zijnen rangden majoor J. J. Verschoor, van het 5de regement infanterie. Z. M. heeft, bij besluit van den 15 dezer, goedgevon den aan den gepensioneerden luitenant-kolonel der infanterie B. J. Verstege, laatstelijk chef van de toenmalige afdeeling personeel bij het departement van oorlog, bij gunstige uit zondering op de bepalingen vervat in het koninklijk besluit van den 1 januarij 1841 en zonder eenige gevolgtrekking voor anderen den rang te verleenen van kolonelen zulks als een blijk van tevredenheid wegens vroeger bewezen diensten. Bij Zr. Ms. besluit, van den 10 dezer, is de officier van gezondheid der lste klasse J. W. Kelkop zijn ver zoek eervol afgevoerd uit het korps officieren van gezond heid der Nederlandsche marine, en hem een jaarlijksch pen sioen van 1650 toegekend. In de Nieuwe Noordbrabander leest men Met leedwezen vernemen wij dat Zijne Exc. de minis ter van justitiemr. M. P. A. Strensdie zich thans binnen onze stad bevindtvrij ernstig ongesteld iszoodanig zelfs dat Zijne Exc. verpligt is het bed te houden." Bij Zr. Ms. besluit van den 9 dezer is bepaalddat de inspecteur en kommandant van het korps mariniersmet 1 ja nuarij aanstaande, in stede van te 'sHage, te Amsterdam zijne standplaats zal hebben. Blijkens eene bekendmaking van de algemeene rekenka mer heden in de Staatscourant voorkomendeis door dit lio-- ehaam den 14 dezerdoor middel van verbrandingaan ver schillende vervallen, ingetrokken of onuitgegeven papieren, voor een nominaal bedrag vernietigd van 45,242,185 daar onder is begrepen eene som van 29,977,135 aan inge trokken muntbiljetten, voortgevloeid uit de wet van 18 december 1845 zijnde niet binnen den bepaalden tijd ter in trekking aangeboden voor eene som van 22,865welke dus door verjaring aan 's rijks schatkist vervallen. Men verneemt, dat er toebereidselen worden gemaakt om in den loop van het jaar 1853 rijks telegrafen aan te leggen langs de volgende lijnen: 1. van Utrecht over Go- rinchem naar 's Hertogenbosch2. van Arnhem over Zwolle, Assen en Groningen, naar de Ilanoversche grenzen; 3. van Arnhem over NijmegenVenlo en Maastricht, naar de Pruis- sisclie cn Belgische grenzen. Het escadron Limburgsche jagers, dat eene maandlang te Vught was gekantonneerdom in het versterkte kamp Willem II de gecombineerde manoeuvres uit te voeren, is op 14 dezer weder naar Tilburg vertrokken. Van alle zijden wordt het goed gedrag der officieren, onder-officieren en man schappen geprezen. Men betreurt het ongeluk den ritmees ter Sprenger op donderdag avond 11. bij zijne terugkomst van Tilburg overkomen, daar zijn paard schrikte en aan het hol len geraaktewaardoor de ritmeester van het paard viel en dc knieschijf brak, zoodat hij met den ziekenwagen naar Tilburg moest vervoerd worden. Dezer dagen is in de omstreken van Helmond een fraaije zwarte ooijevaar geschoten (Cieonia Nigra) waarvan in het belangrijke werk (Manuel d'Ornithologie) van onzen kun- digen landgenoot Temminck gezegd wordt, dat hij nimmer in Holland voorkomt. Deze hoogstzeldzame vogel is aan de be langrijke verzameling van jhr. mr. Verheyente 's Hertogen bosch, ten geschenke gegeven. Vergadering van den Gemeenteraad te Goes. Zitting van 16 septemberdes avonds 7 ure. Al de leden present. Resumtie der notulenwelke worden gear resteerd. 1Door den voorzitter wordt ingetrokken de ter vorige vergadering ingediende begrooting voor 1853 ten einde die, volgens later ontvan gen modelin te rigten. 2. Wordt medegedeeld dat de heer mr. P. H. Saaymans Vader heeft verklaard, zijne benoeming tot lid van den raad aan te nemen. Dc door hem ingezondene geloofsbrieven worden gesteld in handen eener commissiediena onderzoekadviseert tot de toelating. Al- zoo besloten. 3. Door de commissie van het financiewezen wordt rapport uitge- bragt nopens de begrooting der schutterij voor 1353. De commissie stelt voor de begrooting terug te zenden aan den schuttersraad omdat dezelve niet behoorlijk is toegelichtdaarop jaar wedden voorkomen tot een hooger bedrag dan het door Z. M. bepaalde maximum en andere posten voor vermindering vatbaar schijnen. De heer van den Bosch wenscht lieverzonder dadelijke terugzen ding der begrooting aan den schuttersraad de gerezene bedenkingen mede tc deelen 011 hem uit te noodigen de begrooting alsnog by eene behoorlijke memorie te motiveren. Na korte discussie wordt daartoe met 6 tegen 4 stemmen besloten. 4. Wordt rapport uitgebragt nopens en gearresteerd de rekening der tcckenschool over 18511852, in ontvang op 903,97' in uitgaaf - 719,63' en alzoo met een batig slot van 184,34 5. Wordt voorlezing gedaan van een request van den heer P. van Ileele, houdende bezwaren tegen het voorstel der commissie voor het schoolwezenalsmede van het voorstel der directie van de toeken- schoolom do klasse van het handteekenen te laten varen en die der bouwkunde to behouden. De commissie voor het schoolwezen doet daaromtrent rapportzij oordeelt het rcgtlijnig en bouwkundig teekonen evenzeer als liet hand- teekenon onnutindien vooraf geene gronden voor dat onderwijs wor den gelegd, waartoe de reken- en meetkunde behooren. Zij stelt daarom voorin verband tot het bezwaar van den lieer van Heele, aan zijne school te verbinden eene avondklasse, om de toe komstige ambachtslieden te onderwijzen in de reken- cn meetkunde tegen 150 'sjaars. Wordt besloten al deze stukken te stellen in handen der plaatselijke schoolcommissie.

Middelburgsche Courant | 1852 | | pagina 1