MIDDËLBIJRGSCHE COURANT. 1852. Zaturdag NJ< 110. 11 September. ücotttvcn ctt ClbmituöttMticu. PKOtrxarciA.x.JB steigehs xar 'jluuxajvn. iatmtcitlaubsirfte 25uitenlanb0rftc ftijbuigcn. AFKONDIGING. Reglement op liet gebruik van de De Cedeputeerde Staten van SEeeland Doen te weten Dat door de Staten dier Provincie in hunne Vergadering van den 9 Julij dezes jaars is vastgesteld hetgeen volgt: REGLEMENT op het gebruik van de Provinciale Steigers in Zeeland. Art. 1. Onder da in dit reglement bedoelde Steigers worden ver staan do aanlegplaatsen voor schepen en vaartuigenin do Provincie Zeeland, welke, door do zorg van het Gewestelijk Pestuur, aan de oevers der rivieren tot het innemen of aanzetten van reizigers en het laden of lossen van goederenzijn of zullen worden daargesteld en als zoodanig door Gedeputeerde Staten in het Provinciaal Blad zyu bekend gemaakt. Art. 2. Voor het gebruik van eenen Steiger zaltelkens bij het aan leggen, ten behoeve der Provincie moeten betaald worden n. Voor ieder reizend persoon met een stoomvaartuig aankomende of vertrekkende,./ 0,30. 6. Voor ieder reizend persoondie door dein de ter plaatso van de Steigers bestaande overzetveren, aldaar wordon ingenomen of aangezet, 0,03. c. Voor ieder reizend persoon, aldaar aankomende of vertrekkende, door middel van andere vaartuigen f 0,20. d. Voor elk vaartuig, zonder passagiers, en al of niet ter lading of lossing aanleggendo en vertoevende niet langer dan oen half uur0,20 meer dan een half uurdoch niet langer dan een uur f 0,40langer dan een uurvoor elk nieuw ingetreden uur daar boven, f 0,40, eindelijk: e. Voor beestiaal en andere goederenaldaar in of uit stoombooten ge laden of gelost wordende5 pet. van do vraehtpenniugen volgens het tarief voor do stoomboot verschuldigd. Art. 3. De regten in het voorgaande artikel onder a, 6 en c om schreven, zijn niet verschuldigd voor kinderen beneden de vier jaren, en slechts voor de helft voor kinderen boneden de twaalf jaren. Art. 4. De botaling der voorschreven regten moet geschieden in banden van den ontvanger of gaarder welke daartoe, voor iederen Stei ger, door Gedeputeerde Staten, op eene door hen vast te stellen in structie, benoemd of aangewezen is geworden. Gedeputeerde Staten zullen, des geraden oordeelende, de heffing der, volgens dit reglement, verschuldigde regten, ook kunnen ver pachten mits telken reize voor niet langer dan drie achtereenvolgende jaren. In dit geval zal de betaling moeten plaats hebben in handen van den pachteraan wien door Gedeputeerde Staten eene acte van tijde lijke aanstelling tot ontvanger zal worden uitgereikt. De ontvangers en gaarders zullen, vddr dat zij hunne betrekking aanvaardenzoomede do pachtersvóór dat de pacht eenen aanvang neemt, door den regtor van het Kanton beëedigd worden. Zij zullen gehouden zijn hunne acte van aanstelling steeds bij zich te hebbenen tot bewijs hunner hoedanigheid op de eerste aanvrage aan belanghebbenden te vertooncn. Art. 5. Do regten zullen worden betaald door de bevelvoerders of schippers der stoom- en andero vaartuigenvoor zoo veel betreft do onder artikel 2acd en e omschrev enen door de veerschippers voor zoo veel betreft de onder letter b van artikel 2 aangegeven regten. liet zegelregt der quitautie komt ten laste van dengene aan wien die quitantie wordt afgegeven. Art. 6. liet aanleggenlossen laden en het verblijven aan de Stei gers zal op zoodanige wijze moeten geschieden dat de vaartuigen el kander niet hinderen of schaden, en de reizigers behoorlijk en zonder gevaar van of aan boord kunnen komen. De regeling daarvan wordtonder toezigt van en dus behoudens diens ondergeschiktheid aan den burgemeester van de gemeente waar in zich de Steiger bevihdt, overgelaten aan, den ontvanger, gaarder of pachter, naar wiens bevelen de bevelvoerders of schippers van stooin- en andere vaartuigenmitsgaders de veerschipperszich gedragen zul len in al hetgeen betreft het aanleggengebruik maken en verlaten der Steigers. Bij gelijktijdigo aankomst der vaartuigen zal aan de togen stroom varende het aanleggen altijd het eerst worden toegestaan. Art. 7. Yan alle, door welke vaartuigen ook, aan de Steigers toe- gebragte' schadezal door den betrokken ontvangergaarder of pachter onmiddelijk proces-verbaal worden opgemaakt en ondorteokend, hetwelk behalve de beschrijving der schadetevens moet inhouden zoo men daarmede bekend isden naam van het vaartuigvan don bevelvoerderschipper of eigenaarhunne woonplaatsalsmede de bestemming en herkomst van het vaartuig. Gemeld proces-verbaal zal vervolgens aan de hiervoren bedoelde personen zoo zij tegenwoordig zijn ter mede-onderteekening worden aangeboden en by weigeringals ook bij afwezigheidin hetzelve daarvan melding worden gemaakt. De schade zal vervolgens door dengenedie met het opzigt op het werk zal belast zijn, of wel door eenen, door het hoofd van het Plaatselijk Bestuur aan te wijzen deskundige, zoo mogelyk gezamenlijk met dengene door wiens schuld of verzuim de schade veroorzaakt is wanneer deze zich niet verwijdert heeft, en bij verschil tusschendezel- vendoor daartoe régterlijk te benoemen deskundigenworden opge maakt en bepaalden niet dadelijk betaald noch daarvoor borg gesteld wordende, de invordering daarvan op de gewone, in burgerlijke zaken voorgeschrevene wijze plaats hebben. De bevelvoerders, schippers of eigenaars van vaartuigen, zijn in dezenovereenkomstig art. 1403 van het burgerlijk wetboek, aanspra kelijk voor hunne knechts of bediendenen zijn daartoe de laatsten verpligt de namen hunner meesters naauwkeurig op te geven. Art. 8. Alle verzet of weigering en alle verdere overtredingen tegen den inhoud van dit reglementzullen gestraft worden met ceno geld boete van niet minder dan/5,00 en niet liooger dan J 75,00, ter bcoor- dccling van den regtcren zulks onverminderd de gehoudenheid tot oplegging daarenboven van de door hen verschuldigde regten. Art. 9. Indien de geldboete niet is voldaan binnen twee maanden nadat do veroordeelde tot betaling is aangemaandzal zjj worden ver vangen door eene gevangenisstraf van drie dagen. Art. 10. De overtredingen zullen door den betrokken ontvanger, gaarder of pachterop den eed bij de aanvaarding zijner bediening gedaanworden geconstateerden ter vervolging aan den ambtenaar van het publiek ministerie bij het Kantongeregtof bij de Rcgtbank die het kan aangaanworden toegezondenen van een en ander onverwijld aan Gedeputeerde Staten worden kennis gegeven. Art. 11. Dit reglement komt in werking op den 1 september 1852, en zulks ter vervanging van het reglement voor de invordering der retributie voor het gebruik der Embarcadère te Zijpevan den 2 au gustus 1839 goedgekeurd bij Zijner Majesteits besluit van den 6 octo- ber 1839, no. 89, met de daarop vastgestelde ampliatie van don 28 february en 6 maart 1840, goedgekeurd bij Zijner Majesteits besluit van den 13 mei 1840, no. 75, benevens van het reglement op de hef fing ecner retributie voor het gebruik van den Steiger aan den Veerdam van het Veer te Wolphaartsdijk op Kortgecnvan den S Julij 1848, goedgekeurd bij Zijner Majesteits besluit van den 11 augustus 1848, no. 24 welke reglementen en ampliatie diensvolgens met evengemclde dagteckeniug gehouden worden voor ingetrokken en vervallen. Alsmede dat het voormelde Reglement is goedgekeurd bij Zijner Majesteits Besluit van den 26 Julij jl. no. 17. En zal dit besluitdoor opneming in het Provinciaal Blad worden gebragt ter kennis van de Gemeentebesturen in dit Gewest en van den Bevelhebber van het Luitenantschap der Marechaussee te Sas-van-Gent, ook voorde onder hetzelve res sorterende Brigade-bevelhebberstot informatie en narigten wijders door de zorg der Gemeentebesturendadelijk op ont vangst, worden afgekondigd en aangeplakt in al de Gemeenten van deze Provincie ten welken einde een genoegzaam getal in plano gedrukte exemplaren van hetzelve aan voornoemde Be sturen zal worden toegezonden, terwijl voorts exemplaren van dit besluit zullen worden uitgereikt aan het Provinciaal Ge- regtshof, den Procureur-Generaal bij hetzelveen, door diens tusschenkomst, aan al de Ambtenaren van het Openbaar Minis terie gelijk mede aan de Arrondissemcnts-Regtbanken en Kantonregters in dit Gewest. Gegeven te Middelburg, den 1 September 1852. De Gedeputeerde Staten voornoemd VAN VREDKNBURCH. Ter ordonnantie van dezelve, S. VAN DER SWALME. J.1 IB HSTIilH Op Zaturdag den 18 September 1852, des middags ten 12 ure zalonder nadere goedkeuring door den Staatsraad Commissaris des Konings in de Provincie Zeeland, of, bij zijne afwezigheid, door een der Loden van de Gedeputeerde Statenen in bijzijn van den Hoofd-Ingenieur van den Water staat in hot 11de Districtaan liet Lokaal van het Provin ciaal Bestuur te Middelburg, worden aanbesteed: 1. Het zinken van zes Kijs -Kinkgtukken op den onderzeeschen Oeverer één Kinkstuk langs het laagwater aan den Margaretha-Polder. 2. Kes gelijke Hijs-Kinkstukken op den onderzee schen Oever van den Eendragt-Polder. 8. Het afvlakken en met Hijs beslaan van het Duin bij den Lichtopstand te Rencsseop het Eiland Schouwenbenevens in t aanleggen van twee ronde Rijslioofden aldaar. Alles met inbegrip der vereischte Materialen. Deze Aanbesteding zal geschieden bij inschrjving en opbod. De Bestekken der bovengemelde Aanbesteding zullen ter lezing liggen aan het Lokaal van het Ministerie van Binnen- landsche Zakenaan dat van het Provinciaal Bestuur van Zeelandte Middelburgen op alle zoodanige plaatsenal waar gewoonlijk de Bestekken van Waterstaatswerken in ge melde Provincie ter - lezing gelegd worden. Zullende drie dagen voor de Bestedingtelken dage twee uren voor en twee uren Da laagwater, de noodige aanwjzing in loco worden gedaan en voorts nadere inlichtingen te be komen zijn bij den Hoofd-Ingenieur te Middelburgb j den Ingenieur DIRKS to Neuzen en den Aspirant-Ingenieur HESHUSIUS te Zierikzee. Namens den Minister van Binnenlandsche Zaken De Secretaris-Generaal J. SCHRÖDER. BEKÊHrilHMKIJVG. Burgemeester en Wethouders van de Gemeente Yersebe, verwittigen de belanghebbenden dat de KERMIS aldaar dit jaar invalt op Woensdag den 29 September 1852 en eindigen zal den 2 October daaraanvolgende. Yerseke, den 9 September 1852. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. WILLEMSEN. De vSecretaris, J. J. DE GRAAFF. De Leden des Bijbelgenootschaps alhier worden bij deze uitgenoodigd tot do jaarlijksclie Vergaderingte houden op Maandag den 13 September, des middags ten twee ure, in het Museumten einde de rekening van den Thesaurier te hoorenen de door de gewone aftreding in de Directie ontstaande vakatures te helpen vervullen. Middelburg den 3 September 1852. A. M. CRAMER, Secretaris. milUKLBI IKi ÏO September. Z. M. heeft, bij besluit van den 6 dezer, goedgevonden te benoemenbij het 3de regement infanterietot kapitein van de 3de klasse (naar ouderdom van rang) den lsten luite nant C. II. L. Quarles de Quarlesvan het 6do regement in fanterie'; bij het 7de regement infanterie, tot lsten luitenant (naar ouderdom van rang)den 2den luitenant K. W. A. Wil deman, van het korps. Men schrijft ons uit Vlissingen den 10 dezer Gisteren morgen werd het lijk van het elfjarig zoontje van den zeeloods Plugge drjjvende gevonden voor de wes terhaven alhierden vorigen avond was het vermist. Op dezelfde treurige wijze verloren zijne ouders in het vorige jaar ook een zoontje van zes jaren. De kapitein-luit.-ter-zee Spanjaard, alhier op non-activi teit is benoemd tot kommandant van het te Amsterdam liggende stoomschip Amsterdam, en tot zijn eersten officier de luitenant-ter-zee 1ste klasse Krekel. Hot Pruissisclie fregat Gefion is gisteren middag in de dokhaven gekomen." Naar wij van goederhand vernemen is eergisteren de telegraafdraad door het Hollandsche Diep gelegd. In ruim een half uur tijds was hij ten voorspoedigste overgebragt met eene daartoe gehuurde stoomboot. Wij mogen dus binnen weinige weken het tot stand brengen te gemoct zien der tele grafische communicatie tusschen Nederland en België. Door het bestuur der stad 'sGravenhage is thans eene verlichting van denScheveningschen-straatwegtotstandgebragt. In den avond van den 5 september hebben de lampen in de reverbóres voor het eerst gebrand. Uit hoofde van het druk ke en steeds toenemende verkeer langs dien weg, wordt deze verlichting als eene belangrijke verbetering beschouwd. De badplaats Scheveningen wordt thans zeer druk be zocht. Tot en met 31 augustus jl. waren aan de stedelijke bad-inrigting reeds 18,854 baden gegeven, en in de drie eerste dagen van september werd dat cijfer met nog 651 vermeerderd; totaal 19,505 baden. Het onwedcr, dat den 30sten der vorige maand zoo vele gemeenten geteisterd heeftbragt ook die van Nykerk groot nadeel toe. Onder zwaren donder en bliksem stortten hagelbuijen losdie den te veld staanden tabak voor een goed gedeelte vernielden. Men begroot de daardoor aangebragte schade op circa 60,000. Uit Meppel deelt men het volgende mede: Onder de onderscheidene voorwerpen die er nu en dan bij het graven der Hoogeveensche vaartgevonden worden verdienen twee eenige vermelding; het eene, zijnde een mans gouden vingerringom zijne buitengewone diktezwaarte en fijnheid van goud; en het ander, een zilvereu oorjjzer, om het antieke. Beide deze voorwerpen, die voor eenige dagen in het Mep- pelerdiep gevonden en door den heer B. Roelinkgoud- en zilversmid alhier ingekocht zijnheeft men ter bezigtiging ge had het oorijzer is wel dikmaar zeer smalhet heeft over al dezelfde breedtewelke niet meer bedraagt dan de mid dellijn van een gewonen pijpesteel; stiften bevinden er zich niet aan de einden loopen slechts rond toezijn cenigzins gefatsoeneerd en met oogjes voorzienwaaruit men kan be sluiten dat er eenig versierselringen bellen of zoo iets in gehangen heeft. Het een en ander doet vermoeden, dat het een Drentsch oorijzer is en wel uit den vroegen tijd waarin het dragen van dit hoofdversiersel in deze provincie in gebruik raakte, en het daarom misschien wel 2 h 300 jaren oud zal zijn." Den 5 dezer heeft boven Maastricht een zwaar onwe- der gewoed. De bui barstte ongeveer ten 12 ure 's middags los en duurde onafgebroken tot ruim 5} ure voort. Ten 1 ure trof de bliksem den toren van de fit juist de middag-godsdienstoefening door den predikant Laats- man werd gehoudende dreuning was aanmerkelijk en de toehoorders waren zoo als ligt te begrijpen is zeer ontsteld. By onderzoek bleek dat de bliksem langs de klokken was gegaan een' zwaren eiken balk in tweeën had gespleten vervolgens een aantal dakleijen verwoest en eindelijk een paar grooto stukken mergelsteen naar beneden geworpen had. De zware stortregenswelke aanhoudend vielenzullen wel oorzaak zijn dat er geen brand ontstond. Een paar sehoor- steenen op andere plaatsen in deze stad zijn nog door den bliksem getroffen, doch zonder verdere gevolgen. Men leest in de Belgische Indépendance Wij weten eindelijk stellig, dat de reden van het ver trek van den Franschcn gezant uit 's Hage door het Han delsblad opgegevengeheel en al van grond ontbloot is. Dë heer André is wel krachtens een verlof, doch geenzins ter zake eener terugroeping, gegrond op de verwerping van het traktaat op den letterkundigen eigendomnaar Parijs ver trokken." Hierbij voegt de Nieuwe Rotterdamsche Courant Wij kunnenin verband tot hetgeen wij reeds gisteren medegedeeld hebben hier bijvoegendat wij uit eene zekere bron wetendat de gezant bij ons gouvernement slechts een congé van een paar maanden heeft genomen en dat noch door hem noch door het Fransche gonvernement de minste schijn aan dat congé is gegeven als of het in verband tot de weigering der goedkeuring van het traktaat zoude staan." eerste kamer. Zitting van 8 september. In deze zitting is ingekomen eene missive van den heer van Meurs van Hulsthorst, waarbij deze zijn ontslag neemt als lid der kamer. De kamer heeft, onder andere stukken, ontvan gen de navolgende door de tweede kamer ingezonden wets ontwerpen alseen wets-ontwerp betreffende het achterstallig aandeel van Nederland in de Russische schuld in Holland een tot aanwijzing der ontheffingenter zake van de directe belastingen enz.; een tot veranderde toepassing van het tarief op het artikel eau des carmeseen tot regeling van don pligt der provincieom behoeftige gemeenten te hulp te komen een betreffende den waarborg en de belasting der gouden en zilveren werken een tot onteigening van perceelen voor den weg langs de nieuwe haven te Groningen, en 29 wets-ont- werpen tot naturalisatie van even zoo vele personen. Na de trekking der afdeelingen voor de nieuw ingegane maandhebben de leden zich in hunne sectien vereenigd tot de keuze van hare voorzitters eu onder-voorzitters. Engeland. Londen 5 september. Dingsdag der vorige week werd op Cullenhouse een prachtig bal en souper gege ven door den graaf en gravin van Seafieldbij gelegenheid van den jaardag van hun huwelijk. Het paleis en de aan grenzende gebouwen waren, sedert geruimen tijd, verlicht door de Cullensche gaz-fabriekmaar op dezen feestnachtomtrent 12 ure, was de balzaal en al de appartementen van dit groot gebouw in een3 in eene schrikwekkende duisternis verplaatst, door gebrek aan gaz. Men zondt dadelijk naar de gazfabriek om onderzoek te doenmaar vond den opzigter te bed en

Middelburgsche Courant | 1852 | | pagina 1