MIDDELBUR6SCHE COURANT. W&w 1852. Donderdag 29 Julij. r? 9i. j BV'-tt 33c0tu*rcii cu Qibmuiiötiraticti. sczrti"rt:n i.r. o jpjR «Epiarcf. 15uiteiil«i»b0chc STijbingen. T.Tl Do Burgemeester en Wethouders van Middelburg brengen ter kennis van henclie dit jaar aan de Loting voor do Schutterij hebben deelgenomen Dat de Commissie, welke, ingevolge artikel 15 der Wet van den 11 April 1827, voor dit jaar, binnen deze Gemeente is zamengesteldtot het onderzoeken van en het beslissen om trent de redenen van vrijstelling en uitsluitingnog eene tweede zitting zal houden, op het Raadhuis dezer Gemeente, op Woens dag den 4 Augustus aanstaandedos voormiddags ten elf ure terwijl zij, dio op grond van artikel 86 der Wet aanspraak kunnen maken om bij de Reserve te worden geplaatst of op finaal ontslagof die verlangen mogten eenen Nommerver- wisselaar te stellen, nog in deze zitting hunne reclames zul len kunnen doen gelden. Middelburg den 26 Julij 1852. De Burgemeester en Wethouders voornoemd, PASPOORT VAN GRYPSKERKE. De Secretaris M. F. LANTSHEER. VjP- i i. Ter uitvoering van het door den Raad der Gemeente Goes, bij deliberatie van den 28 November 1840, goedge keurd bij Koninklijk Besluit van den 1 Julij 1841 no. 296, gearresteerd Plan van verevening en vernietiging der •BLIGATIEX, uitgegeven ter voldoening van de onbetaald gebleven Intressen, tot den laatsten December 1810 ingeslo ten der gevestigde Schuld ten laste dezer Gemeentewelk Plan in de Goessche Courant van den 2 Augustus 1841 is geïnsereerd worden, door Burgemeester en Wethouders van dezelfde Gemeente de Houders der voorzeide Obligatien welke nog geene aangifte hebben gedaanuitgenoodigd om in de maanden Augustus en September dezes jaars, ten Kan tore van den Plaatselijken Ontvanger, schriftelijk aangifte te doen van de Obligatienmet opgave van dagteekening nommer en bedrag van het Kapitaal, welke zij genegen zullen zijn, in den loop dezes jaars, tegen kontante betaling van dertig percent der Hoofdsom en aanbetaling van den Intrest tot het einde van dat jaar, uit do Gemeentekas te doen af lossen en welke alsdan in de aflossing of uitloting ter aflossing zullen worden begrepen. Zullende deze Advertentie worden geplaatst in de Staats-, Middelburgsche- en Goessche Couranten. Gedaan ten Raadhuize van Goesden 24 Julij 1852. Burgemeester en Wethouders voornoemd, M. P. BLAAUBEEN. De Secretaris, H. C. PILAAR. „I S» trJEIZTEOTTXE. Burgemeester en Wethouders van Koes verwittigen by deze de belanghebbenden Dat de gewone JAARHABHT binnen dezo Gemeente zal worden ingeluid op Zaturdag 21 Augustus en beginnen op Dingsdag den 24 daaraanvolgende eindigende op Dings- dag den 7 September daarna. Dat op dezelve geene KwakzalversHoroscooptrekkers en dergelijke toegelaten en alle DraaibordenDobbelspelen Ryfelaars en Bedelaars geweerd zullen worden. Dat de aanvragen om Plaatsen, vóór den hierboven bepaal den aanvang der Jaarmarktvrachtvrij en met opgave der benoodigde breedte in Nederlandscho Ellemaat, zullen moeten geschieden aan de Marktmeesters A. ZITTERS en A. J. A. P. VAN CALMTHOUT, aan welko een ieder, alvorens te kunnen worden toegelaten deszelfs Patent zal moeten ver- toonen. Voorts, dat geene nadagen zullen worden toegestaan. Gedaan ten Raadhuize van Goes, den 24 Julij 1852. Burgemeester en Wethouders voornoemd M. P. BLAAUBEEN. De Secretaris, H. C. PILAAR. mi\ISTi:i«lE VAü' IVAVt lEV. PROVINCIE ZEELAND. KANTOOR MIDDELBURG. rujii'JCHTXiirG. Onder nadere goedkeuring van Zijne Excellentie den Minis ter van Financien, zal, op Maandag den 9 Augustus 1852, des voormiddags 10 ure, door den Ontvanger der Registratie van de Geregtelijke Aktenbelast met het Domeinbcheer te Middelburg, ten fijnen Kantore in de Pypstraat, letter N, no. 10, aldaar, bij inschrijving, voor den tijd van zeven jaren, verpacht worden Twee PliAÏ®"» gelegen in het Kanaal van Welgingen. De Inschrijvingsbiljetten zullen behoorlijk en duidelijk op Zegel geschreven en onderteekendmoeten bevatten de na men voornamen en woonplaatsen van den Pachter en zijne Borgenvoluit geschrevenalsmede de Pachtsom per jaar in schrijfletters, en zullen verzegeld, uiterlijk vier-en-twintig uren vóór den dag der Verpachting, aan bovengemeld Kan toor moeten zijn bezorgd. Do voorwaarden van Verpachting zullen acht dagen te voren ter lezing liggen ten Raadhuizen der Gemeenten Ritthem en Nieuw- en St.-Jooslandalsmede ten Kantore van den Ontvanger voornoemd. De Ontvanger voornoemd W. L. VAN SONSBEECK. IIIMSTERIH \A\ 1TIV.WCIEÏ. PROVINCIE ZEELAND. KANTOOR MIDDELBURG. I' JE MZ I" J C H F I X G. Op Maandag den 9 Augustus 1852, des middags ten 12 ure, zal, in het Nederlandsch Logementin de Abdij te Mid delburg, door den Ontvanger der Registratie en Domeinen te Middelburg, ten overstaan van den Notaris DIRK JOHAN VAN DER IIORST SERLÉaldaar, in het openbaar ver pacht worden het JAGTMIiCH1 der Domaniale Heer lijkheid frouioe-PoMerin SBandijk-huiteiien zulks voor den tijd van vijf jarenaangaande welk Jagtregt en de voorwaarden der Verpachting nadere informatien (bij vrachtvrije Brie ven} te bekomen zijn bij voornoemden Ont vanger ten wiens Kantore de voorwaarden der Verpachting ter leaing liggen. De Ontvanger voornoemd W. L. VAN SONSBEECK MlItllEIiBtlh»38 Julij. By gunstig weder zal morgen avond ten 7 ure, door het korps muzijkanten der dienstdoende schutterijmuzijk worden gegevenop de wandeling tusschen de Noord- en Seispoort. Gisteren werd alhier de Vereeniging voor Zeeuwsche muzijlcjeesten definitivelijk opgerigtmet het vaststellen van een reglement en de benoeming van het hoofdbestuurbo- staande uit de heeren R. B. van den Bosch en mr. M. P. Blaaubeen te Goesmr. G. A. FokkerG. de Bruyne en J. W. van Sonsbeeck, te Middelburg; jhr. W. M. H. do Jongo, te Zierikzeeen Th. van Uye Pietersete Vlissin- gen; zynde daarop door de vergadering, overeenkomstig het gearresteerd reglementde heer R. B. van den Bosch tot president van het hoofdbestuur benoemd. Deze vereeniging, welke aanvankelijk 185 leden en dona teurs telt, heeft ten doel om, door het houden van muzijk- feestende kennis en hoogschatting der toonkunst in dit gewest te bevorderen. Zij stelt zich voor om, door middel van een gering abonnement (eeno jaarlijksche contributie van ƒ2,50), de noodige fondsen bijeen te brengen, ten einde zoo mogelijk, om de 2 of 3 jaren groote muzijkale opvoeringen in eene der Zeeuwsche steden opvolgelijk to doen plaats hebben, waartoe voorloopig de steden Middelburg en Goes zijn aangewezen. Wij vernemendat deze en de volgende weekin de concertzaal alhiervoor het publiek ter bezigtiging zullen worden gesteld eenige beelden, door den in 1849 door de Akademie van Beeldende Kunsten te Amsterdam bekroon den doch thans overledenen kunstenaarden heer J. F. Brouwenaar nagelaten. Wij maken het publiek aandachtigdat de aanstaande kermis weder zal bezocht worden door het tooneelgezelschap van de Salon des Variótés te Amsterdamonder de directio van de heeren Boas en Judels. Het is to verwachtendat de vol doening, welke hetzelve heeft mogen inoogsten zoo te Am sterdam als in vele andere voorname steden van ons land door het opvoeren van verschillende nieuwe en goedgekozene stukken, ter dezer plaats eene aanbeveling mag zijn, welke eene talrijke opkomst van het publiek ten gevolge zal hebben. Bij besluit van 22 dezer heeft Z. M. aan den heer L. J. A. van der Kuninspecteur van den waterstaatvergun ning verleend tot het aannemen en dragon van de ondersehei- dingsteekenen van ridder der 2de klasse der orde van den Rooden Adelaar, hem door Z. M. den koning van Pruissen geschonken. Bij Zr. Ms. besluit van den 8 dezer is beslistdat de be trekking van ambtenaar van den burgerlijken stand vereenig- baar is met het lidmaatschap der regterlijke magtook dan, wanneer aan die betrekking eene geldelyke toelage verbon den is. De tweede kamer der Staten-Generaal is tegen den 5 augustus bijeengeroepen ten einde te beraadslagen over het traktaat met Frankrijk, betreffende den nadruk. Gisteren middag ten drie ure arriveerde op de reede van Ylissingen Zr. Ms. stoomschip Cycloop, gekomman- deerd door den luitenant-ter-zee 1ste klasse Pieterse. Gemelde bodem heeft een 70tal matrozen overgebragt ter plaatsing op Zr. Ms. fregatschip de Prins van Oranje. Aan dezen bodem worden alle noodige herstellingen gedaanom met half augustus wederom gereed to zijn. Zr. Ms. fregat Doggersbank was den 23 julij voor Kamperduinzeewaarts stevenendemen verwacht dit schip tegen het begin van augustus weder terug in het Nieuwe Diep. Volgens de laatst ontvangene berigten was de togt met het meeste genoegen en zonder tegenspoed volbragt; do geheele equipagie genoot eene goede gezondheid. Het Pruissische fregat de Eckernfördo wordt tegen half augustus te Vlissingen verwacht. Naar men verneemt zal II. M. de koningin zich in de volgende maand naar de Oostenrijksche badplaats Ischl be geven alwaar door Zr. Ms. zorg een hotel voor hoogstde- zelve in gereedheid is gebragt. Den 22 dezer is de minister van binnenlandscho zaken te Utrecht aangekomen en nam zijn intrek by den com missaris des konings. Des avonds bezochten beiden den schouwburg. Don volgenden dag deed de minister een uit stapje naar Amersfoort en bezigtigde vervolgens de merk waardigste gebouwen en inrigtingen van Utrechts hoofdstad. Uit Rotterdam meldt men van den 24 dezer De heer P.een geacht ingezeten dezer stad, heeft zich heden namiddag schuldig gemaakt aan eene poging tot moord op zijne vrouw. Hij was van een reisje vroeger teruggeko men dan men verwachtte en betrapte zijne vrouw op hoetcr- daad van echtbreuk. In drift ontstoken laadde hij een pistool met hagel en verwondde de vrouw zoo ernstig aan den schouder, dat men voor haar leven vreest. Haar medepligtigc heeft ook eenige hagelkorrels in hot gezigt ontvangen. De heer P. heeft zich vrijwillig in handen der policie overgegeven." Het is den officier van justitie te Leyden gebleken dat op 10 en 12 dezer werden uitgegeven 2 guldenstukken, met het borstbeeld van Z. M. Willem II en het jaartal 1848, waarvan do valschheid aan do kleur cn onrogolmatfgefii*^P duidelijk zigtbaar was. Engeland. Londen 24 julij. H. M. koningin Victoria is donderdag avond, van haar zeetogtjeop Osborne-houso teruggekomen. De stoomschepen welko het koninklijk gezin vergezeld hebbenzijn naar Spithead gestevend. Men spreekt van een tweeden zeetogtdien II. M. wenscht te doen waar schijnlijk omstreeks den 9 augustus. Volgens het ministeriële ochtendblad, zouden van do 615 personen welker verkiezing tot leden van het huis der gemeenten gisteren avond bekend was, 327 tot de aanhan gers van het ministerie behooren en 288 tot de opposanten. De anti-ministeriëlen daarentegen rangschikken de 625 per sonen, wier verkiezing heden namiddag bekend is, aldus: 315 voorstanders van den vrijen handel en liberialen, 274 minis- teriëlen 36 tvvijfelachtigen. De ministeriële bladen berekenendat het ministerie 30 k 40 stemmen gewonnen heeft door de ontbinding en dat zich ten minste de helft van het nieuwe huis der gemeenten voor het bestaande gouvernement verklaren zal. Bovendien verwach ten die bladen dat verscheidene gematigde Whigswelko nu onder de liberialen gerangschikt worden, geen deel zullen nemen aan eenige poging om het bewind van lord Derby omver te werpen. Zoo veel acht men zeker dat deze minister bij allo vraagstukken over eene voldoende meerderheid zal kunnen be schikken met uitzondering alleen van het gevaldat hij eeno belasting op de granen mogt voorstellen. Aan den anderen kant bestaat de oppositie uit zoozeer uiteenloopende bestand- deelen dat uit haar midden geen nieuw bewind zamengesteld zou kunnen worden datbehalve by de behandeling van het vraagstuk der beschermende regten op de graneneene vol doende meerderheid voor zich zou hebben. Uit dit een en ander besluiten de ministeriëlendat lord Derby zich niot alleen kan, maar ook gewis zal staande houden. Het te Tamworth ter eere van wijlen sir R. Peel op- gerigte standbeeld is gisteren plegtig onthuld. Een aantal aanzie ulyke personen waren daarbij tegenwoordig en hebben vervolgens deelgenomen aan een bij die gelegenheid door den lord-mayor van het stadje gegeven dejeuner. In het kanaal heeft eene zonderlinge jagt plaats ge vonden. Van het uit Liverpool naar Australië bestemde schip Otillia hadden 11. zondag 23 passagiers de onvoorzig- tigheid gehad zich aan wal to begeven, daar het schip naar hunne gedachten dien dag niet zoude vertrekken. Den vol genden ochtend zien zijtot hunne ontzettingdat het vaar tuig vertrokken is. Daar al hunne goederen geld enz. aan boord van de Otillia zich bevindenhuren zij eene stoom boot en zetten het schip achterna. Men ontdekt na veel zoekens eindelijk den vlugteling, dio echter, doordien in middels een fiksche wind was opgestoken door het stoom- vaartuig niet konde worden ingehaald, en ondanks het ge schreeuw der radelooze passagiershet vertoonen van nood seinen lossen van kanonschoten zijne vaart niet konde of wilde stuitenweshalve de ongelukkige emigranten tegen wil en dank genoodzaakt waren naar Liverpool terug te keeren. Biiltscliland. Weenen 22 julij. De gemeenteraad van "Weenen maakt eene luisterrijke ontvangst voor den keizer, na zijnen terugkeer uit Zevenbergengereed. By een keizerlijk besluit worden de bataillons grena diers en jagers ontbonden en vervangen door een keur-ba- taillondat bij elk regement gevoegd zal worden. Tevens zul- zullen een nieuw regement dragonders en een nieuw regement ulilanen opgerigt worden. Berlijn 25 julij. Bij de onderscheidene ministerien houdt men zich onledig met het opmaken van het budget. De vloot voor den aangekondigden cxercitie-togt van Pruissische schepenaan te vangen in hot begin der vol gende maand, zal vooreerst slechts uit twee boderas, de Eckernfördo (Gefion) en een kleiner vaartuig bestaan. Zy stevenen eerst naar de Middcllandsche zeeen zullen aldaar een geheel jaar doorbrengendewijl het plan is om alle ha vens van beteekenis' aan te doen. Vervolgens zullen zij zich met de thans in aanbouw zijnde "korvet Dantzigdie binnen een jaar gereed moet zijn en hon naar Gibraltar te gemoet zal zeilen, vereenigen en dan de westkust van Afrika beva ren. Daarna zullen zij koers zetten naar de oostkust van Amerika, met het doel om vele havens te bezoeken. De duur van den geheelen togt is op twee jaren bepaaldzoo dat de drie schepen in den nazomer van 1854 in de Oostzee terug zullen komen. De noodige fondsen worden uit Berlyn verstrekt. De Barbarossa kan geen deel aan den togt ne men, zoo als oorspronkelijk het plan was, omdat hij nog bo- langryk moet gekalefaterd worden, en de Nix is voor deze reis niet geschiktals zijnde alleen voor de kustwacht bestemd. Frankrijk. Parijs 25 julij. lieden is de eerste steen gelegd ten dienste der voltooijing van het Louvre. Dit ging met bijzondere plegtigheid gepaard. De minister van staat de heer de Casabiancawoonde deze plegtigheid bij. Er zijn wederom 11 Engelsche visscherspinken doorFran- sclie stoombooten opgebragtwegens overtreding van de wet telijke verordeningen op de visscliery. Zoo als vroeger gemeld, is het lijk van den maarschalk Excelmans in den namiddag van eergisteren gebalsemd. De maarschalk is gekleed in de groote uniform met den degen op zijde, den maarschalksstaf in de hand en gelaarsd, als gereed staande om te paard te stijgen. Hij is in zijne appartementen op een lijkbed gelegd. Bij dit bed staat een klein altaar, voor hetwelk een priester de gebeden opzegt, liet stoffelijk over schot van den maarschalk zal niet in het openbaar worden ten toongesteldook is de dag van zijne begrafenis nog niet be paald. Ilij zal denkelijk met de gebruikelijke plegtigheden op het kerkhof der invalieden begraven worden.

Middelburgsche Courant | 1852 | | pagina 1