MIDDELBUMSCHE C 0 U R AIV T. 1852. Donderdag N° 79. 1 Julij, is» r,<: UceHirctt ctt Qbmintetirattcu. ISiimettianbdrfte ^ijbingcu- Bmicnlattbiscltc 3Ti)bingcu. De Abonnementsprijs dezer Courant is 2,75 voor drie maanden; franco per Post f 3, Abonnementen worden voor niet minder dan drie maanden genomen de betaling geschiedt comptant. De inzending van Advertentien behoort te geschieden vó3r 10 ure des morgens ten einde in het eerst uit te geven nommer te kunnen worden geplaatst. De prijs van gewone Advertentien is 22 cent per regelvan makingen enz. van één tot zes regels 1,50 en voor iederen regel daarboven 22 cents. Voor elke plaatsing moet bovendien 35 cent3 voor het regt van zegel worden betaald. Huwelijks-, Geboorte-;, Doodbekofijt. ft] dflflrhnvp.n 22 rftnt.s. De StaatsraadCommissaris «les Koning-s in de Provincie Keeland, brengt ter kennis van de Ingezetenen in het 1ste District der Provinciedat door liet te Veere garnizoen houdende Detachement Infanterie een aanvang zal worden gemaakt met de oefeningen in het Schieten naar de Schijf, in de Duinen nabij Breezanden dat die oefeningen vervolgens zullen plaats hebben Dingsdag en Woensdag van iedere weekvan des voormiddags ten negen tot des namid dags ten drie ure. Geschiedende deze kennisgeving opdat niemand hiervan onkundig zoude zijn en elk zich voor ongelukken zoude kun nen hoeden. Middelburg, den 29 Junij 1852. De Staatsraad, Commissaris des Konings voornoemd, VAN VREDENB URCII. R r: GC Mi JiJtiXV op het Mttltxtt De Burgemeester en IVct hou (Iers van Middelburg doen te weten dat door den Raadin zijne Vergadering van den 28 Mei 1852, is vastgesteld de volgende verordening: Is goedgevonden Het Reglement op het Brandwezen, van den 2G Maart 1838, te veranderen als volgt Art. 2 2 50 (van den Secretaris) te veranderen in ƒ125. b. Art. 5 3 de woordenten voordeele van het in Art. 27 te vermelden Fonds van onderstand", te veranderen inten voordeele der Gemeente-Kas." c. Art. 16 lett. b.eene gelijke som (ƒ100)" te verande ren in: eene som van 125." d. Eene nieuwe zinsnede bij dit artikel te voegenluidende lett. d. Eene som van f 500om daaruit de bij artikel 26 bepaalde Stads-Brandpremiën te voldoenalsmede ter voorziening in den onderstandbij art. 28 voorgeschreven." e. Art. 27 te veranderen als volgt: De bij het vorig ar- tikel bepaalde Stads-Premien zullen worden betaald uit de som van 500, jaarlijks op de Begrooting van het Brand- wezen te brengenvoor Premien bij Brand en onderstand aan Gekwetsten en Verminkten." f. Art. 28, de woorden: uit de inkomsten van het hier- voren vermelde Fonds", te veranderen in: uit de bij art. 16 bepaalde som van f 500." g. Ibid 2 de woordenuit het gemelde Fonds", te veranderen inuit genoemde som." Zijnde deze verordening aan de Gedeputeerde Staten van Zeeland, volgens hun berigt van den 9/18 Junij 1852, in afschrift medegedeeld. En is hiervan afkondiging geschied waar het behoortden 28 Junij 1852. De Burgemeester en Wethouders voornoemd PASPOORT VAN GRYPSKERKE. De Secretaris M. F. LANTSHEER. Maatschappij tot Xut van 't Algemeen. ïEBGADERWfi op Vrijdag den 2 Julij 1852, des middags ten dén ure precies Over de Punten van Beschrijving. Namens Bestuurders P. DE MARET TAK, Secretaris. Do KERMIS te COE.YXS^M.AAT begint op den tweeden Woensdag in de maand Julij zijnde dit jaar de 14de Julij 1852. De gewone Jaarlijksche KERMIS te Xaamslag zal dit jaar beginnen op Maandag den 19 Julij aanstaande en eindi gen op Donderdag den 22, des nachts ten 12 ure, terwijl op dezelve alle Horoskooptrekkers en andere zullen worden geweerd. Diakenen der Nederduitsche Hervormde Gemeente be- rigtenin de collecte op gisteren gevonden te hebben twee ongesloten pakjes beide met het opschrift voor de Kerk te Turinhet eene inhoudende twee stukken van 2,50 het andere een stuk van f 2,50. Welke giften zij hebben doen bezorgen bij Ds. J. J. van Deinse. Middelburg den 30 Junij 1852. Diakenen voornoemd G. JERAS Praeses. J. A. DE WAAL, Scriba. HIPOEIBVRG, 30 Junij. Bij Zr. Ms. besluit van den 20 dezer zijn met den 1 julij aanstaande bevorderd: tot luitenants-ter-zee van de 1ste klasse, de luitenants-ter-zee van de 2de klasse jhr. J. E. W. F. van Raders en jhr. E. B. E. von Schmidt auf Altenstadt; bij het korps marinierstot majoorde kapitein der 1ste kl. L. Oudraat; tot majoor, de militaire intendant, met rang van kapitein, F. S. G. Gautier; tot kapiteins der 1ste ld., de kapiteins der 2de kl. J. Typen en P. Velius Baarttot kapi tein der 2de kl.de 1ste luitenant H. de Haan Hugenholtz tot 1ste luitenants, de 2de luitenants W. G. Tuning en L. F. Kempers, en is aan den op pensioen gestelden kapitein der lste kl. bij het korps mariniersC. Ruighart, den rang van majoor verleend. De minister van marine heeft ter kennis gebragt van belanghebbenden, dat, ten gevolge van bevonden verloop van gronden op de Westerscheldede betonning dier rivier is vermeerderd met twee witte bakentonnen en wel: eene in liet zoogenaamde Middelgattegen de Molenplaatin 4 vadem (76 palmen) diepte, op de navolgende merken en peilingen: de toren van Iloedekenskerko in de huizen van dat dorpde zuidelijkste molen van Ossenisse in de kerk van dat dorp de toren van Schore N. O. t. N.de toren van Hoedekens- kerke W. t. N.zijnde de daar gestaan hebbende bakens dien tengevolge weggenomen. Eene in het vaarwater van de Margriet naar Baarlandin 4 vadem (^76 palmen) diepte, op de volgende merken en peilingeneen molen beoosten het Hellegat en eene daarbij staande meestoof in elkanderde toren van Ellewoutsdijk bezuiden een bosch; de toren van Ellcwoutsdijk W; N. W.; de toren van Kruiningen O. N. O. Dezeltde minister heeft tor kennis gebragtals een gevolg op de voorloopige aankondiging van den 18 dezer, dat het tegenwoordig op den vuurtoren van Wcstkapelle bran dende kleine of huiplicht, des avonds van den 1 julij aan staande, zal worden vervangen door het op dien vuurtoren aangebragte kapitale catadioptrieke licht van den eersten rangdatgerekend van genoemden datumgeregeld alle avonden met zons-ondergang zal worden ontstoken en met zons-opgang gebluscht. Dit nieuwe stilstaand licht, gelegen op 51 gr. 31 min. 45 sec. N. B. en 3 gr. 27 min. 3 sec. L. van Greenwichis 44 Nederlandsehe ellen boven gewoon hoog water verheven. Het zal den boog des horizons verlichten van 21 gr. beoosten het noordendoor het noordenwesten en zuidentot het oost ten zuiden, op het miswijzend kompas, voor zoover het licht op de Schelde en in hare monden niet door de liooge duinen benomen wordt. Van de hoogte van een gewone scheepsdek zal dit nieuwe licht op 5 a 6 Duitsclie zeemijlen zigtbaar zijn meer of min der, naar gelang der luchts- of weersgesteldheid en naar mate het oog des waarnemers zich hooger of lager boven den waterspiegel vindt geplaatst. Eenige dagen geleden werd eene vreemdsoortige aan randing beproefd op de van Neuzen langs Axel naar Hulst rijdende postkar. Toen die kar zich des avonds ten half tien ure op een eenzaam gedeelte van den weg bevond, kwam eene kreupele vrouw aan en verzocht den postiljon dringend naar Hulst te mogen mederijden, hetwelk haar werd toege staan. Eenige minuten later verschenen twee mannen op den rijwegeen van welke het paard bij den tengel greepter wijl de ander zich bij de trede der kar plaatste, blijkbaar met het doel om den voerman uit de kar te ligten, wat in hetzelfde oogenblik mede door de vrouw beproefd werddie den postiljon met krachtige hand in den nek greepom hem het evenwigt te doen verliezenwelke poging deze echter behendig verijdelde en tevens de vrouw zelve uit de kar deed storten. Met een ijzeren bout trof hij een der aanval lers, hetwelk niet weinig ontzag voor den moed des bejaar den postiljons scheen in te boezemen; althans het gelukte hem zijn paard in galop te brengen en verder, zonder eenige an dere schade dan het verlies van zijn hoofddekselhet doel zijner reis te bereiken. Naar de koloniën der maatschappij van weldadigheid zullen onder-officieren en korporaals der mariniers worden gezonden, om manschappen voor dat korps te werven. Die koloniën telden den 1 april jl. 10,752 inwoners. In de afgeloopene drie maanden was dit getal met 211 personen toegenomen. De gemeenteraad van Rotterdam heeft den 24 dezer f 32,000 bestemd voor de verbrceding van de Boompjes welke nog dit jaar tot stand zal komenen nog 50,000 voor de verdieping enz. van de nieuwe haven aan de west zijde dier stad. De zoo vaak besproken vereeniging van de beide too- neel-gezelschappen der groote schouwburgen, te Amsterdam en te 's Gravenhageis thans tot stand gekomen. In het aanstaande speel-saizoen verwacht men dus reeds voorstol lingen van het verecnigde personeelonder directie van de lieeren J. Eduard de Vries en A. Peters, thans respectivelijk directeuren der beide schouwburgen. -Den 26 dezer is te Hellevoetslui3 in dienst gesteld Zr. Ms. transportschip de Merwede, waarvan het kom mandement is opgedragen aan den luitenant-ter-zee lste klasse M. C. van Vreeland. Te Leeuwarden heeft dingsdag jl. de arrondissements- regtbank uitspraak gedaan in de bekende zaak van den mi- nistor van koloniën voor het Rijkcontra den heer mr. G. M. baron du Tour van Bellïnchavc in gemolde stad als vader en voogd over zijne minderjarige kinderen, erfgenamen in den blooten eigendom van de nalatenschap van den heer mr. G. J. Bruce, in leven benoemd gouverneur-generaal van Neêrlands Indiëen mevrouw de douairière Brucete Zwolleals vruchtgebruikster van die nalatenschap Vergadering van tien Gemeenteraad te SBIearikzee. Zitting van 28 junij. De commissie tot wijziging van het belastingstelsel brengt rapport uit. De raad, zich vereenigende met het rapport dier commissie, besluit, dat met 1 januarij 1853 zullen worden afgeschaft de belastingen op het geslagtde roggede boter liet hooi, de bouw-materialenscheepsbeschuit, zoetekoeki spek, reuzel, versehe- en zoutevisch, tabak, bieren, azijnen' alle soorten van brandhout en buitenlandsche spon- of ba<"jer- turf, mitsgaders de biljet-gelden; dat de opcenten op°°het gemaal, binnenlandsch gedisteleerd en den turf zullen terug- gebragt worden tot 100; dat die op de schaal-en maatkolcn, sintels en cokes eveneens gelijk zullen gebragt worden tot de opcentendoor het rijk gehevendat de opcenten op de grondbelasting zullen geheven worden: 15 op het gebouwde, 10 op het ongebouwde; op het personeel: 5, 10, 1520 25 opcenten naar gelang der huurwaarde; terwijl een hoof delijke omslag, verdeeld in 7 klassen, van 40, ƒ35, 30, 20, 15, 10 en/5, als nieuwe belasting zal ge heven wordendeze belasting zal gegrond zijn op het waar schijnlijk vermogen; zij die geen/500 inkomen hebben zullen van deze belasting vrijgesteld zijn. Wordt besloten, om op onvoorziene uitgaven 1852 aan te vragen 1266,49 voor aanbesteding van werken, redente- gratie, aankoop van twee kolen-maten en de kosten van het feest van den landbouw. Worden ter tijdelijke vrije bewoning uitgegeven twee armen- huisjes. Eene voorgestelde wijziging in het reglement op de tusschen- school wordt conform het voorstel door de commissie ge daan aangenomen. De resumtie der notulen van do vorige vergadering aan gehouden. Kerknieuws. „Den 6 junij werd te Biervliet beves tigd Ds. N. J. Krom, door Ds. M. A. G. Vorstman, th. dr. énjpred. te Gouda, met eene rede over Tit. III: 38. De bevestigde aanvaardde zijne bediening, sprekende naar aanleiding van Luc. IV 18. Engeland.Londen 26 junij. Said-paeha, de oom des Egyptischen onderkonings, wiens bezoek aan Europa door sommigen als het gevolg eener soort van verbanning wordt beschouwd, is woensdag, in een door de koningin gehouden cour, aan II. M. voorgesteld en woonde dien avond eene groote soiree bij door de echtgenoot van don kanselier der schatkistden heer d Israëli gegeven waar ook de hertog van Wellington, lord Palmorstonverscheidene leden van het corps diplomatique en vele andere aanzienlijke personen verschenen, terwijl de afwezigheid des eersten ministers Derby opgemerkt werd. Te Ipswich werd dezer dagen een brief van een voor- maligen bewoner eener naburige plaats ontvangen, die naar Australië gereisd was, om daar als goudzoeker zijne fortuin te makenen werkelijk binnen den tijd van eene maand voor de waarde van 52 ponden sterling in dat edel metaal gevon den hadtoen hij door op den grond te slapenzich een zinkingkoorts op den hals haaldevoor de genezing waarvan een edelmoedige geneesheer hem de matige som van 41 pon den sterling in rekening bragtzoodat sommige doctoren in de goudlanden zich op het gouddelven uit de tweede hand schijnen toe te leggen. Het ministerieel diner, sedert onheugelijke tijden als de voorbode van do verdaging en ontbinding van het par lement beschouwd, is op woensdag aanstaande vastgesteld en zal op de gebruikelijke wijze te Greenwich, in het hotel Trafalgar, gehouden worden. Naar men van Haïti verneemt schijnt het zich te be vestigen dat de keizer Soulouque aanzoek heeft gedaan om de hand van Lola Montes, voor zijnen zoon Bobo. Ermoe- ten grootsche toebereidselen worden gemaakt voor hare ont vangst aan het hof van zijne zwarte majesteit. Buitsclilancl. Weenen 25 junij. De regering heeft don Lombardisch-Venetiaanschen spoorweg voor 7 millioen florij nen aangekocht. Men verzekertdat de uitgifte van reserve- actien der nationale bank vast besloten is, en een integrerend deel uitmaakt der hoofdplannen van het financieel bestuur. Deze operatie zou na verloop van drie of vier maanden plaats vinden. Haynau zal zijne reis van Praag door geheel Duitsch- land over Kassei naar Parijs voortzetten en een bezoek aan het hof te Berlijn afleggen, waartoe hij is uitgenoodigd. Op bevel van den koning van Napels zal aldaar eene tentoonstelling van nijverheid gehouden wordenwelke acht dagen zal duren en geopend zal worden den 30 mei 1853, zijnde de geboortedag van Z. M. Berlijn 27 junij. Eene deputatie van de vereeniging tot bevordering van den vrijen handel heeft gisteren aan den. minister-president een adres aangeboden de minister heeft geantwoorddat ofschoon geene bepaalde toezegging kun nende geven voor de volledige vrijheid van handelniette min de regering bij hare handelspolitiek het doel zal in het oog houden, hetwelk het algemeen belang eischt; hij gaf de verwachting te kennendat de oneenigheden met de zuide lijke Staten eerlang uit den weg geruimd zouden worden. In allo omstandigheden zal echter de zelfstandigheid van Pruissen op den voorgrond staan. Gisteren heeft het tol-congres zich weder met voorloo pige beraadslagingen betreffende het september-verdrag bezig gehouden. In het begin van julij zullen 6 a 7 Russische oorlog schepen te Swinomunde komenom bevelen van den keizer van Rusland te ontvangen. In den loop van den zomer of uiterlijk in september zal er een congres gehouden worden van alle Pruissische ver- eenigingen, tot zedelijke verbetering van gevangenen. Onlangs werden twee dames van bekende adelijke fa- miliën alhier, wegens dronkenschap en liederlijk gedragdoor de policie opgepakt. Kriehenlanil. Uit Athene gaan de berigten tot 16 dezer en luiden langs hoe ongunstiger. In de provincie Mai- na is het tot een werkelijkeu opstand gekomen; de monnik Papoulakisdoor meer dan drieduizend mannenvrouwen en kinderen gevolgd, tart de tegen hem afgezondene konink lijke troepen uit en dreigt aanvallender wijze te gaan hande len. Hij was naar Kalamatra getrokken, waar de troepen hem achter verschansingen afwachttenna eerst teruggedre ven te zijn. De magtdie de regering tegen de oproerlingen kan afzendenschijnt zeer zwak te wezenen mogt ook het onderdrukken van den opstand op één punt gelukken, dan staat het t« duchten, dat hij op andore punten zal uitbreken, want do zamenzwering der monnikken heeft hare vertakkin gen tot in de hoofdstad zelve.

Middelburgsche Courant | 1852 | | pagina 1