MIDDELBURGSCHE C O B R AIV TS 1852. Diüssdas; 22 Junij. Ucstutrcu cti Qbnuiu^tcatieu. i5imicnlatib$cltc 33uitcnlaub0rftc £ijbingen. i itki:sï'i'h/,¥<;. Dc Centrale Mirectie van het Eiland Walcheren zal onder nadere goedkeuring van het Ministerie van Binnenland- sehe Zaken, op Donderdag den 24 Junij 1852, des voormid dags ten 11 lire in tegenwoordigheid van den Heer Hoofd ingenieur in het elfde Distriet van den Waterstaat, in het Lokaal van de Directiein do Abdij te Middelburg publiek aanbesteden liet Bouwen van eene Steenen IITW.ITKIUSCS- SlilIIS* met Wederzijdse/ie ~Vlettgelat alles met inbegrip der vereischte Materialen t achter den Zeedijk der Zuid- tvatering. Hot Bestek en de Teekening zal van af Maandag den 7 Junij 1852 ter lezing liggen: te Middelburg, aan het Lokaal der Directie voornoemdte Vlissingenin het Koffijhuis da Beurs en in het Hotel de- Commercebij de Erven Peeters te Goesin het Logement de Koornbeursbij Breekerte Zierilczee, in de Logementen bij de Wed. Swarts en van Oppen te Tholenin het Logement bij Augustynte Sas-van-Gent in het Wapen van Zeelandte Neuzenin het Logement bij de Erven Steenkampte Breskensin het Nieuw Heeren-Lo- gementte Dordrechtin het Logement Bellevuebij Bodicr te SliedrechtAmeideGiesendam en Papendrechtin de Regthuizente Hardinxveld in de Drie Snoeken; te Werken dam in 's Lands Welvaren; te Gorinchemin de Logemen ten de Doelen en de Hooiwagen en wijdersop franco aan vrage tegen betaling van 2 bjj den Opper-Commies van Walcheren te bekomen zijn. Op Zaturdag den 19 Junij 1852 zal de noodige aanwijzing in loco plaats hebbenen voorts nadere inlichtingen te be komen zijn bij voornoemden Opper-Commies. Middelburg, den 19 Mei 1852. De Centrale Directie voornoemd SPRENGER, Vt. Ter ordonnantie van dezelve J. J. I. SPRENGER. ^UrEBTEiiri'IJS. De Uurtje mee ster en Wethouders van Vlissingen Brengen bij deze ter kennis van de daarbij belangheb benden dat de KERMIS of JAARMARKT binnen deze Gemeente een aanvang zal nemen op Maandag den 12 Julij aanstaande en eindigen op den 24 dier maand; zullende geene Bedelaars, IloroskooptrekkersLoterijspelers, Houders van Draaiborden of Kwakzalvers op gemelde Kermis worden toe gelaten noch zulke Personendiezoover gevorderd van geen Patent voorzien zijn. Wordende de Kooplieden enz. uitgenoodigdom zich vóór den 5 Julij aanstaande, met franco Brieven en met opgave in Nederl. maat, aan den Marktmeester, tot erlanging der benoodigde Standplaatsen, aan te melden. Vlissingen, den 4 Junij 1852. De Burgemeester en Wethouders van Vlissingen, J. W. CALLENFELS, De Secretaris MABILOT. Hurgemeester en Wethouders van Westkapelle maken bekenddat de KERMIS aldaar zal aanvangen op Vrijdag den 2 en eindigen den 8 Julij eerstkomendezullende op cerstgemelden dag naar de Gaai geschoten en op Zatur dag den 3 naar den Ring gereden mogen worden. Westkapelle den 19 Junij 1852. Burgemeester en Wethouders voornoemd P. J. BERTEL. De SecretarisP. DE VOS. Het Hestunr van de Vlsscherljen op de Schelde en Zeeuwsche Stroomenzitting houdende te Tholenbrengt ter kennis van allen wier hoofdbedrijf Visscher isen die voor zien zijn van consent en behoorlijk Vaartuig: Datten gevolge van door Z. M. den Koning verleende nmgtiging, tegen jaarlijksche retributie, in concessie zal wor den afgestaan, ter bezaaijing en opvanging van Mosselen, PERCEELEUT RAAK in dc Rivier de Tteudragt s Dat de Visschers, welke naar zoodanige Perceelen Bank verlangen mede te dingen daarvan aangifte zullen moeten doen te Tholen, in het Gemeentehuis, Maandag den 5 Julij 1852, des voormiddags van 10 tot 12 ure. Tholen, den 17 Junij 1852. Het Bestuur voornoemd, WAGTHO, Vt. Ter ordonnantie van hetzelve, M. M. DE LANGE. Diakenen der Nederduitsche Hervormde Gemeente be- rigten op gisteren gecollecteerd te hebben de navolgende gif ten als In de voormiddag-godsdienstoefening der Nieuwekerk 1. een ongesloten pakje, met het binnenschriftVoor 't Zen delinggenootschap inhoudende 2 Coupons 2^- pets. W. Schuld, no. 25990 en 54805 verv. 1 Julij e k. ieder groot 12,37 2. een dito, met het binnenschrift: Foor de Kerk te Pyemont inhoudende een dito Coupon, no. 19404, insgelijks a 12,37 3. vier gesloten pakjes respectivelijk met de opschriften Voor een Protestantsche Kerk te Turin Voor de Kerk te Turim Kerk te Turinen Van K. L. voor Turijn. In de namiddag-godsdienstoefening der Nieuwekerk: een gesloten pakje, met het opschrift: Voor de Protestantsche Kerk te Turyn. Des avonds in dezelfde Kerk: een dito pakje, met opschriftVoor de Kerk te Turyn B. En eindelijkin de avond-godsdienstoefening der Oostkerk 1. een ongesloten pakje, met het binnenschrift in potlood Turyn inhoudende twee 25cents-stukken, en 2. drie gesloten pakjes, respectivelijk met de opschriften: f 5aan Domine' Hentsepeter voor de Kerk der Waldenzen te Piemontvoor de Kerk te Turyn J. B.en voor de Kerk te Turyn. Al welke giften zij hebben doen bezorgen bij Ds. J. J. van Dcinse. Middelburg, 21 Junij 1852. Diakenen voornoemd G. JERAS Praeses. J. A. DE WAAL, Scriba. MIDREIiRIIRGr31 Junij. Wij vernemen met leedwezendat dezer dagen afwijzend is beschikt op het verzoekschrift van de heeren jhr. mr. M. C. Paspoort van Grijpskerke mr. J. F. Bijlevelddr. J. C. van den Broeckemr. G. A. Fokker en Dirk Dronkerstot ver krijging der concessie tot het graven van een kanaal door het eiland Walcheren en de afdamming van het Sloeter verbinding van de eilanden Walcheren en Zuidbeveland. Door de Nederlandsche handel-maatschappij zijn bevracht geworden 30 schepen, waaronder voor Middelburg, het brik schip Zwaluwkapitein E. N. F. van Wulven. Bij koninklijk besluit van den 18 dezer is benoemd, tot inspecteur der jagt en visschcrij in de provincie Zeeland, jhr. H. J. J. Bowier. Zr. Ms. fregat de Prins van Oranje, kapit.-ter-zee D. Byl deYroe, komende van New-York. arriveerde 11. za turdag, na eene reis van 19 dagen, ter reede van Vlissingen. Zr. Ms. fregat Doggersbank, kapitein-ter-zee A. J. de Smit van den Broeckeis gisteren van het Nieuwe Diep daar ter reede gekomen. Men meldt ons uit Vlissingen Op aanstaanden woensdag zalnaar wij vernemenbij de koninklijke handboog-schutterij Willem III, met veel pleg- tigheid de wedstrijd plaats hebben naar het prachtige eere- teekendoor Z. M. den koning geschonkenzullende tevens bij die gelegenheid de banier, door den opperbeschermlieer aan de sociëteit vereerdontrold en met muzijk naar de doe len overgebragt wordenterwijl het feest des avonds met een bal in het lokaal van den Prinsentuin zal eindigen. Het Belgisch ijzeren vuurschiphetwelk buiten de mon ding der Westerschelde, in zee, nabij de zoogenaamde Paardenmarkt, ligt, is eergisteren naar deze haven gebragt om schoongemaakt te worden." Men schrijft ons uit Driewegen van den 17 dezer: Heden was het een ware vreugdedag voor de ingezetenen dezer gemeente, daar het hoofd van het plaatselijk bestuur zijn huwelijks-feest vierde. De deelneming van het algemeen in deze feestviering getuigde van de achting, die hem door al de ingezetenen wordt toegedragen, daar ieder zich beijverde, door het uitsteken van vlaggen, het oprigten van eene eerepoort, het illumineren van dezelve aan den avond van dien dag, benevens het af steken van een vuurwerk en eene maskerade te paardom het feestzoo veel mogelijkallen luister bij te zetten. Mogen de wenschen hem op dien dagzoo in poëzy als proza toegebragt, vervuld worden, dan zou die dag voor de ingezetenen van Driewegen nog lang in gezegend aandenken blijven." De minister van binnenlandsche zaken heeft een drietal commissien benoemd tot het afnemen van een eind-examen van eenige kweckelingenbij de koninklijke akademie te Delft opgeleid: l.voor de dienst der mijnen in Oost-Indië, 2. voor de betrekking van civiel ingenieur en 3. voor de betrekking van Oost-Indisch ambtenaar, 1ste en 2de klasse. Naar men verneemt is, bij besluit van den 13 dezer, be paald dat het instructie-bataillonthans te Kampenzal vermeerderd worden met eene kompagnie, en dat het kader van de disciplinaire klasse zal uitgebreid worden met óón sergeant en twee korporaals. De minister van marine heeft voorloopig ter kennis van belanghebbenden gebragt, dat de werkzaamheden tot de op stelling en gereedmaking ter ontsteking van den nieuwen eatadioptrieken lichttoestel van den lsten rang, op den vuur toren van Westkapelle, waarschijnlijk zullen afioopen tusschen den 25 en 30 dezer maand, en dat alzoo het tegenwoordig op dien toren brandende kleine of hulplieht vermoedelijk zal kunnen worden gebluscht en het kapitale nieuwe catadiop- trieke licht ontstokenmet den 1 julij aanstaandewaarom trent evenwel alvorens, als vervolg op dit voorloopig berigt, nog nadere en bepaalde aankondiging in de Nederlandsche Staats-Courant zal worden gedaan. De Staats-Courant bevat het koninklijk besluit van den 31 meijl., waarbij, op verzoek van J. F. E. vanAlstein, te Brussel, en meer anderen bewilliging verleend is tot het oprigten eener Nederlandsche maatschappij tot indijking der op- en aanwassen in de Oosterscheldeop den voet als bij de notariële acte bepaald is. Bij koninklijk besluit van den 16 junij jl. is jhr. J. C. R. van Hoorn van Burgh lid van den raad van stateop nieuw benoemd tot voorzitter van den raad van bestuur van het pensioenfonds voor burgerlijke ambtenaren. De 's Gravenhaagsche Nieuwsbode meldtdat de por tefeuille van het departement van justitie is aangeboden aan het lid van de tweede kamerden heer mr. M. H. Godefroi raadsheer in het provinciaal geregtsliof van Noordholland zoo de heer Godefroi tot de aanneming der portefeuille be sluiten mogt, zou de minister van financiën zich met het departement voor de Hervormde eeredienst belastenwelk laatste thans door den minister van justitie wordt waar genomen. Te 's Hertogenbosch is den 15 dezer in zeer gevorder den leeftijd overledende gepensioneerde inspecteur-generaal der geneeskundige dienst van deland- en zeemagt, Bernard, kommandeur der orde van den Nederlandschen Leeuw, enz. enz. Op dingsdag en woensdag den 22 en 23 dezer zal te Groningen plaats hebben de vierdo algemeene vergadering van de Nederlandsche maatschappij ter bevordering der genees kunst. Deze maatschappij telt tegenwoordig ruim 950 leden over de onderscheidene provinciën des rijks verdeeld. De Delftsehe Courant meldt, dat op 16 dezer te Delft van vier kinderen is bevallen de huisvrouw van Cornelis Christiaan Spaanschuitenjager. Yan dit viertal3 jon gens en 1 meisje, zijn de eerste levend: het meisje kwam dood ter wereld. Deze bevalling is wel belangrijk, zegt de Delftsehe Courant, als men nagaat, dat op 448,998 verlos singen slechts 77 drielingen-geboorten, dat is, 1 op de 5831 voorkomen. Naar wij vernemen zouden zich reeds omstreeks 600 inzenders voor de te Arnhem te houden tentoonstelling van Nederlandsche nijverheid hebben aangemeld. De expositie belooft dus zeer luisterrijk voor onze industrie te zullen zijn. Het daartoe bestemde gebouw voor de nationale tentoon stelling is reeds onder dak en zal binnen weinige dagen ge heel gereed zijn. Vrijdag morgen ten 9 ure zijn, te 's Hage, heeren offi cieren van de marine en van het leger en andere genoodigden ten getale van 200, in het paleis het Huis ten Bosch bijeen gekomen om aan den koninklijken wedstrijd met de buks deel te nemen en om naar de uitgeloofde prijzen te dingen. De luit.-generaal Klerckchef van het militair huis des konings, heeft namens Z. M. de genoodigden ontvangen en hun een dejeuner aangeboden. Des avonds vereenigden zich de genoodigden aan een banket, dat in de zaai der loge werd gehouden. De werkzaamheden van het 7de landhuishoudkundig con gres, te Leeuwarden gehouden, zijn den 12 dezer geëindigd. Met die werkzaamheden, van zoo veel omvattenden aard, zal een uitvoerig uit te geven verslag weldra de belangstel lenden nader bekend maken. Het bestuur voor het congres, dat een volgend jaar te Alkmaar zal bijeenkomen, is te za- mengesteld uit de heeren: mr. J. A. Kluppel, president; jhr. mr. C. van Foreestvice-presidontJ. G. A. Verhoef, lste secretaris; mr. J. II. van Foreest, 2de secretaris; mr. A. J. H. Maas Geesteranus, lste penningmeester, en J. Teengs Telting, 2de penningmeester. Engeland. Londen 17 junij. De hertog en de her togin van Montpensierbenevens de hertogin varr Orleun» met hare beide kinderen (deze laatste tot het nemen van af scheid) hebben eergisteren bezoeken bij II. M. en prins Al- bert op het Buckingham paleis afgelegd. De Morning Herald wil wetendat het gouvernement maatregelen heeft getroffen, om door onze zeemagt zich te verzetten tegen eenige ondernemingwelke van de zijde van Amerikaansche gelukzoekers tegen de Virginische eilanden (in West-Indië) mogten worden ondernomen. Het parlementslid F. O'Connor is uit den Tower ont slagen, onder belofte van zijne familie om hem in een go- zondheidsgesticht te plaatsen. Gisteren avond zijn de olie- en verfpakhuizen van de HH. Hubbuck Sonsnabij de St. Katharina-dokkentot den grond toe afgebrand. Ten gevolge van het barsten der vaten oliedie de vlammen telkens nieuw voedsel gaven duurde het zeer lang eer men den vuurgloed meester was. De naburige gebouwen hebben veel geleden. De Morning Herald doelt heden de aanleiding mede der intrekking van de Engelsch-Franscho conventie tot uitle vering van misdadigers. Zij zou eene verandering van het Fransche code penal zijnwaarbij elk Franschmanof ook elk Engelscbmandie buiten Frankrijk zich jegens eenen Franschman, of ook jegens den staat vergrijpt, voor de wet schuldig verklaard wordtzoodra hij op Franschen bodem komten onderworpen is aan arrest en verhoor. Rnitscliland. Weenen 15 junij. De keizer is eergis teren van Kezhemet over Szentes te Mezöhegliesen gisteren morgen van daar over Peeska te Temeswar aangekomen. Aan het ministerie is een voorstel gedaan door eene partikuliere vereeniging, tot het oprigten van eene handels school te Weenen, naar het voorbeeld van soortgelijke instel ling te Rome. De keizer van Rusland heeft dadelijk na zijne aankomst te Berlijn een brief geschreven aan den keizer van Oostenrijk t waarin hij dezen bedankt voor de hartelijke wijzewaarop hij te Weenen ontvangen is. Twee der voornaamste groothandelaars hebben een adres aan hunne collega's rondgezondenom hen uit te noo- digen tot het aanwenden van gemeenschappelijke pogingen, ten einde te bewerken, dat ook in Weenen jaarlijks eene mis zal gehouden worden. Berlijn 17 junij. Hare Majesteit de koningin van Beijeren is, gelijk ook Prins Karei van Hessen-Darmstadt met zijne gemalin, benevens prins Adelbert, in deze residen tie aangekomenzoodat de leden van het geslacht van wijlen prins Wilhelm van Pruissen thans hier vereenigd zijn, zoo men verzekert, om eenige aangelegenheden, betreffende de nalatenschap te regelen. Ook de hertog van Leuchtenberg bevindt zich in deze hoofdstad, en zal zich eerlang met de te verwachten Russische grootvorsten Nicolaas en Micliaël te Steltin naar Petersburg inschepenwerwaarts de keizer van Rusland zich dezer dagen van Warschau heeft begeven. Naar men verzekert is de keizer in het begin van julij hier te lande te verwachtenten einde de keizerin af te halen en dan, met geheel het keizerlijk gezin, te Moscon het duizend jarig bestaan van het Russische rijk te gaan vieren. De reis des konings naar den Rijn is op den 24 junij bepaald. Z. M. zal H. M. de keizerin van Rusland op den Stolzenfels ont vangen, en tevens een uitstap doen naar Trier.

Middelburgsche Courant | 1852 | | pagina 1