MÏDMLMJMSCHE COURANT. 1852. FONDS VOOR DE GEWAPENDE DIENST Biugsdag 20 April, Bekend making. j IScsshtvcn c«_ !3bmint0tyatictt. HERIJK DER MATEN EN GE WIGTEN, iJuiucuBiubdchc vfijbuujcu. X We Gedeputeerde Staten van Xeelarul, Vervolg.) Art. 8- De Arroodissements-ijkers zullen ten minste tweemaal in het jaar, op onbepaalde tijdenen toorts zoo dikwijls zij zulks noodig achten vergezeld van den Commissaris van Policiè óf bij ontsten tenis van zoodanig Ambtenaar van een Lid van het Plaatselijk Pestuur iu al de Gemeehten van hun Arrondissement visilatien doen in de opene 'Werkplaatsen Magazijnen en Winkels op de Markten Yleesch- hallen publieke Wagen en op de Molens, en zich daarbij verzeke- reil,> 'n 8eeue dan de nieuwe Maten en Gewigten aan wezig 'zijli ti Üat die behoorlijk zijn herijkt. Zij zullen de oude afgeschafte Maten en Gewigten alsmede die welke niet zijn herijkt in beslag nemen en met het deswege op te maken Proces-Verbaal aan den OHicier bij de Arrondissements-Regtbank van hun ressort in zenden; van hun verrigte ten deze en van het resultaat hunner berin- ding in elke Gemeente, zullen zij, bij de aan ons iu te dienen rap porten omstandige opgaven doen. Art. 9. Het wordt aan alle op pabliek gezag aangestelde of be- eedigde Landmeters Wegers en Meters verboden eenige Certifica ten Weeg- of Meetbrieven af te geven, waarin de Maat of het Ge- wigt anders dan in de nieuwe alleen wettige benamingen is uitge drukt en zullen door hen geene andere dan de wettig erkende Maten eri Gewigten mogen worden gebezigd. Art. 10. Insgelijks wordt aan de Plaatselijke Besturen, Godshui zen of Armbesturen eri aan alle Ambtenaren en publieke Administra- lien verboden eenige Acten Plans Bestekken of Beramingen te doen opmaken, aan te nemen of'daarop regard te slaan in°welke de hoeveelheden en afmetingen niet inde nieuwe Maten of Gewigten zijn opgegeven. Art. li. Aan alle Ambtenaren publieke. Administratien en Inge zetenen binnen deze Provincie wordt bij deze hunne verpHgtmg herinnerd om de door hen gebezigd wordende Maten en Gewigten binnen deu in Art. 1 bepaalden termijn te doen herijken bij ge mis van welke formaliteit, de door hen gebezigd wordende of in hunne opene WerkpUatsen Magazijnen of Winkels bevonden wordende Maten en Gewigten iu beslag kunnen worden genomen, endegenen, die bevonden worden dezelve te hebben gebruikt, of in hunne opene Werkplaatsen Magazijnen of Winkels voorhanden tè hebben, volgens de bepalingen van liet Koninklijk Besluit van den 30 Maart 1827 (Staatsblad no. 13) worden verwezen in eene boete van 10 tot 100. Aan hen worden tevens herinnerd de bepalingen van Art. 14 van het Koninklijk Besluit van den 18 December 1819 (Staatsblad no. 57) volgens welke alles wat met de Maten voor drooge waren in dat Besluit opgegeven wordt gemeten met den Strijkel behoorlijk moet worden afgestreken en dus allen die van zoodanige Maten gebruik maken ook van Strijkels voor dezelve behooren te zijn voor zien van welke, die voor de halve en voor de kwart Mudde ook moeten worden geijkt en geverifieerd wordendede Plaatselijke Be sturen, alsmede de Arrondissements-ijkers aangemaand, om voorde nakoming dezer verordeningen te waken en daarop bij hunne visi tatie»! voor zoo veel een ieder aangaat te letten terwijl van de be vinding ten deze in de bij Art. 7 bedoelde Processen-Verbaal of Ke iazen speciale melding zal moeten worden gemaakt. Art. 12. Alle Ambtenaren en publieke Administratien worden uit- genoodigd aan de nakoming van liet tegenwoordig Besluit de hand te houden en worden de Plaatselijke Besturen aangeschreven om de Arrondissements-IJkers in de uitoefening hunner functien zoo veel mogelijk, behulpzaam te zijn en speciaal op hunne aanvrage dadelijk den Commissaris van policie of daar waar zoodanig Ambtenaar niet aanwezig is of verhinderd wordt de vereischte adsistentie' te ver- leenen een Lid van het Plaatselijk Bestuur te delegeren om hen bij de door hen voorgénomeoeVisitatien van Winkels en Werkplaat sen te vergezellen. Art. 13. Dit Besluit zal door insertie in het Provinciaal Blad gebragt worden ter kennis van de Burgemeesters en Wethouders der Gemeenten in. deze Provincie; mitsgaders van de Arrondissements ijkers en van den Bevelhebber van het Luitenantschap der Maréchaus sees te Sas vun-Qtnlook voor de onder hetzelve ressorterende Brigade-Bevelhebberstot informatie en narigten wijdersdoor de zorg der Plaatselijke Besturen worden afgekondigd en aange plakt in al de Gemeenten van deze Provincie ten welken einde een genoegzaam aautal in plano gedrukte Exemplaren van hetzelve aan voornoemde. Besturen zal worden toegezonden; zullende wijders Exemplaren van dit Besluit worden Uitgereikt aan het Provin ciaal Geregtshof, den Procureur-Generaal bij hetzelve, en door diens tus.schenkomst aan de Ambtenaren van het Openbaar Minis terie bij liet Provinciaal Geregtshof en bij de Arrondissements- Kegtbanken gelijk mede aan de Kanton-Regters in deze Provincie. Gegeven te Middelburg den 6 April 1852. De Gedeputeerde Staten voornoemd VAN VREDBNBURCH. Ter ordonnantie van dezelve S. VAN DER SWALME. jBEfflOMZMfJVG VTMJfM£- JEJV SS 17UK TMJEESTJEKS. Do Murgemeestei' en Wethouders van Middelburg inaken bekend: Dat, ter aanvulling van de vacature, ontstaan in het Col- legie van Wijkmeesters, door het aan de lleoren W. F. HA- MAN en O. VAN UYE verleend eervol ontslag, zijn be noemd tot Wijkmeester van de wijk L de Heer WILLEM GERARDUS ARNOLDUS HAMANen in diens plaats tot Buurtmcester van genoemde wijk, de Heer WILLEM HEN DRIK MILBORNbeide wonende óp de Vlasmarkt en tot Wijkmeester rap. de wijk Mde Heer CORNELIS MEYER en in diens plaats tot Buurt'meester Van die wijkde lieer LEENDERT JOHANNIS DE KOKbeide wonende in de Noordpoortstraat. Burgemeester en Wethouders willen een ieder bij deze heb ben uitgenpodigdom voorschreven Beambten in hunne respec- tive betrekkingen te erkennen. Middelburg den 16 April 1852. De Burgemeester en "Wethouders voornoemd, PASPOORT VAN GRYPSKERKE. De Secretaris M. F. LANTSHEER. <ji MiMKKiWTti II AAI*. De Burgemeester van Middelburg maakt bekend dat op Woensdag den 21 April 1852, des namiddags ten één ureeene openbare zitting van den Gemeenteraad zal plaats hebben. Middelburg, den 19 April 1852. De Burgemeester voornoemd PASPOORT VAN GRYPSKERKE. SB.LBTMJVCt BiBBVBBAtSBAASTBiW De Msu^emeester van Middelburg maakt bekend, dat de Lijsten de Personen aanwijzende die binnen deze Gemeente tot heft kiezen van Loden van de Tweede Kamer der Staten-Generaalvan de Provinciale Staten en van den Gemeenteraad, op heden zijn gesloten, in de Beneden- voorzaal van het Raadhuis aangeplakt en op de Stads-Se- cretarie voor een ieder ter inzage nedergelegd. Middelburg, 16 April 1852. De Burgemeester voornoemd PASPOORT VAN GRYPSKERKE. S'rti VWHAAKaf-JFAMM CA GAS. De Personen die genegen mogten zijn om gedurende het op handen zijnde Saizoenhet i'aardenwerk van den Stads-Moddermolen aan te nemenof de daarvoor te gebrui ken Paarden, tegen billijke prijzen, aan de Stad af te staan, gelieven zich vóór den eersten Mei aanstaande ter Secre tarie aan te melden. Op Dingsdag den 27 April 1852, des namiddags ten één ure, zal door Burgemeester en Wethouders van Vlissingeu. onder nadere goedkeuring van den Raad dier Gemeente, ten Raadhuize aldaarpubliek worden aanbesteed 88et ESEBtSTElLiiEMf dies- BESCEBOEUIHf» in «le Haasfaaail»ij tien Stooain-ELotririuimnlen te Alissan- gess «set de leveriMgr va» alle cle «ïaa.etoe Iienao- «li*r«ie Materialen en (fiereeriüi'liappeii. De Aanbesteding zal geschieden bij inschrijving en opbod. De voorwaarden dezer Aanbesteding zullen ter Griffie van de Stedelijke Secretarie te Vlissingen, van den veertien den dezer maand tot den dag der Aanbestedingvoor een ieder ter lezing liggenterwijl de aanwijzing van het werk en verdere informatie door den Stads-Architect zullen wor den gegeven. Vlissingen, 9 April 1852. Burgemeester en Wethouders voornoemd J. W. CALLENFELS. Ter ordonnantie, MABILOT. S'BSBSMAKKB' op het Mor/, HÏXBiUWX>ASfB» Woensdag 21 April 1852. TVt'derl'zu&sch» SBtm&el-Muutschapiiij. De Directie maakt bekend, dat de Voorjaars Idrtigrti en foclieiiille-Veiliageu der Maatschappij van 1852 zullen worden gehouden op de dagen en plaatsen en bestaan uit do hoeveelheden hieronder gemeld Te Rotterdam op Donderdag 29 April 1852 XX Heele 1 ÏAOS KwartT •Kisten JAVA ÏWI9SGÖ» liggende alaar. *28 Kisten JAVA COCHEÜVIEXK Te Amsterdamop Maandag 3 Mei 1852 lts Heele 943 Kwart j JviSten JAVA B AMIGOliggende aldaar. 4X7 Kisten JAVA »ClirA3IiLFn met voorbehoudde hoeveelheid Indigo ter laatstgemelde plaatse nog te vermeerderen met 385 kwart Kisten, onge veer 295 Pikols wanneer het Schip waarmede deze aan voer verwacht wordttijdig genoeg binnenkomt. De Directie geeft voorts de verzekeringdat zijvóór hare gewone Najaars-Veilingen van 1852 geene andere Indigo en Cochenille dan de bovengemelde partijenaan de markt zal brengen. De Notitien met de Veil-conditien zullen in tijds worden uitgegeven. O O Amsterdam, 18 Maart 1852. DE MONCHY, President. DE CLERCQ Secretaris. IA 19 E NEVERliAVUEHr. De jaarlijkscke Collecteten behoeve van het Fonds tor aanmoediging en ondersteuning van do Gewapende Dienst in de Nederlanden zal plaats hebben op Woensdag den 21 April, des namiddags tusschen 3 en 5 ure. Voor hen, die belang stellen in deze Vaderlandsehe Instel ling zijn bij de Uitgevers dezer Courant gratis verkrijgbaar gesteld eenige exemplaren van het Verslag van het verhan delde op de Algemeeno Vergadering van het Hoofd-Bestuur en de Afgevaardigden der Districts-Commissien van het Fonds, gehouden te. Amsterdamden 30 Julij 1851. Mmxijkgeselsehnp uit Kunstliefde. COICEBT op Donderdag den 22 April 1852, tot slui ting der gewone Bijeenkomsten. Namens het Bestuur, D. J. VAN DER HORST SERLÉ Jr. Secretaris. JIIUIIELBCRG, 1» April. Bij de heden plaats gehad hebbende verkiezing van leden voor de kamer van koophandel en fabrieken alhierzijn ingekomen 74 briefjes, waaronder één in blanco; zijnde alzoo de meer derheid 37. Verkozen zijn deheeren: G. J. Sprenger met 61, P. Dekker 57, W. R. Boddaert 56, J. C. le Nobel 54, S. Luteyn 53, J. F. Fak Brouwer 44, A. H. G. Fokker 44, D. Dronkers 41II. P. den Bouwmeester 40 stemmen ter wijl voor drie leden moet worden overgestemd tusschen de heeren: C. L. WagnerII. J. Dronkers M. Salorrionson Hz. C. ,T. van Uije en W. F. Ilaman welke respectivelijk 85 T 33, 2726 en 25 stemmen op zich hebben vereenigd. Bij koninklijk besluit van den 9 dezer is aan den inge nieur van den waterstaat R. Musquetierte rekenen van den 1 mei eerstkomendeopgedragen de dienst van bouw meester van de landsgebouwen te 's Hage. Bij besluit van den 15 dezer heeft Z. M. don gepen sioneerden luitenant-generaal W. C. de Virieu, op diens 9 Os ten verjaardag, tot kommandeur met de ster van de orde der Eikenkroon benoemd. Met onwankelbare trouw aan het re gerend stamhuis verknocht, heeft die dappere en brave man •les konings overgrootvadergrootvader en vader gediend, en volgde bij de Fransche overheerscliing in 1795 prins "Willem V in diens ballingschap. Naar luid van bcrigten, zegt het Handelsblad, waarop wij meenen te kunnen staat makenzalvolgens de voor stellen die aan de Staten-Generaal zullen worden onder worpen het regtsgebied der hoven in Nederland zich uit strekken over vier zoogenaamde kwartierengeheeten het Zuider-, het Noorder-, het Ooster- en het Westerkwartier. De zetels zullen gevestigd zijn 1. Van het Zuider-kwartier (hetwelk bevat de provinciën Noord-Brabant, Limburg en Zeeland) te's Bosch; 2. Van liet Noorder-kwartier (hetwelk bevat de provinciën Groningen, Friesland en Drenthe) (e Leeuwarden; 3. Van het Ooster kwartier (hetwelk bevat de provinciën Overijssel, Gelderland en Utrecht) te Arnhem. En 4. Van het Wester-kwartier (het welk bevat de provinciën Noord- en Zuid-IIolland^) te's Gra- venhage. oorts zoudennaar men verzekertworden opgeheven de arrondisseraents-regtbanken te Tiel, Brielle Hoorn, Ap- pingadam, Goes, Eindhoven en Sneek terwijl daarentegen te feas-van-Gent eene nieuwe regtbank zou worden opgerigt. De Staats-courant behelst een staat van de opbrengst der middelen in de drie eerste maanden 'van 1852, tegenover- de opbrengst der drie eerste maanden van 1851. De'direct.e belastingen hebben thans opgebragt 4,331,644.356, zijnde 87,485,59 meer dan in 1851 de in- en uitgaande regten enz. 1.073,407,93 zijnde 61,997,935 meer dan in 1851; de accijnzen 4,991,804,825zijnde ƒ.75,790,945 meer dan in1851; de regisfr.-, zegel- en successieregten 2,362,051,78% zijnde 69,165,21 minder dan in 1851; het regfc van waar borg 31,979,156zijnde f 2,784,58 minder dan in 1851; de posterijen 357,843,615 zijnde 34,287,88 meer dan in 1851; de loterij 138,746zijnde 138,683 meer dan in 1851, door de vroegere verantwoording dor 21Gde loterij. De geheele' opbrengst is geweest 13.287,477,665 zijnde 326,295,56 meer dan in 1851. - "Volgens gerucht zou de hooge waardigheid van ins pecteur-generaal der infanterie in Nederland worden aan geboden aan den generaal hertog Bernard van Saxen-Weimar, onlangs uit Nederlandséh Oost-Indiö teruggekomen. De Drentsche Courant deelt mede, "(lat de lieer J. W. Bake, thans ingenieur bij do Drentsche kanaal-maatschappij, deze zijne betrekking verwisseld heeft voor die van hoofd ingenieur bij de ontworpen Rhijn-spoor.weg-maatschappjj van Rotterdam naar Utrecht; dientengevolge zou hij reeds'spoe dig die provincie verlaten. De raad der stad Rotterdam heelt het beginsel aange nomen dat de Boompjes verbreed zullen worden tot aan de tegenwoordige palen waar dan een muur of kade van ba zelt zal worden aangelegd. Op den 16 april heeft voor den hoogen raad der Nederlanden gediend de zaak van jhr. R. L. van Andringa de Kempenaer tegen de erfgenamen van Z. M. koning Wil lem II. Van de zijde des oischersisbij monde van den heer mr van Raalte, beweerd, dat het bewijs geleverd was, dat de eischerals mandataris van wijlen Z. M., geldelijke verpligtingen jegens derden had op zich genomenwaarvoor vergoeding verschuldigd was. Van den kant der gedaagden isbij monde van den lieer mr. Delpratdit beweren bestre den en aangevoerddat bij het gehouden getuigenverhoor de feiten geenszins aan het licht waren gebragtdie hadden moeten worden bewezen, en is derhalve geconcludeerd tot afwijzing der vordering. Na repliek, enna dupliek, bij monde van den heer mr. Faber van Riemsdijk, is de voor- dragt der conclusie van het openbaar ministerie bepaald op den 23 april. Op 1 oetober 1851 waren in de magazijnen der marine in ons land voorhanden 2186 kanonnen, 1135 "eweren-1914 pistolen, 1917 sabels, 1797 pieken, 1656 bijlen T 900 affuiten, 157,572 gewone en 659,242 kartetstkogels480 bommen, 402 percussie en 19,242 gewone granaten, 15,456 kartetsen en 42,885 ned. ponden buskruid. Naar men verneemt heeft een Protestantsch bakkers knecht, geboren te Winschoten, het voornemen met eene Joodsche weduwe, bakkerinne te Groningen, een huwelijk aan te gaan. Hij heeft plan om tot de Israëlitische geloofs belijdenis over te gaan en daarin reeds onderwijs ontvangen. Wij vernemen dat, ten behoeve der scheepvaart, eer lang oen vuurtoren op de noord-westkust van het eiland Schiermonnikoog zal worden opgerigt; zoomede, dat door de bemoeijingen Tan heeren gedeputeerde Staten der pro vincie Friesland, van wege hot departement van marine in het bezetten door vaste loodsen van het Friesche Gat 'zal worden voorzien door een en ander worden wezenlijke be hoeften aangevuld. STJLTEnr.&EJVMBtAAI,. EERSTE KAMER. Zitting van 16 april. In deze zitting is aan de vergadering kennis gegeven dat door de afdeelingen voor de maand april tot "voor zitters verkozen zijn de heeren Biankenheym van Beeck Vollenhoven, Corst Jordens en Borski; en tot onder-voor- zitters de heeren InsingorPhilipsevan Rijckevorsel en Boxman Door den heer Boxman is eene missive ingezon-

Middelburgsche Courant | 1852 | | pagina 1