MIDDELMJRGSCHE COURANT. 1852. Zaturdag N° 20 Maart. 3 - t"K xïcsturcu ctt Cnbniiuistv.Aticu. TOLLEN. VERPACHTING GRASGEWASSEN EN NISSCHERSJEN iaimicnUttbsdic ^ijbingmn 23uitcnUnb0che IHjbuujc». Jf VMS MiICA. Tfii. Gedeputeerde Staten der Provincie Zeeland bren gen bij deze ter kennis van allendie zulks zoude kunnen aangaan, dat de Tolheffing, aan de Tollen op de Straatwegen van den Grooten Weg nabij Breskenstot Groede; van Oost burg naar Zuidzandeen van Neuzen naar Axelvan den 1 April 1852 tot en met den 31 Maart 1853, zal geschieden bij gaardcring; en dat zijwelke in de termen verkeeren van art. 3 van het Koninklijk Besluit van den 29 October 1833 (Staatsblad no. 59)bij dat van den 30 December 1849, no. 51 op de onderwerpelijke heffing toepasselijk verklaard, de Tol len zullen kunnen uitkoopenop dc wijze bij het tweede lid van dat artikel bepaald, mits zich daartoe schriftelijk tot Gedeputeerde Staten wendende, met opgave der som, welke door hen tot uitkoop wordt aangebodenten einde de genoeg zaamheid daarvan zoude kunnen worden beoordeeld. En zal, opdat niemand hiervan eenige onwetendheid zoude kunnen voorwenden, deze worden afgekondigd en aangeplakt, waar zulks te doen, in het 4de en 5de District dezer Provin cie gebruikelijk is. Gedaan ter Vergaderkamer van Gedeputeerde Staten van Zeeland, te Middelburg, den 12 Maart 1852. Gedeputeerde Staten voornoemd VAN VREDENBITRCII. Ter ordonnantie van dezelve S. VAN DER SWALME. KANTOOR DER DOMEINEN TE SAS-VAN-GENT. VAN Ï*JE VSMSMiSKMCXS. Op Dingsdag den 23 Maart 1852, des voormiddags om 10 ure, in het Logement genaamd hot Canon d'Or, bewoond bij D. VAN MALE tc Siveslzenszal door den Ontvanger der Domeinen te Sas-van-Gentten overstaan van den Notaris I. C. O. BENTEYNresiderende te IJzendijkeworden overgegaan tot de Verpachting, voor den tijd van zeven jaren, van do GRASGEWASSE>f en V1 MMC.'HD-:SS IJT KA van do Forten Frederik Hendrik, Willem de Eerste en het Haveni'ort onder Breskens. De Voorwaarden van Verpachting liggen ter lezing ten Raadhuize en in het Logement Canon d'Or te Breskens; ten Kantore van den Notaris BENTEYN, te IJzendijke zoo mede ten Kantore van den Ontvanger voornoemdbij wien nadere inlichtingen te bekomen zijn. De Ontvanger dor Domeinen T. W. VAN ZÜYLEN VAN NIEVELT. V MS MS MC M MZ Z JT 3T Gr XS HM. De Burgemeester en Wethouders van MMiddelhurg maken bekend: 1. Dat de inlevering van Stembriefjes, tot verkiezing van een Lid voor den Gemeenteraadbij herstemming tusschen de Ileeren Z. SNIJDER en P. DE MARET TAK, zal plaats hebben op Maandag den 22 Maart e. k., op de Boven-Achterzaal van het Raadhuisvan des morgens negen tot des namiddags vier ure; 2. Dat in hetzelfde Locaal do Stembiljetten zullen geopend worden op Dingsdag den 23 Maart daaraanvolgendedes morgens ten negen ure; 3. Dat op beide dagen dc toegang tot de plaats der Stem opneming zal opengesteld zijn langs den Achtertrap. Middelburg 19 Maart 1852. De Burgemeester en Wethouders van Middelburg PASPOORT VAN GRIJPSKERKE. Ter ordonnantie M. F. LANTSIIEEE. VEEMARKT TE OOSTBITRG Op Maandag don 29 Maart 1852. VEEMARKT TE A AROEiVBERG Op Woensdag den 7 April 1852, beginnende des morgens zeven ure. MIllVELBtRe, SO Maart. Bij de plaats gehad hobbondo herstemming, voor een lid van den gemeenteraad te Vlissingen, waren 243 briefjes ingekomen. De heer J. P&mith bekwam 172, de heer J. B. do Groof G2 stemmende overige 9 briefjes zijn van onwaarde verklaardzoodat eerstgenoemde hoer is verkozen. Bij Zr. Ms. besluit van den 10 dezer is de majoor bij het korps mariniers, J. A. van der Velden, op zijn verzoek, eervol van dat korps afgevoerdonder dankbetuiging voor zijne langdurige aan den lande bewezeno goede diensten, mot vcrleening van den rang van luitenant-kolonel. Voorts is hij, met ingang van den 1 mei aanstaande, ter zake van langdurige dienst, op pensioen gesteld, en aan hem een jaarlijksch pensioen van 1300 toegekend. Verleden zondag is te 's Bosch in 65jarigen ouderdom overleden de heer A. Bijleveld, gepensioneerd generaal-majoor der artillerie, ridder van de militaire Willems-ordcvan de orde van den Nederlandschen Leeuw en het Legioen van Eer. Z. M. heeft, bij besluit van 14 dezer, den minister van binnenlandsclio zaken gemagtigd tot do in dienststelling van het personeel, noodig voor het werk der geologische be schrijving en kaart van Nederland, en om te voorzien in al hetgeen tot de voorbereidingbewerking en voltooijing daar van mogt vereischt worden. Door Z. M. is voorts het on derzoek naar de geologische gesteldheid van Nederland, on der het beheer van genoemden ministeropgedragen aan oene hoofd-commissiebestaande uit de heerenpresident: dr. J. G. S. van Breda, hoogleeraar, secretaris van de Hol- landsche maatschappij van wetenschappenlodendr. F. A. W. Miquel, hoogleeraar aan het athenaeum illuetrc te Am sterdam, en dr. W. C. H. Staring, lid der provinciale staten van Gelderland. Dc &e*vret<> Ai «dier commissie zal nader door Z. M. worden benoemd. Op voordragt van genoemde hoofd commissie, zal de minister beoefenaren der geologie kunnen benoemen tot correspondenten, om de commissie in hare werkzaamheden te ondersteunen. Tengevolge der benoeming van den heer mr. A. Ypey tot advocaat-generaal bij het provinciaal geregtshof in Fries land heeft die heer, ingevolge art. 91, laatste alinea, der grondwet, opgehouden lid van de tweede kamer der Staton- Generaal te zijnen zal men zich aan eene nieuwe verkie zing moeten onderwerpen. Vergadering van den Gemeenteraad te Kierikzee. Zitting van 18 maart. De notulen van den 10 dezer worden geresumeerd en goedgekeurd. De geloofsbrieven van mr. C. J. Fokker wor den onderzocht en goed bevonden kennisgeving aan gedepu teerde Staten en den benoemde. Tot wethouder in plaats van jhr. K. W. de Jonge, wordt benoemd met 9 van de 12 stemmen jhr. W. D. de Jonge; dien heer wordt daarmede door den voorzitter geluk gewcnschten verklaart in beant woording daarvan die taak te aanvaardcu. Met algemeene stemmen wordt mr. W. J. P. Kroef, als secretaris, herbe noemd door den voorzitter geluk gewenschtwaarop door hem wordt gerepliceerd (de aanbeveling bestond uit de hee ren mr. W. J. P. Kroef cn P. J. Loewer). De borgtogt van den gemeente-ontvanger wordt bepaald op 6000. Burgemeester en wethouders stellen voor tot de benoeming over te gaanmr. van Dongen stelt voor die benoeming uit te stellen, daar het tc voorzien is dat in 1853 de inkomsten derwijze zullen kunnen veranderd worclendat men geheel aan het voorschrift der gemeentewet zal kunnen voldoenom slechts éénen ontvanger te hebben, jhr. W. D. de Jonge doet opmerkendat de tegenwoordige, ontvanger der plaatselijke middelen zal behooren te zijn gequalificeerde van den ge meente-ontvanger; bij stemming besloten tot de benoeming over te gaan aanbevolen do heeren van IJsselsteyn (thans ontvanger) en P. J. Loewer; bij stemming erlangt de heer van IJsselsteyn 10 de heer Loewer 1 en de heer van den Thoorn (ontvanger der middelen) 1 stemop voorstel van jhr. dc Jonge besloten dat de ontvanger, bij gewone verkla ring, zijn vroegeren borgtogt voor dit beheer zal verbinden. Tot ambtenaar van den burgerlijken stand, voor wijlen jhr. K. W. de Jonge, met 11 stemmen benoemd jhr. W. D. de Jonge. Wordt mededeeling gedaan van de kas-opneming bij den gemeente-ontvanger. Mededeeling dat gedeputeerde Staten hot belastings-regle- ment hebben teruggezondenals niet ten bekwamen tijde inge zonden: op nieuw gearresteerd en opgezonden; ter goedkeu ring ter tafel gekomen de rekeningen van het collegie van hrandwezon en do bank van leening over 1851: ten fine van rapport in handen van de hoeren van AdrichemGoeinans en Egter. De voorzitter benoemt de heeren Moens van BlooisEg- ter, Ermerins en jhr. de Jonge, tot commissie om te ont worpen een reglement van orde voor den gemeenteraadvoor burgemeester en wethouders, en instructie voor secretaris en ontvanger. Jhr. W. D. de Jonge overhandigt zijne toe gezegde inlichtingen omtrent de begrooting en ontwerp ecner nieuwe belastingwaarna de vergadering wordt gesloten. STATEjy-tfEflTEKJJi;. tweede kamer. Zitting van 16 maart. Zijn onder anderen ingekomen twee rekeningende eene betreffende dc 3pcts. leening en de vrijwillige bijdrage van 1844 de andere betreffende de daarmede gepaard gaande af lossing en inwisseling van nationale schuldvoorts eene mis sive van den minister van financien, daarbij kennis gevende van do intrekking van het aanhangige wets-ontwerp betrek kelijk het tonncgehl van zeeschepen. liet wets-ontwerp tot uitgifte van muntbiljetten is met 57 tegen 3 stemmen aangenomen. Tegen hebben gestemd de he'eren Baud, Jongstra en Gouverneur. Door de vergadering is bepaald, dat op donderdag zal worden beraadslaagd over het wets-ontwerp betreffende het zegelregt en op vrijdag over het wets-ontwerp betreffende het regt van patent. Na afloop der beraadslagingen over laatst genoemd wets-ontwerp zal achtereenvolgens worden overge gaan tot de beraadslagingen: 1. over het wets-ontwerp be treffende den accijns op het gedistilleerd2. over datraken de den accijns op het zout; 3. over dat, omtrent do afkon diging van maatregelen van algemeen bestuur, en 4. over dat, tot regeling van het koloniaal batig slot. GOSTISTMiMSCMME AOtOdlET. In de residentien Bantam en Batavia en in de afdeeling Buitenzorg zijn op 9 jannarij jl. schokken van aardbeving gevoeld. Do eenige schade, daardoor aangebragt, is het in storten van den kap van een ouden Maliomcdaanschen tem pel. De schudding was te Buitenzorg vrij hevig. Op 20 januarij kwam zijne exe. de gouverneur-generaal met zijne echtgenoote en gevolg van Buitenzorg te Bataviaaan. Te Batavia is op 25 en 26 december, ten behoeve van het Nederlandsch zendeling-genootschap te Rotterdam>.4jC- collecteerd f 1469. Op 27 december 11. werden te Padang verkocht 21,048 pieols gouvernements-koffijvoor f 428,714. De kooplust was levendig. In den nacht van 17 november 11. is op de klippen nabij het eiland Kangeanonder Sumanapeen Engelsch schip gestrand, groot 350 lasten, beladen met 7000 'kisten thee, komende van China en bestemd naar Engeland. De gezagvoerder vroeg en verkreeg hulp. In verband met de berigten, voorkomende in de Java- sche Courant van 26 november 1851, worden uit de Singa pore Straits Times vele bijzonderheden medegedeeld, be trekkelijk het vcreerend onthaal, betoond aan zijne exc. den oud-gouverneur-generaal Roe'nussendoor de Britsche autoriteiten te Calcutta. De titulair generaal-majoor Bakker heeft tot Z. H. den generaal der infanterie, K. B. hertog van Saxen-Wei- mar-Eisenach bij diens vertrekeen hartelijk afscheidswoord gerigt, cn gaf den wensch des legers te kennen om hunnen chef spoedig weder te zien. Z. II. antwoordde daarop: Generaal! Ik zeg u dank voor den geuiten wensch voor mijn volle dig herstelen spoedige terugkomst in Indië; want het is ook mijn vurige wensch zoo spoedig mogelijk mijn kommandement weder te aanvaarden. Gedurende de 45 jarendie ik in de krijgsdienst heb door- gebragtheb ik nimmer aangenamer gediend dan in Indië en de dag waarop ik ik wil hopen slechts voor korten tijd afscheid neem van liet korps officieren hier ter plaatse aanwezig, is do treurigste dag van mijn leven. Ik ben veel in de wereld rond geweestheb verscheidene legers gezien, maar nergens een korps officieren gevonden dat door zoo veel ijver is bezield, dat zoo veel ontberingen weet door te staan, dat met zoo veel eer de troepen tegen den vijand weet aan te voeren als het Indische. Ik ziv het op Bali en het bleek ook bij alle expedrtiën, die plaats vonden, tijdens ik aan het hoofd van helleger geplaatst ben. Ik acht het dan ook van mijnen pligt om, bij aankomst in Nederland, Zijne Majesteit den koning geluk te wenschen met zulk een leger als het Indische. Ik herhaal het, het is met innig leedwezen, dat ik mij gedwongen zie om tijdelijk het kommando van het leger over te geven, doch ik geef het met vertrouwen in uwe handen over, generaal! die uwe eereteekenen in Indië hebt verdiend en er ook op zoo vele plaatsen met roem hebt gestreden. Ik gevoel mij te zwak om van elk uwer in het bijzonder afscheid te nemen, doch ik dank u allen voor uwe belang stelling in mijn persoon, en voor de diensten door elk uwer in het bijzonder bewezen. De Allerhoogste behoede u allen. Vaartwel allen In den morgen van 30 december 1851 verliet Z. D. H. Batavia, ten einde zich langs den overlandweg naar Europa te begeven. Met dezelfde gelegenheid is ook naar Europa vertrokken de kapitein ter zeede heer Huys gedurende vele maanden belast met de waarneming van het kommandement van Zr.Ms. zeemagt in Oost-Indië en do inspectie der marine. Engeland. Londen 15 maart. Men zegt dat de mi nisters voornemens zijn liet parlement te ontbinden, en dat hier en daar reeds voorbereidende schikkingen gemaakt wor den om de candidaten hunner partij te doen zegevieren. De kleine schroef-stoombootdoor kapitein Beatson uitgerust om, in de rigting van Straat Beliring, de vermiste expeditie onder sir J. Franklin op te zoeken, is eergisteren zeilree verklaard. Genoemde kapitein is van eigenhandige brieven dos keizers van Rusland voorzienin welke hij de Russische autoriteiten op de buitenposten van Siberië en andere gedeelten des Rijks aanbeveelt, die expeditie allen mogelijken bijstand te verleenen. Eergisteren avond is tusschen Winchester en Bishop- stoke een gedeelte van een spoortrein van den dijk gestort waardoor de stoker en de machinist gedood en twee baan wachters gevaarlijk gekwetst werdende passagiers kwamen met den schrik vrij. Een opmerkelijke bijzonderheid is dezer dagen aan het ministerie van buitenlandsche zaken in Downingstreet voorge vallen. De minister van dat departement had den Oostcn- rijkschen gezant verzocht zich ten 3 ure aldaar te willen be vinden doch de minister werd opgehouden en moest den gezant verzoeken ten 4 ure terug te willen komen. In dien tusschentijd stortte het plafond van het vertrekwaar de bijeenkomst gehouden zou zijn neder en kolossale stukken pleisterwerk bedekten den grond. Men zegtdat het ge- heele gebouw zeer wrak is. MiiUscHIand. Weenen 13 maart. Gisteren avond zijn do beide Russische grootvorsten Nicolaas en Konstantijn al hier aangekomen. De Russische gezant, baron Meijendorff, cn een groot aantal generaals hebben de prinsen ontvangen. Do minister-president, prins von Schwarzenberg, die sedert eenige dagen ongesteld was, is thans hersteld en werd eergisteren dadelijk na de aankomst van den keizer door Z. M. ontvangen. Op bevel van den stads-kommandant zullen voortaan de meeste strafoefeningen door stokslagen niet meer ter al gemeene kennis gebragt worden. Berlijn 16 maart. Yoor eenigen tijd heeft de minister van koophandel een ontwerp van wet ingediend tot heffing eener belasting op de spoorwegenhetwelk aan een commissoriaal onderzoek onderworpen is gewordenen waarovernaar men verneemtspoedig definitief zal worden besloten.

Middelburgsche Courant | 1852 | | pagina 1