MIDD1LBIÏRGSCHE C O U R AIV T. 1852. Dingsdag lf#. 33. 16 Maart. YERP1C HTIN G. MAATSCHAPPIJ DEN LANDBOUW EN DE VEETEELT VEREENIGING TOT BEVORDERING DER TOONKUNST. Besturen cn SïbmituötvMticiu f jtc o vxar cie zjEEHiiiri». iSuuicnlanbecItc QTijbingcn. ninniLBiRr,i maart. STJ4TS-Ü OTÏiK t.f. Aehtervolgens Art 3 van het Koninklijk Besluit van den 6 Januarij 1831, no 68 (Staatsblad no. 2), heeft Zijne Exc. de Heer Minister van Financienbij resolutie van den elfden Maart jongstleden bepaald de prijzenhet opgeld daaronder begrepenwaarvoor de CollecteursSplitters en Debitanten der Staats-Loterij de Loten en Gedeelten van dienvoor de derde week der trekking van de laatste klasse der 216de Loterij zullen mogen uitgeven te weten bij verkoofbij verhuring: Geheele Loten f 71,00 Geheele Loten f 34,00 Halve - 37,00 Halve - 17,00 Vijfde - 14,80 Vijfde - 6,80 Tiende - 7,40 Tiende - 3,40 Twintigste - 3,70 Twintigste - 1,70 Wordende de belanghebbenden bij deze herinnerddat bij voornoemd Artikel van dat Besluit uitdrukkelijk is vastgesteld, dat de Collecteurs, Splitters en Debitanten gehouden zijn om zich naar die prijsbepaling te regelenen dezelve gedurig ter inzage van het Publiek beschikbaar te hebben. Middelburg, den 15 Maart 1852. De StaatsraadCommissaris des Konings in Zeeland. Bij delegatie van denzelven De Burgemeester van Middelburg PASPOORT VAN GRIJPSKERKE. KIEZEKShXASTEN. De Burgemeester en Wethouders van Jffiddellburg maken bekend 1. Dat de lijsten de personen aanwijzendedie tot het kiezen van Leden van de Tweede Kamer, van do Provinciale Staten en van den Gemeenteraad bevoegd zijn, op heden den 15 Maart door hen zijn vastgesteld, in de Boneden- Voorzaal van het Raadhuis aangeplakten op de Secretarie voor een ieder, voor den tijd van veertien dagen, ter inzage nedergelegd; wordende een ieder bij deze herinnerd, aan de bepalingen, voorkomende in Art. 11 en 12 der wet van 4 Julij 1850 (Staatsblad no. 37), luidende als volgt: Art. 11Elk Inwoner van het Kies-Districtofzoo het verkiezing voor den Raad geldt, elk Ingezeten der Gemeente, de in art. 1 vereischten bezittende, is bevoegd tegen de lijsten bezwaren in te dienenwanneer daarop 1. Zijn naam of die van een ander, tegen de bepaling van Art. 8, niet, of niet behoorlijk voorkomt; 2. De naam van iemand diehetzij één of meerder in de Kiezers gevorderde vereischten mist of uitgesloten is, hetzij op do Kiezerslijst eener ander Gemeente staat, is gebragt. Art. 12. De bezwaren worden binnen veertien dagen, na de dagteekening der in art. 10 bedoelde kennisgeving, bij verzoekschriftdoor de noodige bewijsstukken ge- staafd aan den Gemeenteraad ingediend." En 2. Dat de namen der personen, die, naar aanleiding van Art. 35 van bovengemelde wetvan de lijsten ten vo- rigen jare vastgesteld, geschrapt zijn, bij de bovenbedoelde aanplakking en nederlegging afzonderlijk zijn bekend gemaakt. Middelburg, 12 Maart 1852. De Burgemeester en Wethouders voornoemd, PASPOORT VAN GRIJPSKERKE. Ter ordonnantie M. F. LANTSHEER. MINISTERIE VAN FINANCIEN. Kantoor Jttiddelhurg. Onder nadere goedkeuring van Zijne Excellentie den Mi nister van Financien zal, op Donderdag den 18 Maart 1852, des voormiddags ten 10 ure, door den Ontvanger der Regis tratie voor de geregtelijke Acten, belast met het Domein- beheer te Middelburg, ten zijnen Kantore in de Pijpstraat letter N, no. 10, aldaar al of niet in tegenwoordigheid van den Directeur der Registratie en Domeinen voor de Provincie Zeeland, bij inschrijving, voor den tijd van zeven jaren, worden Berverpaclit Het MUIS, SCHUUR.XUMf en Kadaster sectie D, no. 76 ad 81, groot 89 Roeden, 90 El len' buiten het Fort Rammekensonder Ititthem. De Inschrijvings-biljetten zullenbehoorlijk en duidelijk op Zeo-el geschreven en onderteekendmoeten bevatten de na men, voornamen en woonplaatsen van den Pachter en zijne Borden, voluit geschreven, alsmede de pachtsom per jaar, in schrijfletters, en zullen verzegeld, uiterlijk vier-en-twintig uren vóór den dag der Verpachtingaan bovengemeld Kantoor moeten zijn bezorgd. De Verpachting zal geschieden volgens de voorwaarden der Verpachtingdato 9 Februari) 1852 welke voor een ieder ter lezing liggen op de Raadhuizen der Steden Mid delburg en Vlissingen en in de Gemeente Ritthem; alsmede ten Kantore van den Ontvanger voornoemd. De Ontvanger, W. L. VAN SONSBEECK. Nederlandsche Kandel-Kaatschappii. De Directie brengt bij deze ter kennisse der belangheb benden, dat zij voornemens is om, onder nadere approbatie van het Departement van Koloniënbij Inschrijvingin twee Perceelenin het openhaar aan te bestedende levering van 9500 ton grove West Hartley Sfew-Castle STEEy. HOIiElSvoor de Stoomvaartdienst in Indiewaarvan g;SO ton te Amsterdam en aan het Nieuwe Hiep zullen moeten geleverd wordenen de overige 33SO ton te ltotterdamDordrecht of Schiedamter keuze der Directie. De Voorwaarden, waarop de levering moet geschieden, liggen ter inzage der belanghebbenden ten Kantore van de Di rectie te Amsterdam en van de Agenten der Maatschappij te Rotterdam, Dordrecht, Leeuwarden, Schiedam, Middel burg en aan den Helder, alwaar tevens Model-Inschrijvings- biljetten verkrijgbaar zijn, die behoorlijk gezegeld en voor ieder perceel afzonderlijk opgemaakt, op den SS Blaart aanstaandedes middags ten 13 urevrachtvrij ingeleverd moeten worden aan het Lokaal der Maatschappij te Amsterdam} na dien tijd zullen geene biljetten meer worden aangenomen, maar zal onmiddelijk tot de voorloo- pige toewijzing worden overgegaan. Amsterdam, den 6 Maart 1852. DE MONCIIY, President. DE CLERCQ, Secretaris. TOT BEVORDERING EN AANMOEDIGING VAN in de Provincie Zeeland. Het ISoordlpestnnr dor Maatschappij brengt bij deze ter openbare kennis, dat de Algemcene Vergadering en Tentoon stelling van VeeLandhuishoudelijke Werktuigen en andere Voorwerpen, voor 1852, zullen plaats hebben binnen de Stad Zierikzee gedurende de eerste helft der maand Junijzullende wijders dagplaats en uur der zamenkomstalsmede eene opgave van de ter dier gelegenheid uit te loven Premiën in tijds door de nieuwspapieren worden medegedeeld. Het Hoofdbestuur noodigt mits deze al de Leden der Maat schappij uitmede te werken tot het aanbrengen der boven aangehaalde Voorwerpendezelve tevens herinnerende aan het bepaalde bij 33 der Statuten betreffende de bewijzen van eigendom. En ofschoon, ingevolge §8 dier Statuten, de Leden alleen bevoegd zijn om mede te dingen naar de door de Maatschappij toe te kennen Premiën, zijn hiervan nogtans uitgezonderd de zoodanigen, die, hoezeer geene Leden zijnde, echter door het inzenden van Werktuigen ten dienste van den Landbouw van deze Tentoonstelling wenschen gebruik te makenzullende dezelve gelijke aanspraak op de daarvoor uit te reiken Pre miën kunnen doen gelden. Voorts wordt elke Inzender van Vee en van andere Voor werpen welke genegen mogt zijn bij deze Algemeene Ten toonstelling naar Premiën mede te dingen, uitgenoodigd om, uiterlijk vóór primo Mei aanstaandeaan den Secretaris van zijn Afdeelings-Bestuurdaarvan kennis te geven met opgave van hetgeen hij voornemens mogt zijn aan te brengen en onder bijvoeging eener verklaringhoudende aanduiding van de soort en van den juisten ouderdom van het Vee, en eene bepaalde vermelding van alle andere Voorwerpen. Het Hoofdbestuur vermeent te mogen verwachten dat deze Openbare Tentoonstelling van Voorwerpen van Landelijke Nijverheid, even als vroeger, de meestmogelijke belangstel ling en medewerking zal ondervinden, en het goede voorbeeld, tot nog toe gegevenook nu wederom navolging vinden en aansporen zal om deze Algemeene Vereeniging der Maatschappij tot eer van Zeelands Landbouw te doen strekken. Middelburg, 10 Maart 1852. Namens het Hoofdbestuur der Maat schappij voornoemd W. PH. VIS. Het Bestuur «Ier 'Vereenig'ing' tot Bevordering- der Toonkunst geeft kennis, dat op Woensdag den 17 Maart aanstaande een CONCEMIT zal plaats hebben al léén toegankelijk voor de Leden der Vereenigingwaarop zal worden uitgevoerd 1. SYMPHONIA EROICA van von Beethoven. 2. DIE SIEBEN SCHL7EFER, Cantate van Löwe. TelistfooeUjes van de Cantate (Duitsch of Hollandsch) ii 15 Cents benevens Toegang-kaarten voor Vreem delingen, zijn verkrijgbaar bij den Conciërge der Concertzaal. Middelburg 15 Maart 1852. Namens het Bestuur G. DE BRUYNE, Secretaris. De dankbetuigingen der Armbesturen blijven tot het volgend Wo.] Bij besluit van den 29 februarij 11. heeft Z. M. goed gevonden den 2den luitenant-adjndant A. W. F. Ileyligers van het 7 de bataillon infanterie in Oost-Indiëalsnog te be noemen tot ridder der 4de kl. van de militaire Willems-orde. Z. M. heeft, bij besluit van den 10 dezer, goedgevon den te benoemen, bij het wapen der infanterie, tot 2de lui tenants, den sergeant C. F. Pabst en den fourier J. Brakel, respectivelijk van het derde regement infanterie en van het regement grenadiers en jagers met bepaling dat zijover eenkomstig art. 5 van het besluit van 20 december 11., voor den tijd van vijf jaren hij de landmagt in de West-Indiën zullen worden gedetacheerd. Z. M. de koning en Z. K. II. prins Hendrik zijn 11. woensdag van Amsterdam in de residentie teruggekeerd. Het vertrek van Z. M. naar Friesland en Groningen is op den 19 april bepaald. De studenten te Groningen hou den zich reeds bezig met de zamenstelling eener eerewacht. Bij koninklijk besluit van 11 maart jl. is aan den heer mr. J. Pols, lioofd-directeur der posterijen en directeur van het postkantoor te 's Gravenhage, vergunning verleend tot het aannemen en dragen der versierselen van kommandeur der orde van Franz Joseph, hem door Z. M. den keizer van Oostenrijk geschonken. - Bij de plaats gehad hebbende herstemming voor een lid van den gemeenteraad te Zierikzeewaren ingekomen 229 stembriefjes, waarvan 6 van onwaarde. Yan deze be kwam de heer mr. C. J. Fokker 149 en de heer J. Strickaert 74 stemmen. De eerste is derhalve verkozen. De minister van binnenlandsche zaken heeft te kennen gegevendat art. 194c der gemeentewet niet in dien zin is op te vattenals zoude de goedkeuring van gedeputeerde Staten noodig zijn op elk besluit van den gemeenteraadten gevolge waarvan voor de gemeente het bezit of de eigen dom van eenig onroerend goed zal verloren gaan. Bij koninklijk besluit van 10 maart jl. is de heer Jo- hannes Lndenbij continuatiebenoemd tot mede-directeur der Nederlandsche bank. Men verneemt, dat de heer F. Delahante, secretaris van het Fransche gezantschap te 's Gravenhageten gevolge der decreten omtrent het huis van Orleans, verzocht heeft buiten betrekking te worden gesteld, en dat tot zijn opvolger benoemd is de heer Delemary, attaché bij het departement van buitenlandsche zaken te Parijs, die eerstdaags in de re sidentie' verwacht wordt. De Staats-Courant no. 63 bevat den inhoud van het traktaat van handel en scheepvaart, op 20 september 1851 tusschen Nederland en België gesloten. IIH. MM. de koning en koningin hebben van den bouwman J. Goeijenbiervan Wateringen, ten geschenke ontvangen nieuwe aardappelenwelke in den kouden grond zijn voortgebragt. De officieren der verschillende korpsen zijn van wege Z. M. den koning uitgenoodigd, om deel te nemen aan eenen wedstrijd in het schieten met de buks, welke den 18 junij e. k. op het Huis ten Bosch zal plaats hebben. Naar men verneemt zal dit concours van eenige andere festiviteiten vergezeld gaan en daarentegen dit jaar op het Loo de wed strijd der handboog-schutterijen niet gehouden worden; al leen zullen aldaar de wedrennen voortgang hebben. In de Staats-Courant komt een berigt voor van den minister van binnenlandsche zakenbehelzende rekenschap van de liefdegaveningezameld ten gevolge van de rampen door den watersnood van 1850 veroorzaakt. Het blijkt daaruit, dat de gezamenlijke ontvangsten bedragen hebben 231,759,84; dat daarvan aan de noodlijdenden in Noordbrabant is toege kend de som van f 146,245,45aan die in de provincie Gel derland/52,770,941; aan die in Overijssel ƒ331,50aan die in Groningen 305,05, en aan die in Limburg f 32,106,89 te zamen f 231,759,84. Ter mededinging naar de gouden medaille van de eerste grootte, door Z. M. den Koning uitgeloofd aan een der Nederlandsche componistendie de best gekeurde muziek voor eene opera comiquein één bedrijf, zou hebben ge maakt op het daartoe uitsluitend bestemd libretto vervaar digd door den heer E. Scribe, waren twee partitien inge zonden. Door de daartoe benoemde commissie is het ant woord, getiteld met de spreuk: Tout vient a temps pour qui peut attendrede bekrooning waardig gekeurdzijnde bij de opening van het naambriefje gebleken daarvan vervaardiger te zijn de heer C. yan der Does, te 's Hage. Hoewel ook in de tweede partitie veel goeds en zelfs muzikale verdien sten gevonden worden heeft zij den prijs echter niet mogen wegdragen. STA TEN- GENEKAAE tweede kamer. Zitting van 12 maart. In deze zitting is de beraadslaging voortgezet over het wets ontwerp omtrent de belasting op de renten. Na afloop der algemeene beraadslagingen is art. 1 met 33 tegen 31 stem men aangenomen. Tegen hebben gestemd do heerenYpeyvan Goltstein Baud, Hoffman, van Voorst, van Hasselt, Lotsy, Mackay, van Doorn, Gevers van Endegeest, Schooneveld, Sloet, de Moraaz Sliclicr van DomburgSmit, HeemskerkWintgens Taets van Amerongen, van Walchren, van Lijnden, Provó Kluit, van Akerlaken, Schiffer, Dirks, Godefroi, van Dam van Isselt, Storm van sGravesande, Poortman, Groen van Prinsterer en de voorzitter. Zitting van 13 maart. De beraadslagingen zijn voortgezet over het wets-ontwerp tot heffing eener belasting op de renten. Nadat art. 2 zonder hoofdelijke omvrage was aangenomen, is art. 3, met 35 tegen 29 stemmenafgestemd. Tegen hebben gestemd de heeren Poortman van Golt stein, van Lijnden, Sloet tot Oldhuis, Gevers van Ende geest Hoffmanvan Walchrenvan Heiden Reinestein van Doorn, van Dam van Isselt, Ypey, Mackay, de Mo raaz Dirks, Taets van Amerongen, Engelen, Schiffer, Provó Kluit, Godefroi, Baud, Gouverneur, Smit, Bachie- ne Lotsy Storm van 's Gravesande, Slicher van Domburg, van Akerlaken Schooneveld Heemskerk van Hallvan Hasselt, Groen van Prinsterer, Wintgens, van Voorst en de voorzitter. De minister van financien heeft daarop verklaarddoor Z. M. den koning gemagtigd te zijn tot de intrekking van het wets-ontwerp tot heffing eener belasting op de renten alsmede van de wet3-ontwerpen betreffende de accijnsen op de brandstoffen. De vergadering heeft besloten nader te bepalenwanneer tot de behandeling van de overige wets-ontwerpen tot wij ziging van het belastingstelsel zal worden overgegaan. Morgen (dingsdag) zal de beraadslaging aanvangen over het wets-ontwerp tot uitgifte van muntbiljetten.

Middelburgsche Courant | 1852 | | pagina 1