MIDDELBURGSCHE C O U R AIV T. 1852. Znturdng m 29. - 6 Maart. DOMEINEN. VERPACHTING. y Ucstucc» cn Cïbmiutötiaticw. iSiuucnlaubdcfte Ctjbi«0cn. 7 25uUcuUnb0rfK Stjbittgcu. VJEItKMEEINtSi g.\. De Burgemeester en Wethouders van Middelburg maken bekend 1. Dat de inlevering van Stembriefjes tot verkiezing van een Lid voor den Gemeenteraadzal plaats hebben op Maan dag den 8 Maart e. k.op de Boven-Achterzaal van het Raadhuis van des voormiddags negen tot des namiddags vier ure. 2. Dat xn hetzelfde Lokaal de Stembiljetten zullen geopend worden op Dingsdag den 9 Maart daaraanvolgende, des morgens ten negen ure. 3. Dat op beide dagen de toegang tot de plaats der Stem opneming zal opengesteld zijn langs den Achtertrap. Middelburg, 5 Maart 1852. De Burgemeester en Wethouders voornoemd PASPOORT VAN GRIJPSKERKE. Ter ordonnantie M. F. LANTSHEER. K l'. K TEM V 'fU/V i'itovivt Bi: Ingevolge de wet van den 29 Augustus 1848 (Staatsblad no. 39) zalal of niet onder voorzitting van den Directeur der Registratie en Domeinen voor de Provincie Zeeland, op Dingsdag den 16 Maart 1852 en zoo noodig op den vol genden dag, telkens des voormiddags ten 10 ure door den Ontvanger der Domeinen te Sas-va.n-Gentin het Logement het Wapen van Zeelandte Hulstten overstaan van den Notaris P. BEUMER IIARDENBERGworden overgegaan .rijhbare Veiling en Toewijzing, bij opbod en afslag, I rj Romaiiisile fioeileren zijnde KAAI- en 'f ,c .JEX, TCISUROVUE1' enz., onder de Ge- ten'." (St£? I Axel, Neuzen, Westdorpe, Ilontenisse, Ossenisse lijkClinge en Graauw en Langendambenevens .ARRARli: SCHOBHEI ogder de beide laatstge- de Gemeentenvóór de Polders LouisaNieuw-Kiel- 1 Willem Hendrik en Melo in het verdronken Land ''!Aringe- rbi.;oii'deren zijn breeder omschreven in den Catalogus r lor den prijs van 15 cents, te bekomen is bij den h«ro v Vó v'iipemd en bij de Ontvangers der Registratie (""jé'inen te middelburg, Sluis, Goes, Hulst, Cotijns- Zierikzee en Tholenalsmede bij die te Amsterdam i Rotterdam en bij de Ontvangers der Domeinen te 's Her togenbosch Breda en 's Gravenhage. De Voorwaarden van Verkoop liggen ter lezing ten Kan tore van den Ontvanger der Domeinen te Sas-van-Gent.van de Ontvangers der Registratie en Domeinen te Sluis en Hulst, van den Notaris voornoemd en ten Raadhuize te HulstAxel, Neuzen, Westdoi-pe Ilontenisse, Ossenisse, Stoppeldijk, Clinge en Graauw en Langendam terwijl bovendien de al- gemeene voorwaarden ter lezing liggen ter Griffie van ieder Provinciaal Gouvernement en ten Kantore van de Directeuren der Registi-atie en Domeinen. Do Directeur der Registi'atie en Domeinen voor de Provincie Zeeland VAN TEYLINGEN. MINISTERIE VAN FINANCIËN. JfII O I ST C X E 25 E JE Ij JL N M. Kantoor Middelburg. Onder nadere goedkeuring van Zijne Excellentie den Mi nister van Financien zal, op Donderdag den 18 Maart 1852, des voormiddags ten 10 ure, door den Ontvanger der Regis tratie voor de gercgtelijke Acten, belast met het Domein- beheer te Middelburg, ten zijnen Kantore in de Pijpstraat letter N, no. 10, aldaar al of niet in tegenwoordigheid van den Directeur der Registratie en Domeinen voor de Provincie Zeeland, bij inschrijving, voor den tijd van zeven jaren, worden Herverpaclit s Het IIUIS SCHUURTUIV en BOtWhAll» Kadaster sectie D, no. 76 ad 81, groot 89 Roeden, 90 El len buiten het Fort Rammeleensonder Blitthem. De Inschrijvings-biljetten zullenbehoorlijk en duidelijk op Zegel geschreven en onderteekendmoeten bevatten de na men, voornamen en woonplaatsen van den Pachter en zijne Borgen, voluit geschreven, alsmede de pachtsom per jaar, in schrijfletters, en zullen verzegeld, uiterlijk viei'-en-twintig uren vóór den dag der Verpachtingaan bovengemeld Kantoor moeten zijn bezorgd.^ De Verpachting zal geschieden volgens de voorwaarden der Verpachting, dato 9 Februarij 1852, welke voor een ieder ter lezing liggen op de Raadhuizen der Steden Mid delburg en Vlissingen en in de Gemeente Kitthom; alsmede ten Kantore van den Ontvanger voornoemd. De Ontvanger, W. L. VAN SONSBEECK. HinnEIJII RG 5 Maart. In de op gisteren alhier gehouden vergadei'ing van kies- bevoegden hebben, bij herstemming, de volstrekte meerder heid als candidaten voor den gemeenteraad verkregende heeren P. do Maret Tak met 51 en mr. O. W. E. Vaillant met 50 stemmen. Bij de opening der stembus voor een lid van den ge meenteraad te Vlissingen, op gisteren, is gebleken dat waren ingekomen 209 stembriefjes, waarvan 10 van onwaarde. De uitslag is ggweest, dat er eene herstemming zal moeten plaats hebben tusschen de heeren J. B. de Groof en J. P. Smith welke eerste 46 en de tweede 27 stemmen op zich hadden vereenigd. Bij besluit van 2 dezer hoeft Z. M. goedgevondentot officier van gezondheid der ode klasse bij do dienstdoende schutterij te Vlissingen te benoemen den heer J. Hazenberg, med. chir. art. obst. doctor aldaar," en hem tevens te ver- leenen den personelen rang van officier van gezondheid der 2de klasse. Eergisteren zeilden, van Neuzen komende, langs Vlis singen naar zee, onder het doen van eenigc salutsehoten welke van de stadswallen beantwoord werden Zr. Ms. brik de Koerier en de schooner We spmet eenen voordeeligen wind uit het O. N. O. Z. M. de koning met hoogstdeszelfs gevolg is eergis teren te Amsterdam gearriveerd. Z. M. en Z. K. H, prins Hendrik verschenen onmiddelijk op het balkon van het pa leis en werden aldaar door de menigte hartelijk begroet welk bewijs van hulde door Z. M. minzaam werd beantwoord. De Groninger Couranten melden dat, volgens geruch ten, Z. M. de koning voornemens zou zijn, eerlang, welligt nog in de loopende maand maartde provinciën Gronin gen en Vriesland te bezoeken. Het heeft de aandacht van den minister van binnenland- sche zaken getrokkendat sommige collegien van gedepu teerde Staten, bij de mededeeling aan de gemeente-besturen, dat zij de schorsing of vernietiging van hunne verordeningen aan den koning hebben voorgedragen hun tevens te kennen geven, dat', in afwachting van 's koning beslissing, die ver ordeningen voorloopig buiten werking moeten blijven. Alleen eene nieuwe aan gedeputeerde Staten medegedeelde strafver- ordening kan voorloopig buiten werking blijven indien door hen de schorsing of vernietiging daarvan voorgesteld en door den koning ten dien aanzien geeno beslissing genomen is. Maar dit geldt niet met betrekking tot reeds afgekondigde strafverordeningennoch ten aanzien van alle andere plaat selijke verordeningen. De minister van jnstitie heeft den 27 februarij aan de procureurs-generaal bij de provinciale geregtshoven en offi cieren van justitie bij de arrondissements-regtbankenmitsga ders aan de directeuren en fungerende directeuren van policie de volgende missive gerigt De menigvuldigheid van in Prufssen sedert de laatste jaren in omloop gebragte valsche muntstukken heeft eene opzettelijke opsporing te weeg gebragt naar derzelver her komst. Dien ten gevolge zijn niet minder dan vier fabrieken ontdekt, waar de vervaardiging van valsche munt op groote schaal werd gedreven. Eene dier fabrieken hield zich be paaldelijk bezig met de vervaardiging van valsche Neder- landsche tienguldenstukken dieuit een mengsel van koper, deels gegoten deels geslagen en door middel van galvanisme verguld, zoo nabij de echte stukken gelijken, dat alleen het gewigt, hetwelk veel ligter is, een zeker middel van herken ning overlaat; zij voeren de jaartallen 1837 en 1840. Eene aanzienlijke hoeveelheid stukken is in beslag genomen, maar men berekent, dat het aantal uitgegevenc en nog op geheime plaatsen bewaarde stukken niet minder beduidend kan zijn. De landverhuizersuit Rijn-Pruissendie gemeenlijk to Keulen uit voorzorg goudgeld inwisselenzullen voor een goed deel met deze valsche munt bedrogen zijn. Het landgericht te Keulendat met het onderzoek dezer zaakwaarin reeds een 20tal personen is betrokkenbelast is, zet de vervolging met de meeste zorg voort, en het wordt voor die vierschaar van groot belang geacht, om in kennis te geraken met alle inlichtingen ter zake dienendedie van wege de ambtenaren van justitie en policie hier te lande zouden kunnen worden verstrekt. Mitsdien heb ik de eer die ambtenaren bij deze uit te noodigen omvoor zoo veel daartoe bij hen eenigc aanlei ding voorhanden is, deze door tusschenkomst van directeuren of fungerende directeuren van policie van het ressort, ten spoedigste aan mij in te zenden zullende deze laatsten zich belasten met de verzameling en mij die, met een algemeen overzigt, zoodra mogelijk overmaken." In de op eergisteren door de Nederlandsche Ilandel- Maatschappij te Amsterdam gehouden veiling van 64312 kranjangs en kanassers Java-suiker, is alles vei'koelit, van ƒ22 tot/291. Volgens de jongste berigten uit Kaïrozou Z. D. H. de hertog van Saksen-Weïmar die in allerongunstige ten ge zondheids-toestand Neêi'lands-Indie had verlatendoch op wiens gestel de reis een gunstigen invloed had gehad eene maand in Egypte vertoeventen einde zijne krachten te her stellen en zijne volkomene beterschap te bevorderen. S Tst VEST- «iETS EE.jtA.Jtj. eerste kamer. Zitting van 3 maart. Is beslist dat de vergadering de heeren Verhey van den Bogaard en van den Driesop nieuw benoemd de eerste tot burgemeester van Werkendamde tweede tot burgemees ter van Oudenboschals leden zal blijven beschouwen. Het wets-ontwerp tot amortisatie van schuld over 1851, i3 met 30 tegen 4 stemmen afgestemd. Daarvoor hebben zich verklaard de heeren van Sasse van Ysselt, van Nispen van Pannerdende Bruyn en Cremers. Daarna zijn do nagenoemde wets-ontwerpen achtervolgens met algemeene stemmen aangenomen dat tot regeling van het fonds voortspruitende uit koopprijzen van domeinen over 1851; dat tot regeling van de zaken der vooi'malige wees- en momboirkamersen dat houdende goedkeuring oener da ding over een domeingoed in den polder Stoppeldijk. De openbare vergadering is daarop in comitó-generaal veranderd ter behandeling van het voorstel van den heer van Meurs van Hulsthorst, omtrent de opheffing van het ge heim ten aanzien van de beraadslagingen over het wets ontwerp tot goedkeuring van een gedeelte van het tusschen Nederland en België gesloten verdrag van handel en scheep vaart. In de zitting van 4 dezer is de jagtwet met 22 teo-en 14 stemmen aangenomen. BOngelaml. Londen 1 maart. De koningin heeft sir Edward Burkesham Sugdengrootkanselier van Engeland, tot baron verheven, met den naam en titel van baron St. Leonards. De verliezen door de fabrikanten en het werkvolk ge leden ten gevolge van het staken van den arbeidworden op 210,000 p. st. berekend. Eergisteren zijn door het bestuur der emigratie-maat schappij wederom 50 jonge meisjes naar Australië gezonden, ten einde aldaar in verschillende betrekkingen te worden geplaatst. Uit eene parlements-opgave blijkt, dat, onder de 10 voornaamste en meest gelezen wordende dagbladen dezer hoofdstad, de Times en de Morning Advertiser eene plaats bekleeden. In 1850 zijn van het eerstgenoemde dagblad niet minder dan 11,900,000 en van het andere 1,549,143 exem plaren gedrukt. tliiitscliland. Weenen 28 februarij. Een telegrafisch berigt uit Ti'iest meldtdat heden morgen de keizer zich naat Yenetie ingescheept heeft. De aartshertog Albrechtgouverneur van Hongarije is eergisteren naar Pesth vertrokken. Het onderzoek betreffende de in hechtenis genomene kwee- kelingen van de polytechnische school duurt voort en schijnt zelfs in uitgebreidheid toe te nemen, zoo als uit de talrijke huiszoekingen blijkt. Het planten en bouwen op het terrein van de staats spoorwegen heeft op groote schaal plaats. Voornamelijk worden moerbezienboomen geplant. Berlijn 2 maart. De eerste kamer heeft gisteren in eene dag- en avondzitting de beraadslaging voortgezet over de ge meentewet. De tweede kamer heeft het wets-ontwerp betreffende de vereeniging der beide hoogste geregtshoven aangenomen, en daarna de discussie over de begrooting hervat en wel over het hoofdstuk posterijen, hetwelk aangenomen werd; daarna is eene uitvoei-ige beraadslaging ontsaan over petitien betref fende de zelfstandigheid der Evangelische kerk. De kamer ging daaromtrent ten slotte over tot de orde van den dag. De regering heeft, ten opzigte van het ontxverp van eene drukpers-wet voor alle staten van den Duitschen bond besloten, om het regt van den bondsdag tot het uitvaardi gen van zoodanige drukpei-s-wet niet te erkennen. Alleen het vaststellen van algemeene beginselen wil de regering toe staan, maar niet, dat men te Frankfort de hand zal slaan aan de bijzondere wetgeving der verschillende staten. Hierin ziet de regering eene beperking van de souvereine regten dier staten. De leden van het congres van het tolverbond zullen tegen den 29 dezer hier bijeen geroepen worden. Hanover, Oldenburg en Schauburg Lippe zullen er deel aan nemen. Het voorstel van den afgevaardigde Klee, om Israë liten en Dissidenten van het lidmaatschap der kamer en het bekleeden van ambten uit te sluiten, is door de commissie van onderzoek verworpen. Men spreekt van plannen, om het geheele koningrijk Denemarken met een net van electrisclie telegrafen te voorzien, en wel met drie onderzeesehe telerafen door den grooten en kleine Bele en door het kanaal dat Seeland van Laland scheidt Keulen 2 maart. Uit Kassei wordt gemeld, dat ook de heer Ilenkel door den krijgsraad, wegens het gebeurde in september 1850tot eene gevangenisstraf is verwezen. Deze vervolgingen en veroordeelingen van liedenwelker kwade trouw voor het minst zeer twijfelachtig is maken een on- gunstigen indruk. Het aantal der laudverhuizei's uit Keur- Hessenveelal lieden die nog iets te verliezen hebben zal dit jaar niet gering zijn. IfianUrijli. Parijs 2 maart. De uitslag der verkie zingen in het departement der Seineis als volgt In het eerste kiesdistrict bekwam de heer Guyard-Delalain 13,310, de Tracy 5,579, Dupont (de 1'Eure) 3,044 stemmen. Tweede kiesdistrict: deheerDevinck 12,189, Fernaux 4,871, Lamoricière 2,343 stemmen. Derde kiesdistrict: de heer Cavaignac 14,468, Dupérier 12,987 stemmen. Vierde kiesdistrictde heer Carnot 14,744 Moreau 13,51 Dubail 1,139 stemmen. Vijfde kiesdisdrict, de heerPerret 13,474, Goudchaux 12,087, Moreau 194 stemmen. Zesde kiesdistrict: de heer Fouchó-Lepelletier 15,360Bixio 8,630 de Montebello 2,727 slemmen. Zevende kiesdisdrict: de heer Lanquetin 14,386, Eugène Sue 7,498 stemmen. Achtste kiesdistrict (arrond. St.-Denis) de heer Koenigs- warter 15,458, de Lasteyrie 5,346, Móehin 1,186 stemmen. Negende kiesdislrict (arrond. Sceaux) de heer Ve'ron 21,371, Garnose 603 stemmen. Van de negen kandidaten zijn zeven bij de eerste stemming gekozen en alleen in het 4de en 5de kiesdistrict zal eene herstemming moeten plaats hebben. Indien men geloof mag slaan aan een daaromtrent in omloop zijnde geruchtdan zouden de stenografen bij de wetgevende vergadering, speciaal voor denMoniteur bestemd, als zoodanig hun ontslag hebben bekomen. Men voegt er bij,

Middelburgsche Courant | 1852 | | pagina 1