MIDDELBITMSCHE COURANT. 1852. Zaturdag N° 26. 28 Februarij. DOMEINEN. ücetinrcu ctt £lbmiiu0ttratmt. vERXMEXiarGMsar. ïTijbiutjcn. De Burgemeester en Wethouders van Middelburg maken bekend 1. Dat de inlevering van Stembriefjes tot verkiezing van een Lid voor den Gemeenteraad bij herstemming tusschen de heeren Z. Snijder en mr. N. J. van Eekeionzal plaats hebben op Maandag den 1 Maart eerstkomende, op de Lo ven-Voorzaal van het Raadhuis van des morgens negen tot des namiddags vier ure. 2. Dat in hetzelfde Lokaal de Stembiljetten zullen geo pend worden op Dingsdag den 2 Maart daaraanvolgende des morgens ten negen ure. 3. Dat op beide dagen de toegang tot de plaats der Stem opneming zal opengesteld zijn langs den Achtertrap. 4. Dat het Bureau van Stemopnemingop beide dagen zal zijn zamengesteld uit den Heer Burgemeester, als Voor zitter, en de Heeren P. de Stoppelaar en Mr. J. F. Bijleveld van Serooskerke, Leden van den Gemeenteraad, Stemopnemers. Middelburg, 27 Februarij 1852. De Burgemeester en Wethouders voornoemd DE STOPPELAAR, 1. p. Ter ordonnantie M. F. LANTSHEER. flJEIMKÏ'/'WliVT 1(1 fll.lVtl/il, PROTKICIE //i: li.ni). Ingevolge de wet van den 29 Augustus 1848 (Staatsblad no. 39) zalal of niet onder voorzitting van den Directeur der Registratie en Domeinen voor de Provincie Zeeland, op Dingsdag don 16 Maart 1852, en zoo noodig op den vol genden dag telkens des voormiddags ten 10 ure door den Ontvanger der Domeinen te Sas-van-Gentin het Logement het Wapen van Zeelandte BSulstten overstaan van den Notaris P. BEUMER IIARDENBERG, worden overgegaan tot de Openbare Veilingen Toewijzing, bij opbod en afslag, van eenige Bomaniale Goederenzijnde //.l il- en AAElIiAABKlV TCIA'GKOBÏBEIV enz., onder de Ge meenten Axel, Neuzen, Westdorpe, Hontenisse, Ossenisse StoppeldijkClinge en Graauw en Langendambenevens BEBIJKBAfi&E iCUIIKKGX onder de beide laatstge noemde Gemeentenvóór de Polders LouisaNieuw-Kiel- drechtWillem Hendrik en Melo in het verdronken Land van Saftinge. De Goederen zijn breeder omschreven in den Catalogus welke, voor den prijs van 15 cents, te bekomen is bij den Ontvanger voornoemd en bij de Ontvangers der Registratie en Domeinen te Middelburg SluisGoesHulstColijns- plaatZierikzee en Tholenalsmede bij die te Amsterdam en Rotterdam en bij de Ontvangers der Domeinen te 's Her togenbosch Breda en 's Gravenhage. De Voorwaarden van Verkoop liggen ter lezing ten Kan tore van den Ontvanger der Domeinen te Sas-van-Gentvan de Ontvangers der Registratie en Domeinen te Sluis en Hulst, van den Notaris voornoemd en ten Raadhuize te HulstAxel Neuzen, Westdorpe, Hontenisse, Ossenisse, Stoppeldijk, Clinge en Graauw en Langendamterwijl bovendien de al- gemeene voorwaarden ter lezing liggen ter Griffie van ieder Provinciaal Gouvernement en ten Kantore van de Directeuren der Registratie en Domeinen. De Directeur der Registratie en Domeinen voor de Provincie Zeeland VAN TEYLINGEN. BTederlandsche IKandebMaatschapp^j. De Directie maakt bekend, dat de Voorjaars-Kofïij- Veilingen der Maatschappij van 1852 zullen gehouden wor den op de plaatsen en dagenen bestaan uit de hoeveelheden hieronder vermeld: Te Rotterdamop Maandag 15 Maart 1852, 158,812 Balen JAVA UOFF1J, liggende aldaar, 13,055 DITOte Schiedam. Te ytmsterdamop Donderdag 18 Maart 1852, 197,801 Balen JAVA ItOFFIJliggende aldaar, 19,803 DITO, te Dordrecht. De Directie geeft de verzekeringdat zij voor hare ge wone Najaarsveilingen van 1852, geene andere Koffijdan de bovengemelde partijen aan de markt zal brengen. De Monsters zullen op Vrijdag 13 Februarij aanstaande verkrijgbaar zijn, terwijl de Aotitien met de Veilconditien in tij ds zullen worden uitgegeven. Amsterdam, 21 Januarij 18o2. DE MONCHIJ, President. DE CLEIICQSecretaris. Me Leden vaii liet Departement van Aijverlieid worden uitgenoodigd tot het bijwonen van het EXAME® van de Leerlingen der Industrieschool, hetwelk zal plaats hebben op Dingsdag den 2 Maart aanstaandedes avonds ten 6 ure in het Gebouw der Teeken-Academie. Middelburg, 27 Februarij 1852. De Secretaris der Industrieschool, L. JANSE Bz. livmjjRA nraiiMiiit. De ondergeteekende berigt bij deze, voor den opbouw der Kerk te Assendelft nog ontvangen te hebben: uit de Kerk- collecte op Dmgsdag-avond den 17 Februarij, een Muntbiljet ter waarde van ƒ10; uit die van 11. Zondag-namiddag O.K. ƒ5, en op den 25 dezer, onder letter F. ƒ2,50. Middelburg, 27 Februarij 1852. J. BORSIUS. Be Commissie Loon voor TVerli alhier berigt onder hartelijke dankbetuiging aan de geversweder de ontvangst van twee giften ten behoeve der Bolwerken, als: van S. A 40 in vier Muntbiljetten, ieder a ƒ10, numcris 69653, 16066, 126995 en 145586; en van E. I. 20in een Coupon ten laste van de Overzeesche Bezittingen, no. 13880, verschenen 1 October 1851op den 25 dezer bij den Heer C. IIi3ser bezorgd. Middelburg, den 27 Februarij 1852. De Commissie voornoemd A. M. CRAMERPresident. IIUBEPTUS REKKER, Secretaris. Arnemuiden, 26 Februarij 1852. Bet BiaUonie-Armbcstuiir maakt met hartelijke dank zegging melding van de ontvangst van twee Muntbiljetten no. 296164 en 296165, ieder a ƒ10, van S. A., en van E. I. een dito, 110. 93700, groot 10; welke beide giften dén 25 Februarij 1852 bezorgd zijn bij den Heer L. H. de Blaecke de Lignij te Middelburg. Het Diakonie-Armbestuur L. VAN BELZEN, Adm.-Diaken. C. DE RIJK. Be Commissie ter voorziening- in tien Ibuiten- gewonen nood der Armen te IVextkapelle maakt bij deze met een dankbaar gevoel melding van de ontvangst der onderstaande giften bij den Heer J. Lievense op de Potten- markt te Middelburg bezorgdalsvan S. A. vier Muntbil jetten h10no. 207708, 112555, 70589 en 210650, za- men ƒ40, en van E. I. twee Muntbiljetten a ƒ10, no. 228100 en 296163 zamen 20. Hoogst verblijdend waren ons deze giften bij den op nieuw invallenden winter, vooral ook daar de fondsen der Commissie ontoereikend zijn om in de behoeften van hare verarmde Me deburgers te voorzien. Do Commissie voornoemd, S. W. GABRIELSE, Voorzitter. P. HUIBREGTSE. J. VAN SIGHEMSecretaris. HIBBELBIJRG, 2? Februarij. Ter uitvoering van de koninklijke besluiten betrekkelijk de zamenstelling der kamers van koophandel en fabrieken, is door den minister van binnenlandsche zaken, onder ande ren, het volgende bepaald en ter kennis van Zr. Ms. com missarissen in de onderscheidene provinciën gebragt Nadat de eerste benoemingen van leden voor de kamers van koophandel en fabrieken zijn gedaan, en volgens het 2de lid van art. 7 van Zr. Ms. besluit van 9 november 1851 (Staatsblad no. 142), het lot de beurt van aftreding heeft ge regeld verwacht de minister het verslag wegens de benoe mingen en de installatie nevens eene tabellarische opgaaf omtrent de nieuwe ledenbehelzende de volgende kolommen Namen en voornamen voluit geschreven akademische graadgeboorteplaats (zoo deze buiten 's lands isop te ge ven hoedanig de eigenschap van Nederlander is verkregen) woonplaats; ouderdom; gehuwd of ongehuwd; godsdienstige gezindte; beroep of bedrijf (in welk vak van handel, fabrie ken of nijverheid en sedert wanneer); voor hoeveel geheel in het patentregt in hoofdsom aangeslagen wanneer als lid der kamer gekozen; hoeveel kiesgeregtigden hebben aan de stemming deel genomen? hoeveel stemmen heeft de benoemde erlangd tijdstip der aftredingwelke andere openbare be trekkingen bekleedt de benoemde Gelijksoortige verslagen en tabellarische mcdedeelingen worden telkens na den afloop van latere benoemingen inge wacht. Voorts wenscht de minister telkens te vernemen wie door de kamers uit haar midden tot voorzitters en hunne plaats vervangers alsmede wie tot secretarissen zijn gekozen. No pens den secretaris dient daarbij te worden gevoegd eene tabellarische opgaaf, ingerigt zooveel mogelijk naar de bo venstaande aanduidingen, en bevattende tevens eene kolom voor de som, die hij als secretaris geniet. Bekleedt deze benoemde nog eene andere openbare betrekking dan behoort eene volgende kolom te melden, of en welke geldelijke voor- deelen daaraan zijn verbonden. Bij zijne benoeming moet ook worden gelet op hot konink lijk besluit van 5 november 1851 (Staatsblad no. 141). Zoodra de reglementen van orde voor de kamers zijn vast gesteld en de goedkeuring van de gemeente-besturen hebben erlangd, wordt daarvan afschrift ingewacht, gelijk mede tel kens van de veranderingendie in deze reglementen zijn gebragt. Wanneer het tijdstip daar isdat de thans bestaande ka mers worden ontbonden, behooren hare archieven over te gaan aan de nieuwe kamersdie in hare plaats zijn gekomen. Zijn deze nog niet geïnstalleerddan zoudaar waar het niet anders kan worden geschikt, het gemeente-bestuur zich voorloopig met de zorg over het archief dienen te belasten. Met het aan den minister voorgestelde denkbeeldom niet aan alle patentpligtigenzonder onderscheid, maar aan be paalde klassen, naar mate van het bedrijf, stemregt te geven, heeft hij zich niet kunnen vereenigen, voornamelijk op grond van art. 9 van het reglement van 9 november 1851, en om dat de grens van zelve gevonden wordt in den census. In de Amsterdamsche Courant leest men: Door de dagbladen is gemeld, dat Z. M. de koning de zer dagen door den president der Fransche republiek benoemd is tot grootkruis van het Legioen van Eer. Dit is blijkbaar onjuist, want Z. M. was dit reeds sedert eenen geruimen tijd. Tot deze vergissing kan welligt aanleiding hebben gegeven dat onlangs door den president de decoratie dier orde ver anderd, of liever teruggebragt is zoo als zij vroeger was. Deze hernieuwde decoratie numet de keizerlijke kroon het afbeeldsel des keizers enz.zal waarschijnlijk door den president aan Z. M. dezer dagen zijn toegezonden." Aan den R. K. priester Maertens, te St. Jansteen, is door Z. M. gratie verleend der gevangenisstraf van drie maanden, waartoe hij door het provinciaal geregtsliof in Zeeland was veroordeeldwegens het openlijk van den kan sel lasteren van daden van het gemeente-bestuur; zijnde die straf veranderd in eene geldboete van 25. Volgens de jongste tusschen Frankrijk en Nederland gesloten post-overeenkomstzal het port der brievenvan een der beide Staten naar de andere verzonden, 60 centimes bedragen. Ter kennis van de belanghebbenden is gebragt, dat de commissie uit de heeren gouvernements-solliciteurs te 's Gravenhage, benoemd ingevolge art. 19 van het koninklijk besluit van den 5 september 1823, over 1852 uit de heeren A. F. T. Eyssell, A. J. G. Becking en J. H. Gaade zal zijn zamengesteld. De afdeelingen van de tweede kamer der Staten-Generaal hielden zich woensdag bezig met het onderzoek van de wets ontwerpen tot regeling van het muntstelsel in de Oost- en West-Indiën. Naar men verneemt heeft de hoffourier Pabst een ver zoek om gratie aan den koning ingediend, ten behoeve van den gewezen lakei Trebus, die ter dood is veroordeeld we gens op hem gepleegde poging tot doodslag met voorbe dachten rade. In eene laatstleden vrijdag te 's Gravenhage gehouden vergadering der medestichters en leden der vereeniging Ne- derlandsch Mettray, op Rijsselt, bij Zutphen heeft het be stuur dier afdeeling eenige zeer gunstige mededeelingen om trent die stichting gedaan. Na afbetaling van den koopprijs van het landgoedde kosten van vergrooting van het hoofd gebouw, de daarstelling eener school, de stichting van vier familie-woningen en de verdere kostenblijft een genoegzaam kapitaal over om te voorzien in hetgeen voor de eerste in- rigting nog noodig zal zijn, terwijl de jaarlijksche contributien der leden denkelijk voldoende wezen zullen om voorshands de verplegingskosten van 70 knapen, en later welligt van meer, te bestrijden. De inrigting van het gebouw, de huis vesting verpleging en behandeling der kweekelingenwerden als allervoortreffelijkst beschreven. Als eene opmerkelijke bijzonderheid meldt men uit Groningendat zich verleden zaturdag te Slochterenia die provincie, door ophanging van het leven heeft beroofd een jongentje van 13 jaren, omdat hij een dubbeltje te zoek gebragt had en vreesde daarvoor streng bestraft te zullen worden. Zr. Ms. transportschip Prins Willem Frederik Hendrik, onder bevel van den luit.-ter-zee eerste klasse J. II. Matthysen, van Hellevoetslnis te Rio de Janeiro aan gekomen is den 28 december jl. van daar naar Batavia vertrokken. Alles was wel aan boord. Vergadering- van den Gemeenteraad te Zierikzee. Zitting van 25 Februarij 1852. De heeren Egter van der YlietMulock Houwervan Adrichem en Landsknegtworden door den voorzitter be- eedigd en geïnstalleerdwaarna zij door hem worden ge- lukgewenscht en zitting nemen, nadat de heer Egter daarop had geantwoordzoo voor zich als voor zijne medeleden. De notulen van de vergadering van den 11 dezer worden voorgelezen en gearresteerd. Tot leden voor het stembureau voor de verkiezing op 27 dezer worden benoemd de heeren van Adrichem en Mulock Houwertot plaatsvervangers de heeren Landsknegt en van der Vliet. De geloofsbrieven van jhr. IV. D. de Jonge worden on derzocht en in orde bevonden. Kennisgeving aan gedepu teerde Staten. Het bestek voor de bestrating, gedurende 7 jaren, wordt goedgekeurden de aanbesteding door burgemeester en wethouders bepaald op 11 maartgedeputeerde Staten zich niet hebbende kunnen vereenigen met het besluit van den raad in dato 11 dezer, dat door hen de som van 100 welke op de begrooting geomitteerd was, daarop zoude ge bragt wordenhebben de begrooting teruggezonden ten einde de raad dezen post er op zoude brengendaartoe is besloten. "Wordt gelezen de meening van den minister van binnen landsche zakendat de gemeenteraden niet bevoegd zijn betalingen te doen uit onvoorziene uitgavenzonder magti- ging van het gedeputeerde bestuur. Aangenomen voor kennisgeving. De heeren Cau en van den Thoorn, nader aangedrongen hebbende op hun ontslag als commissarissen der tusschen- scliooldaar zij als ontslagen raadsleden hun radicaal heb ben verloren wordt dit ontslag verleenden worden al3 commissarissen benoemd de heeren van Adrichem en Moens van Bloois. Wordt besloten eene som uit onvoorziene uitgaven 1852 aan te wijzenmits de 400 niet te boven gaande voor on kosten door de stad bij te dragen voor het feest van den landbouwin junij te houdenen worden de heeren van der Vliet en Houwer als commissie benoemdom na te gaan of zulks genoegzaam is en wat er door de maatschappij van landbouw zoude worden bijgedragen. Wordt gelezen een verzoek van het Luthersch armbestuur, om van de gemeente 25,23^- te erlangen; als zijnde die som te laat van het Rijk gereclameerdvoor verplegingskosten van vreemdelingen in 1850 en daarom van de hand gewezen. Wordt ter tafel gebragt het bestek en de voorwaarden van eenige uitdiepingswerken in de Nieuwehavenwordt beslo-

Middelburgsche Courant | 1852 | | pagina 1