MIDDELBlIBfiSCHË C O D ft AIV T. 1852. Dingsdag 24 Februarij. m 24. DOMEINEN. iSceturcn cw Clbmtnietfatijju. CHINA. Isimienlrtu&ödtc tfijbingen. NOTIFICATIE. De STAATSRAAD, COMMISSARIS DES KONINGS in de Pro- yincie ZEELAND, brengt bij deze ter kennis ran. de belanghebben den, dat door Zijne Exc. den Opper-IIoutvester met overleg van Heeren Gedeputeerde Staten, is bepaald het navolgende 1. Dat de Jagt op Ganzen en Eendvogels binnen deze Provincie op den 20 Maart aanstaande zal gesloten zijn terwijl die op 1Pa- tersnippen tot den 1 April daaraanvolgende wordt opengelaten met dien verstande echter dat de laatste wat de Publieke Jagt aanbe langt alleenlijk geopend blijft op het water, langs de stranden en oevers van waterplassen en op lage moerassige landen en bepaal delijk is gesloten in en langs bosschen alsmede op bouw- en wei landen tot het gewoue jagtveld behoorende. 2. Dat het weispel van kwartelen alleen van 1 Mei aanstaande tot en met den 15 Julij daaraanvolgende zal mogen worden uitge oefend zullende bij dat Jagtbedrijf geene andere netten mogen worden gebruikt dan steekgarens sprei- en vliegnetten terwijl de twee laatstgemelde soorten nimmer tot het slepen (tirasseren) der kwartels zullen mogen worden gebezigd. 3. Dat de Pisscherij binnen deze Provincie van den 15 April aanstaande tot en met den 15 Mei daaraanvolgende zal gesloten we zen terwijl het visschen met de zegen of het sleepnet niet geoor loofd zal zijn van den 1 April aanstaande tot en met den 31 Mei daaraanvolgende. 4. Dat van de bij de 3de bedoelde sluiting is uitgezonderd de Paling-visscherij welke echter gedurende den gesloten vischtijd niet anders dan met aalkorven van wisschen of teenen gevlochten en met het kruisnet zal kunnen uitgeoefend worden, vermogende nog- tans die visclituigen alleen daar te worden gebezigdalwaar het gebruik derzelve niet bij de policie-reglementen is verboden. 5. Dat de Yisschers van beroep den door hen voor den 15 April aanstaande gevangen Yisch tot op den laalsten dier maand zullen mogen verkoopen. 6. Dat een ieder die zich aangaande het bij de voorgaande bepaalde eenige overtredingen mogt veroorloven tot de straffen bij de wet bepaald zal worden vervolgd. Wijders worden de belanghebbenden nader herinnerd A. Aan het reglement op het zoeken en rapen van Eijeren van wild gevogelte medegedeeld bij besluit van Heeren Gedepu teerde Staten van den 31 October 1845, no. 6 Provinciaal Blad no. 110)waarbij op de straffen daarbij bepaald, het zoe ken en rapen van Eijeren van Eendvogels Kievitten en ander wild gevogelte anders dan op eigen of gehuurden grond in weiden velden duinvalleijen zeeduinen of moerassen jaarlijks na den 30 April is verboden. B. Aan het bepaalde bij de Notificatie van den 7 Augustus 1843 (Provinciaal Blad no. 85) waarbij met wijziging van de bepalingen vervat in art. 2 4 en 5 der Notificatie van den 27 Februarij 1837 Provinciaal Blad no. 23) is vastgesteld 1. Dat de wijdte der mazen van de navolgende Yischtuigen over derzelver grootst» lengte gemeten zal zijn ten minste Yoor de zegen (sleepnet) de vleugels 25 de kuil 20 Ned. strepen voor de fuiken de vleugels en het ligchaara 25 de kuil en kruik 20 Ned. strepen. 2. Dat na den 1 Januarij 1845 geene zegens en fuiken onder de gemelde en geene andere Visclituigen onder de vroeger vastge" stelde maat, zullen mogen worden vervaardigd, verkocht of tot het visschen gebezigd. 3. Dat de vroeger gemaakte bepaling omtrent de wigt van den ge vangen wordenden aal of paling is opgeheven en het den Yisschers voortaan vrijstaat over den van die soorten gevangen visch naar goedvinden te beschikken. 4. Dat in derzelver geheel blijven de overige bepalingen der Noti ficatie vaa den 27 Februarij 1837 Provinciaal Blad no. 23), luidende Art. 1. Het is verboden in deze Provincie met andere dan de volgende Yischtuigen te visschen Aalkorven Korven Pischkorven Willigen JPdien) Fleu ren ZetlijnenFuiken (Stclnetten) Hengels, Kruisnet (Tote bel), Schakels (Plouwen JPargarens) Stolpmand Trommels (Balfuiken) WerpnetZegen (Sleepnet). Prang- of Praamnetten mits alleen io groote waterplassen en kreken gebezigd wordende; zijnde het gebruik daarvan in slooten watergangen en vaten bepaaldelijk verboden. Beugelnetten mits de middellijn van den hoepel of beugel niet grooter zij dan 90 Ned. duimen. Vau de Schepnetten mag gebruik worden gemaakt om gevangen Visch op te scheppen over te zetten of te vervoeren. Art. 2. De wijdte der mazen van de Yischnetten over derzelver grootste lengte gemeten zal zijn ten minste Yoor de Schakels 50 Ned. strepen. Yoor het Kruisnet 22 Ned. strepen. Yoor de Trommels 25 Ned. strepen. f Yoor de Werpnetten 30 Ned. strepen. Voor het Prang- of Praamnet 30 Ned. strepen. Yoor het Beugelnet 30 Ned. strepen." Art. 3. De geijkte maalstaafjes waarmede de mazen nat zullen gemeten worden zullen tegen betaling voor een ieder bij de Heeren Houtvesters verkrijgbaar zijn." Art. 4. Bij het onderzoek iu winkels of in de bergplaatsen der netten van de Yisschers van beroep zullen de Opzieners der Jagt door een' Olficier van Policie geadsisteerd moeten zijn." Art. 5. De volgende Yischsoorten zullen bij het vangen niet mo gen worden behouden bewaard vervoerd of verkochtbeneden de navolgende maat of gewigt Yoor den Karper en Snoek 25 Ned. duimen voor de Baars Bra sem Voorn en Bliek 16 Ned. duimen. Hiervan is uitgezonderd Pootvisch en kleine Visch tot aas mits daartoe^ hebbende consent door de Heeren Houtvesters gratis af te geven. Art 6. Geene gemeen liggende slooten, tochten, vlieten of watergangen, zullen vóór den 1 Junij van elk jaar mogen worden schoongemaakt of geveegd tenzij zulks voor de afwatering door de daarbij betrokkene Dijks- of Polder-Besturen als onmisbaar wordt geoordeeld." Art. 7. Yoor zoo ver de bovenstaande bepalingen niet vallen on der de strafbepalingen, vastgesteld bij de wet van den 11 Julij 1814 zullen de overtreders krachtens het besluit des Kouings van den 5 Julij 1823, worden gestraft overeenkomstig art. 1 der wet van den 6 Maart 1818 (Staatsblad no. 11.)" En zal ten einde niemand hiervan onwetendheid voorwende deze worden afgekondigd en aangeplakt waar zulks gewoon is te geschieden mitsgaders in het Provinciaal Blad geplaatst. Middelburg den 14 Februarij 1852. De Staatsraad Commissaris des Konings voornoemd VAN VBEDE1NBURCH. DEPARTEMENT1 VAN EINANC1EN. PBOmctE XEEIiAN». Ingevolge de wet van den 29 Augustus 1848 (Staatsblad no. 39) zalal of niet onder voorzitting van den Directeur der Registratie en Domeinen voor de Provincie Zeelandop Dingsdag den 16 Maart 3 852 en zoo noodig op den vol genden dag telkens des voormiddags ten 10 ure door den Ontvanger der Domeinen te Sas-van-Gentin het Logement het Wapen van Zeelandte Hulstteil overstaan van den Notaris P. BEU-MEE HARDENBERGworden overgegaan tot de Openbare Veiling en Toewijzingbij opbod en afslag, van eenige Uouianiale CJoedereiizijnde H.AAI- en WKIJLANIIENTVIKKKUMIIGM enz., onder de Ge meenten Axel, Neuzen, Westdorpe, Hontenisse, Ossenisse StoppeldijkClinge en Graauw en Langendambenevens BEDIJliltAIli: SCHOKEllikV onder de beide laatstge noemde Gemeentenvóór de Polders LouisaNieuw-Kiel- drecht, "Willem Hendrik en Melo in bet verdronken Land van Saftinge. De Goederen zijn breeder omschreven in den Catalogus welke, voor den prijs van 15 cents, te bekomen is bij den Ontvanger voornoemd en bij de Ontvangers der Registratie en Domeinen te Middelburg SluisGoesHulstColijns- plaatZierikzee en Tkolen alsmede bij die te Amsterdam en Rotterdam en bij de Ontvangers der Domeinen te 's Her togenbosch Breda en 's Gravenhage. De Voorwaarden van Verkoop liggen ter lezing ten Kan tore van den Ontvanger der Domeinen te Sas-van-Gentvan de Ontvangers der Registratie en Domeinen te Sluis en Hulst, van den Notaris voornoemd en ten Raadhuize te HulstAxel Neuzen Westdorpe Hontenisse Ossenisse Stoppeldijk Clinge cn Graauw en Langendamterwijl bovendien de al- gemeene voorwaarden ter lezing liggen ter Griffie van ieder Provinciaal Gouvernement en ten Kantore van de Directeuren der Registratie en Domeinen. De Directeur der Registratie en Domeinen voor de Provincie Zeeland VAN TEYLINGEN. VERGADERING van al de Inteekenaren der Mannen- en Vrouwen-Vereeniging tot bevordering van het Christendom onder de Chinezen, op Woensdag den 25 Februarij 1852, dos avonds ten 8 ure iu het Concertgebouw op de Groenmarkt. J. II. GERLACHSecretaris. in n i u i ttt ïi t». Diakenen der Aederrtuiiscke Hervormde Ge- meente berigten, op gisteren in de collecte der namiddag godsdiensoefeningin de Oostkerkgevonden te hebben een gesloten pakje, met liet opschrift: voor den bouw eener Kerk te Assendelfthetwelk zij hebben doen bezorgen bij Ds. J. Borsius. Middelburg 23 Februarij 1852. Diakenen voornoemd W. PELLEPraeses. J. A. DE WAAL, Scriba. He Commissie Loon voor Werk te Middelburg, heeft het genoegen bij dezen te berigten 1. De ontvangst eener som van/ 558,06, zijnde het aan dezelve toegedacht gedeelte van de opbrengst der Verloting van Vrouwelijke Handwerken. 2. Eene gift van 500den 21 dezer ingekomen bij den Heer P. de Marot Tak, onder de letters S. C. II. en uit sluitend bestemd voor den arbeid aan de Bolwerken. De Commissie kan met deze belangrijke sommen een groot aantal Huisgezinnen verzorgen. Terwijl zij dan hoopt, dat de Armen daarvoor Gode en menschen dankbaar zijn zullen brengt zij ook gaarne bij dezen openlijk haren hartelijken dank toe aan allendiehetzij door ruime mildheidhetzij door opofferende moeite, haar deze ondersteuning hebben doen toekomen. Middelburg, den 23 Februarij 1852. De Commissie voornoemd, Namens dezelve, A. M. CRAMER, President. HUBERTUS REKKER, Secretaris. Christelijhe Jtlenschenvrientlen l Uwe hulp wordt op de dringendste wijze ingeroepen voor eenen braven en fatsoenlijken Huisvader, die geheel buiten zijne schuld in hoogst drukkende en behoeftige omstandighe den verkeert. Alleen tijdige hulp kan hem met zijn talrijk, nog geheel onverzorgd gezin voor de alleruiterste ellende en gebrek behoeden. Moge bij de vele offers die gevraagd worden, ook dit beroep op uwe liefdadigheid niet vruchteloos zijn, maar God veler harten bewegen tot redding uit zoo grooten nood Met zijn deerniswaardig lot bewogen, zullen zich gaarne met de ontvangst uwer gaven (o mogten zij overvloedig zijn!) belasten de Wel-Eerw. Heeren: F. VAN DENHAM, te Rotterdam; F. C. VAN DEN HAM, te Utrecht; P. D. SCHOUW SANTVOORT, te Arnhem, en B. J. H. TAATS, te Middelburg. MIDRELRLRG 23 Februarij. Ter aanvulling van het verslag van het verhandelde in de vergadering van den gemeenteraad alhierdientdat door wijlen mej. P. J. Steengracht, en vrouwe Caland, geb. A. E. Schorereven als aan het burger-weeshuisgelijfec som men van f 2000 en f 1000 zijn bemaakt aan de diaconie der Nederduitsche Hervormde gemeente te dezer stede, en dat ook tot aanvaarding dezer bemakingen, magtiging door gedeputeerde Staten is verleend. Wij ontvangen heden het berigt, dat den 20 dezer bij den agent van 's rijks-financien te Amsterdam definitief is over- gebragt het kapitaalgroot twee honderd duizend guldenver- eisclit tot verzekering van de uitvoering der werken in Zuid- beveland, bestaande in het graven van een kanaal door dat eiland in de rigting van Hansweert naar Wemeldinge, en het afdammen der Oosterschcldo in de nabijheid van Bath, waar voor bij koninklijk besluit van den 8 october 1849 aan den heer D. Dronkers de concessie is verleend. Het maatschap pelijk kapitaal voor deze onderneming bedraagt ongeveer 6,000,000 (12,000,000 fr.) waarvan twee derde in Enge land cn óén derde gedeelte op liet vasteland is genegotieerd. Aangaande het plan tot daarstelling van een nieuw haven kanaal door het eiland Walcheren en het afdammen van het vaarwater het Sloe vernemen wij dat het zijne verwezenlij king met rassche schreden te gemoet gaaten krachtdadige pogingen daartoe worden in het werk gesteld. Invloedrijke personen behartigen deze zaak met den meesten ijver. De eene zoowel als de andere dezer ondernemingen belooft hoogst belangrijke gevolgen voor Nederland in het algemeen, en voor deze provincie in het bijzonder. Bij koninklijk besluit van den 18 dezer is aan mevrouw A. E. van Beek, weduwe T. J. G. baron van Ileeckeren van Brandsenburgin leven controleur bij het postkantoor alhier, een pensioen verleend, ten bedrage van ƒ811. Bij besluit van den 18 dezer heeft Z. M. goedgevonden te benoemen, tot dijkgraaf van den Olieslagers-polder (Zee land) den heer A Risseeuw Zz.; tot gezworen van genoemden polder, den hoer J. van Cruyningen; tot buitengewoon raad bij de centrale directie van Walcheren, mr. W. Pb. Vis; en hij besluit van den 19 dezer te benoemen tot burgemeesters van Nieuw- en St. Joosland den heer A. Bliekvan St. Philipsland, den heer B. A. Kramer; van Zuidzande, den heer S. Versluys. Z. M. heeft, bij besluit van den 19 dezer, goedge vonden den kolonel G. J. J. Rochell, kommandant van het 8ste regement infanterieingevolge zijne aanvragete stellen op pensioen, met toekenning van den rang van ge- neraal-majooren Te benoemen bij den provincialen staftot luitenant-kolonel den majoor J. E. Muller, adjudant in het provinciaal kom mandement van Groningen en Drenthebij het wapen der infanteriebij het regement grenadiers en jagers tot kapi tein van de 3de klasse, naar ouderdom van rang, den lsten luitenant II. van der Heyden van het korpstot 1ste lui tenants, naar ouderdom van rang, de 2de luitenants G. A. J. D. van Iloey Schilthouwcr en P. M. Netschermede van het korps bij het 1ste regement infanterie tot luit-kolonel den majoor II. J. Testasvan het regement grenadiers en jagers; bij het 2de regement infanterie, tot lsten luitenant naar ouderdom van rang, den 2den luitenant P. J. van En gelsdorp van het korpsbij het 3de regement infanterie tot majoor den kapitein der 1ste klasse C. M. van der Does van het koloniaal werf-depót; tot kapitein van de 3de klasse, naar ouderdom van rang, den lsten luitenant A. P. Milten burg, van hot 1ste regement van hot wapen; bij het 7de regement infanterie, tot kapitein van de 3de klasse, naar ouderdom van rang, den lsten luitenant G. II. Schmidt, van het 4de regement van het wapen tot lsten luitenant, naar ouderdom van rang, den 2den luitenant C. L. Mesch, van het instructie-bataillonbij het 8ste regement infanterietot kolonel-kommandant den luitenant-kolonel W. P. Kamps van het 1ste regement infanterie; Te verplaatsen: bij het regement grenadiers en jagersbij de bataillons jagers, den majoor J. L. Coenegracht, van het 3de regement infanterie; bij de bataillons grenadiers, den 2den luitenant jhr. P. F. O. Siekinghe van het 4de rege ment infanterieen den kapitein G. J. Pompe van Meerder- voortvan het 3de regement infanterievoor den tijd van vijf jaren bij de landmagt in West-Indië te detacheren. Bij Zr. Ms. besluit van den 14 dezer is de adelborst der 1ste klasse J. M. Broers, met den 1 april aanstaande, benoemd tot luitenant-ter-zee der 2de klasse. Bij Zr. Ms. besluit van den 15 dezer wordt de titulaire hoofd-ingenieur der marine te HellevoetsluisA. Bakker, op zijn verzoekwegens zijnen gevorderden leeftijdmet den laatsten april aanst. uit zijne tegenwoordige betrekking eer vol ontslagenonder toekenning van pensioen als waarop hij zal bevonden worden regt te hebben de ingenieur van de lstc klasse der marine P. F. Jansen, met den 1 april aanst., van 's rijks werf te Hellevoetsluis bij die te Willemsoord en de ingenieur van de 1ste klasse der marine P. J. L. Quant, met den 1 mei aanst., van 's rijks werf te Amsterdam bij die te Hellevoetsluis overgeplaatst. Bij besluit van den 17 dezer heeft Z. M. goedgevonden aan mr. S. van der Swalme, op zijn verzoek, eervol ontslag te verleenen als auditeur bij den schuttersraad der dienst doende schutterij te Vlissingen, en als zoodanig te benoemen den heer Ih. van Uije Pieterse, notaris en lid van den ge meenteraad aldaar. Bij Zr. Ms. besluit van den 18 dezer zijn nadere bepa lingen vastgesteld omtrent de zamenstelling der kamers van koophandel en fabriekenbedoeld bij koninklijk besluit van den 9 november 11. Daaruit blijktdat in deze provincie twee kamers zullen worden gevestigdeene te Middelburg en eene te Vlissingen. De eerste zal 12 de laatste 6 leden tellen. De som, waarvoor de kiezers, ter zake van eenig be drijf van handel of fabriekwezen in het patentregt op het minst moeten zijn aangeslagen, bedraagt voor eerstgenoemde 12 en voor laatstgenoemde f 6, met inbegrip der opcenten. De bestaande kamers van koophandel en fabrieken blijven in werking tot 1 junij 1852, op weiken dag de nieuw te be noemen kamers optredenwier leden gekozen zullen worden

Middelburgsche Courant | 1852 | | pagina 1