MIDDËLFURGSCHË COURANT. i£ 1852. Donderdag 5 Februarij. N° VERPACHTING VAN TOLLEN. VERPACHTING VAN DOIHANIALE GOEDEREN. DOMEINEN. VERK00P1NG VAN STRANDGOEDEREN. 9 ftcgtuvcn en Cï b mini öUni tien, J'Kon vrili 2EBIA1VJO. Mt-trrscstl t'M't.f TOT BEVORDERING VAN LANDBOUW EN VEETEELT IN ZEELAND, ISitutetilattbsicfte ®ijbi«gcw. BuitieiifAnbdrfix ïEijbiugeu. arOTIFIC^LTXMS. 0e Cfertepwieerde Staten van Zeeland, Gezien art. 73, 2de lid van de wet regelende liet Kiesregt en de benoeming van Afgevaardigden ter Eerste en Tweede Kamer der Staten-Generaalvan den 4 Julij 1850 (Staatsblad no. 37) Noodigen de Inwoners dor Provincie uitomvoor zoo ver zij in de Grondbelasting de Personele Belasting en liet Patentregtop de kohieren tot de loopende dienst behooren- devoor eene som van f 300 of meerzoo in Rijks opeen ten als in hoofdsomgebragt zijn en zij buiten hunne woonplaatsin eene of meer dier belastingen zijn aangeslagen daarvandoor toezending van de vereischte bescheiden (aan slag-biljetten of uittreksels uit de kohieren) en eene bereke ning van hetgeen in hoofdsom en in opeenten afzonderlijk wordt betaaldvóór of uiterlijk op den 1 April aanstaande aan deze Vergadering te doen blijken. En zal deze Notificatie in plano worden gedrukt en in de onderscheidene Gemeenten van dit Gewest worden afgekondigd en aangeplakt. Middelburg 28 Januarij 1852. De Gedeputeerde Staten voornoemd VAN VREDENBURCH. Ter ordonnantie van dezelve S. VAN DER SWALME. Op onderstaande dagen zal, onder nadere goedkeuring, door een daartoe Gecommitteerde van Gedeputeerde Staten ten overstaan van eenen Notaris, worden overgegaan tot de openbare verpachting, bij opbod en afslag, van de hierna vermelde Tollen, te weten: Op Maandag den 16 Februarij 1852, des voormiddags ten 11 ure, ten Raadhuize der Gemeente Oostburgvan de XOMiKUL op de Straatwegen van Breskens naar krueile, van Sckoondijke naar IJzeiidijke en van Oostburg naar Zuidzaude; en op Woensdag den 18 Februarij 1852, des namiddagsten 1 ure, ten Raadhuize der Gemeente Hulst, van de TOEiIiEKf op de Straatwegen van MTeiizen naar Axel en van Hulst naar "Walsoorden. De verpachting zal geschieden voor den tijd van één jaar, in te gaan den 1 April 1852. De voorwaarden liggen ter lezing ter Provinciale Griffie van Zeelanden ten Raad- of Gemeentehuize te SluisBres kens, Groede, Oostburg, Schoondijke, IJzendijke, Zuidzande, Hulst, Axel, Neuzen, Hontenisse en Sas-van-Gentalsmede aan voormelde Tollen alwaar ook inzage kan worden genomen van de tarieven endodaartoebetrekkelijke Koninklijke besluiten. Middelburg, den 10/17 Januarij 1852. Gedeputeerde Staten van Zeeland, YAN VREDENBURCII. Ter ordonnantie van dezelve S. VAN DER SWALME. MINISTERIE YAN FINANCIEN. JP Ml O V I ar C I E ZBEIiAf X». Kantoor Middelburg. Op Maandag den 9 Februarij 1852 des voormiddags ten tien urezal de Ontvanger der Registratie van de Geregtelijke Akten te Middelburgin het Nederlandsch Logement te Mid delburg ten overstaan van den Notaris D. J. VAN DER HORST SERLÉ, residerende aldaar, in het openbaar, voor den tijd van zeven jaren aan de meestbiedenden ver pachten He IIOll tVI ILi: COEDEHEN, alsmede de Ferceelen kelioorende lot ket Domein van liet Departement van Oorloggelegen in ket Eiland Walcheren. De Verpachting zal geschieden volgens de voorwaarden welkebenevens de lijst der te verpachten Goederen voor een ieder ter lezing liggen op de Raadhuizen der Steden Middelburg, Vlissingen en Veere, in de Gemeenten Ritthem, Oost- en Westsouburg en Koudekerkealsmede ten Kantore van den Ontvanger en den Notaris voornoemdmitsgaders voor zooveel de Domeinen in hot Departement van Oorlog betreft, bij de eerstaanwezende Ingenieurs in de Vestingen Vlissingen en Veere. Nadere informatien zijn te bekomen ten Kantore van den ondergeteekende. Middelburg 20 Januarij 1852. De Qntvanger voornoemd W. L. VAN SONSBEECK. DEPARTEMENT VAN FINANCIEN. M'Ml O lIAIIfi /UIvHJ». Ingevolge de wet van den 29 Augustus 1848 (Staatsblad no. 39), zal op Dingsdag den 16 Maart 1852, en zoo noodig op den volgenden dag, volgens nader te doene aankondiging, te Mulst worden overgegaan tot de Openbare Veiling en Toe wijzing van eenige DOMÜVUEE fiOEDEKEXzijnde SEaai- en lïeiliiinh™Tuingronden enz., onder de Gemeenten Axel, Neuzen, Westdorpe, Hontenisse, Ossenisse, Stoppeldijk, Clinge en Graauw en Langen dambenevens be- dijkbare Scliorren onder de beide laatstgenoemde Gemeen ten, vóór de Polders Louisa, Nieuw-Kieldrecht, Willem-Hen drik en Melo, in het verdronken land van Saftingen. De Directeur der Registratie en Domeinen voor de Provincie Zeeland VAN TEYLINGEN. J anbes tk d rjy t*. De Centrale Directie des Eilands Walcheren zal onder nadere goedkeuring van het Ministerie van Binnenland- sche Zaken op Zaturdag den 21 Februarij 1852, des voor middags ten elf ure in tegenwoordigheid van den Heer Hoofd ingenieur in het elfde District van den Waterstaat, inliet Lokaal van de Directie in de Abtdij te Middelburgpubliek aanbesteden, de leverantie der voor het dienstjaar 1852 alsmede tot Winter-Voorraadvereischt wordende Holland- sche en Brabaudscke RijsmaterialenRietVïl- voordscke Doarnikscke en Briksteen. Zullende de conditiën acht dagen te voren ter lezing liggen ter Griffie van voornoemde Directie, en nadere inlichtingen te bekomen zijn bij den Opper-Commies S. ROELSE, te Middelburg. De Opperstrandvonder Bewestensckelde zal, daar toe behoorlijk gemagtigdop Zaturdag 7 Februarij aanstaan de ten behoeve der Regthebbendenin het openbaar doen verkoopen de navolgende Strandgoederen Aan de Oranje-Zon ten lialf-elf ure Een Watervat, eene Scheeps-Raa a 8 el, drie Eiken Knieën 40 Greinen Dito, 25 Greinen Deelen van 1 tot 7, 2 Greinen Balken a 8, een eind Mast a 51-, 13 Dennen Deelen van 2 tot 5 ellen, en een Fust Madera-Wijn a 167 Kan. Aan de Hofstede bewoond door G. WILLEMSE, ten 1 ure: Een Scheepstrap, een Rondhout a 15, een Boegspriet a 7, een Dito a 4J, een Balk a 5, twee Rondhouten 5 en 7 ellen lang; verder 73 nieuwe Noordsche Deelen, van 3 tot 6 ellen 6 Platenlang 5 en 6 elleneen Roeiriem en eene partij Scheepsafbraak. Alles voor een ieder daags vóór den Verkoop te zien. De Regthebbenden op bovenvermelde Goederen worden opgeroepen, om hunne reclames op die Goederen of op het zuivere provenu te doen gelden bij den Opperstrandvonder voormeld, Mr. W. C. BORSIUS, te Middelburg. Vereenigde Vergadering der Afdeelings-Besturen in het lste District, op Maandag den 9 Februarij e. k., des voor middags ten tien ure, in het gewone lokaal, op de Groenmarkt. Middelburg, 5 Februarij 1852. WEXXSA.MXGHEXX», Diakenen der ÜVederduitscke Hervormde ke- meerite berigten op gisteren avond in de Collecte gevon den te hebben een verzegeld pakjemet het opschrift Zenddeling Genootschap"hetwelk zij hebben doen bezor- genjbij Ds. J. J. van Deinse. Middelburg 4 Februarij 1852. Diakenen voornoemd W. PELLE Prseses. J. A. DE WAAL, Scriba. MIDDELBEHk 4 Cekruarij. Wij vernemendat in de laatste dagen der vorige maand door den heer staatsraadcommissaris des konings in deze provincie aan Z. Exc. den minister van binnenlandsche zaken rapport is uitgebragtnopens de ontwerpen tot daarstelling van een scheepvaarts-kanaal door het eiland Walcherenen van een scheepvaarts-kanaal voor het vierde district, en dat reeds in het laatst der maand november des vorigen jaars, op gelijke wijze, rapport is uitgebragt nopens een ontwerp tot daarstelling van een uitwaterings-kanaal voor de landen in het zoo evengenoemd district gelegen. Bij koninklijk besluit van 16 januarij 11. is benoemd, tot inspecteur der registratie en domeinen, de heer D. J. L. Heykoop, thans ontvanger te Tholen. Den 31 januarij 11. heeft te 's Gravcnhage, tusschen den minister van buitenlandsche zaken en den Belgischen gezant, de uitwisseling plaats gehad der wederzijdsche acten van bekrachtigingzoowel op het traktaat van handel en scheep vaart als op de overeenkomst wegens het te keer gaan van den sluikhandel op de grenzen welke beide verdragen den 20 september 1851 tusschen Nederland en België zijn ge sloten geworden. Volgens een berigt uit 's Hage, aan de Utrechtsche cou rant, zou de betrekking van gouverneur-generaal van West- Indië, opengevallen door het aangevraagde ontslag van den generaal-majoor R. F. baron van Raders, aangeboden zijn geworden aan den commissaris des konings in de provincie Utrecht, den heer S. baron van Heemstrawelke echter, na rijp beraadvoor die eervolle betrekking zou hebben bedankt. Naar men verneemt zal de eerste kamer van de Staten-Generaal den 18 februarij hare werkzaamheden her vatten. Den 20 februarij aanstaande zal do hooge raad uit spraak doen in de zaak van het Huiszittenhuis te Leyden. Als eene bijzonderheid kan gemeld wordendat eene merrie van den landbouwer J. Rossingte Exlogemeente Odoorn, twee veulens heeft geworpen. Volgens het Weekblad voor Geneeskundigen, zal de Pharmacopoea Neerlandica binnen weinige dagen worden uit gegeven. Men verneemt, dat dezer dagen in het lokaal Diligentia te 's Gravenhage pogingen zijn gedaan om de gaspijpen te verbreken, doch dat men tijdig tot de ontdekking is geko men, de gevolgen waren anders ook hier onberekenbaar, even als die van het vroeger in den schouwburg gepleegde soortgelijk feit. Het bal, hetwelk vrijdag 11. in het paleis van Z. K. H. prins Frederik is gegeven, is zeer luisterrijk geweest, en door I1H. MM. den koning en de koningin en Z. K. II. prins Hendrik bijgewoond. Men rekent dat daarop ruim 600 personenzoo leden van het corps diplomatiqueals minis ters, leden van de beide kamers der Staten-Generaal en aan zienlijke bewoners der hofstad zijn genoodigd geworden. Men verneemtdat door do Fransche regering ten op- zigte van de Nederlandsche dagbladen, bij ons gouvernement stappen gedaan zijngelijk aan diewelke te Brussel aan leiding hebben gegeven tot de inbeslagneming van het Bulletin Fran9ais en zulks krachtens de wet van het jaar 1816. Het zou deze aangelegenheid zijn, over welke de ministerraad in de laatste dagen bijeenkomsten heeft gehouden. ST4 TEN- GfJGlf JGJRJ.lt. tweede kamer. Zitting van 2 Februarij. Is ingekomen eene door den hoogen raad der Nederlanden opgemaakte lijst van aanbeveling van 6 personenwaarop door de kamer acht zou kunnen worden geslagen bij het opmaken der nominatie voor de vervulling der betrekking van raads heer in den hoogen raad, opengevallen door het overlijden van den heer Hugo Gevers. Op die aanbevelingslijst komen voor de heeren mrs.jhr. J. de Bosch Kemperadvocaat- generaal bij het hof van NoordhollandP. Buyskesvice- president van het hof van ZuidhollandJ. Cransraadsheer in hetzelfde hof; J. S. Vernede, advocaat-fiscaal voor's ko nings zee- en landmagtJ. D. W. Pape, officier van justitie bij de regtbank te 's Hertogenboschen W. J. C. van Has selt, regter in de regtbank te Amsterdam. De beraadslagingen over het ontwerp van wet op de jagt en visscherij zijn voortgezet. De artikelen 4 tot en met 11 zijn achtervolgens aangenomen. De hervatting der beraad slagingen word bepaald op den volgenden morgen. ihirgerlijke Stand Gedurende de afgeloopene maand zijn in de registers van den burgerlijken stand der stad Middelburg ingeschreven als Geboren39 kinderen19 van het mannelijke en 20 van het vrouwelijke geslacht Overleden34 personen 14 van het mannelijke en 20 van het vrouwelijke geslacht. Levenloos aangegeven, 6. Van de overledenen waren beneden den ouderdom van een jaar, 9 van 1 tot 5 jaren oud, 4; van 5 tot 10 jaren, 0; van 10 tot 15 2 van 15 tot 20 1 van 20 tot 25 1 van 25 tot 30 0 van 30 tot 35 0 van 35 tot 40 2 van 40 tot 45 0 van 45 tot 50 0 van 50 tot 55 1 van 55 tot 60 2 van 60 tot 65 3 van 65 tot 70 3 van 70 tot 75 3 van 75 tot 80 2 van 80 tot 85 1. Gehuwd 8 paren. Gedurende de maand januarij jl. zijn in de registers van den burgerlijken stand der stad Vlissingen ingeschreven als Geboren: 25 kinderen; 12 van het mannelijke en 13 van het vrouwelijke geslacht; Overleden 21 personen 10 van het mannelijke en 11 van het vrouwelijke geslacht. (Onder de overledenen is begrepen een militair in het hospitaal.) Levenloos aangegeven: één. Van de overledenen waren beneden den ouderdom van een jaar, 7; van 1 tot 5 jaren oud, 3; van 5 tot 10 jaren, 0; van 10 tot 15 2 van 15 tot 20 1 van 20 tot 25 2 van 25 tot 30 0 van 30 tot 35 0 van 35 tot 40 0 van 40 tot 45 0 van 45 tot 50 0 van 50 tot 55 0 van 55 tot 60 1 van 60 tot 65 2 van 65 tot 70 1 van 70 tot 75 0 van 75 tot 80 0 van 80 tot 85 1 van 85 tot 90 1. Gehuwd2 paren. Kn^eland. Londen 31 januarij. Maandag wordt in het paleis van Buckingliam een geheime raad gehoudeniD welken de troonredemet welke de koningin de parlements- zitting zal openen vastgesteld moet worden. Op de kust nabij ChristcliurchIlaritsis dingsdag morgen eene verlaten sloep der in zee verbrande stoomboot Amazon komen aandrijven, in welke een zwaar lek gevallen wasdat men schijnt te hebben willen stoppen. Niets an ders dan een lederen brievenmaalmet eene koperen plaat daaropwaaruit bleek dat zij voor San-Francisco bestemd was is in die sloep» gevonden en aan het algemeen post kantoor te Londen toegeschikt. Er is weder eenige wijziging in het kabinet bekend geworden, doch deze zal weinig of niet op de staatkunde in vloed uitoefenen. Lord Broughton treedt uit den raad van rekeningen en wordt door den heer Fox Maule vervangen. Wat den voornamen maatregel in de aanstaande zitting van het parlement betreft, de nieuwe hervormingswet, het schijnt dat het bewind besloten heeft die wet op zoo klei nen grondslag mogelijk voor te dragenhetzij in de hoop dat het lagerhuis daarmede genoegen zal nemen, hetzij dat het niet de verantwoordelijkheid van meerder wil dragen. Er zoude geene nieuwe plaatselijke toekenning van of begif tiging met kiesbevoegdheid zijn maar wel eene algemeene uitbreiding van het regt. In plaats o. a. van de kiezers van 10 p. zou men die van 5 p. stellenen sommige vlekken

Middelburgsche Courant | 1852 | | pagina 1