MIDDEL BUMSCHE C O IRAN T. 1852. Dingsdag 12. 27 Januarij. LOTERIJ VAB VROUWELIJKE HANDWERKEN, i Ijcstuvcu cn !3bmhu0ltraltc«» AFKONDIGING DER PLAATSELIJKE VERORDENINGEN CHINA. nt; l i n iy. n izist. TEN BEHOEVE DER ARMEN DEZER STAD. 13intiiml<utb£cïic 3Tijbittgcn. ÏjuUcuIanbedtc ïEtjbutgcit. De Burgemeester en Wetlionders van Middelburg doen te wetendat door den Raad dier Gemeentein zijne vergadering van den 23 December 1851, is vastgesteld de volgende verordening PLAATSELIJKE VEHOR BEPALENDE DE WIJZE VAN BINNEN I)E GEMEENTE MIDDELBURG. Art. 1. De afkondiging eener Plaatselijke Verordening, te gen wier overtreding straf is bedreigdgeschiedt door het aflezen dor Verordening van de puije van het Raadhuis, nadat zulks door het luiden eener bel zal zijn aangekondigd. Art. 2. De aflezing geschiedt door den Secretaris of door een Ambtenaar der Secretarij, zoo veel mogelijk ten twaalf ure des middags. Art. 3. Aan den voet van het oorspronkelijk stuk wordt door Burgemeester en Wethouders van de afkondiging als mede van den dag waarop deze heeft plaats gehad, melding gemaakt. Deze vermelding wordt door den Burgemeester en den Secretaris ondorteekend. Art. 4. De afgekondigde Verordening wordt ineen daartoe bestemddoor den Burgemeester gequoteerd en geparapheerd boekter Secretarij berustendeingeschreven en door den Burgemeester en den Secretaris voor eensluidend afschrift onderteekend. Art. 5. De afgekondigde Verordening wordt geplaatst in het dagbladbestemd voor de opneming der officiële stuk ken van het Plaatselijk Bestuur. Zij kan ook bovendien worden aangeplakt. Art. 6. Geene Verordening, tegen wier overtreding straf is bedreigd wordt in druk of afschrift uitgegevendan met vermelding daarin van de afkondiging. Art. 7. De artikelen 1, 2, 3 en 5 dezer Verordening zijn ook van toepassing op de Verordeningen, tegen wier overtredingen geene straf is bedreigddoch wier afkondiging door den Raad, of door Burgemeester en Wethouders, is be volen. Art. 8. Deze Verordening zal worden afgekondigd volgens het formulier voorgeschreven bij art. 173 der Gemeentewet. Zijnde deze Verordening aan de Gedeputeerde Staten van Zeeland, volgens hun berigt van den 7/16 Januarij 1852, in afschrift medegedeeld. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 21 Januarij 1852. Do Burgemeester en Wethouders voornoemd PASPOORT VAN GRIJPSKERIvE. Ter ordonnantie M. F. LANTSHEER. Secretaris. Nederlandsche Mandei-Maatschappij. De Directie maakt bekenddat door haar zullen geveild worden te Amsterdam op Dingsdag den 2 Maart 1852 26962 lvranj. en Kanass. JAVA SlIKKK liggende aldaar. 25534 dito dito BITO ligg. te Rotterdam. 8436 dito dito DITO Dordrecht. 1656 dito dito BITO Middelburg. 1724 dito dito BITO Schiedam. De Notitien met de Veilconditien zullen in tijds worden uitgegeven. Amsterdam, 22 Januarij 1852. DE MONCHIJ, President. DE CLERCQ, Secretaris. TERGADEBIKK van al de Intcekenaren der Mannen- en Vrouwen-Vereeniging tot bevordering van het Christendom onder de Chinezen, op Woensdag den 28 Januarij 1852, des avonds ten 8 ure, in het Concertgebouw op de Groenmarkt. J. H. GERLACH Secretaris. Biakenen der tVederilwitsclie Hervormde Oe- meentc maken dankbare melding dat in de namiddag- Godsdienstoefening in de Oostkerk op gisterenin de Collecte zijn gevonden in een gecacheteerd'Couvert, met het opschrift Diaconie-ArmenExtra Bedeelingvijf Coupons 4 pCts., no. 27518 27519 27537 27538 en 30451 allen verschenen 1 April 1851 ieder groot 19,80 alzoo te zamen 99. Middelburg, 26 Januarij 1852. Diakenen voornoemd A. SCHIJF Az, Praeses. J. A. DE WAAL, Scriba. Aan de belanghebbenden in deze Loteiij v oult bciiöt. 1. Dat de Tentoonstellias «er Voorwerpen be paald is op Dingsdag en Woensdag ('on_ 0,1 c 'narij, in de Abtdij in het Huis letter Ano. 52 alwaar dezelven van des voormiddags ten 11 ure tot des namiddags ten 4 ure zullen te zien zijntegen vertooning der quitantie van het voorwerp, of betaling van 25 cents voor de Armen. S. Dat de llitloting op Donderdag den 12 Februarij plaats zat hebben op het Raadhuis dezer Stad, des namid dags ten 2 ure, en men derhalve beleefdelijk verzoekt dat de nog ontbrekende voorwerpen ingezonden worden vóór den 7 Februarij. 3. Dat de Lijst der uitgekomene nommers niet voor Vrij dag den 13 Februarij zal verkrijgbaar zijn, tegen betaling van 2 ets., bij de Weduwe JONGKINDT ZOON, op de Zuidzijde van den Dam. 4. Dat de getrokkene voorwerpen moeten afgehaald wor den, tegen overgave van het Lot, op den 14 Februarij van 11 tot 3 ure, in het Huis der Abtdij alwaar de Tentoon stelling plaats heeft gehaden 5. Dat de Loten dezer Loterij, a den 10 en 11 Februarij alsnog verkrijgbaar zullen zijn op de Tentoonstel ling in de Abtdijdoch reeds van af den 2 Februarij in den Boekwinkel van DE GEBROEDERS ABRAHAMS. BIBDELBIRfi, 86 Januarij. Bij koninklijk besluit van den 20 dezer i3onder andoren benoemd tot surnumerair bij het vak der posterijende heer T. Hoijer alhier. Bij besluit van den 23 heeft Z. M. goedgevonden, op zijn verzoek eervol te ontslaan den lieer J. B. Bekaar, als burgemeester van Sluis, en als zoodanig te benoemen den heer Ph. F. Hennequin. Aan de lioogeschool te Leiden is den 23 dezer bevor derd tot doctor in de regten, de heer D. A. Berdenis van Berlekomna verdediging van een specimen juridicum inau gurale: de iis qui in Hinere maritimo diem supremum obeunt. Z. M. heeft, bij onderscheidene besluitengoedgevonden 1. te benoemen tot lsten luitenant administrateur van Mee ding en wapening bij de koninklijke militaire akademieden lsten luitenant kwartiermeester A. Treffensvan het 8ste re- gement infanterie, thans voorloopig belast met de waarne ming der functien van administrateur van kleeding en wape ning bij het bataillon mineurs en sappeurs bij het 1ste re- gement infanterie, tot lsten luitenant-kwartiermeester, den 2den luitenant-kwartiermeester P. van Harreveltvan het korps; bij het bataillon mineurs en sappeurs, tot 2den luite nant administrateur van kleeding en wapening, den ser geant-majoor D. Jongkees, schrijver der 2de klasse bij het departement van oorlog en 2. over te plaatsen bij het wapen der infanterie van het leger in Oost-Indie den 2den luitenant F. J. M. Westerbaen Sclimidtvan het 1ste regem. infanterie. Bij Zr. Ms. besluit van den 17 dezer is met den 1 februarij aanstaande, de 2de luitenant bij het korps mariniers J. E. Roos', bevorderd voristen luitenant bij dat korps, en voorts met gemelden datum benoemd tot 2den luitenant bij het korps mariniersde sergeant adspirant-kwartiermeester bij dat korps K. II. Ivoentze. -Z. M. heeft aan den gepensioneerden kolonel der in fanterie H. C. Mensoden titulairen rang verleend van gene- raal-majoor, zonder bezwaar der schatkist. Een der Nederlandsche Vlissingsehe loodskotterauit zee binnengekomen, rapporteert, ecnen loods overgegeven te hebben aan boord van het stoomschip de Bromo, het welk waarschijnlijk nu reeds te Ilellevoetsluis gearriveerd is. De minister van financien, herzien de missive van een der lieeren arrondissements-directeurs der directe belas tingen, in- en uitgaande regten en accijnsen, daarbij de vraag voorstellendeof bij alle in- en uitslagen van wijn op flesschenin of uit entrepot, vereischt wordt, dat de in houd der flesschen naauwkeurig worde bepaald en of niet in de meeste gevallen wanneer dit door do wijnhandelaars ver langd wordtde inhoud dor flesschen op 862 duizendsten kan, of 116 flesschen op het vat, kan worden berekend? heeft bij resolutie van-27 december 11., no. 15, te kennen gegeven a. dat bij de verificatie van in- of uitslagen, in- of uit entrepot, van wijn op flesschen, geen zeker getal flesschen voor een vat mag worden aangenomen maar dat de ambte naren niettemin kunnen volstaan met de flesschen te tellen en zich te verzekeren, dat die alle wijn bevatten, om alsdan een zeker getal flesschenbijv. 1/20 van de partijte veri fiëren en daarnaar de geheele hoeveelheid te berekenen b. dat, wanneer flesschen van onderscheidene grootte ge vonden wordende ambtenaren die van elke soort bij elkan der moeten doen voegen, en voor elke soort eene afzonder lijke verificatie en berekening als sub a moeten maken c. dat de handelaar eene schriftelijke verklaring moet af geven dat hij met de op voormelde wijs bewerkstelligde ve rificatie genoegen neemtzullende in het tegenor ergeste c e geval do geheele partij moeten worden geverifieerden d. dat de vorenstaande voorschriften mede toepasselijk zijn oj) gedistilleerd op kruiken of flesschen hetwelk in of uit entrepot wordt in- of uitgeslagen. Vrijdag 11. heeft de heerd'Andró, buitengewoon gezant van Frankrijk bij het Nederlandsche hof, in een plegtig gehoor bij Z. M. den koninghoogstdenzelven een eigenhan- digen brief van don president der Fransche republiek aange boden houdende kennisgeving van zijne nieuwe bekleedin"- met die liooge waardigheid. Naar men meldt is woensdag avond 11.in het gebouw van den schouwburg te 's Gravenhage, eene po<nn<r tot brandstichting ontdekt. Tot dat einde waren de gaz-pijpen op verscheidene plaatsen in de nabijheid van het tooneel af gebroken. Er werd dien avond geene voorstelling in den schouwburg gegevenmaar eene repetitie gehouden. De zaak wordt geregtelijk onderzocht. Den 20 februarij zal ten stadhuize te Amsterdam wor den aanbesteedde daarstelling van het voetstuk voor het standbeeld van Rembrandtop de Botermarktbij het Kaasplein. Uit Velp meldt men, als een blijk van den buitenge woon zachten winter van dit jaardat in het begin der vo rige week in den tuin van het heeren-logement van den heer Naef aldaar, op geringe diepte (circa een halven Rhijnland- schen voet) zijn gevonden twee levende meikevers hetwelk om dezen tijd des jaars onder de zeldzaamheden mag gere kend worden. In 1851 stierven in ons land 31 predikanten by de Hervormde kerk, waarvan 14, hun ambtswerk reeds hadden neergelegd. De overige 17 waren nog bezig aan hunne taak, toen de dood hen opriep; deze zijn: Stramrood, van Hey- ningen, Plemp er van BalenIS chukkingvan der Roest, Hartman DamstéPachlig Haesebroek, Nieweg Rolda- nus, ElferingBosch, van Senden, Agema, Koppius en Wiegmink. Het getal kandidatentot de predikdienst geroepenwas even groot als dat der overledene predikanten. Op 31 stand plaatsen begonnen kandidaten hun dienstwerk, terwijl sr in het geheel 82 bevestigingen plaats hadden. Op 61 plaatsen is afscheid gepredikt; van 14 vond men vermeld, dat zij een eervol ontslag verkregen één daarvan behoorde tot de Waalsche gemeente; 37 predikanten vierden gedachtenis van 25, 10 van 40, 1 van 50 en 1 van 60jarige dienst volbrenging. Beroepen werden gedaanin Gelderland 24in Zuid- Holland 20in Noord-Holland 13in Zeeland 16in Utrecht 7in Friesland 16 in Overijssel 6in Gronin gen 7 in Noord-Braband 8in Drenthe 2 malen en door de Waalsche gemeente éénmaal. In het geheel alzoo 120 beroepen, waarvoor werden gemaakt 100 nominatien. Van die 120 beroepen waren 55 vruchteloos. Gelderland was hierin het ongelukkigste, Noord-Holland het gelukkigste. Het afgeloopeu jaar zag twee nieuwe gemeenten geves tigd Frcderiks-oord en Willems-oorddie ten deele reeds door een hulp-prediker werden bediend en eene geheel nieuwe gemeente, het Hollandsehe Veld. Men leest in den Constitutionel Aan de regering van Ncderlandsch Guijana is onlangs een rapport toegezonden door den heer Spandelwichingenieur, de mededecling inhoudende der ontdekking van goudland aan de zuidelijke punt van de provincie Paramaribo. Eene kom missie is er terstond gevormd om onderzoek te doen naar do wezenlijkheid en het belang der ontdekking." Van zonderlinge namen sprekendedeelt een dagblad van Madrid twee namen mede van twee tegenwoordige be ambten bij het ministerie van financien te Madrid, welke ge lukkig niet tot de allednagsche behooren, maar wel der ver melding waardig zijn. De oen heet namelijk don Epifanio Mirzururpundua y Zengotita, terwijl de andere geheeten is don Juan Nepomuceno de Burionagounatotoricagageazcoechea. Engel «ml. Londen 23 januarij. liet geschil tusschen de arbeiders in de machine-fabrieken en de eigenaars duurt voort, maar er worden bij voortduring pogingen aangewend om een vergelijk te doen treffenen men vleit zich dat dit zal gelukken. Aan de werklieden te Manchesterwelke wei geren te arbeiden zoolang aan hunne vorderingen niet voldaan is, is in de laatste week eene som van niet minder dan 782 p. st. uitbetaald uit het fonds, dat door andere arbeiders bijeengebragt is om de ledigloopenden te ondersteunen. De Britsche zeemagt, welke thans in de buitenlandsclic stations dienst doet, bestaat uit de volgende gewapende en uitgeruste bodems, als: in de Stille Zuidzee 15 schepenwaar onder 3 stoomkorvetten, te zamen voerende 292 stukken ge schut; in de Indische en Chinesche zeeën 14 bodems, waar onder 4 stoomschepen, met 286 stukken; op do kusten van Brazilië en in de Platarivier 8 schepen, waarvan 5 stoom schepen, met 88 stukken; in de Antilies en op de kust van Noord-America 14 bodems, waarvan5 stoomschepen, met 253 stukkon; aan de Kaap de Goede hoop 9 schepen, waar van 3 stoomschepen, met 95 stukken; op de westkust van Africa 23 bodems waarvan 11 stoomschepen, met 181 stuk ken; in do Middellandsche zee 20 schepen, waarvan 9 stoom schepen, met 780 stukken, en op den Taag 8 schepen, waar van 3 stoomschepen, met 318 stukken; in het geheel: 66 zeilvaartuigen en 45 stoomschepen, te zamen gewapend met 2293 stukken geschut. V"an gouvernements-wege is aan de leden der meer derheid van het huis der gemeenten eene circulaire gezon den, waarin hun wordt te kennen gegeven, dat bij de opening der aanstaande parlements-zittiug gewigtige wots- voordragten zullen worden aangeboden. De Engelsche charivarie Punch slaat voor, om de in geheel Frankrijk met zoo veel moeite uitgewischte woorden vrijheid, gelijkheid, broederschap, te vervangen door do zeer passende woordeninfanteriekavalerie artillerie. De Daily News laat zich uit Parijs schrijvendat dooi de vrouw van een gewezen prefect met een dolk een aan slag zoude zijn gedaan op het leven van Lodewijk Napoleon; de misdadige was in hechtenis genomen. Het zendelinggenootschap had zeven personen, waar onder een gepensioneerd officier en een heelmeester, overge haald om een gesticht te vestigen op het Vuurland. Op den 7 september 1850 waren zij van Liverpool vertrokken. Dezer dagen heeft men vernomen, dat al deze personen, ten gevolge van do luchtsgesteldheid en de wreedaardige behan deling der inboorlingen zijn omgekomen. Een dagblad van Cork meldt, dat een Fransch koop vaardijschip te Queenstown bezig is buskruid in te laden, om aan de Kaffers te verkoopen. BuitscHlainl. Weenen 20 januarij. De groothande laar von Brentano uit Triestis tot ministerraad bij het departement van financiën benoemd. Hij zal do bank- en beurs-aangelcgenheden besturen, twee takken waaibij prae tische kennis moer zegt dan theorie. Een der dagbladen zegt., dat alhier eene dcpeclie ont vangen is, waarin de handelwijze van Louis i apo eon n,o degoederen der familie Orleans uitvoerig wordt toegelicht

Middelburgsche Courant | 1852 | | pagina 1