MIDDELBIIMSCHE C 0IIR A N T. 1852. Donderdag 1 Januari). fiedttttten et» ulbmiuiöivaticu. fóinticttlattbdcftc QTijbingcn. -* Bmtcnlaubschc &ijbt»gcn. FERKIEZIN GEN. De Burgemeester en Wethouders van Middelburg Gezien Art. 69 der Wet van 4 Mei 1850 (Staatsblad no. 37), Maken bekenddat afschriften van de Processen-verbaal van Stem-inlevering en Stem-opnemingden 29 en 30 dezer, ter benoeming van een Lid voor de Provinciale Staten in het Kies-distriet waarvan Middelburg de Hoofdplaats is, in de Beneden-Voorzaal van het Raadhuis zijn aangeplakt en tor Secretarie voor een ieder ter inzage nedergelegd. Middelburg, den 30 December 1851. Dc Burgemeester en Wethouders voornoemd, PASPOORT VAN GRIJPSKERKE. Ter ordonnantie M. F. LANTSHEER. ARR O NI) IS EME O TS-IJKER. Do Burgemeester en Wethouders van Middelburg maken bekend Dat, luidens Besluit van Gedeputeerde Staten, van den 20 December jl. (Provinciaal Blad no. 173)de Arrondissements ijker F. Nagtglas is overgeplaatst van Zierikzee naar Mid delburg ter vervanging van den Arrondissemenis-IJker P. C. de Vos, naar elders verplaatst. Middelburg, den 30 December 1851. De Burgemeester en Wethouders voornoemd PASPOORT VAN GRIJPSKERKE. Ter ordonnantie M. F. LANTSHEER. AFSCHAFFING POORTGELDEN. De Burgemeester en Wethouders van Middelburg maken kekend I. Dat Zijne Majesteit de Koning, bij besluit van den 13 Detter»her jl. no. 61 heeft goedgekeurd het door den Ge- meon op den 21 November te voren genomen besluit, tot t 'ffing der Poortgelden met 1 Januarij 1852 en mits dit, ':".i dag zal worden ingetrokken en buiten wer king g. het Reglement op het openen en sluiten der Poorte.. it.'rièresvastgesteld den 28 September 1846. II. Di van opgemeld tijdstip af zal worden in werking gebragt door den Gemeenteraad op den 2 December jl. vastgestr navolgende VERORDENING op het OPENEN on SLUITEN der Mi(èi\*BTEK EN BARRIÈRES, van de Gemeente middelburg. opening en sluiting der Poorten en Barrières r ^n als volgt vAND. TIJD DEK OPENING. tijd der sluiting. :arij ten half zeven ure. ten vijf ure. half zes 77 7? half zes 77 Maart 77 zes 77 77 half zeven 77 half vijf 77 77 half acht 77 77 vier 77 7? half negen Junij 77 vier 77 77 negen 77 Julij 7? vier 7? 7? negen 7? Augustus 77 half vijf 77 77 acht 77 7? vijf 77 7? zeven 77 77 half zes 77 zes November 77 zes 7? 7? vijf 77 December 77 half zeven 7? 7? vijf 77 Art. 2. De opening en sluiting zal door het luiden der Stadsklok worden aangekondigd. Art. 3. De Poorten en Barrières zullen nog na de sluiting tot elf ure en de Vlissingsche- en Noordpoortenbenevens de Veersclie Barrièregedurende den geheelen nacht toegan kelijk zijn. Art. 4. Het is aan Burgemeester en Wethouders vrijgela ten om in bijzondere gevallenop verzoeken tot het toegan kelijk stellen van eene der overige Poorten of Barrières ge durende den nachtof een gedeelte van denzelven naar mate van omstandigheden te beschikken. Art. 5. Dc sleutels der Poorten en Barrières welke des nachts niet toegankelijk zijnzullen gedurende dien tijd verblijven op de daartoe door Burgemeester en Wethouders aan te wijzen plaatsen. Art. 6. Deze verordening zal met den I Januarij 1852 in werking worden gebragt. Middelburgden 29 December 1851. Burgemeester en Wethouders voornoemd PASPOORT VAN GRIJPSKERKE. Ter ordonnantie M. F. LANTSHEER. WELDADIGHEID. Arnemuiden, 31 December 1851. Met hartelijke dankzegging mag het Diakonie-Armbestuur alhier vermeldendattot ondersteuning der Diakonie-fond- senbij den Heer de Blaecke de Ligny te Middelburg zijn ingekomen, op den 28 December eene gift van 10, en den 30 een Muntbiljet, no. 181283, groot 10 alsmede een Rus sische Coupon vervallende 1 Januarij 1852, groot 50. Tot navolging wekke de goede God edele Menschenvrienden op Het Diakonie-Armbestuur L. VAN BELZEN, Adm.-Diaken. n DE I K. JUDnELBIJne 31 December. Bij de op maandag jl. plaats gehad hebbende stemming voor een lid van do provinciale Statenin plaats van mr. S. van der Swalme, zijn, na aftrek van 16 stembriefjes van onwaarde, 407 stemmen uitgebragt, waarvan op de heeren: A. J. van Teijlingen 195. J. W. Callenfels164. J. H. Q. Janssen21. A. Ruysch21. de overige stemmen waren' over verscheidene personen ver deeld. Er zal dus tusschen do heeren van Teijlingen en Callen fels moeten overgestemd worden. Bij besluit van den 27 dezer heeft Z. M. goedgevon den aan den heer mr. F. B. Fockop zijn verzoekeervol ontslag te verleenen als burgemeester der gemeente Serooskerke. Z. M. heeft goedgevonden te benoemen, bij het wapen der infanterie, bij het 7 de regementtot lsten luitenant, naar ouderdom van rangden 2den luitenant G. P. Booms van het korpsen tot militair lid van den militie-raadvoor het werk der ligting van 1852, te Middelburg, den majoor Pistoriusprovinciale adjudant in Zeeland. Bij koninklijk besluit van den 29 dezer is aan den generaal-majoor titulair R. F. baron van Raders, verleend een eervol ontslag uit de betrekking van gouverneur der ko lonie Surinameen het bestuur der gemelde kolonie voor- loopig opgedragen aan den procureur-generaal bij het ge- regtshof en oudste lid van den kolonialen raad aldaar, mr. P. de Kanter. Bij Zr. Ms. besluit van 27 dezer is aan N. Guillaume, kapitein bij het wapen der infanterie in Oost-Indiethans met verlof hier te lande op het daartoe door hem gedaan verzoek, verleend een eervol ontslag uit de militaire dienst, met toekenning van pensioen, en wijders met vergunning om de activiteits-uniform van het wapen, waarbij hij in Oost-Indie heeft gediend, te blijven dragen. Eergisteren werden van regeringswege verzondenom aan de belanghebbende kamers van koophandel en fabrieken te worden medegedeeld, exemplaren van een door den heer Emile de Brouwer, lid der kamer van koophandel en kom- mandant der schutterij te Ostende uitgegeven werkgetiteld Essai sur la politique industrielle el commerciale. De minister van binnenlandsche zaken heeft hetbij de nadering van het tijdstip, waarop de verzamelstaten van den maandelijkschen loop der bevolking, benevens die van de sterften en huwelijken naar den ouderdom, over het jaar 1851 zullen moeten worden opgemaakt raadzaam geacht, wegens de leemten welke nu en dan in de bewerking dier staten over het jaar 1850 zijn opgemerkt, meer bepaalde voorschriften bij die bewerking te geven. Een afschrift van de missive van genoemden minister, alsmede een model van den staat, waarbij de noodige inlichtingen worden gegeven en waarop de strekking der gevraagde opgaven zoo naauw- keurig mogelijk wordt aangeduidzijn door de commissarissen des konings in de provinciën aan de gemeentebesturen zoo ter kennisneming als tot stipte nakoming en opvolgingtoe gezonden. De gewone audiëntie van den minister van marine zal op vrijdag den 2 januarij aanstaande geen plaats hebben. Uit 's Hage wordt gemeld, dat jl. vrijdag en zaturdag buitengewone vergaderingen van den raad der ministers heb ben plaats gehad. Men verneemtdat de persoon van Puttingdie voor eenige dagen uit de cellulaire gevangenis te Amsterdam was ontvlugtuit eigene beweging naar die gevangenis is terug gekeerd. Dezer dagen is weder een 20tal jongelingen van het iustructie-bataillon tot korporaals bevorderd. Zr. Ms. stoomschip Bromo onder bevel van den kapitein ter zee J. W. Stoll, van Batavia naar de Kaap de Goede Hoop en Nederland, is den 18 october 11. gepraaid op 26 graden zuiderbreedte en 55 graden oosterlengte. Vergadering- van den Gemeenteraad te Goe». Zittiny van den 29 December. Er zijn drie leden afwezig. De notulen der voorgaande vergadering worden gelezen en gearresteerd. 1. Komt in behandeling de door den gemeente-ontvanger te stellen borgtogt. Uit een staat door burgemeester en wethouders opgemaakt blijktdat het gemiddeld bedrag der stedelijke ontvangsten over do vijf laatste jaren is ge weest 49759,88. Wordt voorgesteld de borgtogt vast te stellen op eene som van 8300 nominaalaan inschrij vingen op het grootboek der nationale werkelijke schuld, rentende 2J pet. in het jaarwelke naar den maatstaf van 60 pet. een effectief bedrag opleveren van 4980. Daar toe besloten. 2. Benoeming van een hoofd-eommissaris over de stede lijke werklieden. Volgens art. 24 van het reglement zijn er drie commissarissen over de werklieden, welke onder het onmiddelijk toezigt staan van eenen hoofd-commissaris uit den raad; deze betrekking is vacant geworden door de af treding van den heer J. Kakebeekeals lid van den raad. Met algemeene stemmen wordt als hoofd-commissaris be noemd de heer A. Smallegange. 3. Wordt vastgesteld een reglementhoudende bepalingen omtrent de keuring en den afslag in het vischperk, van ver- schen visch en andere eetwaren. Daarbij wordt bepaald dat elke overtreding zal worden gestraft met eene geldboete van f 1 tot 5, en eene gevangenisstraf van dén dag. 4. Wordt voorgelezen een voorstel van de heeren Kake beeke, Hochart en van den Bosch, om do ingezetenen uit te noodigen op den nieuwjaarsdag geene centen aan rond gaande armen uit te doelenmaar in plaats daarvan do door hen daartoe bestemde gelden te geven aan flyfe com- missien uit den raad, die eene collecte aan de huiken zullen houden en de opbrengstzoo mogelijk nog op denzelfden dagbesteden tot hot doen van eene buitengewone bedeeling van eetwaren en brandstoffen. De heer van den Bosch geeft, ook namens zijne mede voorstellers, te kennen, dat hij gehoopt had dat het voor stel tijdig genoeg in den raad ware behandeld geworden om liet op den 1 januarij 1852 reeds te kunnen in werking brengendat hijuit hoofde dit niet is geschiedthans voorstelt de beraadslaging aan te houden tot eene nadere gelegenheiden dan de gronden zal mededeelen die do voorstellers tot het doen van het voorstel hebben geleid. Daartoe besloten. 5. Door commissarissen van de stads bank van leening medegedeeld zijndedat zich in de kas der bank een kapi taal bevindt van 2500, hetwelk voor de rigtige admini stratie niet noodig is; wordt besloten voor dat bedrag obli- gatien van het amortisatie-syndicaat aan te koopen. 6. Wordt voorlezing gedaan van een koninklijk besluit houdende goedkeuring van vier besluiten van den gemeente raad tot afschaffing der belasting op het varkenvleeschhet schapenvleeschden visch en de zeepvoor kennisge ving aangenomen en besloten om aan de grossiers in zeep restitutie te verleenen van de belastingvoor den voorraad dien zij op 1 januarij voorhanden zullen hebben doch vroe ger vóór dc afschaffing hebben ingeslagen. 7. Wordt aan de leden, naar aanleiding van art. 179, litt. t. der gemeente-wetaanbevolenom zich te beraden over het beginsel, of een wethouder benoembaar moet wor den geacht tot de betrekking van bestuurder der in dat artikel genoemde instellingenten einde bij eene benoeming daaromtrent met kennis van zaken te kunnen oordeelen en met overleg te kunnen handelen. Daarna wordt de vergadering gesloten. Kerknieuws. Tot predikant bij de Nederduitsche Her vormde gemeente te Zoutelande, klassis Middelburg, is be roepen de kandidaat D. Niessen. Ds. J. JSix Dijkstrapredikant te Ellewoutsdijkklas- sis Goes, heeft de beroeping naar Kadzand aangenomen. Engc-Iaml. Lonclèn 27 december. De graaf Granvillo heeft gisteren op het paleis te Windsor den eed als secreta ris van staat voor buitenlandsche zaken afgelegd. De berigten uit Noord-Amerika gaan tot den 13 dezer. In den senaat was het voorstel om Kossuth officieel te ver welkomen met 33 tegen 6 stemmen goedgekeurd, en in het huis der representanten zag men gelijk besluit te gemoet. De groote maaltijd, door het gemeentebestuur van New-l'ork tot Kossuth's eer gegeven, was den 11 dezer gehouden en door ongeveer 500 der voornaamste ingezetenen bijgewoond. De hem gebragte toast was in deze woorden vervat: „Den gast der natie, den man der eeuw; de ballingschap beproefde zijne deugden, het ongeluk getuigt zijne grootheid; zijn roem wacht op de bevrijding zijns lands." De voormalige dictator hield eene redevoering, die ruim 2J. uur duurde, en waarin hij de Noord-Amerikanen aanspoorde gemeene zaak met En geland te maken, zoodra Rusland zich op nieuw in de za ken van Hongarije mengde. Rusland, meende hij, zou dan toegeven, zonder dat het tot oorlog behoefde te komen. Eender berigtgevers merkt aan, dat vele Noord-Amerikanen Kossuth meer dienst bewijzen zouden door hem eenige bank noten toe te zenden, dan door hun onophoudelijk vermoei- jend en zijne zwakke gezondheid benadeelend gejuich, ge schreeuw adressen overreikenhandenschudden en andere weinig hatende blijken van geestdrift. Dnitscliland. Weenen 25 december. De terugkeer van den hertog van Bordeaux naar Froschdorf wordt eerst daags te gemoet gezien. In de eerste helft van januarij zal do hertog met zijne gemalin naar Venetiegaan, om aldaar den winter te blijven. De veldmaarschalk Radetzky is den 19 december van Vonetie naar Verona vertrokken. Te Pesth hebben de redacteurs van allo dagbladen bevel ontvangen de lijsten hunner abonnenten te vertoonen en ook om hunne buitenlandsche berigten naar dc binnen landsche omstandigheden in te rigten. Berlijn 28 december. Volgens telegrafisch berigtheef hertogelijk Nassauseho minister-president, baron von V zingerode zijn ontslag ingediend, hetwelk aangenomen i De koning van Griekenland is in de laatste da£"llS door eene ernstige ziekte aangetast, zoodat de koningin hare reis naar Duitschland heeft afgezien. De goedkeuring der Belgische regering op he' ten verdrag is bij het Belgisch gezantschap alhier c - '-1 De nieuwe leening van 21 millioen thaler i Keulen 25 december. De ingenieurs door de 1 dener spoorweg-maatschappij aangesteld, hebbt werkzaamheden over de rigting van den spoorwc hausen voorloopig vastgesteld. De teekeningen ,er 0/-'0,78 van het station bij de stad en binnen het vesting-ra^ aan het ministerie van koophandel toegezonden en t(e van beslissing voorgelegd. Het zou dus mogelijk zijndf m»<" W, aanstaande voorjaar met den aanleg van dc eer Eijn Tarv-J gemaakt cts Oï-Qfu' ,i*stantinopel meldt men, van den 9, date tan Uii geschenk van 8 heerlijke Arabische paarden den president L. N. Bonaparte bestemd heeft, welk geso reeds naar Mnrseille zonden is. ;.ir Ned. Mud. 0,00 9,00 7,25

Middelburgsche Courant | 1852 | | pagina 1