MIDDELBIIRGSCHE COURANT. (r lit® W. 113. Dmgsdag 1847. 21 September. BESTUREN ca ADMINÏSTRATIEN. ter Reede yan YLISSINGEIV, NIEUWSTIJDINGEN. M. A. rEEMARET te BIERFLtET. BURGEMEESTER en ASSESSOREN van BIERVLIET, Jfcau tivijfe. De ahonncmcnls-prijs dezer Courant is f2,75 voor drie maanden, en franco per Post fó. De abonnementen worden voor niet minder dan drie maanden genomen en de betatmg geschiedt comptantof hij het einde van ieder vierendeel jaars. De inzending der Advertcntien behoort te geschieden des morgens vóór 10 xireindien men dezelve in het eerst uit te geven nommer wil geplaatst hebben. De Advertcntien worden berekend tegen 22 cents de regel, met uilzondering van Huwt-" lijks-. Geboorte- en Boodbekendmahingen ivaarvan du prijs is: van één tot zes regeli f 1 ,50 en voor iederen regel daarboven 22 cents. Dezelve behoeven niet op gezegeld papier geschreven te zijn alzoo bij elke plaatsing eener Advertentie het Rcgt van Zegel (35 ets.) moet worden betaald. PROriJCI^LE GELDLEEISIJSGEJS. De STAATSRAAD GOUVERNEUR, van de Provincie ZEELAND brengt bij deze ter liennis van de belanghebben dendat bij de vroeger aangekondigde, en op den 13 dezer maand ten overstaan eener Commissie uit de Edel Groot- Achtbare Heeren Gedeputeerde Staten van dezelve Provincie, in het openbaar gedane uitloting van de Obiigatien uit de Provinciale Negotiatien van /290,00ü en van 20,000 zijn uitgekomen de volgende Nummerste weten van de eerst- gemelde Negotiatie de Nummers 4. 25. 36. 43. 55. 60. 78. 91. 10 2. 115. 119. 121. 147. 205. 223. 267. en 285; en van de laatstgemelde Negotiatie de Nummers 6. 16. en 39, v.elke mitsdien ingevolge de Plans dier Geldlceningen ge arresteerd bij Koninklijke Besluiten van den i December 1822 110. 70 en van den 29 Julij 1842 no. 56, met den eersten Januarij aanstaandeten Kantore van den Arrondissemeuts- Betaalmeester te Middelburg tegen intrekking der Obiiga tien en van de daarbij uitgegevene, op dat tijdstip niet ver schenen, Intrest-Coupons, zullen worden afgelost: die der Negotiatie van 290,000 nog daarenboven met bijbetaling van Elf en een half Percent Premie op de aflossing. Middelburg, den 15 September 1847. De Staatsraad Gouverneur voornoemd VAN VREDENBURCH. SC HO OL TFEZEW. De Provinciale COMMISSIE van ONDERWIJS in Zeeland zal hare gewone NAJAARS-VERGADERING houden bin nen Middelburg, in de Abdij, op Woensdag den 13 Octobr 1847, des voormiddags te elf VlTZw., zullende op Donderdag den 14 dier maand, des morgens te achfaxzw worden over gegaan tot het examineren van zoodanige Aspiranten naar eenigen rang als Onderwijzerwelke met overlegging van eene authentieke acte hunner geboortezichten minste acht dagen te voren, bij den Schoolopziener van hun Dis trict zullen hebben aangemeld. Middelburg, den 20 September 1847. ADR. P. VAN DEINSE. Secretaris. VOLGENS BEPALINGEN VAN DEN RAAD DER ILOMNKLIJKE ]>EDERLA]>DSCHE YACIITCLUB TE ROTTERDjIM. Er zal op Zaturdag den 2 October 1847, in de Provin cie Zeeland voor de Steden Middelburg en Vlissingen, op de Rivier de Schelde, vóór Vlissingen een WED^STRIJD yau Roei- en Zeilvaartuigen plaats hebben. De navolgende prijzen zijn daartoe uitgeloofd 1. Door Zijne Koninklijke Hoogheid Hendrik, Prins der Nederlandeneen voorwerp van Brons of andere spe cievoor zeilvaartuigen, als Kotters, Schoeners en andere scherpe vaartuigen. 2. Door de Koninklijke Nederlandsche YachtclubPrijs 120, Premie f 70 voor zes-riems Gieken. 3. Door gemelde Yachtclub; Prijs 70Premie ƒ40; voor vier-riems Gieken. Nota. Naar de vorenstaande Prijzen en Premien kunnen alleen mededingen Leden der gemelde Club met Vaartuigen in Nederland gebouwd en met Nederlanders bemand. 4. Door de Stad Vlissingeneen Prijs in Zilver ter waarde van ƒ90, en Premie ter waarde van ƒ60; voor vier- riems Gieken geschikt om in open Zee te roeijen. 5. Uit Inschrijvingen als anderzins: een Prijs 50, Pre mie 30voor alle soorten van opene Zeilvaartuigen, Visschers opene Booten enz. 6. Uit als voren Prijs ƒ50. Premie 25 voor Jollen en Sloepen uitgezonderd Werries of Gieken, Nota. Voor 4, 5 en 6, algemeene mededinging zonder uitzondering. De Premien zijn voor de tweede aankomenden. Die daartoe genegen isgelieve zich onverwijld te adres- seren aan de Commissie te Vlissingen bestaande ivit de Meeren Leden J. fV. Callenfeh IV. van der Os en J. Smith. Middelburgen Vlissingen, den 17 September 1847. C. PASPOORT VAN GRIJPSKERKE. VAN DER SWALME. Commissarissen der Koninklijke Neder landsche Yachtclub te Rotterdam. brengen bij deze ter kennis van de belanghebbenden, dat, met goedkeuring van het Hooger Bestuur tweemaal des jaars en wel op den derden Donderdag in de maand Junij en den eersten Donderdag in de maand October eene open bare Markf zal worden gehovden in Paarden Runderen Schapen en Varkens wordende alle Verkoopers en Koopers uitgenoodigd dezelve met hunne tegenwoordigheid te ver eeren zullende de opening plaats hebben op Donderdag den zevenden October 1847, terwijl alsdan de navolgende Pre mien zullen worden uitgeloofd als voor den verst komende met Vee eene som van vijftien Gulden mits van de her komst door een bewijs van het Plaatselijk Bestuur hunner woonplaats doende blijken en voor dengene die het meeste Vee ter markt zal aanbrengen, insgelijks eene som van vijf tien Gulden, met dien verstande echter, dat alleen Paarden en Runderen boven den ouderdom van écn jaar voor die Premie zullen in aanmerking komen en wanneer meer dan één Persoon voor een der beide Premien aanwezig iszal zulks door het lot worden beslist. Biervliet, den 13 September 1847. Burgemeester en Assessoren voornoemd VAN ALTENA, Ter ordonnantie van dezelve BAERT Dz. FRANKFORT den 15 septewber. Te AVeenen zal eerstd.'.ags, na de aankomst van den Staatsministergraaf Korowratheene groote Staatsconferentie gehouden worden, onder h;t voorzitterschap van den ktvier Ferdinandz&\?. De ze bijeenkomst wordt als de belangrijkste genoemd welke sedert een geruimen tijd gehouden is. De graanprijzen waren aldaarofschoon het verbod van uitvoer nog niet opgeheven is nog altijd aan het stij gen. De fondsmarkt was er bij voortduring zeer gedrukt, o.idanks de aanhoudende belangrijke aankoopen voor rekening der crediet-kas. De staatkundige toestand wekt eene niet geringe bezorgdheid bij de handelswereld op. Te gelijk met den koning van Pruissen zullen ook de meeste zijner ministers in de eerstvolgende week aan den Rijn komen. Ook de prins van Pruissen en de meeste leden van het koninklijk Pruisische huis worden aldaar verwacht. Men is belangrijke besluiten wachtende. Te Berlijn had men reeds lang een naauwziend oog op de Duitsche courant, welke te Brussel verschijnt gevestigd, en eene strenge controle gehouden over de berigten welke zij uit Pruissen ontving. Thans is aldaar een heer von Schipansky als correspondent dier courant, in zijne woning gevangen genomen. Dadelijk bij het eerste verhoor bekende hij zijne betrekking tot het Brusselsche blad waarop men hem, nadat hij 14 dagen gevangen gezeten had, vooreerst weder in vrijheid stelde terwijl de instructie tegen hem be gonnen is. Bijzondere berigten uit Napels, tot den 4 dezer, be vestigen de tijding, dat in Palermo eene zamenzwering is ontdekt, ten doel hebbende het om verre werpen van de be staande zaken doch dat zij in tijds is verijdeld. Twee Na- politaansche artillerie-officieren zijn daarin betrokken, waar van een nog kort geleden door den koning was bevorderd. Vijf-en-zeventig soldaten van het regementwaartoe deze of ficieren behoordenzijn onder toezigt gesteld en naar Na pels gebragt. Men sprak van zeer voorname personen en zelfs van jonge vorsten, welke de hand in dit bedrijf zouden hebben gehad. De berigten uit Italië zijn steeds van een bedenkelij- ken aard. Volgens bijzondere brievenvan goederhand ont vangen is de in Messina uitgebroken opstand geenszins zoo weinig beduidend geweest, als men dit in Napels heeft wil len doen voorkomen maar een gevolg van eene welberaamde zamenzwering, ten einde de bestaande orde van zaken om verre te werpen, en een constitutioneel bewind in te stellen. De zamengezworenen hebben zich daartoe van al de officieren der bezetting willen verzekeren, die zij wisten dat op een feestmaal vereenigd waren, ter eere van de bevordering van hunnen kolonel Busacco doch dit ontwerp is mislukt. Zij hebben alleen den kolonel aangetroffen welke bij die gele genheid gewond is geworden; doch ook tevens zijnde troe pen onder het geweer gekomen, en tegen de opstandelingen aangevoerd. Het schijnt, dat er scherp is gevochten en dat de strijd den volgenden dag is hervat; doch uit deze berig ten moet men opmaken dat de koninklijke troepen ten slotte meester zijn gebleven, LONDEN den 15 september. Het schijnt zeker dat on ze regering diplomatieke betrekkingen met het pausselijkehof wil aanknoopen. Graaf Minto die thans naar Turin op reis is, zou zijne reis tot Rome uitstrekken, en zonder meteeni- gea officielen titel bekleed te zijn nogtans pogingen aan wenden tot het daarste'len eener naauwere gemeenschap tus- schen de beide hoven dan gedurende bijna drie eeuwen be staan heeft. Na de opening van het parlement zal ook volgens sommigen, een wets-ontwerp worden ingediend, welks aanneming de regering in staat zou stellen den graaf met eene openbare diplomatieke v,-aardigheid te Roma te bekleeden. Volgens de laatste tijdingen uit Noord-Amerikatot 31 aug.zijn de gebeurtenissen in Mexico nog ingewikkel der geworden, door de onverwachte aankomst van den voor- maligen president Paredes te Vera-Cruz, werwaarts hij zich verkleed en onder een valschen naam, aan boord eener stoom, boot, van Havannali begeven had, zonder dat iemand aan boord hem kende. Terstond bij zijne aankomst heeft hij zich naar de woning eens vriends begeven aldaar van kleederen verwisseld en van geld en paarden voorzien zijricn togt naar de hoofdstad voortgezet. Daar hij het algemeen ver trouwen meer bezit dan Santa-Annaen nog ruim zoo oor logzuchtig is, hield men hem in Noord-Amerika voor een gevaarlijken vijand die na Santa-Anna verdreven te heb ben zich welligt aan de spits des legers stellen en tegen den generaal Scott oprukken zou. Deze laatste wiens le ger nu vijftienduizend man sterk was, stond gereed den togt tegen de stad Mexico aan te vangen. De generaal Ta-^ior stond nog altijd te Monterey. PARIJS den 15 september. Wederom is een der orde herinneringen aan het keizerrijk verdwenen. De maarschalk Ondinothertog van Reggio gouverneur der iiivalliden is gisteren, in den ouderdom van 80 jaren, overleden. i\Ien herinnert zich dat Ondinot onder Napoleon zich met lau weren overladen heeft, en tot de hoogste waardij^heden ge klommen is maar dat hij desniettemin onder de weinigen heeft behoord, die Lodewijk A'/^///getrouw gebleven zijn, en zich niet weder aan de zijde van Napoleon geschaard heeft, toen deze, na zijne vlugt van Elba, andermaal be proefde zijn gezag te herstellen. De dood van den maarschalk Oiidinot is gevolgd door het overlijden van den luit.-generaal Cbangarnierdie zich in Algiers zoo menigwerf heeft onderscheiden en zoo vele ge vechten aan de Arabieren geleverd heeft. Hij is gestorven te Pau, waar hij zich op eene inspectie-reis bevond. De regering heeft aan de familie Sebastiani eene stoom boot ter beschikking gegeven om het stoffelijk overschot der ongelukkige hertogin de Praslin naar Corsica over te voeren. Gisteren morgen is mejufvr. de Luzy Besportes door den regter van instructie verhoord geworden. Men zegt dat zij toen voor het eerst kennis heeft gekregen van de vergiftiging en den dood van den hertog de Praslin, en dat die tijdinj; haar in eene zenuwachtige crisis heeft doen vervallen. Men verzekert, dat de benoeming van den hertog d'Aumale, als gouverneur-generaal van Algerie, geteekend is, maar dat het nog eenige dagen zal aanhouden alvorens zjj officieel bekend wordt gemaakt, In het Journal des Débats van den 16 leest men Aangaande de gebeurtenissen in Italië hebben wij heden weinig mede te deelen. De brieven die dezen morgen ont vangen zijn, behelzen veel herhalingen, maar weinig nieuws uit Sicilië en Toscane zijn volstrekt geen tijdingen ontvangen. Het te Parijs in omloop gebragte gerucht dat te Na pels eene omwenteling uitgebarsten was en de koning ge noodzaakt zou zijn om te vlugten is volstrekt ongegrond-. Te Rome is de houding der bevolking voortdurend uit. stekend, Pius IX wordt door zijn volk aangebeden en de publieke opinie verleent aan zijn bewind eene groote kracht zonder het in 't minst te belemmeren, In den avond van den 7 hebben eenige honderden personen zich naar het hei tel van den Toscaanschen gezant begeven om den verte genwoordiger des groot-bertogs met de oprigting der natio nale garde geluk te wenschen. De menigte heeft zich ins gelijks voor het hotel van den Sardinischen gezant begeven. Over het algemeen heeft echter deze demonstratie geen bij val gevonden. Den volgenden dag, het feest van Maria geboorte, heeft de Paus zich, als naar gewoonte, in pleg- tigen optogt naar de kerk van Santa Maria del Popoio be geven en is door de burgerwacht en de geheele bevolking met ongewone geestdrift begroet," Over Duitschland heeft men thans insgelijks tijdingen om trent de onlusten ontvangendie den 8 te Milaan hebben plaats gehad. De Gazzeta di Milano van 10 september meldt daaromtrent, dat er zonder bekende reden plotseling een ge drang ontstaan was, en een oproerig geschreeuvv zich had doen hoorendat onder de oproerige menigtenaar den tongval te oordeelen vele Italianen uit andere oorden zich bevon den dat ten laatste de militaire magt tusschenbeide geko- men was zonder echter een ernstig gebruik van hare wa penen te makendat drie personen ligt gekwetst en een in het gedrang omgekomen was, en dat de aartsbisschop door zijne vermaningen aan het volk veel tot herstel der rust had bijgedragen.

Middelburgsche Courant | 1847 | | pagina 1