MIDDELBÜRGSCHE C O R A W T. W. 155. Donderdag 1839. 26 December. Stbvevtentie. fhlfcltCAtte. MELT WSTIJ HINGEN. JVaufctrijfc. ücbcrlanben. r V.*- V /';"i De abonnemcnts-prijs deicr Courant is a 75 voor drie maanden, en franco per Post ƒ3. De abonnementen worden voor niet minder dan drie maanden genomen, en de beta ling geschiedt comptant, of bij het einde van ieder vierendeel jaars. De inzending der Advertentien behoort te geschieden des morgens vddr 10 nre, indien men dezelve in het eerst uit te geven No. wil geplaatst hebben. De Advertentien worden berekend tegen 22 Cents de regel, met uitzondering van Huwelijks- Geboorte-en Doodbekcndmakingen, waarvan de prijs van dc'n tot zes regels is/i ,5o en voor iederen regel daarboven 22 Cents. Dezelve moeten niet op zegel geschreven zijn, alzoo het regt van zegel wordt betaald. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MID DELBURG, als daartoe door den Raad gemagtigd maken bij deze bekenddat op Vrijdag den 27 December aanstaan de des voormiddags ten tien ureten overstaan van den Notaris Dirk Johan van der Horst Serlé In het openbaar zal worden overgegaan tot den Verkoop van eenige zachte en harde OLMEN BOOMEN, staande gedeeltelijk buiten en gedeeltelijk binnen de Stad en dat de voorwaarden waar op deze Verkoop en het Roeijen der Boomen zal geschieden van heden af, op de gewone uren, ter Stedelijke Grillie ter lezing zullen liggenterwijl bij den Opzigter van Stads BoomgewasCornelis le Clercqalle verlangd wordende in lichtingen deswege te bekomen zijn. Gedaan ten llaadhuize der Stad Middelburg, den 13 De cember 1835). Burgemeester en Wethouders voornoemd PASPOORT van GRIJPSKERKE. Ter ordonnantie van Hun Edel Achtbare A. M. B E C I U S BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MID DELBURG Ontvangen hebbende eene circulaire van den Staatsraad Gouverneur dezer Provincie, van den 7 December 1839, A. No. 13012, 6de Afdeeling {Provinciaal Bladno. 119); Brengen bij deze ter kennisse der belanghebbenden, dat partikuliere Personen welke in Procedures of om andere gewigtige oorzaken, extraccen uit de Kadastrale Minuut plansbij de Provinciale Bewaring berustende, behoeven, ^zich tot dat einde schriftelijk behooren te vervoegen bij den 'Staatsraad Gouverneurwelke tot de afgifte, tegen betaling der daarvoor vastgestelde kostende noodige magtiging zal vcrleenen. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburgden 23 De cember 1839. Burgemeester en Wethouders voornoemd PASPOORT van GRIJPSKERKÉ. Ter ordonnantie van Ilun Edel Achtbare, A. M. BECIUS. PARIJS den 21 december. Er worden buitengewone maatregelen van veiligheid voorbereid tegen den dag van de opening der kamers. Tot nog toe bevinden zich niet vele leden te Parijs doch de meeste worden morgen of overmor gen verwacht. Volgens de laatste tijdingen bij het gouvernement ont vangen is in de provincie Algiers tusschen het kamp van de Arba en de rivier de Aratcheen gevecht voorgevallen ten gevolge eener ontmoeting van den kolonel Lafontaine die met eene mobile colonne van genoemd kamp kwam en 1000 k 12C0 Hadjoutenwelke door een detachement infanterie ondersteund werden. Het 62ste regement van li nie en een eskadron van het eerste jagers hebben moedig ge vochten en den Arabieren een groot verlies toegebragt. De Franschen hebben 4 dooden en eenige gekwetsten gehad. De generaal Dampierredie met eene colonne voor het vierkan te huis stond is naar de plaats van het gevecht toegesneld en heeft den vijand doen verdwijnen. Geen der Fransche posten was tot nog toe ernstig door de Arabieren aangetast. Rondom Oran zijn nog geene vij andelijkheden gepleegd. In Constantine is het volmaakt rus- tig. De voornaamste opperhoofden des lands hebben aan den generaal Ga/bois geschreven dat zij getrouw aan Frank rijk zullen blijven, en de Kabylen hebben de aanzoeken der zendelingen van Abd-el-Kader afgeslagen en geweigerd deel aan den oorlog te nemen. Op Mauritius is een verschil ontstaan tusschen de be velhebbers der Fransche en Engelsche oorlogschepen, die aldaar in de haven lagenwelke ontsproten is uit eene ver meende beleedigingaan de wederzijdsche vlaggen aange daan en tot een hooggaanden twist aanleiding gegeven heeft, fransche regering heeft zich aan het Engelsen gouverne- jjver deze zaak gewend en men vleit zich dat zij wei- het geven van behoorlijke ophelderingen tot genoe- '^r beide natiën zal vereffend worden. erschillende Staten van Zuid-Amerika schijnt te heerschen om zich tegen de inbreu- Tidene Europesche mogendheden op hunne ken zich naauwer aan de republiek van guiten. De senaat van Ecuador heeft |t uitgevaardigd waarbij vooreerst Ttoaansch Amerika meerdere privi- ^an Europa worden toegekend tdat de Vereenigde Staten als kien aangemerktdie op de- eche kan aanspraak 'maken. s GRAVENHAGE den 21 december. In de op heden gehoudene zitting van de Tweede Kamer der Staten-Generaal isna beraadslaginghet ontwerp van wet tot verhoogiug van den accijns op de steenkolen met 32 tegen 18 stemmen verworpen. Daarna overgegaan zijnde tot de beraadslaging over het ontwerp van wet tot verbetering van den accijns op den turf, is dit, na eene korte discussie, met 41 tegen 9 stem men aangenomen. Eindelijk ook de beraadslaging geopend zijnde over het ontwerp van wet nopens den accijns op den turf uit de irre guliere veenderijen, is dit, zonder discussie, met eenparige stemmen aangenomen. De Eerste Kamer heeft gisteren eene vergadering ge houden. In die zitting zijn van de Tweede Kamer ontvan gen het ontwerphoudende bepaling tegen het aan de amb tenaren van het openbaar ministerie toekennen van aandeelen in geldboetenuitgesproken in strafzaken, en dat houdende wijziging der gevallen waarin de certificaten van voldoe ning aan de nationale militie niet meer zullen worden ge vorderd. In het begin van deze week zullen de beraadsla gingen over die beide ontwerpen bij genoemde Kamer plaats hebben. De minister van den Bosch heeft zich gisteren r nadat de lecnings-wet was afgestemd, bij den Koning vervoegd, en hoogstdenzclven verzocht zijne portefeuille te mogen ne- derleggenwaarin, na eene vrochtelooze poging om dien minister te behouden, is toegestemd geworden. Men zegt, dat de heer Baud, gewezen gouverneur-generaal ad interim der Oostlndische bezittingen, heeft geweigerd den post van minister voor de koloniën op zich te nemenmaar die be trekking ad interim zal waarnemen. 's GRAVENHAGE den 23 december. In de zitting der Tweede Kamer van de Staten-Generaal van heden is ingeko men de volgende koninklijke boodschap van den ai dezer ten geleide van een ontwerp van wet tot daarstelling van werkelijke schuld, rentende 5 ten honderd, ter aanvulling van de middelen tot dekking van de uitgavenbegrepen in de begrooting over 1840: Edel Mogende Heeren Ten gevolge van het door uwe vergadering aan ons ge daan verzoek, om het ontwerp van wet tot daarstelling eener schuld ten laste der Overzeesche bezittingen in nadere overweging te nemen is het noodig om te voorzien in de aanvulling der middelen tot dekking van de behoeften over 1840. Hiertoe het nevensgaand ontwerp aan U Edel Mog. aan biedende bevelen wij U Edel Mog. in Godes heilige be scherming." Het ontwerp luidt aldus IVij IVillem enz. Overwegende dat, om de middelen ter bestrijding van 's Rijks uitgaven over den jare 1840 met het beraamd bedrag dier uitgaven te doen overeenstemmen, in de daarstelling van een kapitaal van elf millioen tweehonderd en twintigdui zend guldens zal moeten worden voorzienen datter ge- moetkoming in de behoeften van het amortisatie-syndicaat over dat jaareene som van vier millioen guldens worde vereischt Zoo is hetdat wijden Raad van State gehoord en met gemeen overleg der Staten-Generaalhebben goedge vonden en verstaangelijk wij goedvinden en verstaan bij deze 1 en behoeve van 's Rijks schatkist en ter bestrijding der uitgaven bij het hoofd dezes vermeld zal in het tweede grootboek der nationale werkelijke schuld rentende vijf ten honderdworden ingeschreven en kunnen worden te geld gemaakt een kapitaal van vijftien millioen zevenhonderd twei en-vcertig-duizend eenhonderd guldens (ƒ15,742,100).' Lasten en bevelen, enz. Bij het verslag den centrale afdeeling, over het werp tot vaststelling der middelen in 1840, is nog Regering ontvangen deze nota van wijzigingen In art. 1. valt weg de geheele 8, 9 wordt 10 wordt 9. I11 te voegen art. 2. In de aanvulling van de bij artikel opgenoemde middelenwordt bij eene afz wet voorzien. Artikel 2 wordt artikel 3. Daarna hebben de beraadslagingen over de b wetten voor 1840 plaats gehad, en heeft de Kan( parige stemmen den Koning verzocht deze wett overweging te nemen. De heeren FretsSchimmelpenningBackcr van BurghLubben, van Dam van lsseltZ?J ge van Alphen Kniphorst en van Asch var, achtervolgens het woord gevoerd. Ai deze sprekers hebben bezwaren tegen wetteu in het midden gebragtgeput uit he. voerde cijfer van uitgaven, die onevenrel 's Rijks middelen en finantielen toestand; uit het bedrag vooral van oorlogpensioenen enz. Zij betoogden dat zij sedert jaren op bezuinigingen hadden aangedrongen en deze nu, bij het wegvallen van buitengewone omstandigheden, moesten ingevoerd worden. Zij begrepen dat na de af stemming van de leenings-wet ad 56 millioen, het verband tusschen ontvangsten en uitgaven slechts door spaarzaamheid kon worden daargesteld. Zij oordeelden verder, dat de heden ochtend ingekomen voordragt het duidelijkste bewijs opleverdedat alleen daardoor in's Lands gewone behoeften kon worden voorzien; dat het overigens als van zelve volgde, dat, zonder de herziening der grondwet, aan geene afdoende bezuinigingen kon gedacht worden; dat deze niet moesten bestaan in weinig betceke- nende posten en kleine salarissenmaar het geheel van de staatshuishouding op ecnvoudigen en zuinigen voet moest worden ingerigt. Alle sprekers verklaarden zich bereid der Regering voor een half jaar de noodige middelen te verlecnen ten einde in den gang der zaken te voorzien welken tijd men intus- schen kon te nutte maken om, in gemeenschappelijk overleg met de Staten-Generaal, aan de gegronde verlangens ten de^ ze te voldoen. Vele leden hebben hunne gevoeligheid aan den dag gelegd over de wijze van verdediging der leenings-wet, op laatst leden vrijdag, en verklaard, dat zij met grievend leedwezen Zijne Exc. den minister van finantien hebben hooren zinspe len op de leus der Belgen, in 1829 „geen herstel van grie ven, geen geld!" Zoo iets was niet toepasselijk op de Ne- derlandsche volksvertegenwoordiging; die door geene stel selmatige tegenstreving gedreven werd, die slechts op het oog had het waarachtig welzijn van het Volk en het Stam huisals zijvolgens eed en pligt, wetten meende te moe ten verwerpen. Inzonderheid liet de heer Backer zich in dezen geest hooren. De heer Frets beklaagde zich dat zijn voorstel^ het comité-generaal van maandag laatstledej geen gevolg heeft gehadhebbende gestre te reduceren tot het-bedrag der som, schappij had voorgeschotenen tot voor een jaar bij het amortisatie-syndj^ om verder het verschil over de ov<y uit de schatkist ten behoeve var^ uit te stellen. Hij had evej bragt ter plaatse waar hiL vinden. Maar al warej der zaakde voorges| zich toch met de hij verwerpt het de andere wet gering heeft een gevolg op zijn proj wet heeft met de zou miil naauwi besck

Middelburgsche Courant | 1839 | | pagina 1