MIDDEL BIJ A C Diu^sdag 29 October. M°. 130. 1839. fJu&Iicatic. Claubcötebiug, NIEUWSTIJDINGEN. s3ui*sdtUtu&. (Êhroöt-lJirittattje. Jrawkrijb. Üïcbcvlaitbcn. f /MöiJSï De abonnements-prijs ilexer Courant is f 2 75voor :c maanden, en franco per Post ƒ3. De abonnementen orde. voor niet minder dan diïe maanden genomen, en de beta ling geschiedt comptao, f bij het einde van ieder vierendeel jaars. De inzending der jidver.rntian behoort te geschieden des m "geus vddr 10 ure, indien men dezelve in het eerst uit te geven No. wil geplaatst hebben. De Advertenlien worden berekend tegen 22 Cents de regelmet uilzondering van Huwelijks- Geboorte- en Doodbckendmakingcn, waarvan de prijs van dén tot zes regels is f i,5o en voor icderen regel daarboven 22 Cents. Dezelve moeten niet op zegel geschreven zijn, alzoo het regt van zegel wordt betaald. GEDEPUTEERDE STATEN van de Provincie ZEE LAND brengen bij deze ter kennis van een ieder wien zulks aangaat,dat Zijne Majesteit, bij besluit van den 6 October 1839, No. 89, heeft goedgekeurd het navolgende Regle ment, hetwelk met den 1 November 1839 in werking zal worden gebragtte weten REGLEMENT voor de invordering der Retributie voor het gebruik der Embarcadére aan het Zijpe 'Gemeente Bruinisse~). Art. 1. Voor het gebruik der embarcadére aan het Zijpe zal, achtervolgens de daartoe door Zijne Majesteit verleende autorisatie eene retributie worden geheven: a. Van ƒ2,50 voor iedere Stoombootwelke aan ge melde embarcadére zal aanleggen, tot het opnemen of afzet ten van Reizigers of het laden en lossen van Goederen b. Van ƒ0,30 centen voor ieder Persoon die behalve met de Stoombooten, aan gemelde embarcadére za! worden aangezet of ingescheept. Art. a. De betaling onder a. vermeld zal moeten ge schieden door den Bevelvoerder of Schipper der Stoomboot telken male dadelijk bij het aankomen, of uiterlijk vóór het vertrek van het Vaartuig. Art. 3. De Bevelvoerders en Séhippers van Stoombooten zijn verpligt zich ten aanzien van het aanleggen en verla ten van de embarcadére, te gedragen naar hetgeen door den Ontvanger der retributie zal worden gelast. Art. 4. Alle schaden welke door hun toedoen of door nalatigheid in het opvolgen der orders van voorschreven Ontvanger, aan de embarcadére mogten worden veroorzaakt, zullen op hen worden verhaald. Art. 5. Weigering van betaling der retributie zal gestraft worden met eene boete gelijkstaande met tienmaal het ver schuldigde, of met eene gevangenis van één tot drie dagen. Art. 6. Weigering om aan de orders van den Ontvanger der retributiein Art. 4 bedoeld te voldoenzal gestraft worden met eene boete van 10 tot 25 of één tot drie dagen gevangenisonverminderd de vergoeding der daardoor toegebragte schaden. Art. 7. De voorschreven weigeringen zullen door den Ontvanger der retributie, op den eed bij de aanvaarding zijner bediening gedaan bij Proces-Verbaal worden gecon stateerd en ter vervolging aan den Ambtenaar van het Pu bliek Ministerie bij het Kantonsgeregt te Zierikzee worden gezonden. Dien onverminderd blijft het aan Gedeputeerde Staten voorbehouden, om zoodanige vreemde Stoombooten, wier Bevelhebbers of Schippersop grond van Art. 5 of 6 in eene boete zijn verwezen, bij herhaalde weigering niet meer aan de embarcadére toe te laten. Middelburg, den 25 October 1839. Gedeputeerde Staten voornoemd, VAN VREDENBURCII. Ter ordonnantie van dezelve VAN DER HEIM. Op Maandag den 11 November 1839, des voormiddags ten tien ure zal door Burgemeester en Wethouders der Stad SLUIS, ten Raadhuize worden overgegaan: Eerstelijk, tot de openbare Aanbesteding van het ophalen der HAARD-ASCH en STRAAT-VUILNIS gedurende de jaren 1840, 1841 en 1842. Ten Tweede, tot de openbare Verpachting van het Stede lijk TOLREGT aan de voormalige Zuid- en Westpoorten voor den tijd van één jaaraanvangende i Januarij en ein digende 31 December 1840. Ten Derde, tot gelijke Verpachting, voor den tijd van vijf jaren, ingaande 1 Januarij 1840 en zullende eindigenden 31 December 1844, van a. Alle de Stads Vestingwerken en Plattegronden b. Den zoogenaamden Gouverneurs-Tuin c. De Grazing langs den Straatwegleidende van de Stad naar de Kruisschans d. De Visscherijen in Stads Vesten in acht Perceelen e. De voormalige Zuidpoort. Van welke aanbesteding en Verpachting de voorwaarden dagelijksin den voormiddag, ter Secretarie voor een ieder ter lezing liggen. KERKVOOGDEN der Hervormde Gemeente van WEST- KAPELLE zijn voornemens, op den 5 November 1839, des middags ten 2 ure, in de Consistorie-Kamer, onder nadere goedkeuring van het Provinciaal Collegie van Toe- zigc op de Administratien der Kerkelijke Fondsen bij de Hervormden in Zeeland aan te besteden Het doen van eenige Herstellingen aan de PASTORIJ derzelve Gemeente. Zullende op den 1 November bevorensdes morgens van aanwijzing in loco gedaan wordenvan welk bestek ter lezing zal leggenten Huize van van het Collegie van Kerkvoogden voor- 9 tot 12 ure tijdstip af het den Secretaris noemd. Kerkvoogden voornoemd L. van SIGHEMPresident. Ter ordonnantie P. BACKSecretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MID DELBURG brengen bij deze ter kennis van een iegelijk dien zulks zoude mogen aangaan, dat, door den Heer Staats raad Gouverneur der Provincieis invorderbaar verklaard het Kohier der Personele Belastingvoor de dienst van 18|§ bevattende de aanslagen ten gevolge der schattingen en tel lingen op aanvrage der Belastingschuldigen in de Wijken P en Q, en A tot E, Ambacht, en dat hetzelve ter invor dering aan den Heer Ontvanger der Directe Belastingen is toegezonden. En zal deze worden afgekondigdmitsgaders in dezer Stads-Courant geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 28 Oc tober 1839, Burgemeester en Wethouders voornoemd PASPOORT VAN GRIJPSKERKE. Ter ordonnantie van Hun Edel Achtbare A. M. B E C I U S. BURGEMEESTER en ASSESSOREN van KOLIJNS- TLAA.T zullen, op Vrijdag den achtsten November 1839, .des voormiddags ten 11 ure in het Gemeentehuis aldaar publiek, bij inschrijving en opbod trachten te besteden, on der nadere goedkeuring van Hun Edel Groot Achtbare de Heeren Gedeputeerde Staten van Zeelandeenige vernieu wingen en Herstellingen aan de Haven en Kaai van Kolijns- piaatmet den onderhoud van dien tot den eersten Juiij 1840 waarvan het bestek en conditiën van heden tot den dag der besteding ter Secretarie alhier ter lezing legt. Jfolijnsplaatden 28 October 1839. Burgemeester en Assessoren voornoemd L. A. PAARDEKOPER. Ter ordonnantie van dezelve, L. VINK, Secretaris. WEENEN den 19 october. Volgens berigten uit Alexan- drie van den 7 octoberheeft de Britsche consul depe- ches van zijne regering ontvangen, waarin men zegt, dat Engeland stellig zou verklaard hebben dwangmaatregelen te zullen nemen om Mehemed-Alt tot de teruggave der Turk- sche vloot te dwingen. Ten gevolge daarvan zou de over ste Cambell eene conferencie met de consuls van Frankrijk en Engeland gehouden hebben. BERLIJN den 23 october. Sedert dat men de overtuiging heeft verkregen, dat men over de spoorwegen troepen kan •vervoeren heeft men ernstige maatregelen genomen om plan nen te beramen ten einde dat versnelde middel van ver voer ook in de Rijn-provincien in werking te brengen. Een Duitsch officier heeft uit Alexandrie aan de All getneine Zeitung eene uitvoerige beschrijving ingezonden, aangaande de haven- en fortificatiewerken dier stad. Deze officier beweertdat genoemde stad in minder dan 24 uren zou te vermeesteren zijn. LONDEN den 23 october. Bij order van H. M. in rade, is het parlementdat tot den 24 october geprorogeerd was verder geprorogeerd tot den 12 december. Lord Brougham is dezer dagen met een rijtuig, door het breken van den asomgevallendoch heeft zich geluk kig niet bezeerd. Eenige dagen geleden hebben in Schotland verscheidene aardbevingen plaats gehad. Hier en daar hebben de wo ningen veel geleden en zijn de pannen van de daken geval len. Ook heeft men onderaardsche geluiden gehoord. In bijzondere brieven van Konstantinopel wordt ge zegd dat de Porte krachtdadige maatregelen neemt om hare geldmiddelen die in een moeijelijken toestand verkeerente verbeteren, en dat zij daartoe de uitgaven van alle takken van bestuur aanzienlijk zoekt te besnoeijen. Verscheidene paleizen, die de vorige sultan begonnen was te bouwen en waartoe beduidende sommen gevorderd werden, zullen op de minst kostbare wijze moeten voltooid worden, de kosten der huishouding van den sultan worden ke bezuinigingen ingevoerdterwijl een aantal ambten en bedieningen worden afgeschaft. Het grootste gedeelte van de bakkersknechts in Londen, wier getal 8000 beloopt, hebben zacurdag avond ■eene vergadering gehoudenwaarin besloten isomin overeenstemming met hunne meesters, wier getal 2500 is, het parlement bij geschriften te verzoeken om eene bilI waarbij het zal verboden worden des zondags morgens vleesch bij de bakkers te laten braden. en ook in belangrij- onnoodige PARIJS den 24 october. De Moniteur verklaart de in omloop zijnde geruchten dat aan don Carlos de noodige pas sen tot zijn vertrek naar Salzburg zouden zijn verleendvan allen grond ontbloot. De in vrijheid stelling van dien vorst zal denkelijk niet geschiedendan na de volkomene onder werping van Cabrera. Eene alhier uit Baijonne ontvangetie telegrafische de- peche moet het berigt inhouden dat Cabrera eenen zijner adjudanten naar het hoofdkwartier van Espartcro heeft ge zonden waarschijnlijkom met dien veldheer onderhande lingen omtrent zijne onderwerping aan te knoopen. Van Madrid schrijft men, dat de ministers, wel be grijpende van hoeveel belang het in de tegenwoordige omstan digheden is om eendragtiglijk te werk te gaanalles aanwen den om elke aanleiding tot ouderlingen twist te vermijden. Men gelooft stellig, dat de ministers besloten hebben de cortes te ontbinden zoo zij op geene meerderheid in die vergadering kunnen rekenen. In de Spaansche provinciën ziet het er nog droevig uit. ïn la Mancha heeft de partijganger Pa'.illos verscheidene dor pen aangevallen en verbrand en onder anderen Gronatula de geboorteplaats van Esparterotegen wien de Carlisten allerhevigst gebeten zijn. De kommandant van Almagra heeft begrepen zich over die daad te moeten wrekenen heeft de beide dochters van Palillos op de openbare markt 50 stok slagen doen geven. 's GRAVENIIAGE den 24 october. In de zitting der Tweede Kamer van de Staten-Generaal van heden heeft eerst de heer de Jonge tijdelijk het voorzitterschap vervuld. Nadat de heer Schimmelpenninck verslag gedaan heeft namens de commissie belast geweest met het aanbieden van de lijst van drie candidaten tot het voorzitterschap aan Z. M., wordt voorgelezen een koninklijk besluit van gisteren, waarbij de eerste candidaatde heer O. van Swinderen tot voor zitter wordt benoemd voor de thans geopende zitting. Zoowel de aftredende als de nu optredende voorzitter rig- ten eene korte toespraak aan de Kamer, waarin zij voorna melijk drukken op het gewigt van de tegenwoordige zitting en van de noodzakelijkheid, om met kalmte en welberaden heid de verschillende voordragten die men te wachten heefc in overweging te nemen, als wanneer daarvan de beste vruch ten voor het Vaderland mogen worden te gemoet gezien. Zijn ingekomen vier koninklijke boodschappen, ten gelei de van ontwerpen van wet, als: 1. een nopens den duur der verantwoordelijkheid van de bewaarders der hypotheken en het kadasteralsmede nopens het door hen te heffen sa laris, enz.; 2. een ontwerp, houdende bepaling, dat de ambtenaren van het openbaar ministerie geen aandeel zullen hebben in de boetendie als straf worden opgelegd in za kenmet welker vervolging zij zijn belast; 3. een strek kende tot wegneming der bezwarendie dikwerf ontstaan bij de aanvragen van certificaten om de voldoening aan de ver- pligtingen der nationale militie te bewijzen; en 4. eenige ontwerpen van wethoudende het eerste boek des wetboeks van strafregt. Alle deze stukken zullen worden gedrukt en rondgedeeld, en verzonden aan de afdeelingen van de maand october. Ingekomen een brief van Zijne Exc. den secretaris van Staat, ter verwittiging, dat Zijne Exc. de minister van finan cien morgennamens Z. M.verschillende financiële voor dragten aan de Kamer zal doen. Eene commissie wordt benoemd tot het opstellen van het adres van antwoord aan Z. M., zij bestaat uit de heereu de JongeSchimmelpenninck, Snouck HurgronjeSandberg en Ver wej Mejan. Eindelijk worden de sectien voor deze maand zamengesteld. Tot voorzitters en onder-voorzitters daarvan worden be noemd: iste sectie, de heeren Schimmelpenninck en Sand berg 2dede heeren Cats en Snouck Hurgronje3dede heeren van Rappard en Backer4de de heeren Luzac en Dijckmeesteren 5de, de heeren van de Poll en van Sytzama. Hierna wordt de vergadering tot morgen 12 ure gescheiden^ 's GRAVENIIAGE den 25 october. In de bijeenkomst van de Tweede Kamer van heden, zijn door Z. Exc. den minister van financien ingebragt de financiële wetten voor het jaar 1840, en in de eerste plaats de begrooting van de uitgaven voor het jaar 1840, ten bedrage van 56,378,600. Op deze begrooting is uitgetrokken voorliet huis des Ko- nings 1,425,000; voorde hooge staats-collegien ƒ534,100; voor de buiteulandsche zaken 83»,600voorde justitie 1,468,000; voor de binnenlandsche zaken ƒ3,222,900; voor de Hervormde eeredienst enz. 1,391,200; voor de R. K. eeredienst 400,000; voor de zeemagt 5,250,000 voor de financien ƒ27,570,000; voor de landmagt 14,191,500 voor de koloniën 94,300. De uitgaven voor de financiën bestaan uit 21,458,205 voor de renten der nationale schuld, en 6,111,795 voorde kosten van het departement en de pensioenen. Onder de eerste afdeeling zijn begjepen de renten van pet. schuld,

Middelburgsche Courant | 1839 | | pagina 1