ZEETIJD INGEN. AD VEIITENTJ EN. De Boekdrukkers en Boekverkoopers J. C. W. AL- TORFFER te Middelburg, geven heden uiten hebben alom verkrijgbaar gesteld "Prins en de Prinses van Oranjeden Erfprins en de Erfprin- ses, Prinses Sophia en aanzienlijk gevolg vereerd. De trein bestond uit vijf rijtuigenmet de nationale en Wurtenberg- scbe kleuren versierd de overtogt naar Haarlem is in 21 en en terug in 22 minuten volbragt. Bij de wederkomst aan het station nabij deze hoofdstad werd aan het hooge gezelschap een callation aangeboden. Des avonds bezochten de vorstelijke personen den Franschen schouwburg waar een gelegenheidsstukje getiteld le Dou blé Manageten tooneele werd geveerdgevolgd van de vaudeville Renaudin de Caen. Heden morgen woonden hoogstdezelvenmet uitzondering van H. K. en K. H. de Prinses van Oranje, die zich naar de Grieksche kerk begaf, de godsdienstoefening in de nieu we kerk bijwaar de weleerw. heer Brave predikte naar aanleiding der woorden te vinden Gen. 42 vs. 18 het laat ste gedeelte Ik vreeze Go dl HH. KK. HH. de Erfprins en Erfprinses van Oranje heb ben nog nader onderscheidene liefdadige giften gedaan onder anderen is door laatstgemelde eene som van f 500 bijgedra gen ten behoeve eener bewaarschool voor behoeftige kinderen die door eenige dames tot stand zal worden gebragt, met vergunning om die naar hoogstderzelver naamSophia te noemen. Den 30 september. Heden morgen ten 8 ure hebben HH. KK. HH. de Erfprins en Erfprinses en omstreeks. 10 ure, de Prins en Prinses van Oranje, met hoogstderzelver Dochter Prinses Sophiadeze hoofdstad verlatenna overal op hoogstderzelver weg, van de zijde der bevolking, de meest ondubbelzinnige blijken van belangstelling en gehecht heid te hebben ontvangen. Naar wij vernemenhébben gisteren (zondag) onge veer 3,600 personen van den Haarlemmer-spoorweg gebruik gemaakt. De aandrang der menigte gaat alle beschrijving te bovenzoo dat zelfs des morgens ten I I ure een bui tengewone togt heeft moeten plaats hebben. Een der trei nen van Amsterdam naar Haarlem heeft bestaan uit 22en een andere van Haarlem naar Amsterdam uit 23 rijtuigen. De dienst der omnibussen voor den spoorweg heeft gis teren eenen aanvang genomenen zal geregeld worden voort gezet. 'sGRAVENHAGE den 30 september. Heden zijn HH. KK. HII. de Prinses van Oranje en de Erfprinses en Prin ses Sophia, benevens hoogstderzelver gevolg en vele aan zienlijken die zich in de laatste dagen naar Amsterdam be geven haddeu ter bijwoning van de feesten die aldaar ge houden werden in deze residentie terug gekeerd. Men schrijft uit Berlijn, dat Z. K. H. Prins Frederik der Nederlanden in den besten welstand uit Silezie aldaar is aangekomen. Naar men verneemt zou Z. Exc. de minister van Staat mr. A. R. Fa lek bij besluit van den 22 dezer, doorZ. M. benoemd zijn tot buitengewoon gezant bij het Belgische hof en de heer J. M. W. Testatot hiertoe vice-consul en kan selier te Athenetot secretaris van het Nederlandsche ge zantschap aan dat hof. Men verneemt ook, dat door Z. M. totkamerheeren zijn benoemd de graaf dOultremont en de jonge Prins de Chimay. MIDDELBURG den 2 october,. Op den 17 dezer zal aan het lokaal van het gouvernement alhier worden aanbe steed: het bouwen van eene nieuwe steenen suatie-siuis, in den zeedijk van den polder Schouwen, distrikt Flaauwers met wederzijdsche steenen-vleugelsbeschoeijingen storte- beddenenz.en het daartoe leggen en openen van eene vingerling, graven der sluiskil enz., benevens het herstellen van de Prommelsluisverlagen van den sluisvloeren het leggen van een rijshoofdalles met inbegrip der vereischte materialen. Men schrijft, dat dezer dagen de respective depar tementen van algemeen bestuur, van wege Z. M. aijn aan geschreven om bij ontstane vacatures bij voorkeur die amb tenaren te plaatsen, welke in 1830 op hoogstdeszelfs roep stem de wapenen voor Koning en Vaderland hebben opgevat en eerst onlangs finaal uit de dienst zijn ontslagen. Insge lijks zijn de departementen voormeid aangeschreven, de noodige voordragten in dien zin te doenbijaldien het pos ten betreft, waarvan Z. M. zich de benoeming heeft voor. behouden. Bij eene dezer dagen genomen resolutie van Z. Exc. den minister van financien behelzende vernieuwde aanbeve ling tot rijdige en regelmatige terugzending van documenten, betreffende de in- en uitgaande regten en accijnsen, naar de kantoren der uitgifte, is onder anderen bepaald, dat in ieder zoodanig geval, waar het blijken mogtdat een document, als in art. 49 of 84 van de algemeene wet zijn bedoeld door het toedoen van eenig ambtenaar zal zijn in het onge- reede geraaktachterwege gehouden niet tijdig ter boeking in de registers van zuivering overgegeven of eindelijk de daarop volgende terugzending naar het kantoor der uitgifte, verzuimd, of niet tijdig genoeg volbragt zal zijn, aan den schuldigen ambtenaat of de ambtenaren, naar bevind van zakendoor den gouverneur hi de provincieeene boete van f 3 tot f 10 zal moeten opgelegd worden, voor elk document, waaromtrent dusdanige onregelmatigheid mogt ge pleegd worden; alsmede, dat deze boete, als eene buiten gewone ontvangstzal moeten verantwoord worden aan het kantoorwaarbij dezelve verbeurd isalles onder het toe- zigt van den controleurwien het aangaat. Uit Neuzen wordt gemelddat het gewelf van het nieuwe buskruid-magazijn eene groote verzakking heeft on dergaan. Uit Rotterdam meldt men t dat aldaar 11. zondag bij het aangaan der onlangs nieuw gebouwde R. K. kerk, op de Hoogstraat, een gedeelte van het platfond derzelve is afgeweken en naar beneden gestortwaardoor de groote menigte menschen, die reeds in het kerkgebouw was verza meld overhaastig naar buiten is gestroomd en sommigen onder den voet zijn geraaktzonder dat echter ongelukken hierbij hebben plaats gehad. Uit Assen meldt men, van den 23 dezer: In de gemeente Iluinerwold had zich voor eenige dagen de besmettelijke longziektewelke elders in ons Vaderland reeds eene zoo groote hoeveelheid rundvee heeft weggesleept geopenbaard bij de runderen van eenen landman die op eene geheel afgezonderde hofstede woont. Nadat twee veeartsen verslag hadden uitgebragtdat het werkelijk de gevreesde ziekte was, heeft men dadelijk al het vee van dezen land man bestaande uit 6 zieke en 8 schijnbaar gezonde runde ren, benevens een paar kalveren, laten docdenmet de be hoorlijke voorzorg begraven en de stalling door de kunst doen zuiveren, ook door wegbreking en verbranding van het hout werk. Tot dezen krachtigen maatregel ging men te eerder overomdat de ziekte op deze afgezonderde hofstede oor spronkelijk scheen. Tot nu toe, 11a een aantal dagen, heeft zich gelukkig dan ook geen ander geval voorgedaan." De heer van der Vlis van Utrecht, zal binnen kort den Vaderlandschen bodem verlaten, om, in dienst van het Nederlandsch Bijbelgenootschap, op Java, tot grondige be oefening van het Javaansch en tot de overzetting van den bijbel in die taal, onder opzigt van den heer Gerickewerk zaam te zijn. In eenige dagbladen wordt de wensch uitgedrukt dat ons gouvernement zich de Hollandsche boeren welke de Kaap de Goede IIoop hebben verlaten en zich te Port- Natal hebben gevestigd, mogt aancrekkenen aldaar eene kleine kolonie stichten, ten einde op den zuid-oost hoek van Afrika eene ververschingsplaats onzer landgenooten te hebben. Uit Antwerpen schrijft men van den 29 septemberdat aldaar nog in allerijl eenige schepen met tarwe en tarwemeel bevracht zijn, ten einde voor den 1 october, als wanneer de uitvoer van dit graan uit Belgie geheel is verboden naar buiten 's lands te kunnen stevenen. Eenige katoenfabrijkanten te Gent hebben aldaar tegen den 30 september eene vergadering van al degenenwelke in hunnen tak van nijverheid belang hebben bijeen geroepen. Het doel dier bijeenkomst is, om over het gezamenlijk in dienen van vertoogen bij de Belgische regering te beraadsla gen op dat deze de beloften, die zij in 1835 ten gunste der katoenfabrijken gedaan heeftnakomen. Volgens het dagblad van Verviers heeft zich eene be zending uit de kamer van koophandel aldaar naar Brussel be geventen einde bij koning Leopold op het spoedig ter hand nemen der werken voor den ijzeren spoorweg van Luik naar de Pruissische grenzen aan te dringen, waardoor aan het groot aantal werklieden, die door het stilstaan der fabrij ken te Ver viers in eenen staat van behoefte verkeeren en wier uitzigten bij den naderenden winter zeer duister zijnarbeid en brood zou worden verschaft. MIDDELBURG den 1 october. Heden naar zee gezeild de Middelburg, kapitein J. Giltjes en de Aziakapitein S. Doodenhuisbeide naar Java bestemd. VLISSINGEN den 2 october. Voor Antwerpen bestemd zijn alhier ter reede gekomen Johanna HarminaJ. C. Dinse van Amsterdam met stukgoederen; DidoTh. Nielson van Nerva met houtwaren; d* Antina, C. W. Kuhlmann, van Stettin, met tarwe; de Victorie, R. Boeijé, van Rotterdam, met stukgoederen Emelie J. P. Brandhering van Stettin, met houtwaren; Accord, R. Eilley, van Sunderlandmet steenkolen; the MariesWm. Earnshaw, van Londen, met stukgoederen EmanuelJ. Olscn van Gothenburg met houtwaren. Van Antwerpen zijn de Schelde afgekomen en van onze reede naar zee gezeild: the AldbroW. Storey, en Tyne A. R. Watts beide naar Londen met tarweAletta J. H. Wohlgeiuunth naar Dantzig met stukgoederen the Bee W. Clark, naar Leith met schors; la Solide, P. Loirat naar Havre-de-Gracemet zink; la Reine, J. R. Jansen, naar Huil, met vlas; the Dapper, John Bell, naar Lon den, met graan; Alert, John Clark, naar Yannouth, met schors; Carolina DorothcaJ. Niejahr, naar Rostock Hen- riette, G. Bohine naar de Oostzee Ilouwina 11. Niemann naar Rostock en le CosmopoliteB. Demeurand, naarNew- castle alle vier met ballastAntz J. Tauzelnaar Yersey met dakpannen; la Reine, J. R. Jansen, naar Huil met vlas; EttaG.R. Zotti, naar de Middellandsche zee; Pro- vidence C. Sikkes naar Villa-Nova Johannes, W. Minne, op avontuur; Actif, C. E. Idmann, naar Finland; the Oce- anW. Ritchie, naar Sunderland, en Hans, P. Niemann, naar de Oostzee, alle zes met ballast; Pariation, J. Lars- sen, naar Petersburg, met stukgoederen; PeaceR. Brec- kon, met tarwe, en de SchaepherdcrJ. D. Gerbrandmet schors, beide naar Londen; Fortuna, J. Cordesnaar Bor deaux, met stukgoederen; Marie Key F. le Chère, naar Lissabon; Junius, J. F. Finney, naar CovvesAlice, A. W. Wiltimore naar St. Ubes; de PresidentW. de Ruyternaar St. Domingo en lyÉclair J. D. Salzsieder naar Villa- Nova alle vijf met ballast; Jeannette, J. Dam, naar Stet tin, met stukgoederen; le Constant, A. van Schienaar Cork met schors. Van Gent: Neptunes, E.B.Jansen, en Johan Hermann T. B. Jansen, beide naar Hamburg, met suiker. (Jns jongste Kindje, oud ruim twee maanden, werd tot onze groote droefheid ons heden door den dood ontnomen. Vussingen den 1 October 1839. JACs. DOMMISSE. Eenige kennisgeving aan Familie en Vrienden. ]YJiine geliefde Echtgenoot, C. Vervcnnebeviel heden, door Gods goedheid, van eenen welgeschapenen ZOON. OüDELANDE den 29 September 1839. Eenige kennisgeving, A. de RONDE BRESSER. VLISSINGEN. Geene voldoende Sollicitanten ter vervulling van de Stads JONGE JUFVROUWEN-SCHOOL voor de NederduitscheFransche en Engelsche Talen, bene vens Vrouwelijke Handwerken, zich aangemeld hebbende, wordt aan degenen die genegen mogten zijn naar dezelve School te staan kennis gegeven, dat het Bestuur dezer Stad de Plaatselijke School-Commissie heeft geregtigd te verkla ren dat de kennis der Engelsche Taal niet meer onder de volstrekte vereischten tot de vervulling van voornoemde be trekking zal gerekend worden; en worden mitsdien dezelve alsnu bij herhaling nitgenootiigd omop voorwaarden te vinden in het nummer der N. Bijdragen over de maand April jongstleden met vrachtvrije Brieven met overlegging der noodige stukken, zich aan te geven bij den Secretaris der Plaatselijke School-Commissie, den Wel-Eerw. Heer P. J. Zijnenvóór den 25 October eerstkomende. Zijnde het vergelijkend Examen bepaald op Donderdag den 31 October aanstaande, des vooriniddags ten 10 ure, op het Raadhuis dezer Stad. Aan de Sollicitanten zullen geene Reiskosten te goed ge daan worden. £)ie iers te vorderen heeft van, of verschuldigd is aan de Nalatenschap van den Eerz. PIETER WALRAVEop den 4 Julij 1839 te Arnemuiden overleden, gelieve daarvan aangifte of betaling te doen aan Jacobus Kooman te Oost- kapelle, of ten Kantore Aran den Notaris IV, M. Snijder, te Veere, vóór den 15 October aanstaande. Al de genen die iets te vorderen hebben van de onder het voonegt van Boedelbeschrijving aanvaarde Nalatenschap van JACOBUS VINK, Winkelier, gewoond hebbende te Coljnsplaat, en aldaar den 9 September 1839 overleden, worden opgeroepen 0111, vóór of op den 20 October 1839, hunne Schuldvorderingen op te geven en hunne Bewijsstuk ken in te leveren ten Kantore van den Procureur J. Schrier te Cortgeen. |}e Notaris D. J. van der Horst Serlé zal, op Zattirdag den 5 October 1839, des namiddags ten 5 ure, op BRIG- DAMME, in de Herberg genaamd Klein Antwerpenin het openbaar aan den meestbiedende verkoopeneen hecht, sterk en welgebouwd HUIS, met ERVE en TUIN, staande en gelegen op Brigdamme voornoemd, gemerkt No. 12. De voorwaarden van verkoop liggen, gedurende acht dagen vóór de Verkoopingvoor een ieder ter lezing ten Kantore van den bovengen oemden Notaris. J)e Notaris D. J. van der Horst Serlé zalkrachtens magtiging der Arrondissements-Regtbank te Goesop Don derdag den 10 October 1839, des avonds ten acht ure, in het Nederlandsch Logement in de Abdij te Middelburgin het openbaar bij opbod en afslagverkoopen Een hechtsterk en welgebouwd HUIS en ERVE mee daarachterliggenden fraaijen TUINstaande en gele gen in de lange Lombaardstraat binnen de Stad Mid delburg, Wijk C. No. 74; in de Grondbelasting over 1839 aangeslagen 09/31,40. Hetzelve zal daags vóór en op den dag der Verkooping door een ieder kunnen bezigtigd wordenen aangaande de voorwaarden van Verkoop inlichtingen worden verkregen ten Kantore van den bovengenoemden Notaris. OCCULT-TABLETTES van CRO&STHWAITK<V Co. tot genezing van Hoest, Aamborstigheid, Keelziekte, HeeschheidInfluenzaTering en alle aandoenin gen van Borst en Longenalsmede een on feilbaar middel tegen den Kinkhoest. Deze Tablettes zijn niet alleen aangenaam voor den smaak maar ook buitendien van een' zoo onschuldigen aarddac zij zoo wel aan het zwakste Kind als aau den sterksten Man kunnen toegediend wordenmet zekerheid van genezing zijnde dezelve zonder eenige Opium of andere gevaarlijke bestanddeelen vervaardigd. Het gestadig gebruik dezer Ta blettes versterkt de Borst en Longen tegen verkoudheden en ontsteking. Geene worden voor echt gehouden dan die welke door de Eigenaars op het Gouvernements-zegel getee- kend zijn in Doozen it f 1 50. De Heeren CllOSSTHWAITE Co., te Londen, heb ben den.lieer H. WOLFF in den Oppert, Lett. F. No. 42 over de St. Jacobstraatte Rotterdam, aangesteld tot hunnen eenige» Agent in Holland. Alle bestellingen op deze kost bare Tablettes worden bij dezen Heer verwacht. Brieven franco. Xe huur tegen November een fatsoenlijk Burger BENE DEN HUIS; adres op den Kinderdijk, P. 93. |Jit de hand te koop een fraai met Maghonij-bout inge legd. BILJARD, met toebehoorente bevragen bij Mr. F. Sifllé. PLEITREDE betreffende de Inkwartiering van Officieren van Zijner Majesteits Landmagtin het vierde District van Zeeland uitgesproken voor het Provinciaal Geregtshof van Zeeland, den 9 September 1839, door Mr. Ph. van den BROECKE, Regter- Plaatsvervanger bij de Arrondissements- Regtbank, practizerend Advocaat, te Middelburg. De prijs is 50 cent. TER DltUKKERlJ VAN DE GEBROEDERS ABRAHAMS.

Middelburgsche Courant | 1839 | | pagina 2