MIDDE-LBURGSCHE C II U 11 A ffSSP N°. 110. Donderdag 1839. 12 September. JVanfcvijfc. T« JEGFT.S GJotificatte,. ijcficitbma&iïiücit. Amortisatie-j^mtbicaat. Amortisatie-^mibicaat. NIEUWSTIjD INGEN. t3uitöd»ia»Jb. {?3root-23rittanjc. De abonnements-prijs dezer Courant is f 2 76 *oor drie maanden, en lranco per Post 3. De abonnementen worden voor niet minder dan drie maanden genomen, en de beta ling geschiedt coinptant, ol bij het einde van ieder vierendeel jaars. De inzending der Advertentien behoort ie geschieden des morgens voor 10 ure, indien men dezelve in bet eerst uit te gc^en No. wil geplaatst hebben. De Advertentien worden berekend tegen 22 Cents de regel, met uitzondering van Huwelijks- Geboorte- en Doodbekendmakingen, waarvan de prijs van één tot zes regels is /i,5o en voor iederen regel daarboven 22 Cents. Dezelve moeten niet op zegel geschreven zijn, alzoo het regt van zegel wordt betaald. De STAATSRAAD GOUVERNEUR van de Pruvincie ZEELAND brengt bij deze ter kennis van de belangheb benden dat door Zijne Exc. den Opperhoutvester voor de Noordelijke Provinciën mee overleg van Hun Edel Groot Achtbare de Gedeputeerde Statenis bepaalddat-in deze Provincie, voor dit jaar, de Groote jagt op Maandag den 16 September aanstaande zal geopend zijn, mitsgaders dat, met betrekking tot de Lange Jagtop het publieke Jagt- veld in het iste, 3de, 4de en 5de District, is vastgesteld. a. Dat dezelve slechts tweemaal 's weeks, alsin het rste District, des IVoensdags en Zaturdags in het 3de District des Maandags en Vrijdags, en in het 4de en 5de District, des üingsdags en Vrijdags zal mogen uitgeoefend worden. b. Dat niet meer dan vier hazen telken reize zullen mo gen worden gevangen. c. Dat geen vereenigde Jagt roet lange Honden zal mo gen gehouden wordenen dat degenen welke die Jagt uitoefenen, steeds 1000 Ellen of ongeveer, eene Ne- derlandsche mijl van elkander verwijderd zullen moe ten zijn. Dat voorts niet zal mogen worden gejaagd op gronden, waarop de oogst nog niet zal zijn afgeloopen en geen wild zal mogen worden vervoerd naar Provinciën alwaar de Jagt nog niet geopend is; wordende de Eigenaren van privative Jagten, grenzende aan de Zee of Rivieren, aandachtig ge maakt dac dezelve mede aan de zijde van deze wateren be- hooren afgepaald te worden. Deze Notificatie zal in het Provinciaal blad worden ge plaatst, en in den gebruikelijken vorm aan de Plaatselijke Besturen ter affixie worden toegezonden. Middelburg, den 9 September 1839. De Staatsraad Gouverneur voornoemd VAN VREDENBURCII. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MID DELBURG brengen bij deze ter kennisse der belangheb benden dat door de Commissie van Onderzoekbedoeld bij art. 15 der wet op de Schutterijen, van den 11 April 1827 CStaatsblad no. 17)» op Vrijdag den 20 dezer maand, des voormiddags ten tien ure, op het Raadhuis dezer Stad, eene zitting zal worden gehouden omachcervolgens het bepaalde bij het 3de lid van het besluit van den Heer Staats raad Gouverneur dezer Provincie, van den 21 der vorige maand Provinciaal Blad no. 80), over te gaan tot het aan nemen der Nommerverwisselaarswelke de nog tot de active dienst verpligte Personen, die bij de Mobiele Schutterij een Plaatsvervanger hebben gesteld, en thans verpligt zijnde dienst bij de Plaatselijke Schutterij in persoon op te nemen verlangen mogten .ter goedkeuring aan te bieden. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 9 Sep tember 1839. Burgemeester en Wethouders voornoemd PASPOORT van GRIJPSKERKE. Ter ordonnantie van Hun Edel Achtbare A. M. B E C I U S. van het Raadhuis der Stad Middelburg en ten overstaan van den Notaris /o. J, van der Ilorst Serléin het openbaar, VOOR AFBRAAK presenteren-te verkoopen Den STAL met annex LOKAAL en gewezen BRAND SPUITHUISJE, staande op de Groenmarkt te Mid delburgWijk A. No. 28. De voorwaarden dezer Verkooping liggen ter lezing ter Stedelijke Griffie van Middelburg, alsmede ten Kantore van den Agent en van den Notaris voornoemd; terwijl nadere in- furmatien te beltomen zijn bij gemelden Agent en bij den Opzigter der Domaniale Gebouwen te Middelburg. Zullende door den laatsten des Zaturdags vóór de Verkoopingvan des voormiddags ten 9 tot 12 ure, de vereischte aanwijzing in loco gedaan worden. Middelburg, den 31 Augustus 1839. De waarnemende Agent van het Domein, J. C. de li II U Y N. Bij besluit van het Provinciaal Geregtshof in Zeeland van den 8 Augustus 1839, zijn definitivelijk als Deurwaar ders bij de Arrondissements-Regtbairk te Middelburg benoemd en aangesteld de navolgende personen a. om in de Hoofdplaats van het Arrondissement te wor den gevestigd en te resideren; 1. Jan IVillem van Heuven. 2. Johannes de Munter, 3. Johannes Kulderij Az, en 4. IVillem Nicolaas de Brakke. b. om dienst te doen in het Kanton Vlissingen en te Vlis- singen te resideren Gerard Rottier. c. om dienst te doen in het Kanton Sluis en te Sluis te resideren Johannes Eugenius de Roo. ■d. om dienst te doen in het Kanton Oosrburg IJohannes Fraticiscus Carpreau om te IJzendijke te resideren, en a. Bartholomeus Isadk !e Grand 0111 te Oostburg te resideren •en hebben alle de benoemde Deurwaardersin de openbare «ceregtzitting derzelve Arrondissements-llegtbank van den 4 .September 1839, den vereischten eed afgelegd. In kennisse van mij Griffier der Arrondisse- ments-Regtbank voornoemd, J. H. KOOLHAAS. Administratie der Domeinen, (Vegen Vaartenenz. PROVINCIE ZEELAND. AGENTSCHAP SAS-VAN-GENT. AANBESTEDING. Op Zaturdag den 21 September 1839, des voormiddags om elf ure, zal de Agent van het Domein te Sas-van-Gent, daartoe behoorlijk geautoriseerd ai of niet in tegenwoordig heid van eenen Inspecteur der Domeinen, ten overstaan van den Notaris C. E. Vermandei1'ainé, en getuigen, ten Huize en Ilerberge van Judocus de Rechterte SAS-VAN-GENT, in het openbaar aanbesteden in twee afzonderlijke Perceelenals Eerste/ijk Het UITBAGGEREN van een gedeelte van het Kanaal val) Neuzenen wel dat gedeelte, begre pen tusschen de Bovensluis te Sas-van-Gent en de Lemietscheiding tusschen de Provinciën Zeeland en Oost-Vlaanderenaan den zoogenaamden laatsten Stui. ver en ten Tweede: Het UITBAGGEREN van het gedeelte van bovengemeld Kanaalbegrepen tusschen de Benet'en- sluis te Sas-van-Gent en de dubbele Draaibrug te Sluiskil^ - benevens het uitvoeren van eenige VLET- en RIJSWERKEN, ter herstelling der wederzijdsche Kanaalbuordeubegrepen tusschen Neuzen en Sas-van- Gent. De Aanbesteding zal geschieden bij inschrijving en opbod, beide met borgstelling. De bestekken en voorwaarden dezer besteding liggen behal ve op de gewone publieke plaatsenter lezing in het lokaal van het Provinciaal Gouvernement te Middelburg, ter Secre tarie der Steden Sas-van-Gent en Neuzenten Kantore der Agenten van het Domein te Middelburg en Sas-van-Gent en bij den Hoofd-Opziener der Wegen en Vaarten in Zee land te Neuzen terwijl bij den Agent van het Domein te Sas-van-Gent, en bij den Hoofd-Opziener voornoemd nadere inlichtingen ce bekomen zijnZullende op Woensdag en Donderdag, den 18 en 19 September 1839, de aanwijzing in loco worden gedaan. De Agent voornoemd E. C. L. D'IIANENS. Agentschap van het Domein te Middelburg. De AGENT van het DOMEIN te MIDDELBURG zal, ringevolge bekomen autorisatie, op Maandag den 16 Septem ber 1839, des voorniiddags ten io ure, in eene der Zalen FRANKFORT den 6 september. De Russische dagbladen behelzen thans een uitvoerig berigt wegens de overwinning, in mei II. door de keizerlijke troepen op den Tscherkessen- stam der Ubichen in het dal Subaschi behaald waarin er kend wordt dat de Tscherkessen met groote dapperheid, be leid en volharding hunne stellingen tot het uiterste toe heb ben verdedigd. Verder wordt het plan van den Russischen generaal opgegevenom in genoemd dal een groot fortvan uitgebreide kazernen met marmer geplaveide straten en schoo- ne wandelingen voorzienaan te leggenen alles in het werk te stellen om de welwillendheid der bergbewoners je gens de Russen door zachte maatregelen te winnen. In Thessalie met name in de stad Volo en hare omstre ken aan de Griekscbe grenzen, is, naar men verzekert, een opstand uitgebroken, en hebben de inwoners het ougen- blik waargenomen dat het land van troepen ontbloot was, om het Turksche juk af te schudden en zich met Grieken land te vereenigen. LONDEN den 6 september. De koning en koningin van Belgie werden gisteren te Windsor verwacht. Vijf hofkoet sen, met een escorte van 50 man garde te paard, zijn naar Woolwich gezonden om HH. MM. aldaar op te wach ten, welke echter gisteren avond nog niet aangekomen waren. De Spaansche effecten zijn gisteren op de beurs zelfs tot 24 gerezen op de tijding van het verdrag tot bevredi ging van Biscaye en Guipuscoa tusschen Maroto en Espar- tcro gesloten volgens hetwelk onder zekere voorwaarden 25 bataillons en 10 escadrons van Maroto de wapenen zou den nederleggen. j directie der Engeische bank heeft bekend gemaakt, dat zij leeningen doen zai depositoof op wisselbrieven die niet meer dan maanden te loopen hebben tegen terug betaling vóór of op den 18 october, tot den interest van 6 pet. in het jaar, en voor geene mindere sommen dan van 2000 ponden sterling elk. De nieuwe Iersche associatiedie de voorloopige maatschappij vervangt, heeft inzonderheid het houden van register ten doelwaar allen die verdere politieke hervor mingen in Ierland wenschen hunne namen op kunnen teekenen. O Connell heeft Dublin verlaten, en zal denkelijk tot de helft van november op zijn landgoed Üurrynane-Abbey door brengen. De vereeniging der werklieden in de Iersche hoofd stad heeft een adres aan hem ingeleverdom te weten welke middelen zij moet aanwenden om de herroeping der Unie te helpen bevorderen. Het antwoord daarop wordt nog te ge- moet gezien. Bij South-Stockton heeft men een groot onderaardsch bosch ontdektbijna geheel uit eiken van eenen verbazenden omvang en grootte bestaande. De buomen komen dikwijls gedeeltelijk boven den grond te voorschijn, namelijk, wan. neer de wind en het water den lossen grond medevoeren. Door de bewoners der omstreek worden dezelve dan uitge graven en aan de schrijnwerkers verkocht, die het hou,, voor fijn werk gebruiken. Het gezegde bosch moet ten minste eene oppervlakte van 100 Engeische quadraat-mijlen bedekt hebbende boomen zijn op eenige voeten van hunne worte len afgebroken en liggen alle in dezelfde rigting. Wanneer een boer zulk een boom uitgraaftschijnt dezelve geheel verrotmaar zoodra het hout aan de lucht 'blootgesteld is j geweestwordt het zeer hardzoodat men hetzelve met geen gewone werktuigen bearbeiden kan; daarentegen splijt het zeer ligt en zoo regtalsof het met de zaag doorge zaagd was. Welk eene grootte de boomen hebben kan men daaruit opmaken dat men er uit den grond heeft opgegra ven die 1440 kubiek voeten meten. Over den val of de overstelping van dit bosch wordt zelfs door de overlevering niets gezegd; mtusschen is het hoogstmerkwaardig, dat er ombiskenbare sporen zijn ontdektdat de hand van den mensch vroeger in dit bosch werkzaam geweest is. Alhier ontvangen particuliere brieven van Konstantino- pel, tot den 17, stemmen daarin met van elders gegeven berigten overeendat Mehemed-Aliin weerwil der vermo gen van de gezanten der mogendhedenweigert de Turksche vloot terug te geven vóór dat ai zijne eischen ingewilligd zullen zijn. Men verwachtte dat deze weigering de blokka de van Egypte en het verbranden der genoemde vloot ten ge volge zou hebben hoedanige maatregel den onder-koning zou kunnen nopen om Ibrahim last te geven op Konstantiuopel aan te rukken. Te Monte-Video verwachtte men volgens de laatste berigten, dat de Franschen zich tot het bombarderen van Buenos-Ayres gereed maakten. In Mexico schijnen zich rust en orde meer en meer te herstellen. De oppositie-partij is geheel uit het veld gesla genSanta-Anna en Bustamente toonden zich gezind om zooveel voor het volk te doen als in hun vermogen wasen alle vrees voor de vernieuwing van den oorlog met Texas scheen geweken te zijn. PARIJS den 7 september. Ons regeringsblad deelt heden de volgende telegrafische depeche wegens Spanje mede. Maroto heeft zich naar Bilbao teruggetrokken. Espar- tero is te Tolusa aangekomen. Men dankt de provinciale bataillons (de bataillons uit de eigenlijke Baskische provin ciën) af. Die uit Kastilie gaan naar Logrono. Don Carlos was den 4 teLanz; Elio dekt hem altijd mee de Navarrezen." Door dit berigt en verscheidene andere van de Spaansche grenzen, wordt de omstandigheid bevestigd, dat alleen de bataillons uit Navarre en eenige weinige andere troepen uit Alava en eldersdon Carlos getrouw blijven. Zijn vertrek uit Lecumberry naar Lantz schijnt aan te duiden, dat hij geene kans ziet om de verschanste iinien der eerstgenoemde plaats tegen de aanrukkende Christinos te verdedigen en op nieuw achterwaarts wijkt. Lanz ligt aan den groot'en we" van Pampeluna naar Baijonneop slechts een viertal uren afstands van de Fransche grenzen. Te Baijonne was den 4 reeds een groot aantal officieren van het Carlistische leger en die partij toegedane geestelijkenwelke het onder de tegen woordige omstandigheden raadzaam achten het land uit te wijken, aangekomen. Aan de grenzen liepen geruchten, volgens welke ook Cabrerain wien anders de partij van don Carlos een steun zou kunnen vindenniet vreemd was van het denkbeeldom met de Christinos eene schikking aan te gaan. Maroto heeft, na zijn verraad, eene proclamatie aan de bewoners der Baskische provinciën uitgevaardigdwaarin hij zegt, overtuigd te zijn geworden, dat don Carlos zijn va derland niet gelukkig kon makenzich daarom met de aan-

Middelburgsche Courant | 1839 | | pagina 1