NIDDELBURGSCHË C O IJ li A W. 10$. 1839. 7 September. L Zaturdag «f U-- T£ 'v *'A PuMtcaticu. £!m0trti0atic~£s»nbic«*at. j\I E U WST? DING EN. Üüuit^rfUanb. ©C£»ot-33cittan)c. jfVrttifc rijft. t 4*7 rr «- De abouncincrits-prijs deier Courant is 2 yS voor drie maanden, en franco per Post ƒ3. De abonnementen worden voor niet minder dan drie maanden genomen, en de beta ling geschiedt comptant, of bij het einde van ieder vierendeel jaars. De inzending der Advertentien behoort te geschieden des morgens vdórioure, indien men dezelve in het eerst uit te geven No. wil geplaatst hebben. De Advertentien worden berekend tegen 22 Cents de regelmet uitzondering van Huw Geboorte-en üoodbekendmakingen, waarvan de prijs van één tot zes regels is i,5o en voor iederen regel daarboven 22 Cents. Dezelve moeten niet op zegel geschreven zijn, alzoo het regt van zegel wordt betaald. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MID DELBURG brengen bij deze ter kennis van alle belangheb benden dat het Kohier van het Patentregt over het dienst jaar i8|§, in twee deelen door den Heer Staatsraad Gou verneur dezer Provincie executoir is verklaard, en ter in vordering aan den Heer Ontvanger der Directe Belastingen verzonden. En zal deze worden afgekondigd mitsgaders in dezer Stads-Courant geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 6 Sep tember 1839. Burgemeester en Wethouders voornoemd, PASPOORT van GRIJPSKERKE. Ter ordonnantie van Hun Edel Achtbare A. M. B E C I U S. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MID DELBURG, Gezien een besluit van Heeren Gedeputeerde Staten van den 16 en 23 Augustus II. 110, 3 (Provinciaal Blad no. 83), en Gelet op Zijner Majesteits besluit van den 16 julij bevo rens no. 69 Staatsblad no. 30)houdende verbod tegen het opdelven van beenderen of andere dierlijke overblijfselen, mitsgaders het verkoopen en gebruiken van de alzoo op- gedolvene voorwerpen Brengen bij deze den inhoud van Zijner Majesteits voor schreven besluit ter kennis der In- en Opgezetenen dezer Stad luidende als volgt „Art. 1. Het opdelven van Beenderen of andere dierlijke overblijfselenmitsgaders het verkoopen en verbruiken van de alzoo opgedolven voorwerpen wordt bij dezen verboden. Art. 2. De overtreders van dit verbod zullenvolgens Art. 1 der Wet van den 6 Maart 1818 Staatsblad no. 12) worden gestraft. „Art. 3. Bij ontdekking van eenige overtreding zal daar van onmiddellijk het vereischt Proces-Verbaal opgemaakc en hetzelve, onverwijld, aan het Openbaar Ministerie ter ver volging opgezonden worden, en zullen dien onverminderd, door de zorg der Plaatselijke Policie de noodige maatre gelen genomen worden ten einde het bereids opgegravene met den meesten spoedweder onder den grond worde bedolven." E11 willen voorts een iegelijk hebben aangemaand, om zich voor de overtreding der voorschrevene bepalingen te wachten. En zalopdat niemand hiervan onkundig blijvedeze worden afgekondigd mitsgaders in dezer Stads-Courant ge plaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 6 Sep tember 1839. Burgemeester en Wethouders voornoemd PASPOORT van GRIJPSKERKE. Ter ordonnantie van Hun Edel Achtbare A. M. B E C I U S. inlichtingen te bekomen zijnZullende op Woensdag en Donderdag, den 18 en 19 September 1839, de aanwijzing in loco worden gedaan. De Agent voornoemd E. C. L. D'HANENS. Op Zaturdag den 21 September 1839, des namiddags ten twee ure zal de Directie der Watering van Walzoorden Gemeente Hontenisseten Huize van C. Adriaansens te WALZOORDEN, in het openbaar aanbesteden: Het doen en maken van eenig ZINK-, VLET-, RIJS- en AARDEWERK, voor den Molenpolder en bij het Hoofd van fValzoordenmet leverantie van 100 Las ten Vilvoordsche Steen. Waarvan de aanwijs des voormiddags van dien dag zal ge schieden, en het bestek en conditiën van nu aan ter inzage ligtlenzoo op het Huis te Zande in Hontenisse als bij den Dijkgraaf van gezegde Watering Wijk A. No. 8 te Hulst. Administratie der Domeinen, IVegcn Vaartenenz. PROVINCIE ZEELAND. AGENTSCHAP SAS-VAN-GENT. A AN BESTEDING. Op Zaturdag den 21 September 1839, des voormiddags om elf ure, zal de Agent van het Domein te Sas-van-Gent daartoe behoorlijk geautoriseerd al of niet in tegenwoordig heid van eenen Inspecteur der Domeinen, ten overstaan van den Notaris C. E. VermandeiPainé, en getuigen, ten Huize en Herberge van Judocus de Rechterte SAS-VAN-GENT, in h,et openbaar aanbesteden in twee afzonderlijke Perceelen als Eerstelijk liet UITBAGGEREN van een gedeelte van het Kanaal van Neuzen, en wel dat gedeelte, begre pen tusschen de Bovensluis te Sas-van-Gent en de Lemiecscheiding tusschen de Provinciën Zeeland en Oost-Vlaanderenaan den zoogenaamden laatsten Stui ver.; en ten hveede: Het UITBAGGEREN van het gedeelte van bovengemeld Kanaal begrepen tusschen de Beneden- «liiis te Sas-van Gent en de dubbele Draaibrug te Sluiskil -benevens het uitvoeren van eenige VLET- en R1JSWERKEN ter herstelling der wederzijdsche Kanaalboorden begrepen tusschen Neuzen en Sas-van- Gent. De Aanbesteding zal geschieden bij inschrijving en opbod beide met borgstelling. De bestekkei: en voorwaarden dezer besteding liggen behal ve op de gewone publieke plaatsenter lezing in het lokaal van het Provinciaal Gouvernement te Middelburg, ter Secre tarie der Steden Sas-van-Gent en Neuzen, ten Kantore der Agenten van het Domein te Middelburg en Sas-van-Gent en bij den Hoofd-Opziener der Wegen en Vaarten in Zee land te Neuzen terwijl bij den Agent van het Domein te Sas-van-Gent, en bij den Hoofd-Opziener voornoemd nadere FRANKFORT den 1 september. In de Allgemeine Zei- tung vindt men thans verscheidene brieven uit Konstantino- pel van 14 augustus. Men leest daarin het volgende: Sedert den brand van den 9die naar het schijnt alleen door onvoorzigtigheid ontstaan is, heerscht hier eene doffe gisting, die door de agenten van Mehemed-Ali bijzonder aan gekweekt wordt. De klagten tegen Chosrew-pacha doen zich al luider hoorenofschoon hij het mogelijke doet om de ge moederen te bevredigen en naar vermogen de slagtoffers dier ramp te ondersteunen. Jammer maar, dat hij de middelen niet heeft om al de moeijelijkheden uit den weg te rui men die de Porte omringen. Ook zou hij wel aan het ver langen van Mehemed-Ali willen toegeven en zijn ontslag ne men maar hij heeft geene vrijheid om zijn eigen wil te vol gen. De vreemde mogendheden begrijpendat hij aan het roer blijven en geene toegeeflijkheid jegens Mehemed-Ali too- nen mag; hij volgt hun voorschrift en zal onder hunne be scherming den troon des jongen sultans trachten te bevestigen. Mehemed-AH van zijnen kant ontziet geene middelen om tot zijn doel te gerakenhij tast de Porte van alle kan ten aanen na in het veld de bovenhand behouden te heb ben neemt hij het gevaarlijkste middel te baat en tracht de nog aan de Porte onderdanige gewesten tot opstand aan te Zetten. Daartoe vaardigt hij naar alle kanten zendelingen uit; in den beginne nog met zekere voorzigtigheiddie hij het echter thans niet meer noodig vindt in acht te nemen. Bijna onder de oogen der vreemde vloten liep dezer dagen eene Egyptische brik in de golf van Salonichi binnen en zette zes zendelingen van Mehemed-Ali aan waldie in Thes- salonie oproer moeten stoken. Chosrejp-pacha onderrigtte de vreemde gezanten daarvan waarop lord Ponsonby en de ad miraal Roussin aan hunne vlootvoogden bevel zonden, om die Egyptische brik weg te nemen. Voor de Dardanellen ligt thans eene ontzagwekkende zeemagt der Engelschen en Franschen uit 20 linieschepen en een aantal fregatten en kleinere vaartuigen bestaande. Heden verwacht men alhier den admiraal Stopford, die reeds op gisteren op eene En- gelsche stoomboot de Dardanellen doorgevaren is." Uit het Hanoversche den 26 augustus wordt gemeld Het wordt mij wee aan het hartals ik den toestand mijns vaderlands beschouw. De hoop op eenen geregelden regtstoestand verdwijnt meer en meer en aan eene verdrag- matige overeenkomst tusschen de regering en de standen valt niette denken, vermits de gebeurtenissen van 1839al le schaduw van vertrouwen weggenomen hebbenen in het geheele land slechts wantrouwen heerscht, hetwelk niet al leen het maatschappelijk maar ook het familieleven stoort de vader twist met den zoon, de buurman sluit den buurman zijne deur. De predikanten op het land in de vlekken en in de kleine steden zijn de bemiddelaars in de huisgezinnen en tusschen de burenals er twist ontstaat. Het algemeen vertrouwen in deze waardige geestelijken heeft tot nog toe me nige uitbarsting weerhouden." LONDEN den 31 augustus. O^Conncll heeft eergisteren eene vergadering der voorloopige maatschappij te Dublin bij gewoond en gezegd, dat de tijd gekomen was, waarop zij zich moest ontbinden, en nien op maatregelen bedacht be hoorde te zijn, om de herroeping der unie tusschen Groot Brit- tanje en Ierland te bewerken. Genoemde maatschappij was on- gerigt om te beproeven of men zonder toevlugt te nemen tot de herroeping der unie de uitbreiding van het kiesregtde stemming bij balotage; de kortstondige parlementen en de gelijkheid van godsdienstige regten verwerven kon. Daar nu alle pogingen, hiertoe bij het parlement aangewend mislukt waren, meende de heer 0'Connell dat men andere middelen in het werk moest stellenen zou aanstaanden maandag nade re voorstellen tot dat einde doen. Het tournooi te Eglintoun-Castle gaat werkelijk door. De dagbladen zijn vervuld met de lang gerekte beschrijvin gen van den optogt, de toebereidselen, de inrigting en de drukte, die daartoe reeds heerscht. De ridders en schild knapen zijn in tenten aan de uiterste zijde van het strijdperk gelogeerden het geheele kasteel van Eglintoun is met gas ten vervuld. De toevloed derwaarts is zoo aanzienlijk dat vele honderde personen onder den blooten hemel hebben moeten overnachten. Het kasteel is zeer schoonongeveer 26 mijlen van Glasgow gelegen. Men rekent dat wel 60,000 personen dit steekspel, hetwelk geheel op den ouden rid derlijken voet is ingerigtzullen bijwonen. Het strijdperk is 300 voet breed en 600 voet lang. De zalen van het kas teelinzonderheid de groote eetzaal, is zeer gepast op oude ridderhaftige wijze ingerigt. PARIJS den 4 september. De koning en koningin der Bel- gel zijn gisteren namiddag op het kasteel van Eu aange komen waar de koning der Franschen met een gedeelte zij ner familie zich nog altijd bevindt. Naar men verzekertheeft het hof derTuilerien Z. M. den koning van Pruissen tot scheidsregter gekozen in de ge schillen met de Mexicaansche regering over de schadever goedingen welke bij het sluiten van het tractaat nog on- vereffend zijn gebleven. De onderscheidende ontvangst, wel ke de kinderen van den koning der Franschen aan het Ber- lijner hof genoten hebbenen de medewerking van den Pruis- sischen monarch tot het sluiten der huwelijks-verbindtenis tus schen den hertog van Orléans en prinses Helena van Mec- klemburg-Schwerin, worden als aanleidingen tot deze keus op gegeven. Men houdt zich thans in deze hoofdstad ijverig bezig met het terugzenden naar de departementen vaneen groot aan tal oude gedenkteekenendie in 1793door de zorg van den heer Lenoiraan de woede van het revolutionair gepeupel ontrukt waren. In de voorstad St. Antoine hebben sedert eenige dagen hevige twisten tusschen Parijsche en vreemde werklieden plaatswaarbij verregaande schade aan particuliere eigendom men is aangebragten gisteren avond is dat slechte voorbeeld in de voorstad St. Jacques gevolgd. Tot heden toe bemerkt men echter niet dat deze ongeregeldheden iets met de poli tiek gemeens hebben. Dezer dagen zijn weder eenige arrestatien gedaanmet de oproerige gebeurtenissen van mei 11. in verband staande. Zekere Peyteleen notaris van beroep die beschuldigd was van zijne eigene vrouw wreedaardig vermoord te hebben, ten einde in het bezit harer goederen te gerakenen vervol gens zijnen bediende hetzelfde lot te hebben doen ondergaan opdat men dezen voor den moordenaar houden zou die bij de ontdekking van het feit door den vertoornden echtgenoot gestraft zou wezen, is door deassiseste Bourg tot de dood straf veroordeeld. Nog behoort onder de vele gruweldadendie dezer dagen in ons land plaats hadden, het volgende verschrikkelijke misdrijf Een nog jeugdig heerinwoner van Bloiswandelt des avonds van den 29 augustus, met eene dame aan den arm, op de kermis dier stad, en wordt onvoorziens, door een man, in een blaauw hemd gekleed, met een dolk in het hart getroffendie daarna met hetzelfde moordtuig de dame eene wond toebrengt. Men heeft zich dadelijk van den moordenaar meester gemaakt, welke bleek de echtgenoot dier dame te zijn. Gemelde heer heeft niet lang zijne doode- lijke wond overleefddoch de dame was buiten gevaar. Deze dubbele misdaad wordt door sommigen aan jaloezij toe geschreven volgens anderen uit wraakzuchtomdat hij ver nomen had, dat zijne vrouw, op raad van voormelden heer voornemens was hare eigene middelen buiten het bereik van haren verkwistenden man te stellen. Ten aanzien van een berigtgisteren door het dag blad le Commerce medegedeeld dat een Russisch leger van 60,000 man den Donau te Silistria zoude zijn overgetrok ken terwijl het kabinet van St. Petersburg ook tevens zou de verklaard hebben in de Oostersche questie geheel afzon derlijk te willen handelen leest men in den National het volgende Deze tijdingen, zoo zij zich bevestigen, zullen nood wendig van de zijde der andere kabinetten ernstiger maat regelen uitlokken, dan de nota's van den admiraal Roussin. Hoe meer men de diepten peilt van het onmetelijk vraagstuk van het Oosten, hoe meer men de onmogelijkheid voor Rus land beseft om zich met eenen pentiestreek te laten ont rukken de vruchten van anderhalve eeuw pogingen en strijds en hoe meer men ook inziet de ongerijmdheid van het En- gelsch-Fransche juiste midden, dat uit eene daadzakelijk op geloste questie tusschen Turkije en Egypte de aanleiding tot eene Enropesche ontbranding heeft doen ontstaan." Het gouvernement moet gisteren eene telegrafische de- peche uit Baijonne ontvangen hebben, nadere bijzonderhe den inhoudende betrekkelijk den tegenwoordigen staat van zaken in de Baskische provinciën.

Middelburgsche Courant | 1839 | | pagina 1