iBURGS'CHE C O U- -R A 3ï$l ;J M- N°. 103. Dingsdag 1839. 27 Augustus. ie s? ©pcitkrttrc Q«iulic0tcbi«0 Ecfccubmatnmj. ilcbcdanbsiclic j|Attbd'itIaat$cItA)r])ii. NIEUWSTIJDINGEN. Duit0(hIanb. ©wut-Sritlaitje. iaicl0tc. V De abonncmerits-prijs rleïer Courant is z y5 voor drie maanden, en franco per Post 3. De abonnementen worden voor niet minder dan drie maanden genomen, en de beta ling geschiedt comptant, of bij het einde van ieder vierendeel jaars. De inzending der Advertentien behoort te geschieden des morgens vdo'r ïoure, indien men dezelve in het eerst uit te geven No. wil geplaatst hebben. De Advertentien worden berekend tegen 22 Cents de regelmet uitzondering van lluwelijks- Gcboorle-en Doodbekendmakingen, waarvan de prijs van één tot zes regels is 15o en voor iederen regel daarboven 22 Cents, Dezelve moeten niet op zegel geschreven zijn, alzoo het regt van zegel wordt betaald. Bij inschrijving en opbod op Vrijdag den 30 Augustus aan staande, des middags ten twaalf ure, in een der Lokalen van de Marine, op de Constructie-Werf te VLISSIN GEN: Voor het maken van cenen Houten KISTDAM door de kapitale Gracht der Vesting Plissingen in het Front 45, en van eenen Houten KOKER onder den Dam in de Voorgracht voor de Rammeltens-Poortwaarvoor de Materialen door de Marine zullen geleverd worden. Het bestek en de voorwaarden waarnaar dat werk zal worden aanbesteed liggen ter inzage en lezing bij den Con structeur der Marine alhier, van wege welken, op Woens dag den 28, de aanwijzing op het Lokaal zal plaats hebben. De biljetten van inschrijving zuilen op zegel moeten ge schreven zijn duidelijk de inschrijvings-som in schrift be- hooren te vermelden, en, gecachetteerduiterlijk tot des middags ten 12 ure van den dag der besteding, franco, bij de Directie der Marine te Vlissingen kunnen ingediend wor den. Vlissingenden 20 Augustus 1839. De Vice-AdmiraalDirecteur en Komman- dant der Marine, O. W. GOBIUS. Adminitlrulie der Domeinen, Wegen Vaartenenz. PROVINCIE ZEELAND. AGENTSCHAP SAS-VAN-GENT. A A N BES TE DINGEN. Op Zaturdag den 31 Augustus 1839, des voormiddags 0111 elf ure, zal de Agent van het Domein te Sas-van-Gent daartoe behoorlijk gemagtigd en al of niet in tegenwoordig heid van eenen Inspecteur der Domeinen ten overstaan van den Notaris C. E. Verwandel 1'ainé, en getuigen, ten Huize en Herberge van .7. de Rechterte SAS-VAN-GENT, in het openbaar aanbesteden in drie afzonderlijke perceelen A. i°. Het gewoon eenjarig onderhoud der KUNST WERKEN en GEHOUWEN op er. aan het Kanaal van Neuzen en Zijkanaal naar Hulstwelk onder houd gerekend wordt in te gaan met 1 September 1839; zoo mede nog de uitvoering van eenige buitengewone werken. 20. De leverantie van Steenkolen Olie, Smeer, Touw werk en wat dies meer zijten dienste der Sluizen en Bruggen van gezegde Kanalen. B. Het driejarig onderhoud der KRAM- en RIJSWER- KEN aan het Kanaal van Neuzen met de daarbij be- hoorende vernieuwingen, extrawerken en leverantien ingaande met 1 September 1839 en eindigende met ultimo Augustus 1842. De Aanbestedingen zullen geschieden bij inschrijving en opbodbeide met borgstelling. De bestekken en voorwaarden dezer bestedingen liggen behalve op de gewone publieke plaatsen, ter lezing in het lokaal van het Provinciaal Gouvernement te Middelburg, ter Secretarien der Gemeenten Neuzen, Axel en Sas-van-Gent, ten Kantore van den Agent van het Domein te Middelburg en Sas-van-Gent, en bij den Hoofd-Opziener der groote Wegen en Vaarten in Zeelandte Neuzenzullende drie dagen vóór de bestedingen de aanwijzingvoor zoo veel het perceel A. betreftin loco worden gedaan. De Agent voornoemd E. C. L. D'HANENS, BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MID DELBURG; ontvangen hebbende een besluit van den Heer Staatsraad Gouverneur dezer Provincie, van den 17 dezer maand Provinciaal Blad 110. 79), nopens de ontbinding der korpsctt Mobiele Schutterij en Reserve Schutterij; Brengen bij deze ter kennis van de in deze Stad zich met onbepaald verlof ophoudende Officieren, Onder-Officieren er. Manschappen der Mohiele Schutterij alsmede van de in deze Stad wonende OfficierenOnder-Officieren en Man schappen der Reserve Schutterij datkrachtens Zijner Ma- ■jesteits besluit van den 4 Augustus 11. {Staatsblad no. 34) gezegde Schutterijen zijn ontbonden, en derzelver leden, ieder voor zich zich kunnen beschouwen van de verpligtin- ■gen tot die Schutterijen volkomen te zijn ontheven. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 26 Augustus 1839. Burgemeester en Wethouders voornoemd PASPOORT van GRIJPSKERKE. Ter ordonnantie van Hun Edel Achtbare, A. M. BECIUS. jare, worden bij deze ten ernstigste aangemaand tot eene onverwijlde voldoening derzelveen zulks wel vóór of op den 5 September aanstaandewillen zij zich niet zien bloot gesteld aan de middelen van vervolgwaartoe de onderge- teekende zich genoopt vindtna genoemde tijdsbepaling, tegen de zoodanigen der nalatigen in dezen te moeten over gaan. Middelburg, den 20 Augustus 1839. De Collecteur van voorschreven Middel DE TROIJE Nz. De DIRECTIE verwittigt de belanghebbenden, dat, ten gevolge van het voorbehoudene bij hare aankondiging der Najaars-Veilingen van 1 dezer, de hoeveelheden Koffij.die daaraan zullen worden toegevoegd, bestaan in; 3,060 Balen Java KOFFfJ, te Rotterdam. en dat alzoo het gezamenlijk te veilene zijn zal als volgt; Te ROTTERDAMop Maandag den 2 September 1839. 160,766 Balen en 836 Vaten Java KOFFIJ1 liggende te Rot- 14,285 dito Sumatra dito J terdam. 18,017 dito en 240 Vat. Java KOFFIJ, ligg. te Dordrecht. Te AMSTERDAM, op Donderdag den 5 September 1839. 208,384 Balen en 685 Vaten Java KOFFIJ I liggende te Am- 18,095 dito Sumatra dito J sterdam. Te MIDDELBURG, op Donderdag den 12 September 1839. 14,001 Balen en 250 Vaten Java KOFFIJ, liggende te Middelburg. Amsterdam, den 24 Augustus 1839. VAN DER HOUVEN, President. KOOY Directeurfungerend Secretaris. •De Belastmgbeschrevenen in het Stedelijk Middel der Lan taren- Brandspuit- en Nachtwachtgelden dezer Stad welke tot hiertoe nalatig zijn verbleven in de voldoening van hun verschuldigde in genoemden Aanslagover dezen loopenden BERLIJN den 20 augustus. Men houdt zich thans reeds druk bezig met de voorloopige toebereidselen tot het vieren van het 3oojarige feest der reformatiehetwelk op den 1 november aanstaande, met veel plegtigheid, in deze hoofd stad zal worden gevierd. Naar men verneemt, zal de rege- ring geene kosten ontzienom aan dit feest den meesten luister bij te zettenhetzelve zal drie dagen aanhoudenop den derden dag zullen, onder anderen, volksfeesten plaats hebben, terwijl de stad algemeen zal worden verlicht. Het programma is echter nog niet vastgesteld, COBLENTZ den 21 augustus. Door ecne alhier aange komene stoomboot, die eene zwarte vlag van den top liet waaijen, is de tijding aangebragt, dat Z. D. H. de hertog van Nassau in den afgeloopen nacht te Kissingen aan de gevolgen van eene beroerte is overleden. Z. D. H. bereik te slechts den ouderdom van 48 jaren doch bevond zich sinds eenige jaren in eenen lijdenden toestand. FRANKFORT den 20 augustus. Volgens berigten uit Weenenvan den 14 dezer, bevond de staatskanselier von Metternich zich sedert den vorigen dag ongesteld en was genoodzaakt zijne kamer te honden. Bij de diplomatie heerschte groote levendigheid bijna dagelijks hadden confe- rentien met de onderscheidene gezanten der overige groote mogendheden plaatsen werden couriers naar Konstantino- pel, Petersburg, Berlijn, Londen en Parijs afgezonden. Men meende te kunnen verzekeren, dat de mogendheden het wegens de grondslagen eener schikking tusschen de Porte en Mehemed-Ah volkomen eens warenen dat eerstgenoemde zich daarmede vereenigd had, zoodat men weldra eene spoe dige bevrediging van het Oosten te gemoet zag. LONDEN den 21 augustus. De minister Meibomneheeft gisteren avond in het huis der lords naar aanleiding eener vraag omtrent den staat van zaken in Turkijeverklaard dat de hoop, welke men koesterde op het behoud van de magt des sultans en op de handhaving van de integriteit van het Ottomanische rijk welke men beschouwde als eene zaak van zeer groot belang gegrond was op de volmaak te overeenstemming en zamenvverking der vijf groote mogend heden en op het besluit dezer mogendheden om te zamen ijverig en met nadruk ter bereiking van dat oogmerk te han delen." Voorts verklaarde de minister, dat het gerucht, als of de Britsche vertegenwoordigers in het Oosten niet al wat zij vermogten in het werk hadden gesteld om het uit breken van vijandelijkheden te verhinderen, geheel onwaar was. Uit Greenwich schrijft men, dat op de werf te Chat- tam eene stoomboot van eene aanzienlijke grootte voor het gouvernement gemaakt wordtwelke in den tijd van acht weken begonnen en voltooid zal zijn, en binnen eenige dagen van stapel za! loopen. Dit werk dient tot eene proef, in i hoe korten tijd men, in gevai van nood, een schip kan ina- I ken. Het getal werklieden sai; dezelve is, als het ware, legio, en zij werken van den vroegen morgen tot den laten avond zoo digt op elkander als beijen in eenen korf; 4000 pond sterl. is er voor den arbeid bestemden wat er van overschiet, zal onder de werklieden worden verdeeld. Juaferijfc. PARIJS den 22 augustus. Eindelijk is de questie, ten aanzien van de koloniale suiker in den zin van de voor standers der ontlasting beslist. Op het daartoe strekkende rapport van den heer Cunin Gridaine, minister van koop handel, heeft de koning een besluit genomen, waarbij, te rekenen van den 10 september, een nieuw tarief betrekke lijk den invoer van dit artikel wordt vastgesteld welk ta rief overeenstemt met de in der tijd daaromtrent aan de ka mers aangeboden wetdoch waarvan de behandelingzoo als men weet, tot de volgende zitting was uitgesteld. I11 het bedoelde rapport komt voor dat tot dezen maatregel in den raad van ministers met eenparigheid van stemmen is be sloten. Men houdt het er voor, dat tot dien maatregel reeds voor het vertrek van den hertog van Orleans besloten was maar dat men het niet wilde doen voorkomen, als ware de goede ontvangst des prinsen door den bovenvermelden maat regel gekocht. De Moniteur I'arisien vermeldt thansdat het gouver nement door een brief uit Konstantinopel van den 29 julij II. over land ontvangen het berigt heeft bekomen van den gc- meenschappelijken stap der gezanten van dc vijf mogendhe den 0111 de Porte uit te noodigen geen besluit omtrent de vorderingen van Mehemed-Alibuiten hunne medewerkingte nemen. De gewone briefwisseling uit Baijonne,van den 19 au gustus houdt het volgende De opstand van het 5de en 1 ide batailion van Navarre is nog niet geheel bedwongeu wij vernemen ten minste uit de brieven van Urdax van den 17, dat de generaal Elio aan het hoofd van 5 bataillonsen daaronder het 3de van Navarre, dat men zeidein opstand te zijn geraakt, in deom streken van Vera beschikkingen maakte0111 den opstande lingen den door- en den aftogt naar de Fransche grenzen af te snijden. De opstandelingen hebben in hunne gelederen ecti bevelhebber en soldaten van de partij van Munagorri opge nomen. Don Carlos is naar Tolosa moeten terugkeeren langs den weg van Lecumberry. Tot heden schijnt Elio zich te bepalen, ora in observatie te blijven, weuschende het bloed vergieten te vermijden." Een naschrift houdt: Men zegt dat de opstandelingen met Elio onderhandelingen hebben aangeknoopt2 officieren van elke partij hebben zich naar Tolosa begeven, om don Carlos te spreken en over de onderwerping van het 5de ba tailion van Navarre te handelen." In een anderen brief uit Baijonne wordt gezegd dat in de stad eene groote drukte heerschte. De onder-prefect, de Spaansche consul en gendarmen waren naar de grenzen ge togen. Men verwachtte de opgestane troepen in de stad te zien komen daar Maroto eene sterke atdceling tegen hen had doen aanrukkenen inen vermoedde dat zij liever over de Fransche grenzen wilden komen dan het gevecht aanne men. BRUSSEL den 22 augustus. De Nederlandsch-Bclgische commissie, belast met de zaken der uitwatering in Vlaande ren, is gisteren voor de eerste maal te Gent vergaderd ge weest onder voorzitterschap van den heer Noelinspecteur der bruggen en wegen. De gouverneur der provincie heeft aan de Hollandsche commissarissen een bezoek gegevenin het hotel de Post, waar zij gelogeerd zijn. Deze commissie houdt wekelijks drie zittingen. Het tolregtdat op de vaart van Terncuzen geheven wordt, schijnt nogeenig verschil van gevoelen te veroorzaken. Volgens 3 van het lXde artikel van het tractaat van 19 april is ieder schip, dat uit de open zee naar Belgie komt, het zij langs de Schelde of door het kanaal van Ternetizen, tot de betaling van 1 50 per ton gehouden. Het schijnt nu dat de Nederlandsche administratie, naar men zegt, daaren boven het sluisgeld vordert. De koophandel heeft zich daar over bezwaard en de questie is voor de gemengde te Ant werpen bijeenkomende commissie gebragt gewordendie bis teren deswege eene zitting heeft gehouden. De heer van Bommel, bisschop van Luik, heeft aan de pastoors van zijn bisdom, welke in de plaatsen gevestigd zijn, die weder onder het gezag van Z. M. den Koning der Nederlanden zijn teruggekeerd gelastom een te Deunt te zingen en Sfilvutn ftic regetn G u i li e hu um te bidden, Te Gent is dezer dagen het eerste Belgische schip zijnde eene pleit, met suiker, van Amsterdam door het ka naal van Terneuzen aangekomen. ÜIciOcvlAll&CU. 's GRAVENHAGE den 22 augustus. H. K. Mevrouw de Piins'cs Albert van l'ruisseu is heden ochtend uit Duitsch- land ii: deze residentie aangekomen,

Middelburgsche Courant | 1839 | | pagina 1