MIDDELBURGSCHE «M IC. 100. Diugsdag 20 Augustus. ■t* m ^mortieatic-^wtibicAat. iScfcenbm.-ifnttg. jDcbctrlaubscïic ^rtubcl fUrtrttöchaiipij. NIEUWSTIJDINGEN. jDuitdrftlanb. ©wot-jSrittanje. 35CÏ01C. lOtcbcriaubcn. ..jUV De abonncincrits-prys dezer Courant isf 2 j5 voor drie maanden, en franco per Post 3. De abonnementen worden voor niet minder dan drie maanden genomen, en de beta ling geschiedt comptant, of bij het einde van ieder vierendeel jaars. De inzending der Advertentien behoort te geschieden des morgens vóór io ure, indien men dezelve in het eerst uit te geven No. wil geplaatst hebben. De Advertentie,1 worden berekend tegen 22 Cent» de regel, ,net uitzondering van II, Geboorte-en Doodbckendmakingcn, waarvan de prijs van c'en tot ics regels is/i 5® en voor icdcrcn regel daarboven 22 Cents. Dezelve moeten niet op zegel gesehreven aijn, alzoo het regt van zegel wordt betaald. Administratie der Domeinen, (Vegen, Vaar tenenz. PROVINCIE ZEELAND. AGENTSCHAP SAS-VAN-GENT. A AN BESTE D ING E N. Op Zaturdag den 31 Augustus 1839, des voormiddags om elf ure, zal de Agent van liet Domein te Sas-van-Gent dan, toe behoorlijk gemagtigd en al of niet in tegenwoordig heid van eenen Inspecteur der Domeinen ten overstaan van den Notaris C. E, Verwandel 1'ainé, en getuigen, ten Iluize en Herberge van .7. de Rechterte SAS-VAN-GENT, in het openbaar aanbesteden in drie afzonderlijke perceelen A. i°. Het gewoon eenjarig onderhoud der KUNST WERKEN en GEBOUWEN op en aan het Kanaal van Neuzen en Zijkanaal naar Hulstwelk onder houd gerekend wordt in te gaan met 1 September 1839; zoo mede nog de uitvoering van eeuige buitengewone werken. 20. De leverantie van Steenkolen, Olie, Smeer, Touw werk en wat dies meer zijeen dienste der Sluizen en Bruggen van gezegde Kanalen. B. Het driejarig onderhoud der KRAM- en RIJSWER- KEN aan het Kanaal van Neuzen, met de daarbij be- hoorende vernieuwingen, extrawerken en leverantien ingaande met 1 September 1839 en eindigende met ultimo Augustus 1842. De Aanbestedingen zullen geschieden bij inschrijving en opbod beide met borgstelling. De bestekken en voorwaarden dezer bestedingen liggen behalve op de gewone publieke plaatsen, ter lezing in het lokaal van het Provinciaal Gouvernement te Middelburg, ter Secretarien der Gemeenten Neuzen, Axel en Sas-van-Gent, een Kantore van den Agent van het Domein te Middelburg en Sas-van-Genten bij den Hoofd-Opziener der groote Wegen en Vaarten in Zeeland, te Neuzen; zullende drie dagen vóór de bestedingen, de aanwijzing, voor zoo veel het perceel A. betreftin loco worden gedaan. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MID DELBURG brengen bij deze ter kennis der belanghebbenden dat op Donderdag den 22 dezer maanddes middags ten twaalf ure in een der vertrekken van het Raadhuisin het openbaar aan den meestbiedende zal worden verpacht: Bet uitsluitend Regt tot het houden der BANK VAN LEE NING binnen deze Stad, voor den tijd van één Jaar, in gaande den 1 September 1839 en eindigende den laatsten Augustus 1840; van welke Verpachting de Conditiën, be nevens het Reglement op het houden der Bank dagelijks op de Stedelijke Secretarie ter lezing zullen liggen. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 16 Augustus 1839. Burgemeester en Wethouders voornoemd PASPOORT van GRIJPSKERKE. Ter ordonnantie van Hun Edel Achtbare, A. M. BECIUS. De Belastingbeschrevenen in het Stedelijk Middel der Lan taren- Brandspuit- en Nachtwachtgelden dezer Stad welke tot hiertoe nalatig zijn verbleven in de voldoening van hun verschuldigde in genoemden Aanslag, over dezen loopenden jare, worden bij deze ten ernstigste aangemaand tot eene onverwijlde voldoening derzelveen zulks wel vóór of op den 5 September aanstaandewillen zij zich niet zien bloot gesteld aan de middelen van vervolgwaartoe de onderge- teekende zich genoopt vindt, 11a genoemde tijdsbepaling, tegen de zoodanigen der nalatigen in dezen te moeten over gaan. Middelburg, den 20 Augustus 1839. De Collecteur van voorschreven Middel, D E T R O IJ E N z. De DIRECTIE maakt bekend, dat door haar zullen ge veild worden, te AMSTERDAM op Donderdag den 29 Augustus 1839: 27,447 Kranjangs en Kanassers 1 i- t- 2,296 Matten en Zakken (JAVA SUIKER, liggende 100 Kisten J aldaar. 7,682 Kranjangs en Kanassers Java SUIKER, liggende 612 Matten eti Zakken j te Rotterdam. 5,174 Kranjangs en Kanassers, Java SUIKER, liggende te Dordrecht. Waarvan de Notitien met de Veil-Conditienin tijds zul- Scu worden uitgegeven. Amsterdam, den 29 Ju lij 1839. VAN DER IIOUVENPresident. KOOY Directeurfungerend Secretaris, i FRANKFORT den 13 augustus. In een artikel in de Augsburger Allgemcine Zeitung wordt in breede bewoordin gen het nut geschetstdat Holland trekken zal van de aan sluiting aan het Duitsche tolverbond, ten gevolge van den dooivoer-handel naar die Staten, werwaarts Duitschland, door tusschenkomst van Holland een uitgebreider debouchó voor zijne fabrijken zal kunnen vinden. De handel op Noord-Amerika, de Levant, Perzie, enz., waaraan Holland zich tot heden weinig liet gelegen liggen, zal nieuwen bloei erlangen. Veel goeds verwacht men van de op te rigten Rus- sicsch-llollandsche-maatschappij en de mededinging, die men alsdan tegen Engeland zal kunnen ondernemen. Indien echter Duischland en Holland daarvan de gcwenschte voor- deelen kunnen trekken, dan, dus sluit het artikel, is het van belang, dat de Zwarte Zee, de kusten van Klein-Azie, het meer en meer in welvaart toenemend Trapesund, de groote wegen van vervoer naar Perzie en Midden-Azie, voor den vrijen handel worden opengehouden en niet, bij uit sluiting onder den gevaarlijken invloed van deze of gene groote mogendheid geraken. Van Weenen schrijft men, dat, tengevolge van het ont vangen van gewigtige tijdingen over Triest, de staatskanse lier prins von Metternich, na langdurig met Z. M. den kei zer beraadslaagd te hebben zich naar den Engelschen ge zant den heer Lambdie wegens ongesteldheid het huis moest houdenbegeven heeft, en een geruimen tijd met de zen staatsman in conferentie heeft doorgebragt. De hofraad uszardie met eene bijzondere zending naar Konstantino- pe e ast is geworden, is reeds naar de plaats zijner be stemming aan boord van eene Donau-stoomboot vertrokken. Ook te Weenen schijnt men er niet aan te twijfelen of de onderkoning van Egypte zal, nu hij in het bezit is van de Iurksche vloot, van die gelegenheid gebruik maken om groote eischen te doen en mindere bedingen ronduit voor te schruven: retnpr»r_dnar._Mi. -reUpr..h*n ook de Russen den Euphraat niet zullen overtrekkenten minste indien zich eene mogendheid ernstig aan het behoud van den vrede van Europa laac gelegen liggen, en dat En geland, Frankrijk en Oostenrijk werkelijk in het handhaven van den algemeenen vrede belang stellenzal wel niemand willen tegenspreken. Om die reden is het dan ook dat van wege Oostenrijk de kabinetten van Londen en Parijs uitge- noodigd zijn geworden om zich onverwijld te verstaan over de voorwaardenwaarop verdere verwarringen in het Oosten door gemeenschappelijke maatregelen zouden kunnen belet worden. Mehemed-Ali zou erfelijk de landen verkrijgen in wier bezit hij reeds is, en zijne dynastie erkend worden; de Turksche vloot naar Konstantinopel wederkeerenwaar de opper-officierenen met name de kapitein-pachaamnes tie zouden erlangenindien zij niet in Egyptische dienst mogten overgaanIbrahim-pacha zou achter den Euphraat cerugtrekkenhoever hij ook moge opgerukt zijn; Oosten rijk het bevredigen van Turkije op zich nemen, bijaldien de nederlaag in Syrië en de afval der vloot tot oproer aanlei ding mogten gevenen al de mogendheden zouden de hand having der Porce als eersten pligt beschouwen, en elke vij andige daad daartegen als eene oorlogsverklaring tegen zich- zelven aanmerken. Van Scutari wordt geschreven, dat op 11 julij eenige matrozen in het klooster Capo Radoni verschenen zijnon der voorwendsel om er water in te nemen. Aldaar bevond zich de bisschop van Alessiodie van deze gelegenheid ge bruik wilde maken om naar zijn klooster weder te keeren en werkelijk het schip daartoe huurde. Hij begaf zich 111 ge zelschap van een priester op de barkdoch naauwelijks was hij daar gekomen of hij werd met zijn reisgenoot door het zeevolk gegrepenaan handen en voeten gebonden in het ruim gesmeten en met den dood bedreigd zoo hij eenig ge luid maakte. Hierop keerden de matrozen met eenige hun ner makkers gewapend naar het klooster weder en plunder den het geheel uitden roof met zich naar hun vaartuig sle pende. Hier bestolen zij nu nog den bisschop, namen hem kruis, ring en horlogie af, benevens al zijn geld, en zetten hem vervolgens met den priester op een vrij verren afstand van de kust op eene ondiepte buiten boord. De Oostenrijk- sche consul heeftzoodra hem dit schelmstuk ter oore ge komen is, daarvan den pacha van Scutari kennis gegeven, die terstond couriers naar alle punten van de Albaneschc kust gezonden heeft, 0111 de roovers het landen te beletten, en tevens een vaartuig met 30 soldaten laten bemannen, 0111 de booswichten op te zoeken. LONDEN den 14 augustus. Maandag avond zijn bij het huis der gemeenten wederom een aantal pet!tien ingekomen waaronder er zich eene bevond van de zoogenaamde Cob- bett-Club alhier, die het huis niet heeft willen ontvangen, uit hoofde der onbehoorlijke uitdrukkingen welke zij bevatte Onder anderen werd daarin gezegd datzoo de maatregelen bij die petitie aanbevolen, ingevoerd werden, de wetgevintr* van Groot-Brittanje niet langer bestuurd zou worden door verwaande domooren en groote schooljongens. De chartisten hebben maandag te Manchester beproefd om het werkvolk 111 al de fabrijken te noodzaken den arbeid ge durende drie dagen te stakenen dien tijd te besteden tot het houden van plegtige omgangen en deftige vergaderingen om over den tegenwoordigen benarden toestand des lands té handelen. Zij hadden zich in verscheidene benden gedeeld en waren vrij ordelijk met vaandels en muzijk aan het hoofd naar verschillende fabrijken getrokken, liet gelukte hun in eenige dezer het volk te bewegen om zich bij hen aan te sluiten dochby anderen vonden zij tegenkanting, en werden eindelijk door de politie en militaire magt uiteen gedreven Eenige der belhamels zijn in handen der justitie. BRUSSEL den 16 augustus. De onderhandelingen der commissie te Utrecht schijnen voor eenigen tijd geschorst te zijnmen hoort althans niet dat de heer Dujardin weder van hier vertrokken is. w|e a's Belgisch gezant naar 's Gravenhage zal gaan is nog niet bepaald, en de publieke opinie doodverft of den hertog van Ursel of den heer Dubus dc Ghisignies, vroeger gouverneur van Nederlandsch Oosc-Indie. Er is geen denkbeeld te geven van de menigte Neder landers die thans Belgie bezoeken, even als in 1815 de Engelschen naar Frankrijk gestroomd waren. Op alle wan delwegen en badplaatsen te Spa, ChaufontaineOstendc enz.ontmoet men bijna geene andere vreemdelingen dan Nederlanders. Het behoeft niet gezegd te worden dat zij overal welkom zijn. Men begint meer en meer te gevoelenhoezeer Bel gie de welwillendheid van Oud-Nederland behoeftom ten aanzien van de nijverheid datgene te behouden, 't welk men nog beziten uit dien hoofde zoude elk aanbod, 'twelk genomen; en wel te meer, daar men zich in dat opzicht vrij heftig over Frankrijk beklaagt. Alles doet vermoedendat de uitvoer van het Vlaamsche linnen in Frankrijk aanmerke lijk zal worden bemoeijelijktja genoegzaam geheel zal wor den verhinderd. Thans reeds is de vlasspinnerij en linnen weverij in Vlaanderen iu een treurigen toestand, en deze zal nog zeer aanmerkelijk moeten verergeren, zoodr3 de gevrees de maatregel in de daad tot stand zal worden gebragt. In tusschen geeft men voor, dat het kabinet van Brussel vas- telijk besloten heeft, om, indien het zoo verre mogt komen ernstige maatregelen van wedervergelding te nemen. Menig een twijfelt, of zulks zal kunnen geschieden, en in elk ge val het kwaad verminderen. Ook de lakenwevers te Verviers beklagen zich en de voort durende hooge prijs van liet brood verwekt aldaar een we zenlijk misnoegen. De feestdag der Hemelvaart van Maria is gisteren in deze hoofdstad op zeer verschillende wijze, ook buiten de kerk, gevierd geworden. Aan het hof te Lachen heeft ecu groot diner plaats gehadwaartoe het geheele korps diplo- matique genoodigd was. In eene der volkrijkste wijken der lage stad alhier, de Meyboom, vond eene sinds ruim 20ja ren verouderde plcgtigheid plaats, te weten, eene caval cade, onderscheidene gebeurtenissen, tot de goden- en fabel leer der Grieken behoorende voorstellende, en door eenige honderden kinderen en vrouwen, op rijk uitgedoste triomf wagensuitgevoerd door harmonie.muzijk en een groot vaan del, tot opschrift voerende: Vive runionvoorafgegaan, en door eene aanzienlijke schaar van nieuwsgierigen door de geheele stad gevolgd. Eindelijk is omstreeks middernacht door de sociëteit der oude militairen die in de groote armee gediend hebben, bij gelegenheid van den verjaardag van kei zer Napoleon voor het huis van den voorzitter dier socië teit eene serenade gegeven. MIDDELBURG den 19 augustus. Wij vernemen dat de bij art. 8 van het tractaat van den 19 april 1839 bedoelde commissie, tot regeling der afwatering van Vlaanderen, den 20 dezer te Gent zal bijeenkomen, en dat de door M. daartoe benoemde Nederlandsche commissarissenzijnde de heerenmr. .7. Snouck Hurgronjelid van de Tweede IRuncr der Staten-GeneraalM. Hentiequin, lid der Staten; jhr. van der Helm van Duivendykegriffier der Staten van Zeeland en A. Ca landhoofd-ingenieur van den waterstaat in Zee land derwaarts zijn vertrokken. Men schijnt uit Vlissingen aan liet Hande'sblad geschre ven te hebben dat er een plan ontworpen is tot demping van het Sloe en het graven van een kanaal van gemelde stad naar Middelburg, welk plan reeds aan Z. M. zou zijn of worden opgezonden. Wij voor ous vernamen mede iets zoodanig pi:

Middelburgsche Courant | 1839 | | pagina 1