MIDDELBURGS CUE COÜRAN W. 82. Diügsdag 1839. 9 Julij. iSckcnbinakutgcn, Ücbcrlaubsicitc ^Attbel-ftlaAtdrftappij. NIEUWSTIj DINGEN. jDuitsclilAub. (övooï-üciiiAiijc. JfvAnfccijfc. £ïcbevl«uti»CM. 'TA De abonnemenls-prijs dcier Courant is 2 j5 »oor drie maanden, en franco per Post f5. De abonnementen worden voor niet minder dan drie maanden genomen en de beta ling geschiedt comptant, of bij het einde van ieder vierendeel jaars. De inzending der Advertcntien behoort te geschieden des morgens vódr 10 ure, indien men deselve in het eerst uit te geven No. wil geplaatst hebben. De Advertcntien worden berekend tegen 22 Cents de regel, met uitzondering van Uuwclijks- Gcboorte-en Doodbekendmakingen, waarvan de prijs van e'e'n tot zes regels is f s,5o en voor icderen regel daarboven 22 Cents. Dezelve moeten niet op zegel geschreven zijn, alzoo het regt van zegel wordt betaald. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MID DELBURG brengen bij deze ter kennis van een iegelijk «licti zulks zoude mogen aangaan, dat door den Heer Staats raad Gouverneur der Provincie is invorderbaar verklaard het Kohier der Personele Belasting, voorde dienst van i8|g, bevattende de aanslagen ten gevolge van eigene aangifte van Belastingschuldigenin de Wijken A tot en met K en dat hetzelve ter invordering aan den Heer Ontvanger der Directe Belastingen is toegezonden. En zal deze worden afgekondigdmitsgaders in dezer Stads-Courant geplaatst. Gedaan ten Ilaadhuize der Stad Middelburg, den 8 Julij 1839. Burgemeester en Wethouders voornoemd PASPOORT VAN GRIJPSKERKE. Ter ordonnantie van Hun Edel Achtbare A. M. B E C l U S. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MID DELBURG gezien den staat van ten achteren zijnde Be lastingschuldigen nopens de vervallene termijnen der Grond belasting, over de dienst van 1839, opgemaakt door den Heer Ontvanger der Directe Belastingen binnen deze Stad verwittigen mits deze de belanghebbenden dat de Dwang bevelen tegen de ten achteren zijnde Belastingschuldigen be reids worden opgemaakt, en binnen kort aan hen zullen worden beteekendherinneren hen aan de bekendmaking van 1 hin Edele Achtb. op den 28 Maart 1838, achtervolgens het be sluit van den Heer Staatsraad Gouverneur dezer Provincie, van den 21 te voren Provinciaal Blad no. 35) gedaan waarbij de belanghebbenden op de kostenwelke de tegen hen uit te vaardigen Dwangmiddelen na zich slepenop merkzaam worden gemaakt, en manen hen aan, om als nog rot voorkoming dier meerdere kosten ten spoedigste hun verschuldigde te voldoen. Gedaan ten Ilaadhuize der Stad Middelburg, den 8 Julij 1839. Burgemeester en Wethouders voornoemd PASPOORT van GRIJPSKERKE. Ter ordonnantie van Hun Edel Achtbare A. M. B E C I U S. De DIJKS DIRECTIE van de Watering van Groede en Baanstpolder is voornemens om op Zaturdag den 13 julij 1839, des voormiddags tien ure, binnen de GROEDE, en aldaar iit het Logement de (Vitte Leeuw, publiek en aan de ininstdoenden te besteden de volgende ZEEWERKENaan ven voor gemelde Watering en. Polder gelegen, als: 1. Het vernieuwen en onderhouden der Kramwerken, met de daartoe vereischte Materialen en zulks voor den tijd van één jaar, begonnen met primo Junij 1839 en zullende eindigen den 1 Junij 1840. 2. Het Arbeidsloon tot het vernieuwen en herstellen der Rijswei kenen 3. Mede den Arbeid alleen, van het repareren der Paai en Staketwerken. Zullende acht dagen vóór de Aanbesteding de bestekken liij den Penningmeester van opgemelden Polder ter inzage leggen terwijl daags vóór dezelve de noodige locale aan wijzing zal worden gegeven. De DIRECTIE maakt bekend dat door haar zal geveild worden Te AMSTERDAMop IVoensdag den 17 Julij 1839: 15,000 Blokken Banca's TIN, liggende aldaar. Te ROTTERDAMop Vrijdag den 19 Julij. 1839: 13,000 Blokken Banca's TIN, liggende aldaar. De Maatschappij geeft bij deze aankondiging de verzeke ring dat zij voor de maand October dezes jaars geen ander Tin dan de bovengemelde partijen aan de markt zal brengen. De Notitien mee de Veil-conditien zullen in tijds worden uitgegeven. Amsterdam den 20 Junij 1 R39. VAN DER HOUVEN, President. KOOY, Directeurfungerend Secretaris. In mijne tegenwoordige betrekking tot het Diaconie-Arm bestuur van Artiemuiden voldoe ik gaarne aan deszelfs ver zoek, om de zoo dikwerf gebleken liefdadigheid van Mid delburgs Ingezetenenten behoeve der gealimenteerdeu dezer Gemeente in te roepen. Ten gevolge der bestaande vacature is er eiken zondag slechts eenmaal Godsdienst-oefening, en daardoor de collecte zoo beperktdat het Diakenen ondoenlijk isook ongeacht de subsidie van het Plaatselijk Bestuur, in de behoeften der bedeelden te voorzien. Hierbij komt eene schaarsc'ne visch- vangst, waardoor het de Armen, ook bij den besten wil, niet mogelijk is het noodige te verdienen. Moge ook nu weder het vertrouwen op uwe christelijke broederliefde niet beschaamd worden. De beweldadigden zouden u danken en God welgevallig op u nederzien. Gelijk de Diaken Koetste Arnemuideiizal ook ik mij met den ontvang der gaven uwer liefde belasten. Is. de WAAL Predikant te Kleverskerke en Consulent van Arnemuiden. FRANKFORT den 2 julij. Uit Jassy den \y junij wordt gemeld, dat een gedeelte der Russische troepen die van het Schier-eiland Tamau naar de Oostelijke kust der Zwarte-zee zijn vertrokken, ten getale van omstreeks 5000 man, bij Subetzky geland en spoedig aangevallen zijn door ongeveer 6000 Circassiers die werden aangevoerd door den bekenden Engelsman Bell. Na een hardnekkig gevecht waren de Circas siers teruggetrokken, en hadden de Russen terstond een aan vang gemaakt mee het aanleggen van een nieuw fort. De brieven uit Konstantinopeltot den 12 dezer, be helzen geen nader belangrijk nieuws. De inhoud van het manifest, dat de sultan tegen den Egyptischen onder-koning zou hebben uitgevaardigd wordt daarin ook niet verder me degedeeld. De Porte zou ten oogmerk hebben eene leening van tachtig millioen piasters te sluiten. LONDEN den 2 julij. De behoudende partij heeft in het huogerhuis weder eene overwinning op het ministerie behaald. In de zicting van heden is, op voorstel van lord Lynd/iurst, het eerste artikel van de wet wegens Jamaica met 149 tegen 80 stemmen verworpen. Men scheen te vree zen, dat de ministers de daarin vervacte bepaling zich ten nutte zouden maken om het eiland van het eigen wetge vend ligchaamhetwelk het sedert twee eeuwen bezeten heeft, te berooven. PARIJS den 3 julij. De kamer der gedeputeerden heeft heden het ontwerpwaarbij een crediet van tien millioen ge vraagd werd tot versterking van de Fransche scheepsmagt in de Middellandscbe-zeemet 287 tegen 26 stemmen aange nomen. De beraadslagingen over deze zaak zijn hoogst be langrijk geweestzoo wegens de weisprekendheid der voor naamste leden welke daaraan deel hebben genomen als we gens de beginselen en denkbeelden die zij bij die gelegen heid hebben ontwikkeld. Gisteren en heden hebben de verhooren der aangeklaag den voor het hof der pairs geene nieuwe bijzonderheden van eenig heiang opleverd. Parijs is thans volmaakt rustig. Onder de buitengewo ne maatregelen van voorzorg tot behoud van de goede orde, die van regerings-wege genomen worden behoort ook dat de leden der nationale garde aangeschreven zijn om zich ge durende het proces voor liet hof der pairs gereed te houden tot het opvatten der wapenen op de eersce oproeping, en zelfs zonder waarschuwing op hét eersce teeken van wanorde. In den Moniteur leest met de beide volgende artikelen: De regering heeft door den telegraaf de volgende tijdin gen ontvangen De Engelsche stoomboot Homerusvan Malta komende, berigtdat men den 14 junij te Konstantinopel de tijding ontvangen had van een niet onbelangrijk gevecht, ten ge volge waarvan de Turken verscheidene dorpen van het bey- liek van Aintab vermeesterd hadden. Dit behaalde voordeel had de overwinning der oorlogzuchtige partij beslist, en in den raad was besloten aan /Avjfs-pacha bevel te zenden om voorwaarts te trekken. De eerste divisie der Turksche vloot was den 18 bij de Dardanellen gezien." De Fransche consul te Alexandrie heeft aan den president van den raad der ministers het volgende berigt gezonden, hetwelk heden morgen door den telegraaf ontvangen is Mehemed-Ali heeft aan Ibrahim-pacha bevel gezonden, om, waar hij zich ook bevinden mogt, zijne beweging te staken bij de aankomst van den kapitein Gallieren den uit slag af te wachten van de beschikkingenwelke de groote mogendheden zuilen maken. De Egyptische vloot is uit gezeild, edoch zonder vijandige oogmerken. Zij gaat aan de kusten van Syrië kruisen." Van de Spaansche grenzen schrijft inendat don Car- los den 29 junij nog te Duraugo was. De troepen der ko ningin blijven Amurrio Menagurria Relpadera en Araniega bezetten. Maroto staac te Llodio, LugandoOguenda Areca en Orozio. MIDDELBURG den 8 julij. Op eene gedane vraag of onder de tegenwoordige wetgeving, in'de gevallen voorzien bij art. 207 van het burgerlijk wetboek en art. 23, 24, 30, 3: en 571 van dat van koophandel, eene acte van depót moet worden opgemaakc van het overbrengen ter griffie der stukken bij de arrondissements-regtbank is zulks van re- gerings-wege toestemmend beantwoord. Z. Exc. de minister van binnenlandsche zaken bezoek thans de provincie Groningen. Men schrijft uit de hoofd stad dier provincie dat er hoop bestaat van de zoo hoogst noodzakelijke afdamming van het Rietdiepwaaromtrent Z. Exc. nadere inlichtingen zoude innemen. Ook zegt men dat Z. Exc. zoo overtuigd is geworden van den slechten toestandwaarin zich het akademisch gebouw dier stad be vindt dat hij den wensch zou hebben te kennen gegeven dat onder zijn bestuur aldaar nog een nienw akademisch gebouw tot stand mogt komen. Z. M. heeft benoemd toe controleur hoofd-boekhouder bij de provinciale benoeming van het kadaster te 's Bosch ter vervanging van den heer C. A. B. cTAutneriedie tot andere functien geroepen isden heer J. de Rosagewezen bijzonder bewaarder van het kadaster te Oostburg. Met genoegen verneemt men dat aan het glasmaga zijn van den lieer .7. Steffen te Leydenhet eerste Hollandsche glas uit de fabrijk van de heeren S. E. Swerein en cotnp. te Zwijndrechtis ontvangen. Het moet geheel met het buitenlandsche kunnen wedijveren, en zal gewis eenmaal een belangrijken tak van nijverheid en welvaart voor ons Vader land opleveren. De Belgische bladen beklagen zich, dat er voortdu rend onder de lagere volksklassen te Brussel eenige gisting heerschc. Zij meenen dat indien deze stemming bleef voort duren de welvaart der stad daaronder aanmerkelijk zou lij den. Den 2 en 3 dezer hebben er op de groote markt en andere openbare pleinen onrustige volkszamenscholingen plaats gehad, die uit de verbittering der menigte over den hoogen prijs der aardappelen en verdere veldvruchten voortsproten. Een revolntionnair blad had tot die zamenscholingen mede aanleiding gegeven, door, tegen de waarheid aan, aan te kondigen, dat er eene openbare teregtstelling zou plaatsheb ben. Grove baldadigheden zijn echter niet gepleegd en na eenige in hechtenisnemingen is de rust weder hersteld, Omtrent Martelange verneemt mendat alles aldaar volkomen rustig was en er geene pogingen van wege het Nederlandsche bestuur gedaan waren om die plaats te be zetten. Uittreksel uit het verslag van HH. Gedepu teerde Staten van Zeelandgedaan in de vergadering van den 2 julij 11. (Vervolg.) Armwezen. Het armwezen in dit gewest is steeds een belangrijk gedeelte van der Ged. Staten dagelijksche bemoei- jingen de veelvuldige werkzaamheden welke hieruit voort- vloeijen worden vergoed door de welwillendheid, welke de bestuurders der instellingen van weldadigheid steeds betoo- nenom de hun opgedragene moeijelijke pligten te volvoe renen door den belangeloozen ijver, waarmede alom ge goede en geschikte personen zich tot hetbekleeden dezer be trekkingen laten vindenwaardoor derzelver vervulling niet dan in zeer enkele gevallen zwarigheid ontmoet. Men kan dan ook bij herhaling de verzekering geven dat in deze pro vincie eene doelmatige verzorging der armen plaatsheeft, dat de armen-fondsen met orde en spaarzaamheid worden beheerd en dat door tijdige belegging der voor de behoeften der armen niet benoodigde gelden de bezittingen der inscei- lingen van weldadigheid van jaar tot jaar worden vermeerderd. Door de voortdurende zorg der plaatselijke policie en van de justitie, blijft de bedelarij geweerd, zoodanig, dat vol gens de rapporten, zoo wel der plaatselijke besturen, als van de officieren van justitie en kanton-regters dit kwaad in de provincie als uitgeroeid kan worden beschouwd, en zij die zich daaraan overgeven dadelijk worden aangehou den. Ter zake van het ontwerp tot het oprigten van een voor de geheele provincie bestemd krankzinnigen-huis, waarin des noods bij de 200 personen op eene doelmatige wijze zonden kunnen worden verpleegd, wordt in dit verslag gezegd, dat men zich voor alsnog alleen tot de vermelding van het voor- uitzigt hiertoe kan bepalen, alzoo er voor dit oogenblik be zwaarlijk middel zoude bestaan om de daartoe benoodigde fondsen te vindenvermits de aanzienlijke uitgaven welke de daarstelling van het provinciaal geregtshof vorderten de bijdragen welke daartoe van de gemeenten zullen moeten ge vraagd worden, thans alle verdere bijdragen voor gemeld belangrijk onderwerp schier onmogelijk maken. Gedeputeerde Scaten zouden nogcans voortgaan met deze zaak verder met belangstelling te behandelen, ten einde 's Konings weldadig oogmerk in dezen te bevorderen, en de gelegenheid eener be tere vooral tot genezing dezer verschrikkelijke kwaal doel. matiger ingerigte verzorging, daar te stellen. Volgens de statistieke opgaven betrekkelijk het armwezen over het jaar 1838 zijn, door de ten getale van 224aanwe zige armen-administratien 8715 behoeftige huisgezinnen en personen ondersteund geworden. In de tien in deze provin cie, behalve de eigenlijke gast- of ziekenhuizen, bestaande Godshuizenhebben 796 personen verpleging gevonden. Zijnde in de Gasthuizen 221 personen verpleegd geworden.

Middelburgsche Courant | 1839 | | pagina 1