de stoomboot de schelde, SlcbcvUnöcn. ZEETIJDINGEN. AD VERTENT] EN. De Notaris .7. Noskete Axelzal op Donderdag den 13 Junij 1839, des namiddags ten 3 ure, binnen de Stad AXEL, in het Logement het Gulden Flicspubliek te koop veilen een aan Sieur P. C. Schuppcns en zijne minderjarige Dochter toebehoorend WOONHUIS van twee Verdiepingenhebbende drie beneden en drie Bovenkamers, Kelder en Zolder, Stal en Erf, staande en gelegen op de Markt te Axel, aan en tegen de Korenbeurs. STOOM JAGT PRINSES MA RIAN NE van Middelburg cn Rotterdam. zijn door eenige soldaten met baijonnet-steken vermoord; eene moederwelke door 5 kinderenwaarvan de oudste slechts 9 jaren telde, omringd was, heeft moeten zien dat zij allen met de kolf van het geweer doodgesla gen werden een hunner is door een venster van de twee de verdieping naar beneden geworpenen zij zelf overleden aan de wondenwelke zij bij de verdediging harer kinderen bekomen had. Deze wreedheden hebben in het omliggende land eenen grooten schrik verspreid. De meeste vrouwen nemen de wijk ■op het Fransche grondgebied. In bijzondere berigten uit Baijonnevan den 1 junij \vordt gemeld dat don Carlos zich den 30 nog te Durango bevondt, en dat er in de laatste dagen tusschen de legers in Navarre en op de linie van Andoain, Bilbao en Vittoria niets was voorgevallen. 's GRAVENHAGE den 7 junij. H. K. H. Mevrouw de Prinses Albertvan Pruissen is eergisteren avond uit deze ■residentie naar Duitschland vertrokken. Heden morgen is het lijk van den uitstekenden kunst schilder fF. J. J. Nuijendie dezer dagen alhier is overle den mee veel staatsie begraven. De lijk-stoet werd naar het kerkhof gevolgd door een groot aantal beoefenaars der schoo- ne kunsten. Op de begraafplaats is door de leden der maat schappij van toonkunst, met accompagnement van de muziek der koninklijke hofkapel, een treffend grafgezang gezongen, en hebben onderscheidene sprekers hulde gedaan aan de ver diensten des overledenen. Volgens een der dagbladen, loopt alhier het gerucht, dat er groote veranderingen op handen zijnten aanzien der hooge administratie van ons militair wezenwaarvan het op perbestuur voortaan aan Z. K. H. den Prins van Oranje zoude worden opgedragen, terwijl Z. K. H. Prins Frederik der Nederlanden met de hooge waardigheid van vice-presi- dent van den Raad van State zoude worden bekleed. Uit Arnhem verneemt mendat aldaar den 5 dezer vier kolommen van Dorische bouworde, van eene buitenge wone groottevoor het nieuw gebouwd wordend geregtshof zijn geplaatst. Deze vier kolommen zijnmet voetstuk en kapiteel, 12 Nederlandsche ellen lang, in diameter 1 el 10 duimenen in gezamenlijk gewigt ongeveer 60,000 p. Ne der!. Ecosijnschen steen. MIDDELBURG den 10 junij. Van Brussel den 7 dezer wordt gemeld: Volgens berigten uit Londen van gisterenis de heer Drouett, overbrenger van de Belgische ratificatie, aldaar eergisteren morgen, woensdag, aangekomen. Dien ten ge volge heeft lord Palmerston nog in den loop van dien avond de leden der conferentie tegen den volgenden dag, donder dag 6 junij bijeen geroepen ten einde over te gaan tot de uitwisseling der ratificatien van het vredes-tractaat tusschen Holland en Belgie. De stoombootwaarmede dit berigt he den is ontvangen, heeft gisteren morgen ten 11 ure Londen verlaten. Op dat tijdstip was men aldaar nog in het onze kere of al de leden van de Londensche vierschaar zich des avonds aan het Foreign-office zouden laten vinden of wel dat de uitwisseling eerst den 8 dezer zoude kunnen plaats hebben. Vorst Leopold wacht alhier het berigt der uitwis seling af, alvorens naar zijn kasteel in de Ardennes te ver trekken. Sedert Kats op vrije voeten is gesteld worden de re- publikeinsche volksvergaderingen weder, even als tevoren, gehouden." In den nacht tusschen dingsdag en woensdag II.die ook elders zeer ontsttiimig is geweestzijn ouderscheidene ge deelten van Belgie door een vreesselijk onweder, met storm, wolkbreuken en overstrooming vergezeldgetroffen. Het vlek de Borght, bij Grimbergen, provincie Zuid-Brabandheeft daardoor inzonderheid geleden, naardien 16 huizen geheel vernield en vele anderen zwaar beschadigd zijn. Des mor gens ten 4 ure waren reeds 42 lijken gevondenen verschei dene personen werden nog vermist. Te Dieghem is eene ge- heele kudde van 150 schapen verdronken; buiten Brussel is de rivier aanmerkelijk buiten hare oevers getredenen is meer dan een dijk hezweken waardoor zoowel in de stad als in de omliggende dorpen veel schade is veroorzaakt. De ge meenschap langs de spoorwegen naar Gent en Luik is ook gestremd gewordenen in laatstgenoemde stad zijn vele hui zen beschadigd. Van Axel den 6 junij wordt het volgende gemeld In het midden der maand heeft menvan wege het Bel gische bewind, een aanvang gemaakt met de peiling van het Neuzensche kanaal voor zoo verre het op Belgisch grond gebied gelegen Is op vele plaatsenmaar vooral bij het dorp Zelsateis de bedding door het wegzakken van de kanaal-bermen zeer opgehoogd, zoodat op verscheidene plaatsen meer dan twee ellen zal moeten worden uitgediept thans zijn deze werkzaamheden welke onder de leiding van den heer ingenieur der bruggen en wegenWoutersten uit voer gebragt zijn gewordengeëindigd. In den loop dezer maand zal waarschijnlijk de aanbesteding tot bevaarbaarma- king van het kanaalte Gent plaats hebben. Verscheidene hecren aannemersdie aan de vestingwerken te Neuzen werkzaam zijn, zijn van voornemen, gelijk in 1836 plaats gehad heeftbij de doorbraak der dijken van den Burgt-poldcr li ij Antwerpentoen men zich in Belgie genoodzaakt zag van hunne bekwaamheden gebruik te moeten makenmede te dingen. De begrooting is geraamd op 217,000 fr.hier door hebben wij het vooruitzigt dat dit kanaal tot die werk zame bedrijvigheid en levendig vertier zal worden opge voerd waarvoor het oorspronkelijk daargesteld werd Dezer dagen is bij den boekdrukker .7. Jouatite Ant werpen, van de pers gekomen, eene brochure, onder den titel van Du Traité du Commerce a intervenir entre la Hol land e et la Belgiqueet des destinécs futures du I'ayspar F,d. IFcrbrcuck. (Over het te sluiten handel-traktaattus schen Holland en Belgieen over het toekomstige lot des landsdoor Ed. Werbrouck.) Aan dit vlugschriftdat bestemd schijnt om eenen groo ten invloed te Brussel uit te oefenen, zijn de volgende zin sneden ontleend De staatkundige toestand van Belgie onherroepelijk be paald zijnde, ten gevolge van de aanneming van het trac- taat der 24 artikelen is het nuttig eenen blik op de toe komst te werpenen de maatregelen in overweging te ne men, om het meest mog.elijk voordeel van den tegenwoor- digen toestand te erlangen. Voortaan zal het wederkcerig belang der volken den noodzakelijken grondslag van elk te sluiten handel-tractaat moeten uitmaken. En in dit opzigt bestaan er veelligt tus schen twee landen geene zoo gunstige omstandigheden als tusschen Belgie en Holland, om voordeelige handel-schik kingen te treffen De Augsburger Zeitung verzekert reeds dat er in Duitschland ernstig questie is om met Belgie een tractaat te sluiten, in alle opzigten overeenkomende met dat onlangs tusschen Holland en het Duitsche tolverbond aangegaan. Wij weten niet, in hoeverre deze bewering gegrond is, doch het komt ons onbetwis.baar voordac men vroeg of laat tot eene zoodanige uitkomst zal moeten geraken In de eerste pla'ats zoude het te gelijk voegzaam en ra tioneel zijn, zoo Holland in den afkoop van den tol op de Schelde mogt toestemmentegen voldoening van eene jaar- lijksche rente. Belgie moet zich niet bepalen tot eenen kusthandel maar alle zijne pogingen behooren te strekkenom eenen regtstreekschen handel te herwinnen, omdat deze alleen in staat is om de toekomstige welvaar: onzer nijverheid te ver zekeren, niet alleen door het openen van nieuwe uitwegen, maar ook door de middelen te doen ontstaanom steeds te gen goedkoope prijzen te leveren enom die voordeden te verkrijgen aanzienlijk genoeg tot het onderhouden van eene levendmakende en voortbrengende kracht in de ontelbare tak ken van den grooten boom des handels. Naar onze meeningkan een goed handel-tractaat met Holland voor den handel en de nijverheid van beide landen eene overvloedige bron van rijkdom en welvaart worden. Wanneer men het onderscheid bedenkt, dat tusschen de nijverheid en de handelbetrekkingen van beide volken bestaat, is men getroffen door de wederzijdsche voordeelenwelke daaruit kunnen voortvlocijen. Elk van beide natiën bezit wat aan de andere ontbreekt Op dit oogenblik wordt ons het grootste deel van onze koloniale waren door Engeland geleverd, dat bijkans al on ze voortbrengselen met verbodsregten drukt. Zoude er nu eenige zwarigheid bestaan, dezelve van Holland te nemen en vrij van alle regten de voortbrengselen uit Java toe te laten, te meer, daar wij de gelijke soorten daarvan nergens bezitten? En zoude men dezelfde gunst niet kunnen uit strekken tot de Hollandsche productenwaarvan de gelijke soorten bij ons niet bestaanin eene mateaan onze be hoeften geëvenredigdzoo als veeharing en andere takken van de vischvangst, kaas, graan, zaden, asch en andere mest, enz. Daarentegen zoude Holland ontvangen onze ijzers, steenkolen, aluin, glaswerk, kramerijengeweren, bier, katoenen zijden stoffen, steen, kalk, tapijten, rijtui gen, meubels, enz., en in het algemeen al die voortbreng selen, waarvan de gelijke soorten in Holland niet worden aangetroffennaar mate van zijne behoeften. Ik weet wel dat een zoodanige ruilhandel ons land als een aanhangsel van Holland zal doen beschouwen, alwaar deze mogendheid ha re koloniale producten ter markt brengt, hetgeen ten gevol ge zoude hebben haren handel ten koste van den onze te bevoordeelendoch zoo Holland onze vlag op Java wil toe laten, op genoeg voordeelige voorwaardenom ons te ver oorloven aldaar regtstreeks zelfs maar eenige artikelen te gaan halen zou het evenwigt hersteld zijnen de mededinging mogelijk blijven." VLISSINGEN den 10 junij. Voor Antwerpen bestemd zijn alhier ter reede gekomen: te LaborieuxJ. Vrianden Aimable FamilieH. Ie Boulicant, beide van Bordeaux, met wijn; PenelopeJ. Jepsen van Rio-Janeiro, met kof- fijJean KeyJ. 11. Hintensvan Charlestown, met ka toen en rijst; FalconeD. Aucosovich, van Odessa, met tarwe; Jeannette, F. Ie Chère, van Marseille, met stuk goederen; de MariaC. von Ehren, van Gricswald, met rogge; the Burlington, J. Lovettvan Batavia, met koflij en suiker; RodoeanauchiC. Razzaguta van Livorrtomet lijnzaad; St. AntoniusH. A. Klein, van Stetcinil Bril- lianteM.Campana, van Odessa, en Charlotte, R. Mfiys, van Havre-de-Gracealle drie met tarwe; de Jonge Johan- na J. B. Bergman, van de Marennes, met zout. Voor Brussel bestemd: Ie Saus Repos, T. Glander, van Bordeaux, met wijn en brandewijn. Van Antwerpen is de Schelde afgekomen en van onze reede naar zee gezeildle St. PierreF. ie Buhenaar Hamburg, met suiker. Van deze stad zijn naar Rotterdam gezeild: de drie Ge broeders, C. F. Gaukema; die Gutc HoffhungD. Mariens; de RupelJ. van den Kerkhoven, en Louise O. Nahmens alle vier met stukgoederen. J^eden overleed ten mijnen huize na een langdurig lij den van bijna vijftien jaren, mijne veelgeachte Tante, Me- jufvrouw COLETA CAROLINA FRANCISCA de GRAVE Zuster van wijlen mijne geliefde Moeder. Middelburg MARIA ELISABETII van GOOR. den 8 Junij 1839. Dienende deze tot kennisgeving aan Bloedverwanten, Bu ren en verdere Vrienden en Betrekkingenzoo wel binnen als buiten deze Stad. De jaarlijksche Vergaderingen van Geïntresseerden in de Negotiatien in de jareu 1766 en 1772 opengesteld, onder directie van Mr. KORNELIS van den HELM BODDAERT, thans onder directie van Mr. PIETER JOHAN BODDAERT, voerende de Firma van BODDAERT Co.zullen gehou den worden inde Bovenzaal van de Sociëteit de Friendschap in den Langendelft te Middelburg; te weten: die van de Eerste Negotiatieop Dingsdag den 25 Junij 1839, en die van de Tweede Negotiatieop Woensdag den 26 Junij 1839, des morgens ten tien ure precies. PUBLIEKE VERKOOPING, Woensdag 12 Junij 1839, des namiddags om vijf ure, in de Uitspanning de Zeeuwsche Kolfbaan, buiten de Dampoort dezer Stad ten overstaan van den Notaris A. Stuart Makkers en getuigen, van een aan genaam en welgelegen BUITENVERBLIJF, genaamd GA- TERNISSE met HuizingZomerhuis en Arbeiders-Woning, Bosch en Tuin, staande en gelegen even buiten de Vlissing- sche Poort der Stad Middelburgaan den Buitensingelge merkt Lett. E. No. 20, 21 en 23, en bij het Kadaster be kend Sectie H. No. 332 tot en met 337 ter inhoudsgrootte van 25 Roeden en 80 Ellen. In de Grondlasten over 1839 aangeslagen op 26,94, en voor de Water- en Dijkpennin- gen op 83 cents. Gemeld Buitenverblijf zal eerst bij opbod en daarna dade lijk bij afslag en mijning worden gepresenteerd. Hetzelve is twee dagen vóór de Verkooping van des voor middags 9 tot des namiddags 3 ure, voor een ieder te zien, doch niet dan op vertoon van een Permissie-biljetten Kan tore van opgemelden Notaris te bekomen. D'c iets te vorderen hebben van de Weduwe ADRIAAN JOBSEbevorens Herbergierster te Grijpskcrkcgelieven daarvan opgave te doen ten Kantore van den Notaris van de Gr aftin de Pijpstraat te Middelburg. De ondergeteekendcwonende in de Kortepooten Wijk K. No. 397, te 's Gravenhagenemen door deze de vrij heid zich aan te bevelen tot het leveren vpn alle soorten van Brusselsche en Inlandsche RIJTUIGEN, naar den laatsten smaak, waarvan hun nieuw opgerigt Magazijn ruim gesor teerd isbelovende alles te zullen aanwenden om door eene allezins civilc, pj-ompte en zeer spoedige bediening, zich het vertrouwen en de aanbeveling hunner Begunstigers waardig te maken. Uitgebreide betrekkingen stellen hen in staat, 091 aan eenieder, die zulks mogt verkiezen, het be stelde op eene in alle opzigten voldoende wijze te doen ge worden. M. L. HERMANS C°. ]3. FRANSELLA, St. GeertruistraatLett. II. No. 78 en zijn Zoon, inden Kortendelft, Lett. A. No. 85, maken hunne geëerde Begunstigers bekend dat zij hebben ontvan. gen een schoon assortiment beste PARAPLUIS en PARA SOLS naar den laatsten smaak maken en overtrekken de zelve alsmede alle soorten van BarometersThermometers, onderscheidene soorten van Vochtwegers, Vogelkooijen Blaasbalkenalle soorten van Baleinen Wandelstokken. Ruilen en repareren voornoemde Goederen met belofte van eene goede bediening. £en DRIEBANKS-WAGEN te koop, bij C. Geldof, in de Laugeville, Lett. K. No. 215. Den BAKKERS-KNECHT, van goede getuigenis voor zien terstond benoodigdadres bij Joh. Hollcstellc, te 1JZENDIJKE. Door toeval terstond eene DIENSTMEID benoodigd te bevragen bij den Boekdrukker Aitêr. Afvaart-urcn in Junij 1839. van Middelburg r"n Rotterdam Dingsdag 11, voorm. 11 ur. Wocnsd. 12, vooim. 5 ur. +Vrijdag 14, 5i— Zaturdag 15, Zondag 16, 3 Maandag 17, 8 NB. De AANWIJZING der dagen en uren van afvaart voor het Stoomjagt QMei-Augustusj isin klein formaat gedrukt, «t 10 ets. te bekomen in den Boekwinkel van de Gebroeders Abrahams, te Middelburgalsmede aan het Stoomjagt zelve. Van VLISSINGEN en BRESKENS vertrekt in de maand Junij op de volgende uren: van Vlissingen Dingsdag 11niet varen. Woensd. 12, middag 12 ur. Dondcrd. 13, 12i Vrijdag 14, namidd. i§ Zaturdag 15, 2j van Bresken* Dingsdag 11 niet varen. Woensd. 12, namidd. 1 ur. Donderd. 13, ij Vrijdag 14, 2~ Zaturdag 15, Van VLISSINGEN naar NEUZEN en terug. Dingsdag 11voorm. io| ure. Terug namiddag urei ter drukkerij van de gebroeders abrahams.

Middelburgsche Courant | 1839 | | pagina 2