MIDDELBURGSCHE GOURAN N°- 69. Zaturdag 1839. 8 Junij. (Dpcttbairc Êlcvfcaojmig fhtblicattcn. LOTING VAN DEN JARE 1839. !3bt>cvtcntic. ft' IEU W SlTfDINGËN. QTittrfcije. ©root-tmttanjc. jftïiMfcrijfc. De aborwicments-prqs <W Courant is/ 2 75 roor drie maanden, en franco per Post/3. De Adr„tentkn worden berekend tesen 22 Ccnts dc rcgeJ( me, u!tóonderi van De abonnementen worden roor niet minder dan drie maanden genomen, en de beta- Geboorte- en Doodbekendmakingcnwaarvan de prijs van één tot H. reeels is f L ling geschiedt eomptantof bij het einde van ieder vierendeel ]aars. VfÊs? foor ««deren regel daarboven 22 Cents. De iniending der Advertentien behoort te geschieden des morgens vddr 10 uren, indien men deielve in het eerst uit te geven No. wil geplaatst hebben. Deeelve moeten niet op zegel geschreven zijn, alzoo het regt van zegel wordt betaald. op 's llijks Werven der Marine te VL1SSINGEN, op Dingsdag den elfden Junij aanstaandedes voormiddags ten tien ure, van voor 's Rijks dienst afgekeurde Goederen, als: Ongeveer 7000Ned. Ponden gesmeed oud Ijzer, bestaande in bijna 6500 Pond Schroot, en overigens voornamelijk in Boots-, Pomp-, Putting-, Scheertros-, Schenkel- en Talie- Haken en Kousen één Koperen Kastrol drie Koperen Ke tels voor Kombuizen; 30,000 IJzeren Houtschroeveneen aantal Gereedschappen en Scheepsbehóefteneenige Vic tualie, Kleedingstukken en Kooigoederen, Voorts ecne partij BrandhoutSchalen en Mot. Zullende alles twee dagen vóór en op den Verkoopdag, voor de daarbij gadinghebbendenop de gemelde Werven te zien zijn. Vlissingen den 29 Mei 1839. De Vice-AdmiraalDirecteur en Komman- dant der Marine in het Hoofd-Depar- tement van de Schelde. O. W. G O B I U S. ALGEMEENE VERGADERING. Vrijdag den 31 Mei 1839. De ARRONDISSEMENTS-REGTBANK te Middelburg Provincie Zeeland Gehoord de voordragt van den Heer Presidentbetrekke lijk de zamenstelling der kamer, belast met de afdoening van Burgerlijke- en Handelszakenwelke spoed vereischeuen van Strafzaken, gedurende de vacantie, aanvangende met den eersten Julij en eindigende met den laatsten Augustus aanstaande; Gezien Art. 17 en 18 der wet op de Regterlijke Orga nisatie en het beleid der Justitie alsmede Art. n 12, 13 en 14 van het Reglement No. 1 betreffende de wijze van Eedsaflegging der onderscheidene Regterlijke Ambtenaren enz., goedgekeurd bij Zr. Ms. Besluit van den 14 Septem ber 1838 Staatsblad no. 3Ó) Heeft na deliberatie goedgevonden te bepalen Dat de Kamer van Vacantie dit jaar zal zijn zamenge- steld enz. Voorts gelet hebbende op Art. 15 van het bovenaange haald Reglementen het openbaar Ministerie gehoordis verder vastgesteld Dat deze Kamer hare gewone teregtzittingen zal houden tweemalen ter week, en wel Vrijdag den 5, Zaturdag den 6, Maandag den 8, Dingsdag den 9, Vrijdag den 19, Za turdag den 20, Maandag den 22 en Dingsdag den 23 Julij wijders Vrijdag den 2 Zaturdag den 3 Maandag den 5 Dingsdag den 6, Vrijdag den 16, Zaturdag den 17, Maan dag den 19, Dingsdag den 20, Vrijdag den 30 en Zatur dag den 31 Augustustelkens des voormiddags ten tien ure. En zullen deze dagen en urendoor aanplakking aan het Geregtsgebouwen door aankondiging in de Middelburgsche Courantopenlijk worden bekend gemaakt. Aldus gedaan en vastgesteld in de Algemeene Vergadering der Regtbank voornoemd, dezen een en-dertigsten Mei 1800 negen-en-dertigbij de Heeren en Mrs. enz. Voor Extract conform De Griffier der Arrondisseinents-Regt- banlt voornoemd J. H. KOOLHAAS. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MID DELBURG Gezien dc circulaire vaii den Heer Staatsraad Gouverneur dezer Provincie, van den 21 Mei jl. (Provinciaal Blad no. Herinneren bij deze alle belanghebbenden aan de bepa lingen vervat in de wet van den 8 November 1815 Staats blad 110. 51), volgens welke alle Pretentieij, ten laste van het Rijk, binnen zes maanden, volgende op het jaar waar over dezelve loopen, zullen moeten worden ingediend, bij zoodanige Administratien Coltegien Autoriteiten of Amb tenaren als welke de orders tot het doen van Ieverantien of anderzins gegeven hebben op poene van te worden ge houden voor verjaard en vernietigd; wordende mitsdien een ieder uitgenoodigd, om zijne Pretentien ten laste van het Rijk over het jaar 1838 zoo spoedig mogelijk in te dienen, en daartoe den tuterlijken termijn bij de wet vastgesteld zijnde de laatste Junij aanstaande, niet af te wachten. En zal deze worden afgekondigd en in dezer Stads-Cou- rant geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 7 Junij 1839. Burgemeester en Wethouders voornoemd PASPOORT van GRIJPSKERKE. Ter ordonnantie van Hun Edel Achtbare, A. M. BECIUS. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MID DELBURG In aanmerking nemendedat door onderscheidene In- en Opgezetenen bij voortduring worden veronachtzaamd de be palingen van Art. 57 1 2 en 3 van het Reglement van Algemeene Plaatselijke Policie, luidende als volgt: 1. Niemand, zonder onderscheid, inwonende m dienst bare personen daaronder begrepen, zal van de eene Wijk of Buurc naar de andere mogen verhuizendan na alvorens daarvan aan den Heer Wijk- of Buurtmeesterzoo van de Wijk of Buurt uit welke men verhuist of van de Wijk of Buurt naar welke men zich begeeftte hebben kennis ge geven. 2. Deze kennisgeving zal geschieden bij schriftelijk Bil jet daartoe bij den Wijk- of Buurtmeester voorhanden te houden. 3. Alle Heeren en Vrouwen worden verantwoordelijk gesteld voor hunne Dienstboden, en zullen zorgen, dat de aangifte, welke wegens verhuizing van deze uit de eene Wijk of Buurt naar eene andere, ingevolge bovenstaande moet geschieden, door dezelven worde gedaan." Manen bij deze elk en een iegelijk ten ernstigste aan om de bovengemelde bepalingen stiptelijk naar te komen, bij ge breke waarvan namens het Collegie van Heeren Wijkmeesters tegen de nalatigcn Proces-Verbaal zal worden opgemaakt en de bij het Reglement vastgestelde straffen op dezelve zullen worden toegepast. En opdat niemand hiervan eenige onwetendheid voorwen de, zal deze worden afgekondigd mitsgaders in dezer Stads courant geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 7 Junij 1839. Burgemeester en Wethouders voornoemd PASPOORT van GRIJPSKERKE. Ter ordonnantie van Hun Edel Achtbare A. M. BECIUS. BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MID DELBURG gelet op art. ij van Zr. Ms. besluit van den 21 Maart 1828; Brengen bij deze ter kennisse van al degenen welke daarbij belang hebben 1. Dat de Alphabetische Naamlijst van al de Personendie aan de Loting van dit Jaar voor de Schutterij dezer Ge meente moeten deelnemen, ter inzage van een iegelijk zal liggen op het Raadhuis dezer Stad van heden tot en met Maandag den 17 dezer (de Zondag uitgezonderd) des voormiddags van 9 tot 12 uren, ten einde een ieder in Staat zoude zijn om, ingeval hem op die Lijst eenige Per sonen of omstandigheden raogten voorkomendie op de zelve nog zouden behooren te worden aangeteekend of daarvan moeten worden weggelaten, zulks ter kennis te brengen van de Commissie welke bij de Loting tegen woordig zal zijn. 2. Dat de tijdwaarop voorschrevene Loting zal plaats hebben, is bepaald op Vrijdag den 28 Junij 1839, des morgens ten 10 ure. 3. Dat de Loting zal plaats hebben op de Boven-Voorzaal van het Raadhuis. 4. Dat almede bij de Loting zullen moeten tegenwoordig zijnten einde tot eene Nalotfng te worden toegelaten alle Personen vallende in de jaren der Schutterij wel ke uit andere Gemeenten, sedert de laatste inschrijving, in deze Gemeente zijn komen inwonen, en buiten de ter men van dienstpligtigheid zijn gebleven; En 5. Dat niemand tot de Loting zal worden toegelaten dan de Ingeschrevenen zelve, of derzelve Gevolmagtigdenten welken einde zijzoowel als derzelver Gemagtigden voorzien zullen moeten zijn van een Oproepings-Biljet hetwelk ieder hunner van wege het Stedelijk Bestuur zal worden te huis bezorgd. En ten einde een iegelijk hiervan kennis dragezal deze worden gedrukt, afgekondigd en aangeplakt, mitsgaders^ in dezer Stads-Courant geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburgden 7 Junij 1839. Burgemeester en Wethouders voornoemd, PASPOORT van GRIJPSKERKE. Ter ordonnantie van Hun Edel Achtbare A. M. BECIUS. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad VLIS SINGEN brengen ter kennis van de belanghebbenden, dat er dit jaar KERMIS of JAARMARKT binnen deze Stad zal gehouden wordenwelke een' aanvang zal nemen op Maandag den 15 Julij aanstaande, en eindigen met den 21 dier maand. Zullende op de gemelde Kermis geene Bede laars DraaibordenGochelaars Horoscooptrekkers Lote- rijspelers of Kwakzalvers worden toegelaten noch zulke Personenwelke van geen Patent en van geene behoorlijke Papieren en Binnenlandsche Paspoortenvoor zoo ver zulks gevorderd wordt, voorzien zijn. Wordende de Kooplieden enz. uitgenoodigd, om hunne aanvragen tot het bekomen van plaatsen voor Kramen of Ten ten met opgave der grootteuitgedrukt in Nederlandsche maat, bij gefrankeerde brieven, aan Marktmcesteren in te zendenzullende de inzending dier aanvragen vóór den 4 Julij aanstaande moeten plaats hebben na welk tijdstip nie mand zal kunnen aanspraak maken op de plaatswelke hem in vorige jaren was toegewezen. Burgemeester en Wethouders voornoemd Vlissingen A. van der SWALME. den 4 Junij 1839. Ter ordonnantie van IIun-Ed. Achtb. S. van der SWALME, Stads-Secretaris. Bij gelegenheid van de KERMIS te SLUIS zullen op Maandag den 10 Junij aanstaandedes namiddags ten 3 en des avonds ten 10 ure, op een der Marktpleinen door het aldaar bestaande en andere daartoe uitgenoodigde Muzijk- Gezelschappeneenige Muzijkstukken worden uitgevoerd onder directie van den Muzijkmeester A. Steinz. KONSTANTINOPEL den 18 mei. Sedert gisteren avond luiden de geruchten andermaal oorlogzuchtig, en thans hecht men aan dezelve bijna algemeen geloofzelfs zoodanigdat men beweert, dat de seraskier de Egyptenaren reeds zou hebben aangetast. Officiële tijdingen zijn echter niet ontvan gen die deze geruchten eenigzins zouden kunnen bevesti gen. De troepen-beweging heeft intusschen gelijk vroeger is medegedeeldplaats gehad doch zoo als men wil be weren, zou dezelve, volgens den wil des sultans, met geen vijandelijk oogmerk zijn geschied, en hoofdzakelijk hebben plaats gehad om te fouragerende gezondheid van het leger te bevorderen, en tevens ook het Turksche grondgebied te beveiligen. Heeft Hafiz-pacha intusschen zijne magt over schreden of zich door de opcratien van het Egyptische le ger tot eene offensieve beweging gedwongen gezien, zoo zou daaruit wel een intermezzo kunnen ontstaan, hetwelk een oorlogzuchtig aanzien kan verkrijgen maar tot nu toe heeft men alhier nog niets uic het hoofdkwartier van den seraskier vernomen, dat aanleiding kan geven, om te denken, dat de vijandelijkheden werkelijk begonnen zijn of de Portc moet alles, wat op den staat der zaken in Azie betrekking kan hebbenin het geheim trachten te bewerken. Dit zou haar echter moeijelijk vallendoordien zich in het hoofd kwartier van Hafiz-pacha een aantal vreemde officieren be vinden die gewis niet zouden in gebreke blijven eene zoo belangrijke gebeurtenis aan het een of ander gezantschap mede te deelen. Doch hoe dit ook zijzegt de mededee- ler van het bovenstaand berigtik geef u slechts te kennen, wat mij is verhaalden hetgeen naar mijn inzien heeft bijgedragen tot de verspreiding van de oorlogzuchtige tij dingen. LONDEN den 1 junij. Volgens den Courier gelooft men in de citydat de havens van Groot-Brittanje nog voor liet einde van het jaar voor den invoer van vreemde granen zul len worden opengesteld ingevalle de oogst niet dan zeer Iaat in den tijd zou kunnen geschieden. De vreemde granen zou- den alsdantegen betaling van het minst hooge tarief, wor den toegelaten. Daarna zouden de havens eene reeks van jaren voor dezelve gesloten blijven, ten zij er zeer ongeluk kige oogsten mogten tusschen beide komen. De reden hier van zou zijn dat de pachtersaangemoedigd door de hooge prijzendie zij verleden jaar gemaakt hebben al hun land tot den graanbouw gebruiken waardoor het te vreezen is dat zij de markt zullen overkroppen en eene daling van prij zen te weeg brengen die zoo men geene voorzorgen nam meer dan 2000 pachters in het verderf zou storten. PARIJS den 2 junij. Gisteren is in dc kamer der afgevaar digden, behalve het nieuwe crediet van ongeveer 5 millioen franks ter uitbreiding van onze zeemagtook nog een cre diet van 918,914 fr. 90 c. tot betaling van de renten der Grieltsche leening voorgedragen. Omtrent het eerstgemelde crediet leest men in den Moni- teur Paristen eene opmerkelijke verklaring, in zoo verre daaruit zoude moeten blijken dat het nieuwe ministerie wer- e ij voornemens schijnt, eene krachtiger houding naar bui ten aan te nemen, dan onder het ministerie Molé het geval is geweest. De woorden van genoemd dagblad zijn als volgt Dit crediet is geheel afgescheiden van dat, hetwelk tot uitbreiding van onze zeemagt in het Oosten is gevraagd. Het betreft onze aarideMe wapeningen ia Buencs-Ayres eu

Middelburgsche Courant | 1839 | | pagina 1