MID DELBU R 8 0IIE COÜRAIV T." mt ¥°- 67. Dingsdag 1839. 4 Jimij. Jfcanfcvtjfc. jv f/j publicatie. Ülcbcvlawböchc JS' JEUWSTIj DIJVGEN. (Bvoot-iSrittaujs, j&lcöcvlatrècn. Di'. aboniirmr rils prijs dcter Courant isj 2 y5 voor drie maanden, en franco per Post 3. I>r abonnementen worden »oor niet minder dan drie maanden jjenomen, en de beta ling jtesehiedt complant, of bij tiet einde van ieder vierendeel jaars. De inseitdirift der Adv.ertentien behoort Ie geschieden des* morgens vddr 10 oren indien men dezelve in het eerst uit te «even Mo. wil geplaatst hebben. De Advertentien worden berekend tegen 22 Cents de regel, met uitzondering van Huwelijks- Geboorle- en Doodbckendmakiugcn waarvan de prijs van cén tot zes regels is f 1 5o en voor iederen regel daarboven 22 Cents. Dezelve moeten niet op zegel geschreven zijnalzoo het regt van zegel wordt betaald BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MID DELBURG, gezien het besluit van den Heer Staatsraad Gouverneur dezer Provincie, 'au den 31 der vorige maand (Provinciaal Blad no. 49), brengen bij deze ter kennis an de Veehouders en van alle verdere belanghebbenden binnen deze Stad of op derzelver Ambachten woonachtig, dat de Longziekte onder het Rundvee in deze Provincie op meer dan eene plaats is ontstaan met aanbeveling en waarschu wing om tegen deze verwoestende ziekte op hunne hoede te zijnhun Vee steeds zoo veel mogelijk afgezonderd en buiten gemeenschap met ander te houden zich vooreerst van den aankoop van Vee te onthouden, en niet toe te staan, dat eens anders Vee op hunne stallen of weiden verblijve; om van het ontstaan van eenige ziekte onder hun Vee dade lijk aan den Burgemeester kennis te geven terwijl het ver zuim daarvan hen aan de boete en gevangenisstraf zal blootstellendaartegen bij art. 459 van het Wetboek van Strafregt bedreigd om zich ingeval van Longziekte naar de aanwijzing van het openbaar gezag en naar die der Vee artsen stiptelijk te gedragen en in alles het van hen gevor derd wordende te volbrengen alsmede om alles te vermijden wat strekken kan om de Longziekte te doen ontstaan en voort te planten, onder vooihouding, dat afwijking of ver zuim hiervan dezelven het genot ontzegt van de te gemoet- komingwelke door het Gouvernement tot nog toe voor het verlies van het ten gevolge der Longziekte omgekomen of afgemaakt Vee wordt verstrekt, onverminderd de straffen die hen als de besmetting hebbende voortgeplantvolgens de bestaande wetten kunnen worden opgelegd. Burgemeester en Wethouders willen bij deze nogmaals de belanghebbende In- en Opgezetenen herinnerd hebben, aan de Publicatie van den 21 Mei des vorigen jaars, mitsgaders aan die van den 24 Maart 1836 (te vinden in dezer Stads. Couranten van den 22 Mei en den 26 Maart van gemelde jaren), met aanbeveling, om aan de daarbij gegevene voor schriften te voldoen en zich daarnaar naauwkeurig te gedra gen zullende de daarbij vermelde bepalingen met kracht en klem worden gehandhaafdde overtredingen met de meest mogelijke naauwgezetheid worden nagegaan en met de meeste gestrengheid worden achtervolgd. En op dat niemand hiervan onwetend bliive, zal deze worden gedrukt afgekondigd en aangeplakt mitsgaders in dezer Stads-Couratu geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 3 Junij 1839. Burgemeester en Wethouders voornoemd PASPOORT van GRIJPSKERKE. Ter ordonnantie van Hun Edel Achtbare A. M. B E C I U S. De Provinciale COMMISSIE van Geneeskundig Onderzoek en Toevoorzigtin ZEELAND residerende te Middelburg informeert bij deze de belanghebbenden dat zij hare ge wone Vergadering houden zal op Donderdag den vierden Julij 1839; en verzoekt tevens allen, welke als dan verlangen toegelaten te worden tot het Heel-, Verlos- of Artsenijmengkundig Examenof tot dat van Oog-of Tandmeester of Drogist, zich vóór den 20 dezer maand, bij requeste, met overlegging van de noodige bewijzen, te vervoegen bij den Heer J. R. de VassyPresident derzelve Commissie. Middelburg, den 3 Junij 1839. De Provinciale Commissie voornoemd Namens dezelve Js. de MAN Jz., Secretaris. De ondergeteekendeCOLLECTEUR van het Stedelijk Middel der Lantaren-Brandspuit- en Nachtwacht-Gelden binnen deze Stad, bij resolutie van den 25 Maart jl.ten fine van invorderingvan llun Ed. Achtb. ontvangen heb bende, het, door den Heer Staatsraad Gouverneur dezer Provincie, in dato den 21 dier zelfde maand, executoir verklaarde, Kohier over hetzelve Middel, dienstjaar 1839; brengt bij deze ter kennis van een iegelijk der Belasting schuldigen dat de biljetten van aanslag uit voorschreven Kohier, allen naar behooren opgemaaktaan hunne woningen zijn bezorgd terwijl hij dezelven opmerkzaam is makende vooral te willen zorgen dat de verschuldigde aanslagen op bunnen tijd worden aangezuiverd en dat diegenen welke geene biljetten van aanslag tnogcen hebben bekomen dezelve alsnog, gedurende deze maand, ten zijnen Kantore, op de gewone uren van vacering gratis kunnen erlangen. Wordende wijders de alsnog ten achteren zijnde belasting schuldigen in de voldoening van hun verschuldigde over de dienst van 1838, bij deze ten ernstigste aangemaand tot eene onverwijlde voldoening derzelve alzoo hij zich genoodzaakt vindt .de nalatigen in dezendoor middel der bij de wet voorgeschreven dwangbevelen tot de voldoening derzelve te achtervolgen. Middelburg, den 4 Junij 1839. De Collecteur van voorschreven Middel, DE TIIOIJE Nz. De DIRECTIE maakt bekend dat door haar zullen ge veild worden, te ROTTERDAMop Vrijdag den 28 Junij 1839: 19972 Kranjangs en Kanassers j 1246 Matten en Zakken 1 *'A^A SUIKER, liggen- 395 Kistenj de aldaar- 1214Ó Kranjangs en Kanassers DITO DITO, liggende 272 Matten en Zakken j te Amsterdam. 2Ó78 Kranjangs en Kanassers DITO DITO liggende te Dordrecht. Waarvan de Notitien met de Feil-conditien in tijds zullen worden uitgegeven. Amsterdam, den 28 Mei 1839. VAN DER HOUVEN, President. KOOY, Directeur, fungerend Secretaris LONDEN dan 29 mei.' Eergisteren avond zijn de beide huizen van het parlement weder vergaderd geweest. In het lagerhuis is men terstond overgegaan tot de verkiezing van eenen nieuwen voorzitter, en daarbij hebben de ministerie- len welke nu weder door de radicalen ondersteund werden de bovenhand behouden. De heer Shaw- Lefevre is tot voor zitter benoemd, met eene meerderheid van 317 tegen 299 stemmen, welke iaatsten zich voor den candidaat der con- servative Oppositie, den heer Goulburnverklaarden. Op eene vraag, omtrent de loopende geruchten, wegens het uitbreken van vijandelijkheden tusscben Turkije en Egyp teheefc de minister Russell gisteren avond in het huis der gemeenten verklaarddat het bewind geen berigt had ont vangen van het overtrekken der Tnrksche troepen over den Euphraatdat de laatste tijdingen van den Britschen consul uit Damascus inhielden, dat de Turksche troepen den ooste lijken oever van den Euphraat genaderddoch die rivier niet overgetrokken waren dat voorts gemeld was gewor den, dat de troepen van Mehemed-Ali zich te zamen trok ken in de nabijheid van het Turksche leger; dat intusschen j uit niets gebleken isdat de pogingen der groote mogend heden 0111 het uitbreken van eenen oorlog tusschen de Porte en Mehemed-Ali te verhinderen, mislukt waren; dat het be wind geen berigt heeft ontvangen, dat Mehemed-Ali (zoo as dezer dagen insgelijks verhaald is geworden) door de Russische overheden gelast zou zijn, om Syrië te ontrui. men, en dat hij niet dacht, dat zoodanige vordering zou ge daan zijn. Maandag avond bij het verlaten der zitting van het huis der gemeenten, is de heer O'Connell op de straat door een grooten volkshoop met honende kreten ontvangen. Hij heeft zich daarvan weten te onttrekken door in een naburig huis te vlugtenalwaar hij voor verderen overlast is be schermd door de policie. Volgens de conservative oppo santenzou de volksmenner zich deze smadelijke bejegenin gen op den bals hebben gehaald door een dezer dagen in het openbaar geuit gezegde datindien de Tory's in het be wind waren de koningin binnen zes maanden door hen met vergift om het leven zou gebragt zijn." Maandag is de koningin naar Windsor gereden waar een 'groote maaltijd werd aangertgt bij gelegenheid van het bezoek, aldaar door den Russischen grootvorst en prins Hen- drik der Nederlanden aan H. M. gegeven. Eerstgenoemde vorst heeft voor 300 p. st. deel genomen aan de inschrijving tot het oprigten een van nationaal gedenkceekcn voor den her tog van Wellington. De troonopvolger en prins Hendrik hadden den vorigen dag een maaltijd bijgewoond door den marquis van Londonderry ter hunner eere gegeven. Naar men verzekert, zullen HH. K. en K. HH. den 31 dezer, aan boord van twee koninklijke stoombooten Enge-, land verlaten en naar Holland terugkeeren. De dagbladen der oppositie maken met veel ophef ge wag van eene nieuwe belediging, die de Britsche vlag van den kant der Fransche marine zou ondergaan hebben. Vol gens hetgeen dienaangaande wordt medegedeeld, is de En- gelscbe oorlogs-stoomboot Medeavoerende de vlag van den kommandenr Douglasbevelhebber van de Britsche scheeps- magt in de West-Indische wateren, den 11 april, op de hoogte van St. Jago-de-Cuba, de Fransche oorlogs-brik le Grijfon ontmoet, en tegen deze brik aangevaren, terwijl zij dezelve wildé praaijen. De Fransche brik heeft daarop ter stónd haar geschut gelost, en de stoomboot vrij aanmerke lijk beschadigd. Op verlangen van den Britschen bevelheb ber heefc echter de Fransche kommandant zich aan boord van de stoomboot begevenen daar betuigddat het lossen van het geschut een misverstand was geweest; dat hij, niet wetende wat de hem naderende stoomboot in den zin mogt hebben, zijne stukken had laten Iaden, en dat bij vergissing de geheele laag gelost was gewordenterwijl hij slechts ge- kajnmandeerd had om uit dón stuk een kogei over dè stoom boot heen te schieten. De Britsche berigtgevers voegen er bij, dat de Engelsche bevelhebber, welke onder anderen twee 84ponders aan boord had eene groote gematigdheid heefc betoond, door niet terstond wederkeeng op de'Fran sche brik te vuren, en dat, welke verschooning dan ook de Fransche bevelhebber mag hebben aangevoerd, het ge beurde maar al te zeer op nieuw getuigt van de zucht der Fransche marine, om de Britsche vlag te beledigen. PARIJS den 29 mei. Gisteren heeft de kamer der gede puteerden, met de groote meerderheid van 262 tegen slechts 71 stemmen de aanvrage om een buitengewoon crediet van een millioen tweemaal honderdduizend fr. voor de geheime fondsen toegestaan hetwelk te regt als eene beduidende ze gepraal van het nieuwe kabinet wordt beschouwd. Verschei dene ministers hebben het woord tot verdediging van het ontwerp, gevoerd, en onder anderen heeft de heer Duchatel als minister van binnenlandsche zakenden prefect van poli cie tegen de aantijging verdedigd, dat hij de troebelen van den 12 dezer had kunnen voorzien en voorkomen. Aan het slot zijner redevoering toonde hij den weg aan dien hij en zij ne ambcgenooten dachten te volgenzij wilden, namelijk, het land een bestuur geven dat al de belangen daarvan met bezadigdheid behartigde en verdedigde den buitenlandschen vrede met eer en waardigheid handhaafdeen binnen 's lands de verschillende gevoelensmet wegneming der schijnbare oneemigheid in denkwijze, trachtte te vereenigen. Onder de hevigste bestrijders der wet behoorde de heer Gauguier die zich, zelfs bij herhaling, hoogst beledigen de uitdrukkingen omtrent den persoon des konings beeft ver oorloofd, waarvoor hij door den president tot de orde is ge roepen. Heden heefc de zitting der kamer niets belangrijks opgele verd. Hec onderzoek in de bureaux der aanvraag van tien millioen ter uitbreiding onzer zeemagc is gunstig afgeloopen. lot dus verre zijn er nog geene nadere berigten om trent de gebeurtenissen in het Oosten bekend en verkeert men derhalve bij voortduring in dezelfde onzekerheid, in hoeverre de voorwaartsche beweging van Hapz-pacha werke lijk vijandelijkheden tusschen de Egyptische en Turksche le gers heefc doen ontstaan. Intusschen gaat het Fransche gouvernement ijverig voort met hei nemen van voorbereidende maatregelenten einde bij eene mogelijke botsing tusschen de strijdende partijen krachtdadig te kunnen optreden. Het Journal des Débats deelt eene correspondentie uit Konstantinopel, den 5 mei te Alexandrie ontvangen, mede, welke, hoezeer geene nadere berigten bevattendeechter eenig licht verspreidt over de jongste oorlogzuchtige geruchten. In dezen brief wordt de oorlog tusschen de Porte en Egypte als onvermijdelijk voorgesteld- De Fransche admiraal Roussin zou aan de Porte hebben verklaard onzijdig te zullen blij ven, zoo er geene cusscbenkoinst van Rusland mogt plaats hebben, als wanneer Frankrijk insgelijks met de wapenen zou de tusschen beide treden. Nog wordt daarin gemelddat de Engelsche legatie, op de stellige weigering der Porte'dat een Engelsch eskader de Dardanellen zoude inzeilen zou heb ben geantwoord dat zoodanige vlootin weerwil van deze weigering, zoude weten binnen te zeilen, en dit wel vroe ger dan men verwachtte. Bijzondere brieven uit Londen melden dat het Brit sche kabinet bevel heeft uitgevaardigd tot wapening van 5 linieschepen en fregattenwelke binnen veertien dagen zul len onder zeil gaan een einde zich tnet het eskader van den admiraal Stopfort, inde Middellandscbe zee, te vereenigen. De berigten uit het Oosten moeten eene nieuwe bedrijvigheid aan de Engelsche marine gegeven hebben hoewel men voor als nog schijnt te twijfelenof de vrede wel ernstig zal worden bedreigd. Gisteren zijn weder dertig personen in hechtenis geno menbeschuldigd van deelneming in den jongs ten opstand, en die deel maken van een revolutionair genootschapits Bras nuswaarvan het bestaan eerst nu aan de policie is kenbaar gemaakt. In het algemeen ziet men met verlangen de mededeeling der bijzonderheden van de inrigting der ge heime genootschappen te gemoetwelke door den heer Teste minister van justitie, eergisteren in de kamer der afgevaar' digden is aangekondigd. Hec lijdt geen twijfel 0f de in* scructie voor het hof der pairs zal daarover'veel licht ver spreiden. depêche^" M°"iteUr de volgende telegrafische Perpiguan 29 mei. De bevelhebber-generaal van de siste divisie aan Z. Exc. den minister van oorlog De graaf van Espana heeft den 27 dezer llipoll bemag- tigdhet garnizoen, hetwelk zich in de kerk had verschanst, heeft des avonds gecapituleerd. MIDDELBUR.G den 3 junij. Door den raad dezer stad zijn, in deszeifs vergadering van den 1 dezer, tere leden der

Middelburgsche Courant | 1839 | | pagina 1