MIDDELBURG8CHE C «Hf R AJ fe y N°- 20. Donderdag %sZjf;lEW 28 Februarij. «tten 1839. Cv .jwirO'N Ka Sjcfccttbrnahitigcn. JNIEU W STIj DINGEN. «3uit0cit(<inb. (0voot~33eittrtnjc. JfVMttfïtftjfc. 2'lc2>cvlanbcti. Dc abuiiiicincnts prijs dezer Courant is 2 j5 voor drie maanden, cn franco per Post f 3» J)c abonnementen worden voor niet minder dan drie maanden genomen, cn de beta ling geschiedt comptantof bij het einde van ieder vierendeel jaars. r>c inzending der Advertentien behoort tc geschieden des morgens vóór 10 uren indien meii dezelve itl het eerst uil te geven No. wil geplaatst heblien. De Advertcntien worden berekend tegen 22 Cents dc regel, met uitzondering van Huwelijks- Geboorte- cn Doodbekendmakingen waarvan de prijs van een tot zes regels is 1 60 en voor iederen regel daarboven 22 Cents. Dezelve moeten .net op zegel geschreven zijn, aJzoo het regt van zegel wordt betaald. Het PROVINCIAAL GEREGTSHOF in ZEELAND maakt bij deze bekend dat de dagen en uren van den aan vang der gewone teregtzittingen van den Hove als nu met goedkeuring van Zijne Excellentie den Heer Minister van Justitie, bepaaldelijk zijn geregeld en vastgesteld als volgtte weten Des Maandags, ten tien ure, tot de behandeling van Correc tionele Zakenzoo in eersten aanleg als in hooger beroep. Des Dingsdagsten elf ure tot de. behandeling ter Rolle van Burgerlijke Zakendie van Koophandel daaronder be grepen 7.00 in eersten aanleg als in hooger beroep. Des IVoensdags ten twaalf ure tot het onderzoek der Straf zaken bij het Hof, in Raadkamer vergaderd. Des Kt ijdags en voor zoo veel nood ook des Zaturdags ten tien uretot de teregtzittingen in Strafzaken. Middelburg, den 18 Februarij 1839. Op last van den Hove, De Griffier, A. V II K E. De REGERING der Stad AXEL, zal, op Dingsdag den 19 Maart aanstaande, des namiddags ten drie ure, ten Stadhuize aldaar, overgaan, om, voor den tijd van Zeven achtereenvolgende jaren ingaande den eersten Mei dezes jaars, publiek te Verpachten: de Stads KOORN-WIND- MOLEN met de daarbij behoorende WONING waarvan de Conditiën ter inzage van een ieder, acht dagen te vo ren ter Stads Secretarie zullen zijn gedeponeerd. Gedaan ten Stadhuize te Axel, den 22 Februarij 1839. Burgemeester en Wethouders der Stad Axel P. A. van DISHOECK. Ter ordonnantie van dezelve, De Stads-Secretaris J. J. VAN DORTMONT. De ARRONDISSEMENTS REGTBANK te MIDDEL- BUIIG, gezien Art. 27 van het Reglement I. betreffende de wijze van eedsaflegging der onderscheidene Regterlijke Ambtenaren, de afwezigheid, de afwisseling en de orde aan de inwendige dienst van den Hoogen Raad gelijk mede van de Hoven en Regtbauken, goedgekeurd bij Zijner Majesceits Besluit van den 14 September 1838 Staatsblad No. 36); Gehoord de consideratien van den Officier Heeft, na overweging, goedgevonden te bepalen, dat de dagen en uren van het begin der gewone teregtzittingen dezer Regtbank zullen zijn, als volgt: Des Maandags ten tien uretot de behandeling in Raad kamer van ingekomene verzoekschriften. Des Dingsaagsten ef ure, ter behandeling door den Pre sident, der zaken van kort geding. Des IVoensdags ten tien ure, voor de behandeling ter Rol le van alle Burgerlijke zaken die van Koophandel daar onder begrepen; wijders ter eedsafleggingen; en, na den afloop der rol, ter beraadslaging over ingekomene ver zoekschriften. Des Donderdags, en, voor zooveel nood ook des Vrijdags, 1 telkens ten tien ureop de teregtzittingen, de Correctio nele zaken, Geiegteliike verkoopingen Belasting-, Do mein- en Registratie-zaken. Zullende de Belasting- Do mein- cn Registratie-zaken in het algemeen des Vrijdags behandeld worden. En zal tot het nemen van beschikkingen op Rapporten van den Reg'ter-Commissaris en op Requisitoiren van den Officier nopens bevelen van voorloopige aanhouding, van dagvaarding in persoongevangenneming en gevangenhou ding, de Civile Kamer der Regtbank zamenkomen binnen 24 uren, nadat de stukken, daartoe betrekkelijk, bij den Voorzitter dier Kamer, die de Leden dcrzelve daartoe zal doen bijeenroepen zullen zijn ingekomen. Aldus gedaan, en, behoudens de goedkeuring van Zijne Excellentie den minister van Justitie, vastgesteld, in de algemeene Vergadering der Arrondissements Regtbank voor noemd dezen vijfden December achttien-honderd acht-en- dertig; en is deze door den lieer President met den Griffier onderteekend. ADR. P. van DEINSE. J. H. KOOLHAAS, Griffier. Goedgekeurd bij dispositie van Zijne Exc. den Minister van Justitie, de dato 9 Februarij 1839. No. 40. Het KANTONGEREGT van het Kanton Middelburg Provincie Zeeland, heeft, met goedkeuring van Zijne Ex cellentie den lleere Minister van Justitie, en ter voldoe ning aan artikel 27 van het Reglement numero 1 vastge steld bij Zijner Majesteits Beslui: van den 14 September 1838 Staatsblad no. 36) bepaald, dat hare gewone Zit tingen zullen worden gehouden Des Maandagsvoor Burgerlijke- en Handelszaken. Dingsdags, voor Strafzaken. Donderdags en Vrijdagsvoor alle overige zaken aan de Kantonregters opgedragen en Dat die Zittingen telkens des middags ten twaalf ure eene aanvang zullen nemen Gedaan te Middelburg, den 21 Februarij 1839. In kennis van mij, H. J. VAN DEINSE. Griffier. De ADMINISTRATEUR van 's Rijks Schatkist in ZEELAND adverteert, dat te beginnen met 1 Maart 1839, ten zijnen Kantore zullen worden uitbetaald de Interessen der Lijfrenten op één k twee Lijven over het laatste half jaar 1838. Middelburg, den 28 Februarij 1839. De Administrateur voornoemd P. P O U S. FRANKFORT den 22 februarij. De Belgische zaakge lastigde aan het Pruissische hof, de heer Beauiieuis den 19 dezer van Berlijn afgereisd, zich vooreerst naar Dresden begevende. Ook aan den heer O. Suliivan de Gras, Belgisch gezant te Weenenis van wege Z. M. den keizer van Oostenrijk verklaard, dat zijne diplomatieke werkzaamheden aan het kei zerlijk hof hadden opgehouden. Het Oostenrijksch officieel dagblad voegt, bij de mede- deeling van dit berigt, eene ontwikkeling der redenen welke den keizer tot dit besluit bewogen hadden namelijk de be noeming van den generaal Skrzynecki tot eene militaire be trekking in Belgieten gevolge waarvan die generaal zich uit de Oostenrijksche staten verwijderd hadin welke hem het verblijf was toegestaan, onder belofte dat hij zich daar rus tig zou gedragen. Zoolang Skrzynecki in Belgische dienst gehouden wordtzullendus vervolgt dat artikelgeene verder diplomatieke betrekkingen tusschen de keizerlijke en Belgische hoven kunnen bestaan, zonder dat overigens door deze afbreking dier betrekkingen het keizerlijk hof zal op houden aan het werk van den vrede, door de Londensche conferentie ondernomen deel te nemen. Het officieel dagblad van Hanover vermeldt de namen van niet minder dan 23 afgevaardigden leden der tweede kamer, welke zich den 15 dezer, toen de zittingen dersten- den hadden moeten hervat wordenniet op hunnen post hebben bevonden en vermaant deze leden op hoog bevel voor den 1 maart in de hoofdstad tegenwoordig te zijn, of anders hun ontslag in te dienen. Te Rome zijn de karnavals-vermaken den 8 dezer door een ongelukkig voorval gestoord het ontstaan van brand in het door den Oostenrijkschen gezant graaf Lutzow bewoond wordende Venetiaansche paleiswaarvan in korten tijd een aantal vertrekken door de vlammen vernield werden. Het korps spuitgasten maakte zich echter 11a eenen arbeid van twee uren, van den brand meester, doch verloor daarbij eenen trompvoerderdie door eenen neerstortenden balk doo- delijk gekwetst werd. LONDEN den 23 februarij. In het hoogerhuis beeft lord Fitz IVilliam woensdag zijn voornemen aangekondigd, om den 14 maart eene motie te doen, strekkende om dat huis te doen verklaren dat de bestaande graanwetten niet met de belangen des lands strooken. Hunne lordschappen heblien zich vereenigd met de motie van lord Colchesterdat eenige stukken, tot den staat der Engelsche zeemagt betrekkelijk, aan het huis zouden over gelegd worden. De voorsteller was van gevoelen dat die zeemagt thans op verre 11a niet op dien ontzagverwekken- den voet was waarop zij behoorde gehouden te worden. De eerste lord der admiraliteitlord Mintowederlegde deze meening, door aan te toonendat thans een grooter aantal oorlogschepen in werkelijke dienst was dan er ooit vroeger in tijd van vollen vrede waren geweest. In het huis der gemeenten heefc men zich gisteren met hetzelfde onderwerp bezig gehoudenen heeft de heer IVood beloofd, weldra alle beschuldigingen deswege te zullen we derleggen bij het aanbieden der begrooting voor de marine. Verder hebben de beraadslagingen in dat lniis weinig van al gemeen belang opgeleverd. In den nacht tusschen den 20 en 21 is er in de Ant- werpsche stoomboot Soho brand ontstaan. Gelukkig was het vaartuig grootendeels ontladenen is men den brand spoedig meester geworden. Intusschen heeft dezelve voor ruim 500 p. sterl. schade veroorzaakt. PARIJS den 23 februarij. Naar men verzekert zullen de nieuwe kamers zonder de koninklijke openingsaanspraak geopend worden, en zulks ter vermijding van de discussie over het adres van antwoord. De oppositie blijft verzekeren dat het ministerie bij de aanstaande verkiezingen het onderspit zal delven en dat de berigten die men op het ministerie van de binnenlandsche zaken over de stemming in de departementen ontvangen heefc alles behalve gunstig luiden. De oppossicie legt voorts het bestuur thans ten laste, dat het de openbare meening in onrust zoekt te houden, over den onzekeren staat van zaken in Belgie, ten einde de vrees voor oorlog op de gemoede ren te doen werken 0111 de keuzen bij de aanstaande ver kiezingen te bepalen tot de personen die de voortzetting van het tegenwoordig stelsel, vooral met opzigt tot de Belgi sche zaak zijn toegedaan. Gisteren zijn weder twee couriers uit Brussel op de Tuillerien met depeches van het Belgische bewind aange komen. De minister van marine heeft aan de kamer van koop handel te Havre berigt gedaan dat er maatregelen zullen genomen worden om de voornaamste punten die door de Mexikaansche kapers konden onveillig gemaakt worden, zoo als de Aforische eilanden, de straat van Gibralcer, de westelijke kusten te doen bewakenmet uicnoodiging te vens aan de koopvaardijschepen om gebruik te maken van de gelegenheid, wanneer schepen van den Staat den over- cogt naar de Amerikaansche kusten doen. De generaal Gourgauddie de artillerie van het ob servatie-leger aan de Fransche grenzen kommandeert, is den 19 te Mezières aangekomen. In de hoofdstad wilde men op nieuw weten dat de hertog van Nemours eerstdaags der waarts zoude gaan. Men zegt het thans beslist is, dat de generaal Sebas- tiani, terstond na de volle beslechting van het Belgische vraagstuknaar herwaarts zal terugkomenen de heer de Saint Aulaire hem dan in de ambassade te Londen zal ver- vervangen. Naar de hier loopende geruchten zouden een vijf tigtal personen te Brussel, bevel bekomen hebben om die stad binnen 24 uren, en Belgie in drie dagen tijds te ver laten; voorts verhaalt men dat vorst Leopnld bij zijn jongst verblijf alhier voor eene groote som in de Fransche renten heeft belegd, terwijl overigens het grootste deel van zijn vermogen in Engelsche 3 pet. gecons. zou bestaan. Men zegt, dat hij de jongste opschrijving der dienst- pligcige voor de nationale garde het effectief derzeive met omtrent 15,000 manschappen is vermeerderd. Te Madrid verhaalt men dat prins Louis Bonaparte pogingen wil aanwenden om dienst in het leger der koningin van Spanje te verkrijgen. De senateurs en gedeputeerden welke de minderheid in de vergadering der cortes uitmaken hebben eenen maaltijd ge houden op welken verscheidene toasten op de beide ko ninginnen, de vrijheid en de constitutie zijn uitgebragt. De heeren Arguelles, Calatrava SeoaneCaballero en Mendi- zabal namen deel aan dezen maaltijd. Don Carlos hield den 16 zijn hoofdkwartier nog te Ber- gara. Het korps van Marotodac zich van Tolosa naar Navarre heeft begeven, moet vrij beduidend zijn. Bilbao wordt in geduchte» staat van tegenweer gesteld. Ribero is, met de koninklijke garde en eenige stukken ge schut, op last van Esparteroop het onverwachcs uit Vic toria naar Castilie vertrokken. MIDDELBURG den 27 februarij. De minister van finan cien heefc, bij bekendmaking van den 23 dezer, aan het pu bliek herinnerd dat de inschrijvingen tot deelneming in de negotiacie van losrenten volgens het berigt van den 6 dezer maand zullen geopend worden te Amsterdambij de Neder- landsche bank, en in de hoofdplaatsen der provinciën, als mede te Rotterdam bij de agenten van den algemeenen rijks kassier op maandag den 4 maart aanstaandenmet kennis geving, dat bij de instrnctien omtrent het aannemen van de iournissementen in die negociatie, is bepaald, dat de korting wegens de veivroegde betaling van den tweeden en volgende termijnen, bij het 8ste artikel van gezegd berigt toegestaan zal worden berekend voor het getal dagen, dat de deelne mers vóór den verschijndag betalen. Door Z. M. zijn benoemd tot opper-strandvonders in de provincie Zeelandin het ressort van de heerlijkhe'd Domburg, de heer Anthony van der Meulein het ressort van de heerlijkheid Bommenede de heer Johannes Hoekc Cz. in hec ressort van de heerlijkheid Borsselede heer Adolf JVesterwijk Ossewaardein het ressort van de heerlijkheid der vier Bannen van Duiveland jonkheer Karei JVilleni de Jon ge alsmede voor het ressorc van de heerlijkheid Ooscer'- en Sirjansland. Nog zijn door Z. M. benoemd de heeren M. Hoogvliet en A. Mcursingcom onder den titel voor elk, van Adjutor Interpret, Legatts-PVarmerianiop zoodanige instructie als voor en ^xc. den minister van binnenlandsche zaken, zal worden vastgesteldwerkzaam te zijnbij de verzame mg van Ooscersche handschriften der hoogeschool te Leiden. De tegenwoordige zamenscelling van ons leger wordt aldus opgegeven lot de eerste divisie des legers bchooren eerste brigade

Middelburgsche Courant | 1839 | | pagina 1