N°. g5. MIDDELBURGSCHE ygr- COURANT. Donderdag NIEUWSTIJDINGEN. DUITSCHLAND. BERLIJN den 28julij. Het tusschen Engeland, Frankrijk en Rus land tot bevrediging van Griekenlandgesloten traktaat vertvekt hier veel belangstelling. Zoo Parissen niet behoort tot de mogendhe den welke hetzelve mede geteekend hebbenmoet de reden daarvan alleen daarin gezocht wordendat Parissen geene Zee-mogendheid is. Zoo veel schijnt zeker, dat Pruissen de beginselen van het traktaat vol komen goedkeurt. AUGSBURG den 30 ju lij. Volgens bijzondere berigten uit Rome verzekerde men aldaardat de oneenigheden tusschen het Roomsche en Spaansche hof, over de benoemingen van bisschoppen in Zuid-Amerika zouden zijn bijgelegdvoornamelijk nadat Z. H. aali het SpaansChe bof had overgelegd, eenen eigenhandigen brief van den voormaligen Spaanschen minister, den hertog van Infantado, waarin deze staatsman, in naam zijns koningsaan het pauselijk hof verlof gaf, in deze aange legenheid zoodanig te handelenals dat hof noodzakelijk zou oordee- lèn. Ook wilde mendat de keizer van Rusland aan den Heiligen Va der eenen eigenhandigen brief had geschrevenwaarin hij Z. H. van de aanstaande komst eener Russische vloot in de Middellandsche zee heeft kennis gegevenen hem verzochtdezelvebij voorkomende gelegen heid te willen beschermen en ondersteunen. FRANKFORT den 31 julij. Z. M. de Keizer van Rusland heeft, door zijnen gezant, aan de Duitsche bondsvergadering doen overhandi gen een exemplaar van het verslag der te Warschau gevestigde com missie, tot het onderzoek der in Polen bestaande geheime staatkundige genootschappenen haar tevensbij eene notakennis gegeven van de maatregelen door hoogstdenzelven genomen tot het vonnissen en straf fen der schuldigen. Bij deze nota wordt gezegd, dat de beklaagden die tot het koningrijk Polen zelve behoorenvoor het hooge nationaal geregtshof van dat koningrijken die van de Poolsche provinciënwel ke tot het keizerrijk behooren voor de criminele afdeeling van den Russischen senaat zullen te regt staan. Hierop heeft de rijksvergade ring, door haren voorzitter, den keizer doen antwoorden, dat zij met de meeste belangstelling 's keizers maatregelen omtrent deze gewigtige aangelegenheid had vernomen, en dezelve volkomen goedkeurde. HAMBURG den 31 julijDen 25 dezer heeft de Russische vloot de reede van Koppenhage verlatenom hare reis naar de Middelland sche zee voort te zetten. Te Altona is de rust nog niet hersteld, welke aldaar den 24 dezer gestoord werdten gevolge van het overlijden van eenen jongeling van 14 jaren, die wegens eene geringe overtreding door de politie aan den lijve gestraft was. Het gerucht, namelijk, den dood des jongelings toe schrijvende aan die straf, was het volk voor het huis van den directeur der politie zameugeschoolden had dat geplunderd en omvergehaald. Door middel der in de wapenen gekomene militie en door de belofte dat het lijk hehoorlijk door geneesheeren geschouwden de zaak onderzocht zou wordenwas de woede van het volk wel eenigzins tot bedaren ge- bragt, en de begrafenis vervolgens zonder storenis volbragt, terwijl bo vendien de directeur der politie zich verwijderd heeft om eenige maan den te gaan reizenen in zijne plaats voorloopig een ander opgetreden is maar het rapport der geneesheeren, ofschoon men daarvan reeds uit gestrooid had dat het den dood des jongelings niet aan mishandeling maar aan eene andere oorzaak toeschreef, is nog te wachten, en eene voor- l.popige aankondiging van die geneesheeren schijnt grond te geven, om bij liet publiek het vermoeden te versterkendat de politie zich op eene gruwzame wijze aan dien jongeling vergrepen heeft, en doet alzoo voor nieuwe ontvlamming van bet smeulend misnoegen vreezen. GROOT-BRITTAN] E. LONDEN den 4 augustus. De heer Canning is woensdag wederom ongesteld geweest. Doctor Matondie onmiddellijk naar Chiswick ont boden werd, hem een fistel gezet hebbende, heeft zulks den heer Can ning zeer veel verligting toegebragten donderdag bevond hij zich veel beter. Gisteren nogtans was hij wederom minder wel en moest dien ge- heelen dag zijne kamer houden. Dingsdag nachteven na 11 urenis te Sheerness een schrikke lijke brand ontstaan in de woning van den linnenkooper Clarke, in Highstreet, Bleu Town, welke tot des ochtends ten 7 uren heeft ge woed en waardoor 45 huizenin Highstreet en Chapelstreetmeest alle winkels en magazijnenin de asch gelegd zijn. De schade wordt óp 100,000 pond sterling begroot. De berigten van binnen 's landszoo omtrent den oogst, als omtrent de fabrijkenluiden gunstig. De oogst belooft veel, en de fa- briekenwelke vele bestellingen tegen het najaar verkregen hebben Zijn druk bezig. De walvischvangst is dit jaar, over het algemeen, gelukkig. Reeds zjjn onderscheidene schepen binnengekomen, waarvan sommige elf, twaalf en dertien visschen gevangen hebben. De schade aan den gang onder den Theems is geheel hersteld en al het water is er uitgepompt. Er is alleen nog op sommige plaatsen wat slijk overgeblevenzoodat men thans, gelijk een onzer dagbladen zich uitdrukt, kan zeggen, dat in den grooten strijd tusschen mr. Bru nei en den Theems de eerste de overwinning behaald heeft. De nieuws gierigen zijn dezer dagen toegelaten, en, hoewel velen uit vrees zijn teruggeblevenheeft echter een groot aantal den gang bezocht. Eerst daags gaat men het werk hervatten. Mr. Brunei heeft, ter voorkoming van verdere ongelukkenden bodem der rivier met naauwkeurigheid on derzocht. Over het algemeen heeft hij dien voldoende gevondensom mige plaatsen uitgezonderddoch omtrent deze zal hij maatregelen ne- njen welke hij meentdat afdoende zullen zijn. Men heeft alhier voldoende berigten ontvangen uit Portugalvan den luitenant-generaal Clinton. Het Britsche leger bevond zich nog steeds in dezelfde cantonnementen. Deze berigten bevestigen de tijdin genover Frankrijk ontvangen wegens eenen kleinen opstand te Villa- Viciosa en voegen er stellig bijdat de bisschop dier stad een der voor naamste oorzaken van dien opstand geweest is. De nieuwspapieren van Mexico, gisteren ontvangen deelen de boodschap van den voorzitter dier republiek, bij de opening van het congresmede. In hetzelve wordt de toestand van het getneenebest als liK plf den 9 Aügustiisu Zeer gelukkig voorgesteld. De geldmiddelen zijn volgens liet gÖtiiigéa nis van deh voorzitter, in eenen goeden staat. De Voortbrengselen vati den grond van het gemeenebest, zegt hij, zijn meer dan voldoende, bni in deszelfs behoefteil te voorzien, en de betrekkingen, waarin het ziéh tot de overige mogendheden bevindt, verheffen hetzelve, volgens zijti oordeelin deze oogeiiblikkenboven de overige niéuwe republieken van Amerika. Met de Zeemans Hoop, van Batavia, ter hoogte Van Hasting*geafi riveerd, heeft men berigten van den 5 april, meldende, dat de vijandd* lijkheden met de oproerige inlanders nog voortduurden. Brieven Van den 9 maartuit Calcuttabrengeii de tijding dit mr. Campbell aldaar teruggekomen was van Zijne zénding haar Ava, Al« les was in Engelsch Indie rustig. F R A N K R U K. PARIJS deii 2 augustus. Verscheidene voornarte bankiérs eh feóöplléi den van deze hoofdstad hebben, zoo men verzekertgeweigerd, hdê verzoekschrift aan den koning, tót het vestigen Van een entrepót in d<f ze hoofdstad, te teekenen, omdat daarin de Uitdrukking zou voorköméil dat, sedert de restauratie, de ware vrijheid in Frankrijk gevestigd is* Men voegt er bijdat dit verz'oekschift gunstig ten hove is Ontvangen geworden, en dat hetzelve, zoo Wel als het plan om een bevaarbaa? kanaal van deze hoofdstad naar Havre te makende goedkeuring vati Z. M. zou erlangen. De tentoonstelling van nationale nijverheid is opengesteld, 04 toevloed van aanschouwers was terstond zoo grootdat de zalen lied spoedig niet konden bevatten. De uit Noord-Amerika gekomene Wilden schijnen te Havre Vati hunne zeereis te willen uitrustenalvorens naar Parijs te komen. Meti heeft inmiddels te Havre de dwaasheid gehad vati hun eene andere klee ding te bezorgenen hen dus te berooven van hetgeen zij meest opmer* kelijks opleverden. Zij zien er in hunne lange blaauwe overrokken eti pantalons vrij belagchelijk uit. Den 29 julij heeft men te Bordeaux eene ongewone hitte onder vonden. De thermometer van Réaumur heeft tot des namiddags ten uren op 33 graden gestaan, hetwelk I06 graden Fahrenheit Uitmaakt, Z. M. de koning der Nederlanden heeftdoor hoogstdeszelfs iffU nister te Parijseenen gouden eerpenning doen ter hand stellen aan deri heer Civiale schrijver van een werktot titel dragendede la méthó de pour le broiement de la pierre dans la vessie. Men schrijft uit Genua, dat de politie aldaar het vertoohCh VaH twee ratelslangen verboden heeftuit hoofde dat die vertooning geen nuÉ heeft dan voor den eigenaaren de aanschouwers in groot gevaar kart brengen, terwijl deze slangen ontvlugtende, ligtelijk in het warme kli« maat van Italië konden voortzetten, tot groote schade der bewoners. NEDERLANDEN. BRUSSEL den 7 augustus. De toestand van H. M. de Koningin Ij bij voortduring allergunstigst. Er zullen nu slechts om de drie dagdtl bulletins gegeven worden. GRONINGEN den 3 augustus. Van den 27 julij tot en met deii i dezer, zijn alhier geboren 2 kinderen en overleden 21 personen. - DORDRECHT den 6 augustus. Verleden Donderdag voormiddag, omstreeks 11 uren is van deze stad naar zee gezeildhet alhier op dd werf van den scheepsbouwmeester .7. Schoutenvoor rekening der Dord- rechtsche maatschappij van scheepsreederij, gebouwd driemaSt-fregatschip Louiza Prinses der Nederlandenkapt. Pieter Sipkes. Gezegd schip van de Nederlandsche handel-maatschappij bevracht, gaat met troepetl naar Batavia. 1 36ste KONINKLIJKE NEDERLANDSCHE LOTERIJ. ZEE-TIJDINGEN. HARLINGEN den 1 augustus. Wij hebben hier de treurige tijding ontvangen, dat het schip IVillem de Eerstekommandeur J. C Groen- dijk, door de Nederlandsche Groenlands en Straat-Davisvisscherij-soCie- teit alhier uitgerust', en den 27 maart uit het Vlie gezeild, den 2j mei in Groenland verongelukt is. De equipaadje is door den Rotter- damschen kommandeur, D. J. Cupido, opgenomen, en vervolgens ge deeltelijk overgezet op onderscheidene Bremer en Hamburger schepen, alsmede op het schip van den kommandeur J. J. Adriaan die den kom mandeur Groendijk en veertien man in Texel heeft aangebragtvan waat1 zij te dezer stede zijn aangekomen. ROTTERDAM den 3 augustus. Eergisteren is Zr. Ms. transport schip de Zeeleeuwluitenant Volmer Uit Helvoetslüis naar zeö gezeild. Berigten uit Ctirafao meldendat aldaar was aangekomen Zr. Ms. stoompakket C pRa( ao luitenant .7. IV. Mo 11van Helvoetslüis, laatst van Suriname. VLISSINGEN den 7 augustus. Heden is alhier ter réede gekomen de Vrouw Jantinakapt. G. G. Smit, van Dantzig naar Brussel gedes- tineerd met houtwaren. Ook zijnvan den 5 dezer tot hedettvoor Antwerpen bestemdal hier ter reede gekomen Neptuneskapt. P« Petijt, vafl Rio-]aneiromet suiker en koffij j ZESDE KLASSE. Lijsten. Notnmers Prijzen. Lijsten. Nommers. Prijzen 1 ide 1771 prijs f 1000. 20ste 31888 prijs f 1ooo. 12de 7979 prem. - 2500. 3I9I5 - 1000. 13de 31211 prijs - I000 21ste 20056 -125000. P735 - 1000, 20252 - 1000. 14de "338 1000. 2447 - 1000. 15de 24489 1000. 22ste 24063 - 1000, 10698 1000. 23611 - 1000. 7178 - 1000. 23ste 704 - 1000. 16de 1628 - 1000. 30432 - 1000. Geene. 24ste 10624 - 1000, 17de '7615 - 1000. 3i<*2 prem. - 2500, 18de 18347 - 1000. 25ste 18713 prijs - 2500. 19de 6764 - tooo. 26ste Geene.

Middelburgsche Courant | 1827 | | pagina 1