N". 88. MIDDELBURGSCHE COURANT. Dingsdag v- den 24 Julij* NIEUWSTIJDINGEN. DUITSCHLAN I). BERLIJN den 14 julij. In den nacht van den 6 dezei- is te Konings berg brand ontstaanineen gebouw, nabij het koninklijke magazijn. |)e alles vernielende vlam verteerde dit gebouw, als ook het magazijn, hetwelk met koren gevuld was. Nadat de vlam den geheelen nacht ge woed hadstortte des morgens eene der muren inwaardoor 6 personen gedood en 7 anderen zwaar gewond werden. FRANKFORT den 16 julij. Z. D. H. prins Karei Alexander v9n la Tour en Taxis is gisteren, aan de gevolgen eener beroerte, welke hem den 9 dezer aantastte, op zijn kasteel van Taxis overleden, in den ouderdom van ruim 57 jaren. Zijn zoon, prins Maximiliaan, volgt hem op. Er zijn brieven van _Konstantinopelvan den 21 junijover Odes- sa aangekomendoch daarin wordt niets nieuws gevonden. De ambas sadeurs van Frankrijk, Rusland en Engeland verwachtten nadere instruc- tien van hunne hoven. Te Odcssa gelooft men, dat, zoodra de officiële tijding van het ver werpen der voorstellen door de Porte aangekomen zal zijn, de Russi sche vloot dadelijk naar den Archipel zal zeilen. GROOT-B RITTANJE. LONDEN den 18 julij. Dezer dagen vindt men in de dagbladen we der eenig berigt van de werkzaamheden aan den gang onder de Theems. Het bed der tivier, onder hetwelk de doorgraving eerlang zal worden voortgezet, is thans zoo zeer met klei versterkt, en daarenboven met dubbelde zeildoeksche kleeden van genoegzaam gewigt voorzien be zorgd, dat men geene inbreuk van rivier-water meer ducht. De bo venste rij dér cellen in het schild is in orde; aan het opruimen der tweede wordt gearbeid, en de doorkwelling is thans zoo gering, dat Ccne kleine handpomp genoegzaam is om het water te ontlasten. Eergisteren hebben wijdoor de aankomst eener stoomboot van de Taag, berigten uit Lissabon tot der. 4 dezer ontvangen. Den 2 had zich de prinses-regentes, voor het eerst sedert hare ziekte, wederom in het openbaar vertoond en de straten van Lissabon doorgereden, bij wel ke gelegenheid zij overal met het levendigst vreugdegejuich begroet was. Tegen de deserteurs had men nieuwe maatregelen van gestrengheid moe ten nemen.' Zoo het schijnt valt het nog altoos aan de apostolieke partij gemakkelijk om onder de Portugesche soldaten desertie te bewerken; terwijl onder de Spaansche armee juist eenen tegengestelden geest heerscht, die gedurig nieuwe desertien naar Portugal uitwerktwaar men nu ook éindelijk de Spaansche deserteurs in verschillende depóts van het hoogst noodige behoorlijk begint te verzorgen. Van ons eskader lagen, met uitzondering van een linieschip, de overige voor éën anker voor Belem wachtende ieder oogenblilt op bevelen uit Engeland, en geproviandeerd voor tien maanden. Van Kadix is een gedeelte van het Fransche eska der naar Algiers gezeild. Volgens de jongste berigten uit Kolumbiazou door den senaat aan Bolivar het dictatorschap over die republiek opgedragenen tevens het éntslag van den vice-president Santander aangenomen zijn. Die twee staatspersonen zich sedert eenigen tijd niet best verstaande, schijnt men gemelde beslissing voor gunstig te houden, en zijn dienvolgende ook de obligatien op Kolumbia wederom wat opgekomen. F1ANRR IJ K. PARIJS den 17 julij. Terwijl verscheidene kooplieden van Parijs den koning bij een adres verzocht hebben, om alhier een reëel entrepót op te rigten, is de kamer van koophandel van Havre bezig om eene memo rie te stellen ten betoog dat dit aan Havre en de overige zeesteden van Frailkrijk onberekenbare verliezen zou aanbrengen. Men houdt het er voor dat het tractaat, ten gunste der Grieken, zijne publiekmaking verschuldigd is aan eene daad van ontrouw, op het Engelsch ministerie van buitenlandsche zaken gepleegd. NEDERLANDEN. BRUSSEL den 19 julij. De Brusselsche muziek-genootschappen heb ben aan al de genootschappen, die aan den wedstrijd deelgenomen heb ben, een zeer luisterrijk feest in dp zaal van den vauxhall en van den schouwburg in het park gegeven. De plaats was zeer prachtig en met veel smaak verlicht, en onder de boomen rondom dat gebouw is tot des ochtends tén 4 uren gedanst. IIH. KK. IIH. de Prins van Oranje en Prins Fredeiik der Nederlanden hebben dit feest bijgewoond, en zijn op hetzelve gebleven tot 11a het afsteken van een schitterend vuurwerk. Het scheen als of de geheele bevolking van Brussel op de been waszoo vele metischen had dit feest naar het park en dien omtrek gelokt. Z. M. zalzoo men verzekertaanstaanden maandag de reize naar Holland aannemenen Z. K. H. Prins Frcderik vertrekt naar Ber lijn ten einde zijne gemalin herwaarts te begeleiden. Volgens het plan der 137ste loterij zullen in dezelve worden ge trokken de navolgende prijzen als: een van ƒ100,000 een van ƒ60,000; een van 40,000 twee van 30,000; twee van 20,000; twee van ƒ15,000; twee van 10,000 vier van ƒ5000; vier van ƒ2500; zes van 1250; honderd van 1000; honderd van 400; honderd van 200 honderd vijf-en-zeventig van 100; twee duizend van ƒ60; vijf-en-twintig honderd van 50 vijf-en-veertig honderd van 20 en twee-en-twintig duizend vijfhonderd van 15 benevens twaalf pre- mien waaronder twee van 10,000, twee van ƒ12,500 en eene van 40,000. Van deze prijzen zullen onder anderen in de eerste klasse worden getrokken een van/' 20,000 en een van 10,000, enz.; in de twee de een van 30,000 en een van 15,000; in de derde een van 40,000 en een van 20,000, en in de vierde een van 100,000, een van 60,000, een van 30,000, een van ƒ15,000, een van 10,000, enz. De inleg zal voor deze loterij zijnin de eerste klasse 5 guldenin do tweede klasse 14 gulden, in de derde klasse 18 gulden en in de vierde.,óf laatste klasse 13 gulden, en zal daarenboven, bij den inleg der laatste klasse moéten wórden betaald 2 gulden premie, doch van het voldoen dezer 2 gulden zullen de lotenwaarvan de volle inleg van 50 gulden in een-s betaald wordt, vrij wezen. De collecte zal, als te -voren geschieden tén kantore van de Ko ninklijke Nederlandsche -Loterij in 's GraVenhagealsmede bij de bekert- de en gekwalificeerde collecteurs en beginnen op maandag den io sepa tember 1827, waarmede zal worden gecontinueerd zoo lang de loteii Zullen kunnen strekken. Doch om echter eenen vasten tijd te bepalen zal de collecte op zaturdag den 22 septembér daaraanvolgende worden geslotenen de trekking der eerste klasse alsdan beginnen op maandag den 1 october 1827. Gedurende de eerste week van de collecte zal dezelve alleen open» staan voor de genendie aanstonds liet volle föurnissement voor al dë klassen zullen willen doen; des nogcans, dat het getal der loterij bp die wijs uit te geven, niet meerder zal bedragen dan zestien duizend vijf honderd. Gedurende de tweede week zullen geene loten gegeven wofdert, dati aan de zulken die in de laatste klasse van de honderd zes-en-dertigstë Koninklijke Nederlaridsche Loterij, nieten, zonder premie, zullen heb® ben getrokken, mits overgevende hun biljet, waarop een niet is getrek» ken, en betalende alleen den inleg van de eerste klasse; zullende zij daarvoor geene andere loten kunnen bekomen, dan om van klasse tot klasse te fournerendoch zullen geene gedeelten van lotenschoon të zamen een geheel uitmakende, voor een geheel worden aangenomefi. De trekking der onderscheidene klassen zal geschieden drie weken dë eene na de andere, te rekenen van het begin der trekking van de eerstë klasse af; in iedere der drie eerste klassen zullen 3000 notnmers tVof* den uitgetrokken en in de laatste klasse de overblijvende 23,000 rtotri* mersde verwisseling der ongetrokken? loten den vijfden dag na het uittrekken van iedere klasse aanvang nemende, moet, op verbeurte Vatt het regt der verwisseling, des vrijdags vóór de trekking der respectivë klassen zijn volbragtwaarnaar de inleggerster voorkoming vaft hunrtë schade zich zullen moeten gedragen. De houders der lotendie tot den vollen inleg van 50 giilderi aan» stonds betaald zijn zullenbij het trekken van eenen prijs in eene def drie eersce klassen het door hen te veel betaalde terug ontvangen. De korting der prijzen en premien van 1000 gulden en daar beverig is vijftien, en van de mindere tien ten honderd; zullende de betaling derzelve geschieden aan den vertooner van het lot, ter plaatse waar het* zelve in den beginne zal wezen ingelegdveertien dagen na het uittrek* ken van iedere klasse. Niemand heeft het regt vroeger de penningeri të vorderen, zijnde de vroegere betaling eene goedwilligheid der gekwalifi* ceerde collecteurs. En wordt laatstelijk een ieder gewaarschuwd dat alle prijzen en pre* mien, die binnen den tijd van vier jaren, aanvang nemende met deil vijftienden dag na het uittrekken van de laatste klasseniet zullen we* zen afgehaald, alsmede de gelden, die, van de daaronder geheel gefomr* neerde lotenzouden moeten worden gerestitueerd ten voordeele vatl 's Rijks schatkist zullen zijn verbeurd zonder dat eenige uitzondering hoegenaamd, daar tegen geadmitteerd zal worden. 's GRAVENHAGE den 19 julijlieden is de algemeene synode def Nederlandsche Hervormde kerk, door Z. Exc. den staatsraad, directeur* generaal voor de zaken der Hervormde kerk, vergezeld door den heef secretaris en adviseur, gesloten. ZEE-TIJDINGEN. MIDDELBURG den 23 julij. Den 21 dezer is alhier gearriveerd het brikschip de Sara Agathakapitein L. M. Hoffman, van Suriname, VLISSINGEN den 21 julij. Van den 17 dezer tot heden zijn, voor Antwerpen bestemdalhier ter reede gekomen Rhninakapt. J. G. Boon, van Embden, en Rembrand, kapt. Wm. Brown, van deMarennes, beide met zout; Augustekapt. J. G. Sap, van Dantzig, met houtwaren; Minenvakapt. T. Mooy met koffij, en les trois Amiskapt. H. II. Ricke, met stukgoederen, beide van Londen} leTelegraphe kapt. P. Philippe, van Havre-de-Grace met stukgoede ren; le Perseverantkapt. J. Metayer van Bordeaux, met wijn; Jupi- terkapt. J. H. Mandele van Charlestown, met rijst en katoen; de Goede Hoopkapt. H. W. de Groot; Reina kapt. H. Koops en de Jo' sephus, kapt. M. Bakkeralle drie van de Marennes met zoutdie Echo kapt. J. A. Natoir van Bordeaux, met wijn en brandewijn; the Flora kapt. C. Mansfieldvan Nieuw-Orleansmet katoen; the Brilliant kapt. H. B. Sampsotivan Charlestown met rijst en katoenAntwerps Racket, kapt. L. Hawegh, van Huil, met stukgoederen Maria, kapt. D. Holtz, van Rostocklaatst van Vere, met tarwe en rogge; le Phi- lemonkapt. C. Pelletiervan St. Jago-de-Cuba met suiker en koffij} IVashington kapt. B. Schreg van de Havannahmet koffij cn suiker de laatstgemelde moet quarantaine houden. Van Antwerpen zijn de Schelde afgekomen, en gisteren en heden vati onze reede naar zee gezeild De Engelsche stoomboot Mountainierkapt. Wm. Matenaar Londen met passagiers; FAdèle, kapt. M. Michaelsen, naar Brasiliemee ballast. BESTUREN en ADiftlNISTRATlEN. NEDERLANDSCHE HANDEL-MAATSCHAPPIJ. De DIRECTIE brengt ter kennis van de Deelhebbersdat, daar, naar aanleiding van het 21 en 22 der gewijzigde Artikelen van over eenkomst goedgekeurd en vastgesteld bij Zijner Majesteits besluit van 22 Junrj 1827, No. 85, de benoeming van Commissarissen door stem- geregtigde Deelhebbers geschiedt (zijnde dit de zoodanigen die ten tijde der verkiezing gedurende zes maandenEigenaars van vier Aan- deeten op naam zullen geweest zijn) deze zich tot dat einde onder een der vier Kies-Kollegien te Amsterdam Antwerpen Brussel en Rotterdam naar keuze, zullen kunnen rangschikken, mits zich deswegens schrifte lijk verklarende aan den President der Kamer van Koophandel en Fabrie kenter plaatse alwaar het Kies-Kollegiewaartoe hnnne keuze zich zal hebben bepaald vergadert. Dien ten gevolge noodigt de Directie de stemgeregtigde Deelhebbers uit, om hunne keuze tot een der voornoemde vier Kies-Kolicgien të

Middelburgsche Courant | 1827 | | pagina 1