IdS 18a7» N". 86. MIDDELBURGSGHE Hf COURANT. IréP* den 19 Julij. Donderdag NIEUWSTIJDINGEN. GROOT-BIUTTANJE. LONDEN den 14 julij. Zie hier het^en behoeve der Grieken alhier geteekend traktaat in deszelfs geheel: In den naam der allerheiligste en onverdeelde Drieëenheid, Z. M. de koning van het vereenigd koningrijk van Groot-Brittanje en Ierland Z. M. de koning van Frankrijk en Navarre en Z. M. de keizer aller Russen doordrongen vah de noodzakelijkheid om een ein de te maken aan den bloedigen kampstrijd die de Grieksche provinciën en de eilanden van den Archipel aan al de wanorden van regeringloos heid overleverende dagelijks nieuwe aanrandingen van den handel der Europesche staten voortbrengt en aanleiding geeft tot rooverijenwel ke niet alleen de onderdanen der hooge contracterende partijen aan aan merkelijke verliezen blootstellen mAar bovendien kostbare maatregelen van bescherming en tekeergaan noodig makenZ. M. de koning van het vereenigd koningrijk van Groot-Brittanje en Ierland en Z. M. de koning .van Frankrijk en Navarre, daar te boven, van den kant der Grieken een dringend verzoek ontvangen hebbende om met hunne be middeling bij de Ottomannische Porte tusschenbeide te komen en zijn de even als Z. M. de keizet; aller Russenbezield met het verlangen om het bloedvergieten te doen ophouden, en om de rampen van allerlei aard të stuiten, welke zouden kunnen voortspruiten uit de voortduring van zulk eenen staat van zakenhebben besloten om hunne pogingen re vereenigenen om de werking daarvan te regelen bij. een plegtig traktaatmet inzigt om den vrede te herstellen tusschen de strijdende partijen door middel eener overeenkomstwelke zoowel de menschelijk- heid als het belang der rust van Europa gebiedend vordert. „Ten welken einde zij om gezegd traktaat te beramen, overeen te komen en te teekenen hebben benoemd te weten Z. M. de koning van het vereenigd koningrijk van Groot-Brittanje en Ierland, de zeer geëerde William burggraaf Dudley, pair van het vereenigd koningrijk van Groot-Brittanje en Ierlandraadsheer van 7. Britt. M. in zijnen geheimen raaden zijnen eersten secretaris van staat voor het departement van buitenlandsche zaken; Z. M. de koning van Frankrijk en Navarre, de prins Jules graaf de Polignac pair van Frankrijkridder der orden van Z. Allerchr. M. majoor.generaal van zijne legers, groot-kruis der orde van St. Mauricius van Sardinië, enz. enz., en zijn ambassadeur bij Z. Britt. M. En Z. M, de keizer aller RussenChristoffel prins van Lieven infanterie-generaal der legers van Z. Keiz. M.zijn aide-de-camp-gene- raal ridder van de Russische orden, van den zwarten en roodenadelaar van Pruissen, van de guelfen van Hanover, kommandeur groot-kruis der orde van het zwaard, en van de orde van St. Jan van Jeruzalem, zijn buitengewoon en gevolmagtigd ambassadeur bij Z. Britt. M. „Welke, na mededeeling hunner volledige volmagten, en na dezelve gezamenlijk in goeden en behoorlijken vorm gevonden te hebben over eengekomen zijn omtrent de navolgende artikelen: Art. 1. De contrakterende mogendheden zullen hare bemiddeling aan bieden aan de Ottomannische Porte, met het doel, om eene bevrediging tusschen dezelve en de Grieken tot stand te brengen. Dit aanbod van bemiddeling zal aan de gemelde mogendheid gedaan wordenonmiddellijk na de bekrachtiging van dit traktaatbij wege van eene gezamenlijke verklaring, onderteekend door de gevolmagtigden van de geallieerde mogendheden te Konstantinopelen er zal, ter zelfder tijd aan de oorlogende partijen een aanzoek gedaan worden tot eenen onvërwijlden stilstand van wapenen, tusschen dezelvenals eene preli minaire voorwaarde, die onvermijdelijk het openen van eenige onderhan delingen moet vooraf gaan. 2. De schikking, welke aan de Ottomannische Porte zal worden voor. gedragenzal op de volgende grondslagen berusten De Grieken zullen in verhouding tot den sultan staan, als tot eenen opper-leenheeren ten gevolge- van deze opperheerschappij zullen zij jaarlijks aan het Ot tomannische rijk cijns (relief) betalen, waarvan het bedrag eens voor altijd bij gemeen overleg zal bepaald worden. Zij zullen geregeerd wor den door de autoriteiten, welke zij zelve zullen verkiezen en benoe men doch in welker benoeming de Porte eene beslissende stem zal hebben. Ten einde eene volkomene scheiding tusschen de personen der beide volken tot stand te brengen, en ter voorkoming van botsingen, welke een onmisbaar gevolg zijn van een zoo langdurigen strijd, zullen de Grie ken in het bezit treden van de Turksche eigendammengelegen of op het vaste land of op de eilanden van Griekenland, onder beding vandaar uit schadeloos te stellen de vorige bezittersof wel door betaling van èene jaarlijksche somte voegen bij de schatting die aan de Porte moet betaald worden, of door eenige andere soortgelijke schikking. 3. De bijzonderheden dezer schikking, zoo wel als de grensbepaling van het vaste land, en de aanduiding van de eilanden van den Archipel, op welke dezelve van toepassing zal zijn, zullen vastgesteld worden bij. eene volgende onderhandeling tusschen de hooge mogendheden en de kwee oorlogvoerende partijen. 4. De contrakterende mogendheden verbinden zich tot nakoming van dit heilzaam werk ter bevrediging van Griekenland, op de gronden, in de voorgaande artikelen gelegd en 0111 zonder het minste verwijl bare vertegenwoordigers te Konstantinopel van alle voorschriften te voorzientot de uitvoering van het thans onderteekend traktaat be- noodigd. 5. De onderhandelende mogendheden zullen in deze schikkingen geene vergrooting van grondgebied, geen' uitsluitenden invloed.geen handels voordeel zoeken voor hunne onderdanenwelke de onderdanen van eeni ge andere natie niet gelijkelijk mogten bekomen. 6. De schikkingen van verzoening en vrede, welke definitief door de strijdende partijen zullen aangegaan worden zullen door zoodanige der onderteckenende mogendheden gegarandeerd wordenals welke het raad zaam of mogelijk zullen oordeelen zoodanige bepalingen aan te gaan de wijze van uitvoering dezer garantie zal het voorwerp worden van na dere bepalingen tusschen de hooge mogendheden. 7. Het tegenwoordig traktaat zal bekrachtigd en de ratificatien zullen uitgewisseld wordenbinnen den tijd van twee maanden, of zoo veel vroe ger mogelijk. Des ten oorkonde hebben de respective gevolmagtigden hetzelve Oil- derteekend en met hunne wapens bezegeld. Gegeven te Londen, den 6 julij 1827. (Onderteekend) Dudley. Polignac. Lieven. [Hierna volgt een additioneel en geheim artikelwegens te nemene maatregelen, door de hooge contrakterende partijen, bij aldien de Por te, binnen den tijd van eene maand, de haar voorgestelde bemiddeling niet aanneemt. De bekendmaking van dit geheim artikel geeft niet Zon der grond eenigen twijfel aan de echtheid van hetzelvedoch de tijd zal spoedig leeren wat hiervan zij. Wij zullen hetzelve in ons volgend No. mededeelen.J FRANKRJJK. PARIJS den 12 julij. De kameel-pardel heeft eergisteren morgen een uitstapje naar St. Cloud gemaakt, om aldaar in de Orangerie door de geheele koninklijke familie bezigtigd te wordeneene deputatie van het instituut heeft de eer gehad dat dier aan den koning voor te stellen en Z. M. met het karakter en de gewoonten er van bekend te maken. Z. M. heeft begeerd, het te zien stappen en loopen. I11 den namiddag is het naar Parijs wedergekeerdeven als des morgens gevolgd van eene groote menigte nieuwsgierigen. Door het tribunal van correctionele politie is heden zekere Gombar tot een jaar gevangenis veroordeeldwegens het verhuren van zedelooze boeken aan kweekelingen der kostscholen. Van Livorno den 4 dezer meldt men, dat een Engelsch eskader, uit acht schepen bestaandevan Maltha naar Alexandrie is gezeiidin last hebbende, om, gezamenlijk met de Fransche vloot, het uitloopen van de Turksch-Egyptische vloot te beletten, NEDERLANDEN. GENT den 11 julij. Het stedelijk bestuur dezer stad heeft verschei dene plans goedgekeurd, tot verbetering en verfraaijing dezer stad. Vol gens dezelve zullen verscheidene huizen op den hoek der St. Jansstrüat tegen over de St. Bavokerktot verwijding van den doortogtwordert afgebrokenen naar een regelmatig plan weder worden opgebouwden zal de kleine kaserne voor de ruiterij geheel worden vernieuwd en uit gebreid. GRONINGEN den 13 julij. Van den 6 tot den 12 dezer zijn al hier geboren 2 zoons en 1 dochter, en overleden 17 personen. 's GRAVENHAGE den 12 julij. Men verneemt, dat het kamp, hetwelk den 1 september op de heide van Ravelsbij Turnhout, zal gevormd worden, zal zijn zamengesteld uit 12 bataillons voetvolk, 8 escadrons paardevolk, eene batterij veldartillerie en eene batterij rij dende artillerie, te zamen uitmakende 12000 man. ZEE-TIJDINGEN. VLISSINGEN den 17 julij. Gisteren zijn voor Antwerpen bestemd., alhier ter reede gekomen: Shakespear, kapt. J. Goidie, van Liverpool, met stukgoederen; Bru- tus, kapt. J. Vibert, van Brazilië, met suiker en koflijHope, kapt. J. Allenvan Colchestermet ballast. Van Antwerpen zijn de Schelde afgekomen, en den 15 en 16 dezer van onze reede naar zee gezeild: Margaretha Elisabethkapt.H. Dilwitz, naar de Oostzee, en Pauline kapt. L. Stelsonnaar St. Ubesbeide met ballast. BESTUREN en A DMINISTRA Tl EN. REGTBANK van EERSTEN AANLEG te MIDDELBURG. Woensdag den 4 Julij 1827. De REGTBANK van Eersten Aanleg, zitting houdende te Middel- burgHoofdplaats der Provincie Zeeland Gehoord het requisitoir van den Heer Officier bij deze Regtbankbe trekkelijk het daarstellen der Kamervoor welke de zaken gedurende de vacatie van den 29 Julij tot den 30 September aanstaandezullen moeten gebragt worden; Gezien de Artikeleq 757677 en 7% van Decreet van den 30 Maart 1808, op de Regterlijke Organisatie Heeftna deliberatiegoedgevonden te bepalen Dat de Kamer van Vacatie dit jaar zal zijn zamengesteldvoor de maand Augustusuit de Heeren Mrs. MoensVice-PresidentLambrecht- sen en Berdenis van BerlekomRegters en voor de Maand September uit de Heeren Mr. Van Deinsepresiderend Regter, Jonkheer Mr. Scho- rer en Mr. AppeliusRegters. Dat deze Kamer hare teregtzittingen zal houden tweemaal ter week en wel op Vrijdag den 3den Zaturdng den 4den, Maandag den 6den, Dingsdag den 7den, Vrijdag den i7den Zaturdag den i8den, Maandag den 20Sten, Dingsdag den 21 sten en Vrijdag den 31 sten Augustus. Voorts op Zaturdag den isten Maandag den 3den, Dingsdag den 4den, Vrijdag den i4den, Zaturdag den ijden Maandag den iyden Dings dag den iSden, Vrijdag den 28sten en Zaturdag den 29Sten September; zullendegedurende de beide maanden de teregtzittingen worden geo pend telkens des voormiddags ten tien uren. En zullen afschriften dezer gezonden worden aan den Heer Prokureur- Generaal bij het Hoog-Geregtshofin 's Gravenhage; aan de Heeren Vrederegters in het Ressort derzelveen voorts daaraandoor Publicatie en Affictiede gewone publiciteit worden gegeven. Aldus gedaan en gearresteerd inde Algemeene Vergadering der Regtbank voornoemd, dezen vierden Julij 1 800-zeven-en-twintig bij de Heeren Mrs. Moens, Vice-President, in dezen als President fungerende; Van DoornRegter ter InstructieVan DeinseBerdenis van Berlekom en Jonkheer SchorerRegters; Mr. BoddaertOfficierpresent de Griffier. En is deze door den Heer President en Griffier onderteekend. (Was geteekend) J. A. Moens. De Griffier, Van IVaesbcrghe Apers. Voor eensluidend afschrift De Griffier der Regtbank voornoemd, VAN WAESBERGHE APERS. VEREENIGDE KAMERS.

Middelburgsche Courant | 1827 | | pagina 1