(W N°. 72. MIDDELBURGSCHE COURANT. 'IL |öi V- «?p? Zaturdag NI E UTVSTIJ DINGEN. I) U I T S C l i L A N D. IFR ANKFORT den 9 junij. Dc onderhandelingen te Konstnntinopcl schijnen nog niets gevorderd te zijn en de Porteniet alleen.nog geen schriftelijk antwoord op de laatste remonstrantien der ambassadeurs van Rus land Engeland en Frankrijk gegeven te hebben maar zelfs zou de reis-cffen- di, bij gelegenheid eener op den 5 ihei gedane nadere aanvrage om ant woord, aan de tolken dier gezanten in algemeene bewoordingen te ken nen gegeven hebben dat de Porte niet gezind was tot het geven van een schriftelijk antwoordden in het bijzonder aan den Engelschen tolk op hoogcri toon over lord Cochranes aankomst en bedrijven in Grieken land zijn ongenoegen betuigd en deSwegen* voldoening gevraagd hebben maar daarnatoen de Engclsche ambassadeur hem opmerkzaam had doen maken op de gevolgen van zijn antwoorden hem eene schriftelijke verklaring had doen vragen nopens hetgeen hij door voldoening ver stond, wederom eenen veel znchteren toon hebben aangenomen. In een hijzonderen brief van Livorrt'o, van den 26 mei, vindt men, op geloof van bcrigten uit Hydra van den ti dier maand, dat, pa een gevecht van den 22 april in de stad Athene, de seraskier Kiu- tahi den 27 anderhalf unr van die stad ook geslagen is, en den 2 mei een zeer hardnekkige en beslissende slag langs de rivier Cephise is geleverd de vijand, die gedwongen werd zijn kamp te verlaten, had zich wil len doorslaan en naar den kant van BcStie trekken doch dit werd hem belet door den dapperen Zavellas, aan het hoofd van eene groote partij Suliotenwcike reeds des avonds van den 1 mei al de wegen bezet hadden. Zavellas bevond zich op de landengte van Corinthe en was met zijne benden, op het hooi-en van de tweede zegepraal door zijne Iandgenooten bevochten toegesneld om deel te nemen aan hunne verdere overwinningen. Van Syra meldt mendat al de eilanden vaartuigen naar de kusten van Attica gezonden haddenom den afloojr van het gevecht te verne menen dat het gebleken is, dat men van wederzijde met veel moed heeft gestreden en er een groot bloedbad is aangerigthet getal der dooden was nog niet hekend; maar men gelóófde, dat meer dan vier honderd Grieken dien dag gesneuveld zijn. De Grieken hadden vele stukken geschut van de schepen genomen en zich daarvan in den slag bediend; lord Cochranede generaal Church, de kolonels Fabvier, Gordon en al dé andere vreemde officieren, die bij de Grieken die nen waren bij dit gevecht tegenwoordig en de dapperste Grieksche bevelhebbers hamen dasraart deelook zijn vele hunner gekwetst ge worden. Kara-Iskjiki moet zich vooral door zijnen möcd en bekwaam heid zeer onderscheiden hebbcq. Mianjis is tot vice-admiraal der Grieksche vloot benoemd Zachturi tot schoiu-bij-nachtTombasi tot directeur van het arsenaal en de graaf Porro tot commissaris-generaal van het leger. F R A N IC R IJ K. PARIJS den 10 junij. Een groot aantal burgers en kiezers der hoofd stad en der departementen, willende eene wettige hulde bewijzen aan den moed en de bekwaamheden van den heer Benjamin Constant, heb ben besloten, om, doormiddel van eene inschrijving, de redevoeringen van gcmelden heer over dc verschillende ontwerpen van wetgeving van tijd tot tijd in de kamer der afgevaardigden uitgesproken, te doen drukken en in Frankrijk te verspreiden. Dat werk zal twee dikke dee- Ien in octavo bevatten de opbrengst der inschrijving zai besteed wor den tot aankoop van een eigendom hetwelk voor den heer Benjamin Constant een duurzaam bewijs der publieke dankbaarheid zal blijven voor de eervolle werkzaamhedenwaardoor hij zichbij al de volkeren die naar eene gematigde vrijheid haltenverdienstelijk gemaakt heeft. De heereu Casimir PcrrierDavillicr Ainé en J. Lafitte hebben zich bevlijcigd om tot de uitvoering vaii een ontwerp mede te werkenhec- welk de goede burgersdie het edelmoedig denkbeeld daarvan opgevat hebben, zoo waardig is; zij zullen de inschrijvingen, welke hun des wegens mogcen worden toegezonden, ontvangen. De heer de Maubretril had, bij eene eerste akte, tegen vrijdag den 15 jnnijde heeren de TallcyrnndVitrollcs en Roux-Laborie bene vens de generaais Dupont, Anglès en Bourienne, als onderteekenaars der bevelen waarvan hij voorgeeft houder te zijngedagvaard. Gisteren heeft hij eene tweede dagvaarding ten zelfden einde aan den ridder d'Am- brayden graaf de Sesmaisonsden hertog van Rovigo, den generaal Bertrandden hertog van Bassano, de ambassadeurs van Oostenrijk en Engeland, den marquis de Brosses aan de voormalige inspecteurs-ge neraal der policie Dacies en Foudrag, aan den gewezen mamcluk van Napoléon, Roustan, en aan eenige andere personen, gezonden. De heer Peyronnet student in de geneeskunde en verscheidene andere jonge liedenbeschuldigd van beleedigitigen en geweldadighcdcn tegen de agenten of beambten der regering, tijdens de onlusten in het Collègé de Francc, bij dc lessen van den heer Recnmicr, te hebben ge pleegd, zullen aanstaanden dingsdag voor de regtbnnk van correctionele politie te regt staan. Gisteren heeft de correctionele regtbank uitspraak gedaan, in de zaak van den Courrier Frangais en van den Cpnititutionncl. De regtbank heeft de klagtc van het openbaar ministerie aangenomen, en alzoo, ter zake van eerroof, ten aanzien van het bestuurden verantwoordelijken uitgever van het eerstgenoemde .dagblad tpt 15 dagen gevangenis en 400 franken boete, en die van bef laatste mede tot 15 dagen gevangenis en 150 franken boete veroordeeld doch. ten op?igte der klagte van de ci vile partij, den heer de Cophignon, heeft de regtbank verstaan, dat dezelve in de aangeklaagde dagbladen .niet geqoeggaam is aangeduid, en alzoo de verantwoordelijke uitgevers van deze klagte vrijgesproken, met veroordeeling .der civile partij in de kosten. Het dagblad van Lyon''t'welk steeds ais het voornaamste orgaan van de partij der congregatie wordt 'aangemerkt, drukt zich dezer dagen aldus uit: „Het ministerie moet eene ontzagverwekkende houding aan nemen. Frankrijk verlangt niets-liever dan onr geregeerd te worden, en is moede van al die toegefelijkheden, als daar is het charter, 't welk door wijlen Lodctwijk XVHl met zijnen vrijen wil is geoctroijeetd." Dergelijke faal L zeef'geschat, 01a de onzekerheid en. ongerustheid ..r den 16 Junij. welke maar al te veel in geheel Frankrijk worden bespeurd, te doen voortduren, en aanleiding te geven tot allerhande geruchten, welke men hopen moetdat geheel ongegrond zijn. Zoo wordt heden verzekerd dat in 's konings raad voorstellen zijn gedaan van eenen zeer gewigti- gen, doch te tccderen aard, om er gewag van te kunnen maken/erf men schijnt vrij 'algemeen te duchtendatzoodra de kamers uit een zullen zijn gegaan, de zoo hatelijke censuur op nieuw zal worden in gevoerd. Laatstl. woensdag hebben te Laon zekere Agnès Renoult en Ros® Victoire Dupré, moeder en dochter, de eerste ond 68 de andere 41 ja ren da doodstraf ondergaan nadat alvorens beide met eene bij! do regter-hand waren afgekaptzijnde zij blootvoets, met een wit hemd omhangen én het hoofd mee een zwart lfoers bedektter strafplaats ge voerd. Zij hadden haren man en vader vermoord. De minister van justitie heeft aan Z. M. een omstandig verslag aangeboden wegens de administratie van de criminele justitie in dit rijki gedurende het jaar 1826, ingerigt op dezelfde wijs als het verslag over 1825, in de-maand februarij II. gedaan. Uit hetzelve blijkt het navolgende De hoven van assises hebben in 1826 over 5,812 beschuldigingen geoordeeld, waarvan 511 bij verstek. Zeven duizend vijf honderd een en negentig beschuldigden zijn in dat jaar naar de hoven van assises verwezenvan welké 603 niet versche nen zijn.- In 1825 beliep het getal van beschuldigden slechts 7,234, dus in 1826, 357 meer. Men zai alleen, na het verloop van eenige jaren, kunnen oordeelen of deze vermeerdering toevallig is, dan wel toe te schrijven zij aan de toeneming der bevolking, of aan de verbas tering der zeden. De verhouding van het getal der beschuldigden tot de bevolking in elk departement, is in het afgeloopen jaar zeer onderscheiden geweest j de twee uitersten in dit verschil zijn geweest van 1 beschuldigde op 15,808 bewouers en van 1 beschuldigde op 1,230 bevvoners. Dc eerste verhouding heeft het departement de la Creusc opgeleverd, alwaar i^ 1826 de minste misdaden bedreven zijnde laatste het departement van de Seinc. Het departement Corsica, in hetwelk men in 1825 één be schuldigde op 1,001 inwoners teldeheeft in 1826 slechts één op 1,380 gesteld. De regtsplcging is in het afgeloopen jaar op dat eiland zeer verbeterd. De verhouding tussche# de misdaden tegen personen, en misdaden tegen bezittingen, is bijna dezelfde gebleven als in 1825. Van de 6,988 beschuldigden, welke voor de assises verschenen zijn^ zijn 2,640 niet schuldig verklaard en 4,348 veroordeeldwaarvan 150 tot de doodstraf; 281 tot levenslangen dwangarbeid; 1,139 tot tij- delijken dwangarbeid; 1,228 tot criminele gevangenis (reclusie") 5 tot' te pronkstélling1 tot verbanning; 1 tot verlies van burgerlijke regten 1,487 tot correctionele gevangenis, met of zonder boeteneindelijk, 56 beschuldigden beneden de 16 jaren, veroordeeld om opgesloten te worden, gedurende eenige jaren, in een verbeterhuis. Hieruit blijkt, dat op de ioo beschuldigden, 38 zijn vrijgesproken en 62 zijn veroordeeld, waarvan 40 tot onteerende en 22 tot correc tionele straffen. Verder, dat onder de 100 beschuldigden, welke voor de assises verschenen zijn, 18 vrouwen geweest zijn, en onder de 100, die voor de correctionele regtbanken zijn gekomen 21 vrouwen dat van de 16 jaren tot aan de 30, het getal der beschuldigden onder de beide geslachten steeds toeneemt, maar dat, na dien leeftijd, het getal vermindert. Het getal van beschuldigden beneden de 30 jaren is dan ook meer dan de helft van het geheel. Van de 5,812, in het jaar 1826, door de hoven van assises uitgewe zen vonnissen, zijn er 1,151 voor het hof van cassatie gebragtwaar van er slechts 74 geheel of gedeeltelijk zijn vernietigd. De correctionele regtbanken hebben, in 1826, 108,390 vonnissen uit gewezen hetwelk een getal van 8,260 meer dan in 1825 is; welke vermeerdering door den minister niet zoo zeer aan toeneming van wan bedrijven tóegeschreven wordtals wel aan de grootere activiteit der regtbanken, gedurende het laatste jaar. Van 159,740 aangeklaagden, die voor de correctionele regtbanken gebragt zijn, zijn er 25,356 vrij gesproken en 134,384 veroordeeld: tot gevangenis van één jaar en daar boven 6,004; voor minder dan een jaar 21,285; enkele boeten 107,087, en ontneming van bevel aan scheepskapiteinen 8. Van de 108,390 vonnissen, door de correctionele regtbanken gewe zen zijn er 5,031waarvan men in hooger beroep is gekomen2,705 derzelve zijn geheel bevestigd2,326 hebben verschillende wijzigingen ondergaan. Wegens wanbedrijven, door middel van de drukpers begaan, zijn in 1826, in het departement van de Seine, 184 personen aangeklaagd, waarvan 85 zijn vrijgesproken, 53 veroordeeld tot eene boete, en 46 tot gevangenis en boeten. Van 43 aangeklaagde werken zijn 34 veroordeeld.' NEDERLANDEN. BRUSSEL den 11 junij. Z. Exc. de baron Fttgelluitenant-generaal en gevolmngtigd minister van Z. M. den Koning der Nederlanden bij hei hof van Frankrijk, is gisteren van Parijs alhier aangekomen. Z. M. heeft aan de stad Doornik eene som 1000 verleend, ter vestiging van eene school van kunsten en handwerken. Insgelijks heeft Z. M. eene nieuwe subsidie uit de schatkist toegekend ter aanmoedi. ging der vereeniging van onderwijzers in dc provincie Henegouwen. Het Journal de Brttxclles zegt het volgende artikel in een der Pa-, rijsche dagbladen gelezen te hebben „Een koopmans-brief van Marseiile, van den 31 mei, den 6 junij te Tours aangekómen bevat het volgend berigt Men verspreidt heden avond eene tijdingwelke gelukkiglijU beves tiging' verdiént: eene goelet, gisteren te Toulon aangekomen, welke in alle haast van onze station van Konst.antinopel is afgezonden, is over brenger van het berigt, dat, in eenen opstand, welke in die hoofdstad heeft plaats gehadde ambassadeurs van Frankrijk en Engeland vermooid zijn gewórden. „Het blad echter, waaruit dit berigt is overgenomen, zegt voor de waarheid daarvan niet in te staan." BRUGGE den 11 junij. Volgens ontvangeno berigten van Harelbe- ke is de rivier de Ltije in hare bedding terug, en hebben dus de over-

Middelburgsche Courant | 1827 | | pagina 1