[h N". 65. MIDDELBURGSCIIE C O UI\ A N T. Donderdag den 3i Mei. «>- NIEUWSTIJDINGEN. TURK IJ E. KONSTANTÏNOPEL den 26 april. De ramnzan heeft den gezan ten van Engeland, Rusland en Frankrijk niet weerhouden, nieuwe aanvragen ten aanzien hunner bevredigrngs-voorslagen, bij denrels-cf- -fendi te doen. Den 18 vervoegden zich de dragomans dezer ministers bij den reis-effendi, en verkregen ditmaal met beroep op de geregtigheid Gods en den bijstand van den profeet, tot antwoord „dat de woorden bemiddelingbevredigingwapenstilstandmet betrekking tot de Grieken voor den divan ongepaste uitdrukkingen zijn; dat het oproer van,eenige, in het Tln-ksche rijk verstrooide Grieken reeds larig gedempt zou wezen indien de bijstandwelke hun uit Europa verleend wordt, ophield •enz." Dit antwoord kwam den dragomans niet geschikt vóór ten pro- thocol opgenomen te worden doch uit eene andere dubbelzinnige uit drukking, schepten zij nog hoop dat de Porte na den bairam (1 mei), hun een ander stellig schriftelijk antwoord zou mededeelen. Desniette genstaande vorderde de Engelsche ambassadeur van de twee andere ge zanten dien stap op den 20 te herhalen. Doch hetzij opzettelijk of toevallig, de Russische dragoman kwam vroeger dan de Engelsche en Fransche, en dezen niet aantreffende, keerde hij naar Bujukdere terug, alwaar, sedert het bekende antwoord tijdens den aanvang van den ra- mazaiibekomende heer de Ribeaupierre zich bevindt. Sedert is er geen nadere stap geschiedt, en dit voorgevallene schijnt tot eenige woor denwisselingen van weinig beteekenis ónder de Europesche gezanten aanleiding gegeven te hebben. Welligt zullen de Turken daardoor in den waan versterkt wordendat de Europesche coalitie wat deze zaak be treft, niet slechts llaatnvtjes handelt, maar ook niet geheel en al eens gezind is. DÜITSCHLAND. BERLIJN den 19 mei. De prins en prinses Frcderik der Nederlan den zijn gisteren uit Brussel alhier aangekomen. FRANKFORT den 25 mei. De te Egina vergaderde Grieken heb ben zich benevens die van Castrinaar Paros begeven alwaar zij hun ne deliberatien zullen voortzetten; zij hebben reeds, bij eene grondwet beslotendat het Grieksch gouvernement ophouden zal provisioneel te wezendeszelfs vorm zal vertegenwoordigend zijnen de president er van »nl voor tien jaren benoemd worden. GROOT-BRITTANJE. LONDEN den 24 mei. In de zitting van de kamer der gemeenten van gisteren heeft de minister Canning kennis gegeven, dat hij het bud get van Groot-Brittanje op den 1 junijin plaats van den 25 mei, aan de kamer zoude voordragen. De kiezers van Westminster hebbenin de herberg de kroon en het anker oenen grooten maaltijd gehoudenbij gelegenheid van den 2osten jaardag der verkiezing van sir Francis Burdett. Na den maaitijd heelt de heer Cobbett in eenen strijdigen zin tegen sir Francis Bur dett en het tegenwoordig ministerie gesproken, waardoor eene gewel dige opschudding is ontstaan. Men heeft dapper in 'trond geslagen; de policie is tusschen beide moeten komen, en eenige heeren kiezers heb ben het overige van den nacht in de wachtkamer moeten doorbrengen. LONDEN den 06 mei. Gisteren avond is, op voorstel van den mi nister lord Goderich in het hoogerhnis, de tweede voorlezing doorge gaan van de wet op den invoer der granen. Het huis heeft met 120 le gen <>3 stemmen daartoe beslotenhetwelk eene vrij aanzienlijke meer derheid is, indien men in aanmerking neemt, dat zoo vele pairs grond bezitters zijn en dien maatregel als strijdig met hun eigenbelang be schouwen. I11 de fabriekplaatseh begint meerder levendigheid te komen. Er worden vele bestellingen gedaan en de bazen hebben het loon van hun werkvolk verhoogdhetgeen niet weinig vreugde veroorzaakt onder de Bijvere klassewelke in de laatste tijden zoo vegl geleden heeft. Van Fernambuc den 7 april wordt gemeld, dat Rio-Grande in de magt der independenten is de Brazilianen hebbeu ontzettend geleden. In Canada neemt de insnrrectie zeer toe. frankr jj k. PARIJS den 24 mei. Z. M. heeft, bij besluit van gisteren, bepaald, dat het huis des konings voortaan door eenen intendant-generaalin plaats van door eenen minister, zal bestuurd worden. Op verzoek van den dauphin, heeft Z. M. aan den maarschalk, marquis Oudinothet kommandeurs-kruis der koninklijke militaire orde van St. Louis geschonken waarschijnlijk als een bewijs van hoogst- deszelfs tevredenheid over de ordewaarin Z. K. II. de kavalerie-school te SaunHU' gevonden heeft. Eenige dagen geleden, heeft de heer Beaudouin, uitvinder van een onder water werkend vaartuig Qbateau plongeurjnieuwe proeven in de Seine met dat vaartuig gedaan. Hij is 61 minuten op den bo dem der rivier gebleven, werkende met hetzelve, zonder dat zulks op de oppervlakte des waters merkbaar was. Volgens de verzekering van den uitvinder, kan hij zoo lang onder water blijven, als hij verkiest. Het misbruik, hetwelk sommige geneeshceren hier te lande van de bloedzuigers maken, is bekend. De heêr Audin-Ronviéreeen geacht geneesheer alhier, heeft tegen dat misbruik opzettelijk een werkje in het licht gegeven, onder den titel van: Plus de Sangsues (Geen Bloed zuigers meer). Van hetzelve vindt men in de Etoile eene gunstige be oordeelingen bij die gelegenheid worden onderscheidene voorbeelden van het misbruik dier dieren aangehaald. Onder anderen verzekert de schrijver van dat artikel, dat er in het jaar i325, 'n ^ct Uótel-Dieu te Parijs, niet minder dan 600,000 bloedzuigers verbruikt zijn. PARIJS den 25 mei. Sedert gisteren avond is het hof naar St. Cloud vertrokken om aldaar eenigen tijd te verblijven. Bij de kamer van afgevaardigden worden de discussien over het budget voor 1828 Steeds voortgezet. De begrootingen van de ministe- rien vju oorlog en binnenlandsche zaken zijn afgehandelden men is thans bezig met die voor het ministerie der marine. Doorliet kieskollegie van Mamersdepartement van de Sflrte, is tot Jid van de kamer der afgevaardigden benoemd de liberale kandidaat de heer Dupin, advokaat te Parijs. De heer Eyuard is van hier naar Londen vertrokken. De Engel schen zijn thans zeer ge2ien bij de Grieken. De zoon van den hertog van Clarence is met een fregat te Corfu aangekomen hetgeen tot vele gissingen aanleiding geeft. NEDERLANDEN. 'sGRAVENHAGE den 27 mei. Het Oost-Ind. schip Onveil, dat onlangs in Engeland binnengekomen is, heeft, den 18 april, het schip WateRloo gepraaid zeilende o gr. 20 min. noorder breedte, 23 gr. 30 fnin. wester lengte; alles was wel aan boord. DORDRECHT den 28 mei. Eergisteren is alhier van de scheeps timmerwerf van den scheepsbouwmeester C. Gipsin de Lijnbaanvoor spoedig van stapel geloopenhet stoomjagt Anna Pawlownakroon- f»rlhses der Nederlahdenbestemd voor de vaart van'sliage en Delft op 's Hertogenbosch en vice versa. I36ste KONINKLIJKE NEDERLANDSCHE LOTERIJ. 9de en 1 No. 21177, een prijs van 2500. laatsts Lijst J 27179, eene premie van - 2500. ZEE-TIJDINGEN. VLISSINGEN den 29 mei. Van quarantaine zijn ontslagen en giste ren naar Antwerpen opgezeild Barbarakapt. S.Endieott, en the Ma- rykapt. J. Melonybeide van de Havannah. Eergisteren zijn alhier ter reede gekomenZr. Groot-Britt. Ms. jagt the Royal Sovereignkapt. Will. Hoste Bartalsmede Zr. Groot-Britt. Ms. stoomboot Lightningkapt. John King, beide van Londen naar Antwer pen gedestilleerd met passagiers. Voorts zijn, van den 26 dezer tot heden, voor Antwerpen bestemd# op onze reede aangekomen Ni ko laaskapt. C. van der Hoeven, van de Kaap-Verdische eilanden de Jonge Rent ge, kapt. P. J. Colle, van Genua; the Livelykapt. W. Heigh van Liverpoolen de Victoriekapt. G. Knper, van Newcastle, alle vier met stukgoederen. Ook zijn van Antwerpen de Schelde afgekomen, en sedert den 27 de zer van onze reede naar zee gezeild The Superb (stoomboot) kapt. H. Stranach naar Londenmet pas sagiers; Fadrenelandetkapt. M. Lunoë, naar Noorwegen, met ballast; de Jonge HoZtence, kapt. H. -A. Nicberding, naar Gibraltar, met stuk goederen; de Iris, kapt. H. M. Hansen naar Yarmotith, met haver; Souriddcren kapt. C. Jensen naar Stockholmmet ballast. BESTUREN en ADMINISTRAT1EN. NEDERLANDSCHE HANDEL-MAATSCHAPPIJ. De DIRECTIE brengt bij deze ter kennis van de belanghebbenden# dat, ingevolge haar berigt van 7 October II., op den Eersten Junij aan staande zal worden gevaceerd tot den ontvang der 9de Stortingzijnde van 5 prCt.over het bedrag der Provisionele Bewijzen van Deelge- regtigdheid, tegen aanteekening op dezelve, indezelfde Steden als vroe ger zijn vermelden zonder verbonden te zijn aan plaatsen van vroegere Storting. Er wordt op nieuw herinnerd aan de verbeurdverklaring van de Aan deden en van al het vroeger gefourneerde, voor die in gebreken mogten blijven den vastgestelden termijnbinnen acht dagen na verloop van den aangewezen tijd, te voldoen, overeenkomstig het 11 de der Artike len van overeenkomst. Bij voormeld berigt van 7 October 11. is de laatste of 10de Storting, van 15 prCt.tegen Julij bepaald, en bij die 10de Storting zullen de volledige Aandeden met de daarbij behoorende Couponstegen in trekking der Provisionele Bewijzen, worden afgegeven. Om aan deze zaak eenen geregelden gang te verzekerenverzoekt de Directie de Hou ders van Provisouele Bewijzen van Deelgeregtigdheidom bij het doen der boven aangekondigde 9de Stortingeene lijst over te leggenhou dende aanwijzing van de Nommers hunner Aandeden met opgave te vens van de plaats waar zij verkiezen de laatste of 10de Storting te doenen alzoo de volledige Aandeden tegen de Provisionele Bewijzen in te wisselen; zullende dit echter moeten geschieden in eene der Ste den vroeger tot het doen van Stortingen aangewezen. Deze laatste of 10de Storting, bij welke tevens met i° Julij versche nen Interessen zullen worden verrekendzal nog bij nadere Adverten tie worden aangekondigd. 'sGravenhage den 28 April 1827. VAN DE POLLPresident. DE CLERCQSecretaris. Op Zaturdag den 2 Junij aanstaande, des middags ten 12 uren, zal, onder nadere approbatie van Zijne Exc. den Heer Gouverneur van de Provincie Zeeland, te THOLENin het Logement het Wapenrost Zeelandworden herbesteed: de op den 12 dezer gedane en door Zijne Excellentie voornoemd geïmprobeerde Aanbesteding van het ligten of slopen en geheel opruimen van het, aan de lage Kraaijert-Plaat op de Ooster-Sche/dcgezonken GAFFELSCHIP. De Directeur van de Bakens en Lantarens op de Zeeuwsche Binnenstroomen DIRK APPEL. De COMMISSIE van BESTUUR over het WERKHUIS te VERE als daartoe speciaal geautoriseerd, zal op Woensdag den 6 Junij 1827, des morgens 9 uren precies, aan het gemelde Gesticht, door den Nota ris IV. M. Snijderin het openbaar aan den meestbiedenden te koop aanbiedeneene partij FABRIEK-GOEDEllENwaaronder Wollen en Vlassen GarensRuw Vlas Gevlogten Matten en Biezenwitte en graauwe Linnens, gemaakte Mans en Vrouwe Hemden, Buizen, Broe ken, Mantels, Koussen Mutsen en Schorten; Liggingstukken, be staande in Matrassen Peuluwen Wollen en Werken Dekensalles Zoo o tul als nieuw, en het geen meer zai worden geveild. Dë voorschreven Goederen zijn aan het gemelde Gesticht twee uren voor de Verkooping te zien. DERDE KLASSE.

Middelburgsche Courant | 1827 | | pagina 1