MIDDELBURGSCHE COURANT. Donderdag NIEUWSTIJDINGEN. GROOT-BRITTANJE. LONDEN den 20 april. Men doodverwc steeds verscheiden perso nen yoor de nog open plaatsen van het ministeriedoch er is tot nog toe niets met zekerheid daarvan op te geven. Woensdag heeft de heer Canning een maaltijd gegevenwaarop hij de eer gehad heeft Z. K. H. den 'hertog van -Clarence te ontvangenen waarbij de marquis van Anglesea', de graaf Hhrrowbijlord Bexley, sir John Copleyde heeren Robinson en Huskisson, lord Granville, de heer Wynn en lord Paimerston enz.tegenwoordig waren. In gewone tijden verdienen de ministeriele diners niet zoo veel opmerkingals in de tegen woordige omstandigheden, waarin men soms daaruit gevolgen trekken kan. FRANKRP. PARIJS den 20 april. Ten gevolge van eenige gisteren genomen maatregelenhet posteren namelijk van een paar bataillons infanterie op het plein Vendome (alwaar zich het hótcl van den minister der justitje, den heer dê Peyronnetbevindt) en het uitzenden van sterke patrouilles door de voornaamste straten hebben alle ongeregeldhedenwaaraan het volk zich den avond te voren had' beginnen over te geveneen einde genomen. Die ongeregeldheden met de hatelijkste kleuren ip eenige onzer Jezuitische bladen afgeschilderd waren overigens niet anders dan ligt natuurlijk gevolg eener aan onze natie zoo eigene opgewondenheid in de uitdrukking harer vreugde, en geenszins de uitwerking van voor- overlegde kwaadwilligheid. Het was te verwachten, dat de liberalen in de kamer der afgevaar digden, bij de eerste gelegenheid, van deze terugneming der Wet zou den gewagen, daar zulks inderdaad de zege der zaak is, welke zijwel met een klein getaldoch manmoedig verdedigd hebben. Dat is dan ook geschied. Bij de discussien over zeker verzoekschrift, liet Casimir Périer zich krachtig daarover hooren, en zeide, onder anderen, dat hij zich niet genoeg kon verwonderen, dat het ontwerp van wet op eens bij de pairs was ingetrokken, nadat het ministerie alles, in de kamer der afgevaardigden, in het werk gesteld had oirt hetzelve te doen aannemen. Een van beiden is waar," dus vervolgde hij, „of de wet is, in het oordeel van het ministerie, goed, of zij is slecht. Was zij slecht, n dan moest het ministerie niet het geheele land, niet de kamer in be- weging brengenwas zij goed (hetgeen echter verre is van mijn denk- n beeld te zijn), dan moest het ministerie niet voor eene discussie, wat zeg ik voor de eenvoudige bedreiging met een rapportterug dein- zen. Doch hoe onvoegzaam, het gedrag van het ministerie, te dezen opzigte, jegens de kamer der afgevaardigden zij, hartelijk deel ik" aldus eindigde de spreker, in de blijdschap, welke zich op dit oogen- blik in de geheele hoofdstad vertoont, en die weldra geheel Frank- rijk zal vervullen." De minister de Villèle heeft gemeend, hierop niets anders te moeten antwoorden, dan dat, wanneer de koning aan het mi nisterie den last opdroeg, om een ontwerp van wet aan te bieden of in te trekken, hetzelve alsdan zich van eenen pligt kweet, en geene ver antwoording van deszelfs gedrag behoefde te geven. De Koning heeft aan de nationale garde van Parijs doen weten, dat hij voornemens isom zondag den 29 dezer eene groote revue over haar te houden. Ongetwijfeld zal het publiek zich deze gelegenheid te nut maken, om aan Z. M. zijne vreugde te betuigen over het intrekken van eene wetwier voordragt Zoo veel stof tot bekommering gegeven heeft en waarschijnlijk ook wel de reden geweest iswaarom het volk Z. M. bij de laatste revue met zoo weinig geestdrift heeft ontvangen en begroet. Het om zijne regtschapen beginselen en uitstekende kundigheden zoo algemeen geacht lid der kamer van afgevaardigdende heer Royer Collardis gisteren in eene daartoe gehouden vergadering der Fransche okademisten in de plaats van den marquis de Laplace, met eenparig heidvan stemmen door de 26 tegenwoordig zijnde leden, tot lid der Fransche akademie benoemd. De kamer der gedeputeerden heeft de concept-wet op de jury, zoo als die door hare commissie gewijzigd is, met 229 tegen 58 stem men aangenomen. De heer Lafittewiens volmagten als lid van 1*? kamer der afge vaardigden in derzelver zitting van gisterenzijn geverifieerdheeft als zoodanig zijne oude plaats bij de heeren Méchin en Benjamin Con stant hernomen. PARIJS den 21 april. De kamer van gedeputeerden heeft gisteren en heden hare beraadslagingen begonnen en voortgezet over het voor stel van,het lid de la Boëssiérre, ter zake van het daarstellen eener com missie oui bijzonder te letten op het verslag, hetwelk de dagbladen no pens de zittingen geven. QZie onze Ns. 35 en 43-) Het is zeer te vreezen dat dit voorstel zal doorgaan en dus in werking komenwant hier heeft men geene wijziging van de kamer der pairs, of geene or donnantie van intrekking te vreezen. De oppositie zal echter niet ge ring zijntot heden is het voorstel door 9 leden bestreden en door 7 verdedigd. De courant van Augsburg meldtonder Konstantinopel den 25 maart, dat al de ministers der Christen-mogendheden in die hoofdstad reside rende, eindelijk eenparig den, door de Russische en Engelsche kabinet ten, bij het Turksche gouvernement, gedanen stap in de zaak der Grie ken, hebben ondersteund. NEDERLANDEN. GENT den 23 april. Heden had er in het park van St. Joris een groot 'diné plaats onder de voorname gasten merkte men met genoegen op Z. Exc. den heer gouverneur der provincie, verscheidene hoogemi- litaire .magten en de staatsraden van Crombrugghe eh van Tours. Z. Exc. de gouverneur van Doorn verscheen op dit feest voor de eerstemaal met de decoratie als grootkruis van de orde van den Witten Valk aan 4ci)zelven geschonken door Z. K. H. den hertog van Saxe-Weiimjr-Eise- •uach, van welke Z. M. het aanvaarden en dragen bij besluit van den 57 jtkrzer maand heeft toegestaan. 's GRAVENHAGE den 21 april. Onze vermaarde tooneelspeelster mevrouw IVattier Ziezeniswelke sedert eenige jaren nabij deze resi dentie gewoond heeftligt zeer gevaarlijk ziek, en er is weinig hoop op haar herstel. den 26 April. ZEE-TIJDINGEN. VLISSINGEN den 24 april. Den 22 en 23 dezer zijn alhier ter reede gekomen de stoombooten the Atwood en the Superbkapt. R. en H. Stranach de eerste naar Rotterdam en de andere naar Antwerpen ge- destineerd, beide van Londen, met passagiers en stukgoederen. Otfk zijn hedenvoor Antwerpen bestemdop onze reede aangeko men le Voltigeurkapt. M. Knudzen van Marseillemet olie, schn- mac en zeep, en Margaretha, kapt. H. K. Dijkhuis, van Liverpool met stukgoederen. Gisteren is van hier naar Londen gezeild het schip Julia, kapt. D. DaVisnaar Londenmet haver en boter. Van Antwerpen zijn de Schelde afgekomen, en den 18, 21 en 23 dezer van onze reede naar zee gezeild Maria Sophiakapt. S. le Tochstadnaar Vannes met ballastThe- lemaquekapt. A. Breletnaar Nantes met stukgoederen de Nieuwe Unionkapt. J. van den Broekenaar Londenmet haver de Vrouw Helenakapt. D. J. Greevennaar 'Falmouth, met boomschors; de Vrouw Jannetje, kapt. J. Roose, met haver en vlas; de Mariakapt. J. Ruurdsen Deucalionkapt. E. Ziffer, beide met boomschors en alle drie naar Londen de Concordiakapt. S. Keyzer naar Bataviamet troepende Pelikaan kapt. J. H. Rickenaar Londenmet boomschors la Constauce, kapt. P. de Boer, naar de Marennesmet ballastGreenock kapt. J. Miliernaar Leith, en Magdalenakapt. H. R; Lutje, naar Huil, beide met boomschors en haver; IVensleydalekapt. T. Norris naar Duinketke, met ballast; Crisis, kapt. J.W. Pyatt, naar Liverpool, met .garstLexingtonkapt. J. White, naar Charlestowmmet ballast; de Jufvrouw Meet, kapt. G. L. Doornbos, met ballast en suiker, en de blijde Toekomstkapt. C. F. Komst, met ballast, beide naar Riga; Je- remiaskapt. L. Sybesnaar Leith met boomschorsthe Gipsey kapt. W. Boag naar Glasgowmet ballast. VERE den 23 april. Heden namiddag arriveerde alhier ter féede het Engelsch sloepschip the Thistlekapt. Wm. Emeryvan Huil naar Rot terdam gedestineerd met aluin menie koperrood aardewerk enz. BESTUREN en ADMINISTR 4 TIEN. MINISTERIE voor de MARINE en KOLONIËN. AANBESTEDING van het onderhoud der twee groote KUSTVUREN op het Eiland Schouwen. Op Maandag den 7 Mei 1827 des middags ten twaalf uren, zalon der de nadere approbatie van den Minister voor de Marine en Koronien, door den Directeur en Kommandant der Marine in het Hoofddeparte ment van de Schelde te VIissingenin het bijzijn van den Onder-Inspec. teur over het Loodswezen enz,, aldaar, bij inschrijving en opbod, in het openbaar worden aanbesteedhet onderhoud der twee groote KUST VUREN op het Eiland Schouwen met de leverantie van de daartoe noodige Brandstoffen en verdere behoeften en zulks gedurende den tijd van één jaar, ingaande met 1 Julij 1827 en eindigende met den laatster» Junij 1828. De conditiën van Aanbesteding liggen dagelijks (uitgezonderd des Zon dags) van'smorgens tien tot'snamiddags ten twee uren, ter lezing aan het Ministerie voor de Marine en Koloniën, te 's Gravenhage, alsmede aan de Secretarie van de Directie der Marine te Vlissingen. De biljetten van inschrijving zullenbehoorlijk gecachetteerd en op gezegeld papier geschreven, vóór of uiterlijk op den 7 Mei 1827, des morgens voor twaalf urenmoeten bezorgd worden ter Secretarie van de Directie der Marine te Vlissingen. 's Gravenhage, den 21 April 1827. De Minister voor de Marine en Koloniën E L O U T. PUBLIEKE AANBESTEDING. Op Zaturdag den 5 Mei 1827, des voormiddags ten elf uren, zul len BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad GOESten Stadhujze aldaar, publiek presenteren aan te besteden: i°. Het Leveren, Betimmeren en Inhangen van een paar Nieuwe Ei kenhouten VLOED-DEUREN, in de Buitensluis aan het Sas van Goes. 2°. Het vernieuwen van een gedeelte der Houten Beschoeijing aait de Oostzijde van de Haven dezer Stad, buiten de Bieekveldsche Poort. Deze aanbestedingen zullen geschieden bij inschrijving en opbod. De door den Ed. Achtb. Raad van gemelde Stad gearresteerde Bestek ken overeenkomstig welke deze aanbestedingen zullen plaats hebben zullen ter lezing liggen ten Stadhuize van Goesin het Logement het Schip pershuis aldaarop het Huis van Domburgte Middelburgin het Loge ment bij van Oppen, te Zicrikzee; in het Kofffjhuis op de Beurs,.te Vlissingen en in het Logement de Prins van Luikbij de Bruyn te Bergen op Zoom. Zullende van het eerste Perceel des Woensdags en Donderdags vóór de besteding, beide van des voormiddags 9 tot des na middags 1 uur en van het tweede Perceel op laatstgemelden dagdes namiddags ten vijf uren door den Stads-Fabriek M. Goossenlokale aan wijzing geschieden bij wien intusschen nadere informatien te bekomen zijn. Goes den 7 April 1827. Burgemeester en Wethouders der Stad Goes, DE LEEUW. Ter ordonnantie van dezelve, De Stads-Secretaris L. de F O U W Jz. De CENTRALE DIRECTIE van WALCHEREN zalonder nadere approbatie, op Maandag den 7 Mei 1827, des voormiddags ten.n uren, in hare Vergaderkamer te Middelburg, publiek presenteren te besteden: Het maken van eene nieuwe Steenen Heuleven buiten de Dampoort der Stad Middelburgtusschen de Oudeen Nieuwe Veersche Rijwegen. De Conditiën zullen, acht dagen voorde besteding, ter lezing liggen ter Griffie van Walcheren, en bij den Opper-Commies A. Dingmans bij wien ook nadere informatien te bekomen zijn zullende locale aan wijzing geschieden op Zaturdag den 5 te voren. Middelburg den 19 April 1827.

Middelburgsche Courant | 1827 | | pagina 1