Antwoorden of mededeelingen Kuyper, maar ze troffen den werkman. Hij is't slachtoffer. Bedrogen in Juni, staat hij nu zonder hulp en wettelijke bescherming op de markt des levens. We beklagen U, arbeiders om Uws wil Laat 't voor U een onvergetelijke les zijn. Uit «Ie Pers. SI et zwakke punt. De millioenen-rede bevestigt helaas den indruk, dien de Troonrede gaf, dat de nieuwe Ministers de portefeuilles van hun voorgangers hebben overgenomen zonder behoorlijk te weten hoe het met de finan cien moet Blijkbaar zonder wel overwogen program heeft de heer de Meester zich door den heer Borgesius laten vinden, om het hoogst moeilijke en verantwoordelijke ambt van Minister van Finauiien te aanvaarden Dit is inderdaad iets ongehoords. Voor het dekken van tijdelijke tekorten ko:nt hij met t.voe :n Jleitjes, die zijnvoor- bijganger reeds tet overweging had aan geboden opc< n'en op de bedrijfs- en op de vermogens-belasting tot een getal van i o, in plaats van 5 gelijk door Harte was voorgesteld. Zooals de oppositie verleden jaar van Harte's tijdelijke plannen zeide betalen is de boodschap of, gelijk het in Juni ter aanbeveling van de vrijzinnige candi date» heettede belastingen zullen ver hoogd worden. Ongelukkig is het voorgestelde middel niet half voldoende Doch wat veel erger ishet nieuwe Ministerie weet voor het dekken van de duurzame tekorten onderwijs, sociale wetten geen middel aan te geven. Deze zaak is in studie. Het paard dus achter den wagen. Voor de aanvaarding der portefeuilles hadden de nieuwe Ministers welbewust en wel overtuigd de oplossing behooreu te kennen. Maar neen na de aanvaar ding gaan de heeren er over studeeren, of gelijk het meer diplomatisch luidt worden de maatregelen voorbereid. Voor het tijdelijk tekort worden de directe belastingen verhoogd zeker niet om den middenstand, de neringdoenden, aangenaam te zijn. En daarbij wordt dat tekort nog niet voor de helft gedekt. En voor de duurzame tekorten kan het Kabinet nog geen oplossing aangeven. De Kamer zou inderdaad tegen Het Ministerie kunnen zeggen Faites moi de bonnesJinances je vous feraibonnepolitique. Vrij vertaald: hoe kunnen wij, Staten Generaal, met u, heeren Ministers, samen werken, als gij niet zorgt voor de dubbeltjes. Standaard. Uil de Siamers. Het schip is weer in zee. Maar de scheepstimmerman, die 't van de werf ge laten heeft, wou of mocht niet mede gaan. In de verkiezingen had hij voorop gestaan en als een furie heeft hij in zijn Zutfensche gejubeld over den val van 't Ministerie wat zou nu zulk een vijandig mensch, juist in een tijd van schipperen en plooien, dien we in de Kamers nu ingaan, aan de Ministerstafel doen. 't Gevaar van Kamer verkiezing en ontslag van Ministers enz. zou door hem des te grooter worden. Hij, de formateur, de scheepstimmerman, die het vaartuigje bouwde en optuigde, hij staat aan den kant en de Premier, de Minister van Finantiën verklaarde dan ook in de Eerste Kamer, zeker onder goedkeuring van dat heele College, dat het Ministerie nu geheel los van den heer Borgesius was. De Ministers hadden met hem niels van doen, al had hij ze tot een Kabinet bijeen gebracht. De heer Van Houten vroeg echter, of dat wel Constitutioneel was, wel volgens de Grondwet. Want 't is altijd de gewoonte geweest, dat een formateur ook in den Ministerraad zit. Maar uit 't antwoord van den heer De Meester bleek, dat hij 't beter achtte in dien men van den gewonen regel afweekjuist om de redenen hierboven ontvouwd. Het Ministerie wil met alle partijen goede vrienden blijven (of het gaan zal en moet dit ook na streven, want het bezit geen meerderheid in de Kamer. Wat zijn 5 z man en dan nog onderling verdeeld slechts 2 boven de meerderheid is een getal, dat tot plooien noopt. Fin't bleek dan ook uit de rede van den heer De Meester, dat het Kabinet zeer voorzichtig wenschte te zijn, wat trouwens aan te bevelen is. Ziedaar wat de Eerste Kamer deze week belangrijks opleverde Eu uit de Tweede zijn ook geen bijzondere zaken te vermelden, dan alleen dat op vermogens- en bedrijfs belasting 10 opcenten zullen komen om te voorzien in de loopende te korten. Maar dat vinden we toch niet erg de mocratisch, die 10 opcenten op de bedrijfs belasting namelijk. Moet de Middenstand al niet genoeg betalen Is hij bijna niet altijd de finantieële zondebok. Waarom er nu weer 10 opcenten bijgedaan. Waarom niet de vermogensbelasting nog hooger bezwaard dan met 10 opcenten. Of den accijns op den jenever verhoogd. Laat men de jeneverflesch maar hoog hangenwie belasting betaalt doorjenevergebruik bepaalt, zelf hoeveel hij betaalt. Veel beter vonden wij 't dan ook, indien het accijnsontwerp om f 63 tot f 70 te verhoogen, niet ware ingetrokken. Nu gaan de drinkers er mee vooruit en de burgerij kan weer meer betalen. Over de finantieële zaken gaf de Minister natuurlijk een heele rede, waaruit we alleen dit aanstippen, dat de Kamer nog niet weet, welke nieu we plannen de Minister in de pen heeft, we zeilen dus zonder kompas en dat in een tijd, die van sociaal leven tintelt. De Subsidiewet van Miuister Kuyper eischt nog geen uitgaven pas in 1907 en toch zijn de te korten groot en zullen waarschijnlijk grooter worden. Maar dat hindert niets er is geld genoeg in Nederland en men hale 't waar 't te krijgen is, maar niet bij den burgerstand Die heeft 't zwaar genoeg te halen. Tiiisa- ch LaiHüMHiw. VAN »LANDBOUW-ONDERWIJS.« 't Laatste vers'ag der Landbouwproefvelden betreft een proefveld met aardappelen. Elite Eigenheimers heeten ze. Ze waren heel uit Sappermeer afkomstig en betrokken bij den heer Veenhuizen aldaar. Proefnemer was de heer JL. M. S5£>liftl te Middelharnis. Hij pootte er 20 Rijnlandsche roede van. Het ge was kwam heel goed voor den dag. Slechts enkele planten bleven weg. Het loof ontwik kelde zich ferm. '1 Bereikte hier en daar een lengte van wel haast 1 M. En in voorkomen verschilde 't vrij wat van dat der gewone Ei genheimers. 't Bleef ook veel langer groen. Zoo lang zelfs, dat er door den heer Born om 't zoo te zeggen ontijdig werd gerooid, om door groeien te voorkomen. De opbiengs'en, bere kend per Rijnlandsch Gemet (0,4258 H. A.) beliepen 150 H.L. goede aardappelen. 10 c zieke. 45 goede poters. Door den heer Born zijn aarda pelen en poters van bedoeldo Eli e Eigenheimers be waard, om cr in lichten grond de proefneming mee voort te zetten. Aldus zegt ons 't verslag. Wanneer de heer Born zulks gedaan heeft, kan hij zeker binnenkort al een en ander van de uitkomst mededeelen. Of wel hij zegt zijn wedervaren aan den heer Van Bijievelt. En deze maakt er dan in 't volgend jaarverslag weer melding van of zoo 't hem dienstig voor komt nog wel eerder Wij hebben alzoo kans dat later nog wel iets omtrent Elite Eigen heimers wordt bekend gemaakt. M. DE JONGELUI en ook hun ouders hebben immers wel gele zen wat er wordt geadverteerd door de Ver- eeniging, wier naam nu al een aantal weken boven onze wekelijksche opstelletjes staat Wat ik bedoel Wel Van den Landbouwcnrsns. De jongelieden, die graag een klein beetje theorie van 't boerenvak nu willen kennen verzuimen niet zich op te geven, 't Kan nog net. Voor 1 October moet de landbouwconsulent hun na men kennen. Blijf nu niet in de verte slaan. Grijpt gauw de pen en stuur een briefje aan den heer Van Bijievelt te Sommelsdijk. Een briefkaart is ook voldoende. OVER DEN OOGST VAN CONSUMPTIE AARDAPPELEN zegt de Staats-Cjurant (No. 218) onder meer: In dat gedeelte van het land hetwelk ten Noorden en Oosten van de lijn Arnhem-Zwolle den Helder is gelegen, is de aardappeloogst goed tot zeer goed, ten Westen en Zuiden van die lijn is deze oogst matig of slecht. Van de vier belangrijkste productiegebieden van aardappelen voor den handelFriesland, de Betuwe, Zuid-Holland en Zeeland is alleen in de eerste provincie de oogst zeer goed, in de Betuwe matig, in Zuid Plolland en Zeeland is hij slecht. In de veenkoloniën zijn de fa brieksaardappelen zeer goed, zoodat deze streek nog eene belangrijke hoeveelheid aardappelen voor de consumptie zoude kunnen leveren. M. 1 VOOR HETAFI 1 DER GEVEI m NE9VIEI itFDE 3 IVI U R E INI I Vraa^ltaak. Vragen en Antwoorden worden kosteloos geplaatst zijn met hetzelfde nummer gemerkt als de vrageD waarop ze betrekking hebben. Vragen. 856. Heeft deze of gene lezer ook al eens gehoord van de uitkomsten van 't gebruik van chilisalpeter in 't najaar op tarwe of zoo 857. Waarom mogen zieke aardappelen niet op 't land blijven liggen? Antwoorden en mededeelingen. 854. Welke mest om klaver wat te helpen 'k Zou een baaltje of 2, 3 superphosphaat uit strooien. 855. Kunstmest van invloed op smaak der aardappels Zonder twijfel wel. Proefnemingen in die richting bewezen dit. Tot mijn spijt heb ik de desbetreffende verslagen op 't oogen- blik niet bij de hand. Maar zocdra 'k in de gelegenheid kom, zeg ik er nog wat van. SSiilüCIÜiHUi. De voorzijde der briefkaarten. De St.-Ct. van Zaterdagavond bevat een Koningklijk besluit, dat ougetwijfeld door velen met ingenomenheid zal worden ge lezen. Het luidt n.l. als volgt Indien de voorzijde der briefkaarten daartoe op zichtbare wijze is inge richt. d. w. z. door een staande lijn in twee helften is verdeeld, is alleen de rechterhelft voor het adres bestemd en mag de linkerhelft door den afzen der gebezigd worden voor mededee lingen. Dit besluit, 't welk op den tweeden dag na dien der dagteekeniug van de Staats courant waarin het is geplaatst du: van af jl. Zondag in werking treedt, maakt een einde aan hetgeen velen, na tuurlijk ten onrechte, als een plagerij van de administratie der posterijen beschouwen n.l. het belasten met strafport van buiten laadsche briefkaarten, waarvan de voorzijde in twee helften is verdeeld en de linker helft gebruikt wordt voor mededeelingen Deze brieikaaiten zijn dus van af Zondag niet meer met strafport belast. Wie zal ie Klimdt-rt iSurgeuieestei- wordeii. De heer P. van Stolk heeft als zoodanig ontslag genomen. Zal als opvolger worden benoemd een gelijk gezinde, een liberaal vraagt X. in het Centrum. Of zal gelet worden op de verhouding der bevolking 3/5 anti-revolutionair, 1/3 katholieken 1/15 liberaal, dus een ar.ti-revolutionair ËSssiiciilama. RUSLAND. Men hoort schier dagelijks weer van aanslagen. Zoo in Finland als in Polen. Jl. Donderdags vond om liall'tieu had te Wasa in het Maria park zoo wordt uit Helsingfors gemeld een hevige out plotting van een hom plans, die in fie geilede stad en de omgeving werd gehoord. Lu liet naburige gouvernementsgebouw werden 55 ruiten vei bi ijzeld. De bom was «ogenschijnlijk met dynamiet'gevuld. Br werden geen inensolien gelrdL 11. De daders zrjii onbekend. Ook in Warschou vielen bij den laat- sten aanslag geen mensclienlevens te be treuren. Daar werd de hom geworpen iu het Saksische park. liet heet dat de dader is gewond en gevangen genomen intusscbeu zuden deze daden van terro risme allicht weer gevolgd worden door krasse onderdrukking-maalregi-len van de zijde der regeeiing. Ze zijn reeds aange kondigd. Woensdagavond lieel't de gouverneur- generaal te Warschau een legerorder uitge vaardigd, waarin verkl: ard wordt, dat de lijdelijkheid en aarzeling van de burgerlijke autoriteiten het herstel van de orde in Polen tegenhouden en aangezien de onlusten onderdrukt moeten worden en de politie onvoldoende is, zullen de soldaten met geweld hebben te handelen zmider vrees voor de gevolgen. E11 ook in Finland is liet een nieuw dreigen met geweld, 7.00 de rust niet intreedt. Wanneer en waardoor zal de lang verheide pacificatie toch komen P Een teltgram aan de Londensciie bladen uit Petersburg meldt, dat de waterleiding te Bakoe geen water meer levert. De stadsregeering, de dokters en de ingenieurs zijn uit de stad gevlucht. De werk'oozen hebben bevel gekregen de stad te verlaten doen zij dit niet, dan zal men hen er uit zetten. De consu s der vrei-mde mogend heden hebben gelijkluidende vertoogen tot hun regeeriugen gericht, waarin zij op de besliste noodzakelijkheid wijzen om goede ren rn personen door de troepen te doen beschermen. 1 e Eagelsdie co sul laat in zijn vertoog uitkomen, dat ook de belof en door graaf Lainsdortt' aan Sir Charles llardinge gedaan, nog niet zijn nagekomen De bladen d;ukken huti verwondering uit dut de Tsaar in deze moeilijke dagen met zijri gezin op reis is gegaan, de directe leiding van zaken overlatende aan eenige grootvorsten, Ove.igens laat de censuur in de Russische hoofdstad sinds.Gree dagen geen telegrammen meer door over den toest- lid te Bakoe. Zou er dus weer wat te verbergen zijn I5iaai.teiijk fèiefsws, SoHUllt'lsdijk. Aan belangstellenden wordt medegedeeld, dat liefhebbers van lectuur vanaf 2 Oct. a.s. op eiken Maan dagavond van 67 uren in het beneden lokaal van 2>Den Doelens te Sommelsdijk weer evenals vorige jaren boeken gratis ter lezing kunnen bekomen. Dijkgraaf en Ge zworens der polders Oudeland en Everdina onder Sommelsdijk maken bekend, dat zij op Donderdag 17 Oct. a.s. zullen houden schouw o er wej. en dijkslooten. De Burgemeester der gemeente Sommelsdijk, maakt bekend dat het inschrij vingsregister voor de lichting 1906, met de daaruit opgemaakte alphabetische naamlijst, gedurende acht dagen van den 25 Sept. tot en met 2 October a.s. ter Gemeente secretarie voor een ieder ter lezi ig ligt. In de plaats van den marechaussee Akkerman, is alhier aangekomen de mare chaussee Surewaard van de brigade Hulst. De loting van de Nat. Militie die gehouden zal word', n te Dirksland op Dins dag 3 r October aanstaande, zal voor dit eiland volgendervvijs plaats hebben Dirksland 8,3.0 uur Melissant 8,45 uur Nieuwe Tonge en Herkingen 9 uur Som melsdijk 9,15 uur; Middelharnis 9 45 uur Stad aau 't Haringvliet 10,30 uur; Ooll- geDsplaat ro,45 uur Len Bommel r r uur Oude Tonge r rr 5 uur Stellendam 11,45 uur; Goedereede 12 uur; Ouddorp 12,30 uur. ülidtlelhariiis. Donderdag ji. begon zonder de oorzaak er van te kunnen ver moeden de arm van A. W. zoodanig op te zwellen dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Geconstateerd werd bloedvergiftiging. Alle degenen die meenen reden van vrijstelling te hebben van welken aard ook, kunnen het noodige geiuigschrift daartoe aanvragen op 20 Nov. voorin. 10 uur op het gemeente-secretarie. Als een bijzonderheid kan worden meegedeeld dat Vrijdag j 1. alléén aan den Oostelijken havendijk 250 000 K.G. suikeibicten weiden aangevoerd. Stad aan 't Haringvliet. De Burge meester uiaaki bekend, dat het inschrijvings register voor de Nationale Militie en de daaruit opgemaakte- alphabetische naamlijst voor de lichting 1906, gedurende acht dagen van 23 tot en inet 30 S pt. voor een it der ter Secretarie ter lezing ligt. Maandagmorgen toen K. D. een wagen met suikerbieten op de Kaai bracht, brak het achterwiel, zoodal hij in een moeielïjke positie kwam, waaruit hij zich spoedig wist te redden, door van den wagen af te springen. Den Dommel. Jl. Maandag stapte de knecht van schipper M. van Zanten uit de roeiboot op de schuit, gleed uil en viel alzoo in het water. Spoedig wist hij zichzelf weder aan boord te helpen. Ouifgenspiaat De Unie Collecte heeft- heden alhier de som van f 123,77s opge bracht. KortstondigOnderwijl de 72 ja rige Echtgenooie van D. Leijdens (B. Slin ger) Zaterdag jl. nog in goeden welstand bezig was hare huiselijke werkzaamheden te verrichten werd zij door een hersensuit- storling getroffen en gaf na eenige o ogen blikken den geest. Het iaat zich indenken, hoe droevig zulks was voor haar echtge noot die even afwezig was, en niet minder door enkele van hare te Rotterdam wo nende kinderen die juist die dag voor ple zier zouden overkomen. Door den heer L, van Nieuwenhuij- zen werd alhier een Suikerbiet van 1 2 pond geleverd. Het woonhuis van den heer M. Breur staande op de Kaai is dezer dagen bij publieke Veiling ingezet door den lieer D Korteweg Lz. voor de Som van f 1 440 Oude Tonge. Burgemeester en Weth. dezer gemeente hebben bekend gemaakt, dat voor degenen, die het gewoon lager onderwijs, hetzij op eene openbare, hetzij op eene bijzondere school hebben genoten, in de lokalen der openbare lagere school, gelegen Molendijk A 281 gelegenheid be staat het ont-angen van Herhalingsonder wijs. Dit herhalingsonderwijs wordt gege ven voor de jongens, iederen Maandag, Dinsdag, Donderdag en Vrijdag gedurende de maanden November, December, Januari en Februari, de: namiddags van 5 tot 7 uren en strekt zich over de volgende vak keu Nedeilandsche taal, Rekenen, kennis der Natuur en Teekenen voor de meisjes, iederen Woensdag en Zaterdag, gedurende bovengenoemde maanden, des namiddags van 1 tot 4 ur 11 en srekt zich uit over de volgende vakken: Nedeilandsche taal, Rekenen, kennis der Natuur en nuttige Handwerken. Voor het genieten vau dit herhalingsonderwijs zal een schoolgeld wor den geheven van 40 cent per maand en voor kinderen van minvermogenden van 20 cent per maand. Kinderen van onver- mogenden zullen het herhalingsonderwijs kosteloos mogen genieten. Aanmelding vóór 15 Oct. I ij den heer J. A. Habig, hoofd der O. L. S alhier. -"Van af 22 tot en met 30 Sept. a.s. ligt ter Gemeente-Secretarie voor een ieder ter inzage het inschrijvir gsregisler met alphabetische naamlijst, voor de lichting 1906. Dirksland De Unie collecte langs de huizen alhier gehouden, heeft f8051 op gebracht, tegen f50,21 van het vorige jaar. L. Franke, bouwknecht bij den heer J. Waruaer had het ongeluk om met een span paarden, die voor een boerenwagen gespannen waren, van den dijk in een sloot terecht te konren. Mocht het geval zich in 't eerst ernstig voordoen, door het stuk snijden van het tuig wist men de paarden voor verdrinken te behouden. lierkingen. Iu den tuin van D. Kievit o ider deze gemeente is een pompoen ge groeid die h.-l kolossale gewicht had van 8 1 pond. In de woning, plaatselijk genummerd No. 43 doet zich in deze gemeente een geval van Typhus voor. Het door de wet voorschreven teeken ii aan de woning bevestigd. Bij het in de schuur duwen van een geladen wagen kreeg L. van Dijk, uit deze gemeente doordat de wagen terug kwam deze tegen de borst, zoodanig, dat genees kundige hulp nroest wc den ingeroepen. Naar men verneemt 'is een zijner ribben gebroken - Toen de stalvisscher J. Doorrrhein van hier, Zaterdagavond zijn schoonzoon een bezoek zou brengen had het volgende ongeval plaats. Schipper den Ouden had de luiken en meer andere dingen van het schip verwijderd teneinde eerder vlot te komen. Doorrrhein dit niet wetende of er niet aan denkende valt zoodoende in het ruim van het schip. Was het een wonder dat hij niet dood werd opgenomen, het had toch dit ten gevolge dat terstond den dokter werd ontboden. Bij het onderzoek bleek een zijner sleutelbeenen te zijn ge broken. In menig gezin op en onder deze gemeente komen gevallen van mazelen voor. Stellendam. De najaarsvee- en paar denmarkt zal alhier dit jaar gehouden worden op Woensdag, den 25 October a.s. Goedereede Door F. v. H. is Maandag morgen aan het havenhoofd eene blauwgrijze postduif opgevangen.- Aan den linkerpoot was een nikkelen ringetje bevestigd, waarop stond 102 A 0464, terw.jl op den linker vleugel was gedrukt Gebr. J en P. van Amelrooij, Cafe Gooische Bjj', terwijl van 't volgende woord slechts M IJ kenbaar was. Op den linkervleugel stond met groote letters U U. Door den bou.vman J T. alhier is eene boni aangekocht, welke heden in de haven dezer gemeente werd aangebracht, ten einde gesloopt en voor albraak verkocht Ie worden. Door de blazerschuit G. O, 24, be varen door schipper G. Lokker alhier, werden in twee sleepen niet minder dan 280 stuks tongen gevangen, waarvoor hij aar de vischmarkt te Rotterdam f 207 bruto be- somde. Volgens publicatie ligt het in schrijvingsregister over 1905 met de daaruit opgemaakte alphabetische naamlijst van de lotelingen der lichting 1906 gedurende acht dagen, van 22 tot 30 September 1905 ter Gemeente Secretarie voor een ieder ter lezing. Visscituro. MIDDELHARNIS. Muanda •gnriililag arri veerden alhier de eerste vischsloeperi,namelijk //Vertrouwen// st. 0. v. d. Hoek met 85 ton. //.Johanna Hendrika// st. II. Jorda ui 65 Ituchf/.akeii. Deieediging van een lid dei- Tweede Ka nier. Voor de arr.-rechtbank te Zierikzee werden jl. V ijdagmiddag behandeld twee strafzaken, verband houdende met de jongste verkiezingen voor de Tweede Kamer in het district Zierikzee. In de eerste piaatsdie legen W. A. ten Haaf, 24 jaar oud, wonende te Zierikzee, aan w en ten laste wordt gelegd, dat hij op of omstreeks 20 Juni 1905 te Zierikzee in een artikel, door hem geplaatst in de „Zierikzeesche Nieuws bode", opzettelijk Jhr. Mr. J. J. Ponrpe vau Meerdervoort ter zake van de rechtmatige uitoefening van diens bediening als lid van de Tweede Ka 1 er der Staten Generaal heeft be- leedigd door, sch ijvende over diens handelin gen als lid van de Tweede Kamer, bij gelegen heid van zijne aftreding als zoodanig den kiezers den volgenden raad te geven „Kiest dien man niet als ge Zondags met een gerust geweten wdt neerzitten in het Godshuis; kiest wien ge wilt, maar kiest niet iemand, die zoo de God delijke wet en van liefde en menschelijkheid met voeten treedt. Welke uwe politieke of gods dienstige lichting ook zij, gij moogt geen man kiezen die geen hart in den boezem draagt Gij moogt geen man stemmen, die zijn even- mensch, hoe diep ook gezonken, weigert een laatste afscheid op aarde te nemen van zijn met den dood worstelend kind. In deze zaak waren vier getuigen gedagvaard: Jhr. Mr. Pompe van Meerdervoort, de redacteur van de „Zierikzeesche Nieuwsbode," een her bergier en een hoofd van politie. Beklaagde bekende de schrijver te zijn. De eisch wi<s f 25 boete. De verdediger, Mr. Fokker, achtte geen be- leediging aanwezig en concludeerde tot ontslag, van rechtsvervolging. In de tweede plaats de zaak tegen M. S. Polak, oud 75 jaar, drogist, en Jhr. J. F. ichuurbeque Boeye, oud 33 jaar, administra teur, beiden wonende te Zierikzee. Zij werden beklaagd, dat zij op of omstreeks 20 Juni 1905 te Zierikzee, samen, althans ieder afzonderlijk, een beleedigend artikel in de sZierik/.eesche Nieuwsbodes hadden geplaatst, waarin van Jhr. Pompe van Meerdervoort gezegd wordt dat deze als lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal gestemd heeft tegen een voorstel om een gevangene naar zijn ster vend kind te laten gaan, dat deze als zoodanig alle Goddelijke wetten van liefde en mrnsche- lijkheid met voeren treedt en dat deze geen hart in den boezem draagt, met het oogmerk om de ruchtbaarheid van dat artikel te ver meerderen, dat artikel in den vorm van strooi biljetten hebben doen overdrukken en die biljetten in voornoemde gemeente doen ver spreiden door een zekeren J. de V., die, met den inhoud onbekend, als werktuig van hen, beklaagden, op hun last, die biljetten in grooten getale bij de ingezeten heeft rondgebracht de ie beklaagde althans, dat hij op tijd en plaats voornoemd een beleedigend strooibiljet, waarin van Jhr. Pompe van Meerdervoort ge zegd wordt, wat hiervoor staat vermeld, met hetze'fde hiervoren gezegde oogmerk op de zelfde wijze heeft doen verspreiden. Drie getuigen werden gehoord, de drukker van het bdjet, de rondbrenger en de beleedigde. Beklaagden waren niet verschenen. De eisch tegen ieder was f 25 boete. Uitspraak in deze zaken 3 October. Werkooiiiiig-en. Woensdag 27 Sept. 's avonds 7 uur Afslag van twee Huizen tn Erven aan de Molendijk te Oude Tonge, bij Wed. G. Ranters Zn. aldaar. Nolaria VAN ISl'ELEN. Donderdag 28 Sept.. 's nam. 1 ure, Meube len en huisraad, ten sterfhuize van Mejuffrouw de Weduwe Jolis. Lodder Krijnsz. ge!\ Breen te Ouddorp, op liet dorp. Notaris VAN SCHOUWEN. üp Donderdag 2S September 1905, des namiddags 3 uur ter herberge van G. Smits te Stad aan 't HaringvlietInzet van de huizen met erf aan de Voorstraat te Stad aan 't Haringvliet, kad. bekend nos. 436, 437 en 43.8, groot 2 aren 9 centiar 11, ten verzoeke van Johaunis Maliepaard al daar. Notarissen VAN BUURBN en VAN IS PELEN". Zaterdag 30 Sept 's avonds 6 ure Afslag van 6 pereeelen Bouwland onder Ouddorp in de polders West Nieuwland, Oude Nieuw- land en Oude. Oosldijk, een Huis, Schuur, Erf', Tuin- en Bouwland aldaar en Vu aandeel in de Ooslduinen onder Ouddorp, in liet Logenunt van Akershoek te Ouddorp. Notaris VAN SCHOUWEN. Dinsdag 3 October 1905, 's nr. 6 ure, veiling van Een huis aan de Voorstraat, wijk A 110. 4 niet den daarachter gelegen grooten tuin en schuur, uitkomende aan den Westachterweg te Oude Tonge, kad. Sectie G no. 2019, groot 873 c.A. in 4 koopen, bij H. van Dongen Z0011 aldaar. Notaris VAN ISPELEN. Op Donderdag 5 October 1905, des 11111. uur ter herberge van G. Smits te Stad ^pn 't Haringvliet: Afslag van de huizen

Maas- en Scheldebode | 1905 | | pagina 2