Alcoholvoorlichting in Vlaardings onderwijs 65 jaar mengvoeder: het is betrekkelijk Regio-snipper» BARTH BV Meer dan 3 etages opruimingsplezier met KORTINGEN van 10-50% LOCKHORSTI interieurcentrum CHADE? Handreikende nota binnenkort afgerond Nieuwe busdienst tussen Tholen en Oude-Tonge VAN NOORDENNE „MARNETTE' INSTALLATIEBURO BARTH BV INSTALLATIEBURO Kerkbuurt 51 en 65, Sliedrecht, Tel.01840-12752 REFORMATORISCH DAGBLAD pagina 20 WOENSDAG 20 JANUARI 1988 Van onze correspondent VLAARDINGEN In de Burgerzaal van het Vlaarding- se stadhuis zal op donderdag 28 januari een oriëntatie bijeenkomst worden gehouden in het kader van het project "Jongeren en alcohol". De bijeenkomst maakt deel uit van een breed pakket van activiteiten in de regio Nieuwe Water weg-Noord. De oriëntatiebijeenkomst is be stemd voor iedereen die werkzaam is binnen het voortgezet onderwijs in Vlaardingen, Schiedam en Maassluis. De bijeenkomst zal gericht zijn op de mogelijkheden binnen het onderwijs om te voorkomen dat jongeren pro blemen krijgen met alcohol. Volgens de Geneeskundige- en Ge zondheidsdienst (GGD) Nieuwe Wa terweg-Noord is hiertoe een brede aanpak noodzakelijk. Daarom heeft de GGD Nieuwe Waterweg-Noord een nota opgesteld in samenwerking met de Bouwmanstichting te Rotter dam, het consultatiebureau voor al cohol en de werkgroep "Drugs en al- colhol" te Vlaardingen en de afdeling welzijn van de gemeente Maassluis. Afrondingsfase De nota bevindt zich in een afron dingsfase en zal binnenkort aan de betrokken gemeenten en instellingen worden aangeboden. Elementen die in de nota aan de orde komen zijn: het vroegtijdig onderkennen van (dreigende) alcoholproblematiek, het optimaliseren van het hulpaanbod en beperking van de beschikbaarheid van alcohol. Als uiteindelijke doelgroep heeft de nota over de alcoholproblematiek de jongeren in de leeftijd van tien tot negentien jaar. SCHELLUINEN Samen met een aantal anderen wil W. Leendcrtsc een boek uitgeven over de beurtvaart vanuit de Alblasserwaard op Gor- cum. Het ligt in de bedoeling om het boek in 1989 te laten verschijnen. Wie uit eigen ervaring of anderszins iets over de beurtvaart weet te vertel len kan contact opnemen met W. Leendertse, Kerkplein 5 in Schcllui- nen. BATH Aan de gemeente raad van Reimerswaal wordt voorgesteld een kre diet van 365.000 gulden be schikbaar te stellen voor de aanpassing van de riolering met bijkomende werken in de kern Bath. De werk zaamheden omvatten het rioleren en herbestraten van de Walstraat en de Ar senaalstraat en het aanslui ten van de bestaande riole ring in de Kazernestraat en de Lillostraat op tyet nieu we stelsel. Met de realise ring van het rioleringsplan wordt een einde gemaakt aan de lozing op het opper-' vlaktewater. Het afvalwa ter zal dan worden afge voerd naar de rioolwater zuiveringsinstallatie te Waarde. KRUININGEN - Het ge meentebestuur van Rei merswaal wil acht asielzoe kers huisvesten in het pand Markt 15 te Kruiningen. Met de eigenaar van dit pand is een huurcontract afgesloten van vier jaar. De eerste asielzoekers zullen waarschijnlijk in april arri veren. RILLAND Het initiatief tot het aanleggen van een vrij liggend fietspad langs de Bathseweg te Rilland zal door Gedeputeerde Staten van Zeeland worden ge waardeerd met een extra bijdrage van 100.000 gul den uit het provinciale fietspadenplan. Aan de raad wordt voorgesteld dit bedrag toe te voegen aan het fonds voor knelpunten verkeersveiligheid. YERSEKE Het voorma lig gasfabrieksterrein te Yerseke zal op korte ter mijn worden gesaneerd. In samenhang hiermee over weegt het gemeentebestuur van Reimerswaal om een nieuwe gemeentewerk plaats te bouwen bij het loodsje van de plantsoenen dienst bij de begraafplaats. Indien men hiertoe over gaat, zal het loodsje wor den gesloopt en zal de daarin gehuisveste plant soenendienst worden over geplaatst naar de werk plaats te Kruiningen. Ver der wil men de huidige ge meentewerkplaats onder het Trefpunt geschikt ma ken voor de huisvesting van de brandweer. Met de korpsleiding is hierover in principe overeenstemming bereikt. Omdat alles op korte termijn moest worden voorbereid, zijn de finan ciële-consequenties nog niet precies aan te geven. YERSEKE - In verband met baggerwerkzaamheden in de havens van Yerseke moet er een put in de Prin ses Beatrixhaven worden gegraven om verontreinigd slib in te storten. Een inge nieursbureau zal echter eerst onderzoeken of de te graven put ook risico's met zich meebrengt voor de dijk en de havenwerken. Ook zullen alternatieve stortmogelijkheden worden onderzocht. De kosten van het onderzoek worden ge raamd op 40.000 gulden. YERSEKE - B en W van Reimerswaal willen de her bestrating van de Paarden markt en de Wijngaard straat inpassen in de plan nen voor verbetering van het centrum van Yerseke. In de loop van dit jaar hoopt men de mogelijkhe den daartoe te onderzoe ken. De herbestrating van de Dijkstraat en de Schel- destraat te Hansweert zal plaatsvinden op verzoek van de plaatselijke midden standsvereniging. WAARDE Omdat er een vrij groot bedrag aan sub sidie beschikbaar is en om dat het om een waardevolle molen gaat, zijn B en W van Reimerswaal alsnog bereid om mee te werken aan de restauratie en ver plaatsing van standerdmo len "De Hoed" te Kruinin gen. Het is de bedoeling dat de molen wordt verplaatst naar een perceel grond aan de Havenoordseweg te Waarde en dat ze wordt overgedragen aan de ver eniging "De Zeeuwse Mo len". Met de restauratie is een bedrag gemoeid van 450.000 gulden. Voor reke ning van de gemeente blijft er een bedrag van 130.000 gulden. Een deel daarvan, 40.000 gulden, is bestemd voor de verplaatsing van de molen. Door drs. J. ACoster ANDEL Op een kast van de sober gemeubileerde directiekamer staan drie por tretten. Het zijn drie van de vier gebroeders Bouman. Zij gaven jarenlang hun krach ten aan de zaak die mis schien nog het meest in de herinnering voortleeft als de "Kinderen O. Bouman". Het Andelse bedrijf heet al lang niet meer zo, maar de huidi ge directeur, J. S. Bouman, wil de naam Bouman weer voluit gaan voeren in plaats van het nu wat verhullende FOBA Firma O. Bouman Andel. Het bedrijf herdacht onlangs zijn zestigjarig bestaan. Tenmin ste, dat geldt voor de 'Kinderen'. Die werden in 1927 ingeschreven bij de Kamer van Koophandel. Zij zetten echter het bedrijf van vader Otto voort. Die was in 1922 een dorpsmaalderij en mengvoederfa briekje begonnen. Hij overleed in 1927 op 49-jarige leeftijd. Hij was een man die enerzijds kon zeggen „Mijn werk is ook godsdienst", maar die aan de ander kant „ook tijden heeft gehad, dat de wereld helemaal bijzaak was en het toch goed uitkwam, wat hij deed". Bouman was „een thuiszittend mens", hij ging niet naar de kerk, maar las de „oudvaders". Binnen en buiten de kring van gelijkge zinden was hij een gezien persoon. Daarvan getuigen zijn brieven, die tot vandaag de dag nog worden gelezen. Na het verscheiden van vader en moeder namen de kinderen het bedrijf over. De oudste dochter nam de zorg voor het gezin op zich en leefde op de achtergrond sterk mee met het reilen en zeilen van het familiebedrijf. Zij is de enige van de tweede generatie die nog leeft en die de nagedachtenis van de, oprichter ook onder de derde generatie tracht levend te houden. Haar zorg voor het be drijf komt het best uit in een woord van Luther: „Niemand is zo hoog geklommen of hij kan val-- len. Niemand is zo laag gevallen of hij kan omhoog geholpen wor den". Waarschuwing Die waarschuwing klinkt nog Van onze correspondent THOLEN - Het streek vervoersbe drijf BBA zal na de opening van de weg over de Philipsdam een nieuwe busdienst openen tussen Tholen en Oude-Tonge. De BBA heeft daarvoor kort geleden toestemming gekregen van het ministerie van verkeer en wa terstaat. De nieuwe busdienst wórdt voorlo pig een tweeuursdienst. Gereden zal worden vanaf Tholen via Oud Vosse- meer-Nieuw Vossemeer en Sint Phi- lipsland naar het busstation van de ZWN in de kern van Oude-Tonge. Daar sluit de verbinding aan op de bestaande lijndiensten naar Zierikzee en Rotterdam. De bussen zullen van af 7.30 uur tot 17.30 uur uit Tholen en 8.15 uur tot 18.15 uur uit Oude- Tonge rijden. De totale reistijd zal ruim een half uur bedragen. Volgens de heer Merks van de BBA Breda wordt de dienst met grote voorzichtigheid opgezet: „Wij willen eerst kijken of het aanslaat. Wij heb ben wel bepaalde schattingen van de reizigersaantallen. Daaronder ver wachten wij wat scholieren vanuit de regio Tholen-Sint Philipsland voor de meao in Oude- Tonge. Dan direkt naar de vakman! Zware carrosserie schade wordt op eigen Caroliner-richlöank hersteld mei schriftelijk garantie bewijs. r Tijdens de reparatie staat bij ons GRATIS een vervangende auto voor u beschikbaar. de gevallen kunju Dij. AUTOSCHADE BEDRIJF PARALLELWEG 42 - HARDINXVELD TEL. 01846-6718 door in het gesprek met de huidi ge directeur, een van de derde ge neratie. Als het over de groei van het bedrijf gaat, is hij voorzichtig, Jawel, ze zijn gezegend, het mag goed gaan. Maar dat is betrekke lijk en zeker geen eigen verdien ste. Tante zou zeggen: „We heb ben niet anders gedaan dan ver keerd". Toch is het ook de ge schiedenis van een familiebedrijf dat gestaag groeide. Soms on danks de tegenslagen, waaronder drie keer een brand die het bedrijf (gedeeltelijk) verwoestte. De expansie laat zich illustreren met cijfers van het produkt, de ge bouwen en het medewerkersbe stand. Men richtte zich voorname lijk op de produktie van mengvoe ders en veebrokken, vlak na de oorlog zo'n 20.000 ton per jaar. Dat gebeurde allemaal in de be drijven „op het dorp", met 35 man personeel. Na de oorlog werd er naast mengvoer en veebrokken ook bloem gemalen, maar dit pro dukt is in 1970 afgestoten, omdat het eigenlijk een zaak is van daar in gespecialiseerde grote bedrij ven. Buitendijks De mengvoedertak floreerde echter. Hetzelfde jaar werd het grootste deel van het bedrijf 'bui tendijks' te staan,- aan de afge damde Maas. De schepen kunnen 0 ANDEL Het complex van de FOBA. daar met grondstoffen bij de fa briek komen. De firma maakte jarenlang ge bruik van de zogenaamde relatie- vaart, maar heeft nu zelf zeven schepen. Dit laatste overigens tot ongenoegen van de schippersorga- nisaties, die de vracht over de beurs willen hebben. Dat hebben zij in november vorig jaar zelfs af willen dwingen door te proberen het bedrijf stil te leggen. In 1979 werd een mengvoeder fabriek op het naastliggende ter rein overgenomen. Op het totale complex werken thans ongeveer 100 mensen en wordt per jaar 140.000 ton mengvoer geprodu ceerd. Daarnaast is er sprake van een toenemende grondstoffenhan- del en een groeiende omzet in kunstmest. Kwaliteit Bouman ontkent niet dat de markt moeilijk is. In zijn geval ligt het zwaartepunt van de afzet in Brabant, Limburg en Zeeland, maar „we komen overal en krijgen ook een aardige klantenkring in België". Wie mee wil blijven doen moet kwaliteit leveren. Daaraan wordt hard gewerkt. Het bedrijf beschikt over een eigen laborato rium. Maar behalve kwaliteit, speelt ook de snelheid waarmee de resul taten van het onderzoek bekend worden een rol. Daarom gaat men nu apparatuur invoeren waarmee op de boerderij zelf de samenstel ling van het voer geanalyseerd kan worden. Daarmee stuiten we op een tweede -door Bouman als „sterk" geschetst- punt. Kwaliteit leveren krijgt extra effect als het een „le vering op maat" kan zijn. De ver tegenwoordiger is eigenlijk gelijk tijdig bedrijfsadviseur. Óp grond van de samenstelling van het (groen)voer op een boerderij wordt de samenstelling van het aanvullende mengvoer geadvi seerd. De levering van kunstmest past ook in dat 'plaatje'. Kracht Volgens Bouman is dit de kracht van een middelgroot bedijf als de FOBA. Het past ook in zijn visie op de bedrijfsvoering: het produktieapparaat bij de tijd, de kosten drukken, geen extra luxe. Tegelijkertijd wil hij graag een goed personeelsbeleid voeren, in een bedrijf met een platte gezags structuur. Bouman staat niet naar een zware top. De leiding berust bij een managementsteam van drie personen -waarbinnen hij de .eni ge directeur is— terwijl de ingrij pende beleidsbeslissingen met de aandeelhouders (de familie) wor den besproken. Hij werkt met plezier in een be drijf waar hij zijn functie ziet „als smeer in de raderen". Hij kent de geschiedenis,, van arme tijden, van hulp van vrienden en bekenden, van de opdracht een voorzichtig beleid te voeren. Voor de zoveelste keer in het gesprek gebruikt hij het woord „betrekkelijk". Evangelische Boekwinkel „Het Lichtbaken" verhuist! Al meer dan 5 jaar timmert de Stichting Evangelisatie „Het Lichtbaken" met haar gelijkna mige boekwinkel aan de weg. Eerst was de winkel gevestigd op Kerkbuurt 109-b te Slie drecht maar door de stormachtige groei, is de zaak onlangs verhuisd naar een groter pand op Kerkbuurt 126. De doelstelling van de stichting is; het verspreiden en verdiepen van de kennis van het Evangelie van Jezus Christus en zich inzetten voor de staat Israël. Men vindt in de winkel een zeer breed assortiment evangelische boeken en platen. Babyspeciaalzaak Bij ons vindt u een ENORME SORTERING 0 KINDERWAGENS 0 KINDERSTOELEN 0 BABYKAMERS 0 WIEGEN 0 DOOPJURKEN 0 BABYKLEDING enz. Oost-Voorstraat 9 Oud-Beijerland. Tel. 01860-12345 's Maandags gehele dag gesloten, aandagmorgen gesloten - donderdag koopavond in 's- op ,e\AOO»< .Graven' i 3bied van staat voor: Elektrotechnisch installatieburo Gas-en watertechnisch erkend Geluidsinstallatie Automatisering van produktieprocessen Brand inbraakbeveiliging Frisostraat 17 - 3295 CE 's-Gravendeel Telefoon 01853-1100 5 Nissan Micra 1.0 DX wit 5 Nissan Mlcra Trend b auw 5 Nissan Cherry 1.7 Oiesel groen 5 Nissan Cherry 1.3 OX be ge 5 Nissan Cherry 1.3 GL Special, blauw 5 Nissan Cherry 1.5 GL blauw met LPG g Nissan Cherry 1 7 Diesel row! 5 Nissan Sunny 1.3 GL blauw mm Nissan Sunny 1.5 GL Coupé blauw g Nissan Stanza 1.8 GL blauw g Nissan Stanza 1.6 GL gr ;s B3 Nissan Bluebird 2 0 Oiesel blauw g Nissan Bluebird 2.0 GL Wagon groen g Nissan Bluebird 2.0 GL act., wil" g Nissan Bluebird 1.6 GL bruin g Nissan Laurel 2.4 SGL grijs g Nissan Laurel 2.8 GL Diesel a g Nissan Laurel 2.4 aut.. grijs g Audi 80 LS mei LPG. groen g VW Passat C Diesel gn;s g VW Passat C Diesel blauw g Talbot 1.3 Horizon beige g Opel Rekord 2.0 de Luxe gnjs g Volvo 1.4 Winner rood g Ooei Kadett 1.6 Oiesel tlauw f983 9.250 1985 13.750 1983 10.750 1982 8.750 1984 11.500 198616.950 1984 11.500 1984 11.750 1985 16.2S0 1983 12.500 1984 13.250 1983 11.250 1985 21.900 1985 19.950 1983 11.500 1966 29.900 1985 20.750 1982 8.750 1985 16.2S0 1986 26.500 1986 24.500 1985 9.750 1984 19.950 1935 15.900 1986 17.950 hall jaar voll. garantie Lange-Tiendweg 4,3353 CW Papendrecht' Postbus 131,3350 AC Papendrecht Tel. 078-151399/151971 inboedels b Kamer- en ji bejaardenverhuizingèn k Mobiele verhuislift X 8e verdieping Binnendams62-tel. 01846 -2780 fi b.g.g. tel. 01846-7443 b 3373 AE Hardinxveld-Giessendam

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1988 | | pagina 3