ADVERTEERT IN DE THOOLSE COURANT Neen Mevrouw I n-4 Amerikaans Plastic Kunstgebit L. VAN MILL HEIJNS Goud Zilver Optiek iv Burgerlijke Stand G. HORDIJK G. BRUYN, O o in o Q Q (D 3 Tarzan en de Luipaard-koningin F.a L. DE JAEGER, Poelier Oudejaars bal waaruit bleek dat men met aandacht spreker bij zijn uiteen zetting bad gevolgd. Na de pauze draaide een li I m die ons het werk van de Willem Barentsz te zien gaf. Men zag de jacht op de walvissen in het Zuidpoolgebied, zagen die grote vissen harpoeneren op de Willem Barentsz slachten, temidden van net drijfijs, zagen de oneindige zee met de geweldige ijsbergen en kregen een goed beeld van het zware werk dat door de bemanningen van deze traan- fabriek en de jagers moet wor den verricht om van de enorme zoogdieren die een lengte van 30 meters hereiken en soms 70 a 100 ton wegen, zodanig te slachten dat er niets van de te verwerken spèk- en vlees massa verloren gaat. Voorts zagen wij hoe er jacht werd gemaakt op le postvissen van wie weer andere producten wo den verkregen. En toen het einde kwam be loonde een hartelijk applaus deaspreker voor al het wetens- wrardige dat hij ons verteld had. Met woord van dank van dr. Duinker aan de spreker werd met bijval door de aanwezigen onderstreept. Het is een avond geweest van culturele waarde, hetgeen trou wens de algehele doelstelling van de Mij. tot Nut van 't Algemeen is. Dinsdagavond had ten ge meentehuize alhier de installa tie plaats van de Nationale Be- serve groep Tholen en Poortvliet Overste de Feijter, die de leiding had op deze avond heette in zijn openingswoord allen harte lijk welkom en in het hijzonder de burgemeesters van Tholen en Poortvliet Hij deelde mede dat er nu voor Tholen 5 en voor Poortvliet 7 vrijwilligers zich hebben aangemeld S.pr, zeide ook dat er reeds gevraagd werd of de vrijwilligers overal heen gezonden konden worden en als men dan de verband akte las, dat was dit in het Rijk van Europa, maar nu is er een definilieve uitspraak en dat is dat de nalionale reserve uitsluitend is om plaatselijk het bestuur te handhaven en te helpen beschermen tegen de .vijfde kolonne Ook de dames kunnen daarbij betrokken wor den en het deed spr dan ook genoegen dat deze aanwezig waren zodat zij dit in hun eigen kring kunnen doorgeven. De bedoeling is dat onze gehele volk weerbaar is Dit is ook een steun voor het staande leger dat zich dan in de rug bevei- ligd voelt. Spr. ging nog dieper op deze zaak in en eindigde met de hoop uit te spreken dat er in Tholen en in Poortvliet spoedig een compagnie gevormd kan worden dat is 120 man. Hij dankte de vrijwilligers voor het gehoor geven aan de oproep om zicli aan te sluileu en te tekenen en deelde mede wie er goed waren gekeurd. Spr. sprak de hoop uit dat er in Tholen en Poortvliet sterke plaatselijke commissies mogen komen. Hierin werden de films vertoond hel voorspel van de oorlog en de slag der naties. In de pauze werd een kopje thee aangeboden Aan het eind van de avond dankte overste de Feijter hot gemeente bestuur van Tholen voor de verleende gastvrijheid en de aanwezigen voor hun te genwoordigheid en wenste de vrijwilligers onder leiding van sergf. Coenen een gezellige oefentijd toe. Mooi succes voor „Olympia" Te Middelburg zijn Zaterdag j.1. de zaalwedstrijden gehouden van de „Zebra". Damesleden van onze G.V. „Olympia" waren onder leiding van de Directeur de lieer G. Bijl aanwezig en dongen mede in de dames vierkamp bestaande uit vrije oefening brug ringen en paard- sprong, In de wedstrijd B behaalden zij een eerste piijs met het hoogste aanlal punten 379, terwijl de damesploeg die in de derde graad meedong met 3395 punt de tweede prijs behaalde. Met de eerste prijs behaalde" dus de afd. Dames het hoogst aantal punten van alle deel nemende verenigingen in Zeeland en West-Brabant Een hele prestalie waaraan de leiding van de heer C. Bijl niet vreemd is, terwijl is gebleken dat de dames van „Olympia" door gestaag oefenen hieraan hun aandeel hebben geleverd. Blijkens een in dit nummer voorkomende advertentie geeft de Harmonie „Concordia" vol gende week Vrijdag in de zaai van „Hof van Holland" een winteruitvoering, die voor allen wnt wils geeft. Er zal zijn muziek, zang, voor drachten, humor en conference kortom een programma dat er zijn mag. De uitvoering wordt besloten met bal. Een reuzen paling De visser Iman Bout maakte een reuze paling buit in zijn .liet. Het dier had een lengle Van 2.20 M. met een doorsnede 'van 14 cM. hij woog '25 K.G. Hij had deze gevangen in de Westerschelde. De reuzen-paling is gekocht door een vishandel le Terneuzen waar ze wordt gerookt. Mosselvaartuig gezonken In de Nieuwe Haven te Zierikzee zonk Donderdag morgen het mosseienvaartuig de Z.Z. 7 van de Gebr. W. I\. Schot geladen met halfwas mosselen. Vermoedelijk is door de loskokers waardoor men de mosselen uitzaait water binnen gekomen. Men is bezig het schip leeg te pompen. Gein. THOLEN van 1523 Dec Gebor.n: Maria Anna Ghristina, Adriana dv. JE. Buseh en van A. C. de Mooij. Simone, dv. K. E. S. van Egmond en J. C. van Loenhoul. Gehuwd: Pieter Karei Wilsing 23 j. en Cornelia Anna Slager 23 jaar. Overleden: Pieler Marinus Jlogerheide CO jaar echtgenoot van F. IJzerman, POORTVLIET Door de buurtvereniging Stoof- straat alhier werd dezer dagen in de zaal van de heer J. v. d. Graal een gezellige avond ge houden. Men voerde een drietal toneelstukken op, die door de bezoekers zeer werden gewaar deerd Tussen de bedrijven door was er een verloting, terwijl de a 'ond met een gezellig bal be sloten werd. SCHERPENISSE Op 20 December a.s. (2e Kerst dag) hoopt de Zangvereniging „de Lofstom" een Kerstzang- avond le geven in de O. L. School alhier. Deze Zangavond begint om 0.30 terwijl de toe gang vrij is. Er mag dan ook wel opgerekend worden datvelen hiervan een dankbaar gebruik zullen maken. ST. ANNALAND. De motorkustvaarder Hollandia uit Groningen is Vrijdag 16 Dec. jl. hij het inlopen van de haven alhier omhoog gevaren. De Hollandia had geen loods aan boord. Met het hoge waterlij kwam het schip weer vlot en kon tegen de wal komen om uien te laden. OUD-VOSSEMEER Ter secretarie werden over October 83 vergunningen voor huisslachtingon uitgereikt tegen 119 in November. Door de Rijkspolitie werden een aantal flessen sterke drank bij de winkelier V inbeslag ge nomen, omdat de betrokken geen vergunning had tot he in voorraad hebben of verkope hiervan. In de Achterstraat kwaï: Woensdag een met suikerbietei geladen vrachtauto in holsin met paard en kar van dhr v De voerman J. B. en het paar iiepen geen leisel op. Het blee hij materiele schade aan d kar. Politie onderzoektdeschuld Gem THOLEN van 810 Dei Geboren: Adriana Ahramin: d v K Giljam en van C A de Wit, Gornelis Catharinu Maria, z v L Soomers en va H M Opsleegh Overleden: Gornelis Catharinu Maria Soomers, 2 dagen, z L, Soomers en van H M Opsteeg GEM.SCHERPENISSE over November 1041 Geboren Marinus, z v P Bolie en van L Doezelaar. Christin Jannetje, d v W J van Houd en van VV Oudenes GehuwdM C Hage 28 j e P G Jansens 24 j Loop der bevolking. Ingekomen C Burger en echt genote van Nieuw Beijerlari (1 m en 1 v) M C Hage va Sl Maartensdijk (m) Vertrokken C M IJzerman naa Apeldoorn (ni) 26 April Statenverkiezingen Naar wij vernemen zullen d verkiezingen voor de Provinci ale Staten iri Zeeland op 2 April a.s. worden gehouden. Vrolijk Kerstfeest en Gelukkig Nieuwjaar toegewenst door familie M. DE LAATER Willemstad Guracao. Kistenfabriek Berkel-Rodenrijs Tel. 319—Iv 1891 biedt tegen concurrerende prijzen aan kiembakken, veilingkisten, kortom alle kistwerk. Voor bestellingen en aan vragen W. BLAAS, Sloof- straat 3 Tholen, tel. 126 U behoeft niet 3 maanden zonder tanden te lopen Wanneer U 's morgens Uw slechte landen in EVIPANSLAAP Iaat verwijderen, plaatsen wij nog dezelfde dag een MUURVAST zittend in Uw mond. IEDER WERKSTUK wordt ten volle GEGARANDEERD Behandeling door Arts en Tandarts (volkomen pijnloos). Tienduizen den prothesen werden door ons reeds geplaatst. R.I.T., Claes de Vrieselaan 21, R'dam, Tel. 37519 y~' Telefoonkantoor STAVENISSE Nieuwe aansluitingen G. M. Geluk A.Pz. no. 33 G. D. Kloet Wz. no. 10 N. T. J. Polderman no. 54 allen wonende Uilersl-Nieuwlandpolder le SINT-MAARTENSDIJK Wie komt les nemen bij Muziekleraar orgel, piano, zang koordirigent Wilhelminastraat 78 Wemeldinge. Tel. 266 fl> *-t i- Roxy Theater brengt vanaf hedenavond t.e.ra. Maandag a.s. Johnnj' Weissmuller en Brenda Joyce in de nieuwste avonturenfilm Tarzan's grootste vijandinde schone koningin van een geheime stam, met dodelijke zeden. Tarzan beleeft duizend en een nieuwe avonturen, vol actie en spanning Aanvang Vrijdag 8 uur. Zaterdag 7 en 9 uur. Zondag en Maandag (le en 2e Kerstdag) VIER voorstellingen om 3, 5, 7 en 9 uur. Toegang 14 jaar. Wij raden U aan voor deze succesfilm tijdig plaatsen te reserveren. WOUWSESTRAAT 8 BERGEN OP ZOOM Het juiste adres voor Uw bril sp voorschrift van H.H. Doctoren Wenst U een prima adres voor fijn Wild en Gevogelte Dan naar een van ouds bekende zaak Potterstraat 19 Bergen op Zoom. Tel. 1252 VOOGDIIRAAD De Secretaris van de Voogdijraad maakt hekend, dat de spreekuren te Hulst en Oostburg als volgt zijn vastgesteld In Hulst de tweede Maandag van iedere maand van 2 lot 3,30 uur des middags in 's Landshuis. In Oostburg de eerste Dinsdag van iedere maand van 10,30 lot 12 uur des morgens, in Café de Vuijst. Met deze spreekuren zal een aanvang worden ge maakt in Januari a.s. Op 3 Januari zal derhalve de Secretaris le spreken zijn in Oostburg en op 9 Januari in Hulst. Zoals eerder werd aangekondigd is hel maan delijkse spreekuur in Zierikzee op de derde Don derdag van iedere maandderhalve 19 Januari a.s de eerst volgende maal. Behalve op de spreekuren van de Secretaris kunnen kwesties betreffende onder genöemde aangelegen heden aangebracht en besproken worden met het lid van de Voogdijraad, de heer M. Vogelaar, bur gemeester van Kruiningen le spreken op het Ge meentehuis aldaar iedere Woensdagmorgen van 10 tot 12 uur. Dit spreekuur is bedoeld voor inwo ners van Kruiningen, Yerseke, Hansweert, Rilland Bath, Krabbendijke, Waaide en Schore. Bewoners van de eilanden Tholen en St Philipsland kunnen zich wenden tot het iid vad de Voogdijraad, Mr. A. J. van der Hoeven, Burgemeester van Tholen, na vooraf gemaakte afspraak. De Voogdijiaad kan geraadpleegd worden in de volgende kwesties: Wangedrag of onhandelbaarheid van minderjarigen Verwaarlozing of achterstelling van de kinderen door hun ouders of andere verzorgers; Onzedelijke handelingen met of door minderjarigen Benoeming van voogden Toewijzing van kinderen na echtscheiding of schei ding van tafel en bed der ouders „Aannemen" van kinderen Vaststelling of wijziging van geldelijke bijdragen in onderhoudskosten van kinderen; Andere kwesties, waarbij belangen van minderjarigen zijn betrokken, b.v. slecht beheer door voogden, onvoldoende toezicht van de toeziende voogden. Namens de Voogdijraad, Mr. A. M. J. POST ÜITERWÈER, Secretaris. HARMONIE „CONCORDIA" THOLEN UitVOCring op Vrijdag 30 December 1949 n de zaal van „Hof van Holland". Opening der zaal 7.30, aanvang 8 uur. Een bonle mengeling van muziek, zang, voordracht, humor en conférence, besloten door een gezellig Komt allen Toegangsprijs f 1,50, belasting inbegrepen

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1949 | | pagina 4