KUNSTNIEUWS. Burgerlijke Stand Goes INHOUD VAi\ TIJDSCHRIFTEN. Vertrek der brievenmail naar OosUndië. Volgens opgftve Van Peritas zijn gedtuende Mo! 90 zeilschepen en 3 stoomschepen verongelukt. Van de zeilschepen waren 3 Nederland:che. RECHTZAKEN. Arrondisscments-recMbank te Middelburg. Ill de Vrijdag 2 Juli gehouden zitting zijn de na volgende vonnissen gewezen tegen lo. M. Van 1) 30 j., visscher te Yerseke, wegens moedwillig toebrengen van slagen en Btooten, veroor deeld tot 5 dagen cell. gev. stri f c. e. 2o. P. C. T„ 18 j., timmermansknecht te VVisse- kerke, wegens rebellie, veroordeeld lot vier dagen cell. gev. straf c. e. (Beide vounissen werden in ons vorig rommer reeds vermeld.) 3o. A. Van G., 14 j te Vlissingen, w gens dief stal, veroordee'd tot 7 dagen cell. gev. straf c. e. 4o. J. H. V., 11 j., te Breskens, wegens ruislnu- deling, veroord.eld tol 3 boete c. e. 5o. I. B, 51 j., werkman te Breskens, wegens rebellie, veroordeeld tot drie dagen cell. ge», straf c. e. 6o. W. O., 19 j., te Breskens, beschuldigd van bedelarij. Vrijgesproken. 7o. C. T. Van F 40 j., veearts te IJrendijke, wegens beleediging, veioordeeld tot 8 dagen cell, gev. straf c. e. 8o. A. M. O 41 j., arbeidster, huisvrouw van C. v. d. G,, te Zaam9lag, wegens laster, verooideeld tot ƒ15 boete, subs. 3 dagen gev. straf c. e. 9o. J. 11, 34 j, landbouwer te S'.-Jansteea, wi- gens opzettelijke verbreking van afsluiung, veroordeeld tot 15 dagen cell. gev. straf en 25 bo te, subs. 3 dagen gev. straf c. e. Het gerichtshof te 's-Biscn heeft A Vin Beent, beschuldigd van moord op de dienstbode van den landbouwer Snookers te Sleeuwjjk, tot levenslange tuchthuisstraf viroo deeld. Het p -ogramma voor het concert, VrijcUg a. 8., dea avonds te half ac^t uren, in den tuin der socië eit Van ongenuclitenvrijalhier te geven door hit stafmuziek- korps van bet 5é regiment infanterie uit 's-Henogen- bo9ch, onder di ectie van den heer Schuldis vastge steld als volgt 1. Fatinitza-Marsch, van Suppé. 2. Ouverture Zampavan lierold. 3. Geister-YYülzer, van Strauss. 4. .Rêverie, van Vieuxtemps. 5. Faniaisie sur des •irs suisses avec variations pour tous les instruments, van Bender. 6. Ouverture Egmondvan Beethoven. 7. Duo voor C.annet en Ho' o, van v. H .mm. 8. Le reveil du lion. Caprice hercïqu°, vau Koutsky. 9. Grande Fantaisie sur des motifs de i'oj era Frehchütz de Weber, van Schuld. 10. Egyptischér-Miract), van Strauss. ZooaU men weet, hebben de leden der Ferceniginq voor volkwermikenop vertoon van bun dip oma over het loopende jaar, en de iaden van genoemd-, socië teit toegang op dit concert tegen betaling van 25 cents. De beer A, Winterdirecteur van de muziek- gChool te Zaandam, is als zoodanig le Zulfeu benoemd en heeft die betrekking aangenomen. LANDBOUW EN VEETEELT. By het concours van fokdieren (runderen, scha pen en varkens), van 19 25 Juni te Brussel gehou den, waren uit ons land als juiy-kden werkzaam de heeren Van dtn Bosch (VYilhelminado-p), Magnéc (Hom) en Uomloch (Hulst.) M. 1. BUITENLANDSCH OVERZICHT. De Fransche Senaat heeft zich Zaterdag met de al- gemeene amnestie-wel beziggehouden. .Als verdedigers ervan traden o. a. op de minister De Freycinet en Victor Hugo op zijne gewone dichterlijke wijze, die Biet altijd hout snijdt. De hoofdstrijder tegen die amnestie was de heer Jules Sim >n, die wat zelfs zijne tegenstanders moeten erkennen eene sierlijke redevoering hield, welke dooi de rechterzijde en het linkercentrum zeer werd toe gejuicht. Een amendement, om amnestie te verleenen aan al de veroordeelden van de Commune, met uitzondering van de brandstichters en de moordenaars, weid aan genomen met 143 tegen 138 stemmen. Dit strijdt geheel met het gevoelen der regeering en van de meerderheid der Kamer van afgevaardigden en belooft dus weer eenige moeielijkheden. De dag bladen der gematigde linkerzijde sporen die Kumer nu aan het besluit van den Senaat te eerbiedigen en het wetsontwerp, aldus gewijzigd, te aanvaarden. De onverzoenlijken spuwen natuurlijk vuur en vlam op het hooge college, terwijl volgens de Republique fran- gaise de regeering toch de amnestie volledig en in haar geheel zal toepassen. Als dit het geval is, had zij de vertegenwoordiging wel thuis kunnen laten. In de bewuste Kamer heeft Vrijdagavond bisschop Freppel voor het eer&t het woord gevoerd en wel naar aanleiding van de toepassing der Maartbesluiten. Hij moet weinig indruk hebben gemaakt, en terwijl de Mi nister van Binnenlandsche Zaken alle verantwoording over die uitvoering op zich nam, gaf hij den eerwaar den bisschop van Angers eene scherpe berisping over diens houding, aangezien ook hij zich tegen de uitvoe rende macht verzet had. De bisschop verklaarde dat bij de as. verkiezingen de zaak der Jezuïeten de hoofd- leuze zou wezen. Als dit zoo is, weten wij niet olde clericalen zich zeiven daarover niet het meest zullen beklagen. De zaak~Bradlaugh in Engeland neemt alle, lei pro porties aan, zeker niet ten ongerieve van den be trokken persoon zei ven, die nog al aangegrepen is door een ijdelheidskoorts en gaarne over zich zei ven wil hooren praten. Toen het Lagerhuis dan, zooals wij uit het nommer van Vrijdagavond hebben gezien, beslist hid, dot een een voudige verklaring ook voldoende was om als parle mentslid te worden toegelaten, nam Bradlaugh des avonds zitting, maar bij zijn heengaan kwam de rech terlijke macht hem begroeten met een bevelschrift om voor de rechtbank te verschijnen, wijl hij zonder eeds aflegging had zitting genomen, niettegenstaande hij geenszins behoort tot hen wien het vergund is met eene eenvoudige verklaring te volstaan. De rechter acht dus de beslissing van het Lagerhuis zelf in dezen niet voldoende, maar eischt dat die aan hem zal worden overgelaten. Is die beslissing nu weer ten nadeele van Bradlaughdan dient het huis opnieuw te zorgen, dat bij wet in dezen wordt voorzien en voor het vervolg worde vastgesteld, wat het nil op zijn eigen houtje deed, n. 1. dat men binnen kan komen als lid op een voudige verklaring. Het Pruisische Heerenhuis heeft met zeer groote meer derheid het Mei-wctten-verzachtend ontwerp, zooals de Landdag dit aannam, mede aangenomen. In België is men door de oubliekmaking der stukken, gewisseld tusschen het Vaticaan en de regeering, tot de treurige ontdekking gekomen, hoe er slinksche zetten zijn gedaan door de hoogere geestelijkheid, alleen om de regeering zand in de oogen te strooien. Geen won der, dat alle betrekkingen werden atgebroken. In zijn schrijven van den 30 Juni aan den Pauselijken nuntius, die daarbij zijn congé krijgt, geeft de ministerFrère- Orban aan zijne verontvaardiging 1 acht door te verkla ren in het belang van waarheid en recht zijne bewe ringen te blijven handhaven en te protesfceeren tegen de beweiing van den nuntius, dat hij, toen hij voor de Kamers den uitslag der onderhandelingen blootlegde, wist, dat de gevolgtrekkingen, die hij uit kardinaal Nina's woorden opmaakte, niet overeenstemde met de bedoelingen van den paus. Dit is, zegt de minister, een verzekering, die zelfs niet de minste schaduw van waarschijnlijkheid heeft. Hij schreef ten slotte: ,Ik zou u, bekleedden gij geen diplomatieke betrekking, zelfs het recht niet hebben kunnen toekennen om te beoor. deelen, wat voor de politiek van het land past". Dit zijn voorzeker krasse woorden. De nuntius zal spoedig Brussel verlaten. Frankrijk eu Engeland zouden eenige eskaders naar de Twkschê wateien zenden, om wat kracht en klem bij te zetten aan de schriftelijke betoogen van de mo gendheden. GEMENGDE BERICHTEN. Onze stadgenoot S. was Vrijdag in de ge meente Kruiningen bezig om zijn draaimolen optezetteD, toeu hij by het vastmaken van een haak onderuitgleed en uaar beneden viel. Hoewel zyn toestand zich ernstig liet aanzien, is hy nu toch beterende. 's-Heer Arendskerkb. In de afgeloopen week werd aan deu heer Sc/iil/eam, plaatselijk geneesheer alhier, door den landbouwer J. O. De Smit een kalf, oud 10 weken, vrijwillig afgestaan, om door animale vaccine te word>u gevaccineerd. He uitslag dier vaccinatie was uitmuntend. Ben getal van 15 go?d ontwikkelde pokken s eldrn ge noemden geneesheer in slaat om, zes dagen na den dag der inenting, verscheidene personen met de ,ymphe van het kalf te vecciiietren. Het ware te wenscueu, dat het voorbeeld, door ge noemden landbouwer gegeven, ook in andere gemeen ten werd gevolgd. Vrees voor ongesteldheid van het dier behoeft men iet te hebben. 's-Gravenpolder. Verleden week had alhier eene vergadering van leden der koleu-vereeniging De Ko lenmijn plaats. H-t bestuur mocht zich in eene goede opkomst verheugen. Aan de opgekomenen kou worden medegedeeld, dat bet getal leden nog steeds toene mende is en er alle kaus bestaat, dat de kolen voor een zeer lagen prys zullen kunuen worden aangekocht. Ouder meer werd nog besloten ook aan niet- leden gelegenheid te geven tot het koopen van kobn, natuurlijk voor een hoogeren prys dan aan de leden der vereeniging. De brandweer dezer gemeente lueft, evenals die van de gemeente Nis»e, eene gratificatie van 25 ontvangen, wegens ver eende hulp bij het afbranden vau de bof tede .De mooie Staak," oud.r Nisse. Wolf a arts dijk. Alhier viel jl. Vrydag de arbei der C. P. van een volgeladen hooiwaven de onge lukkige bezweek dientengevolge reeds Zondagavond, nalatende eene weduwe met 5 kinderen. Bj bet oiiweder op Zate:d.iga»oud is de bliksem geslagen in een p reboom, staande op het hoefje van D. Van de K/eeke Je. alhier, en w-l zeer kort bij de woutng. De boom is geheel versch-oid; ver dere onheilen veioorzaakte de blike<m niet. Donderdagnacht zijn in een klein logement te Mid delburg a in een logeergast twee baukbiljetteu van 100 ontvreemd. Men spreekt nogal eens over het d.vaze gi bruik van vrennde woorden, maar dat men ook tol een ander uiterste kan overslaan bletk oi.s uil het rommer v„n Vrijdag II, van het Nieuws- en Advertentieblad van Bergcn-op-Zoom. Daarin geeft eeö jeugdig paar keu- nis vau zijn ondertrouw. Met groite letters staan d iarbij de woorden Men zal niet ontvangen. Als men daarmee bedoelt, wat men gewoonlyk uit drukt door de woorden Geen receptiedan is de woordenkeus zeker niet gelukkig. Of zouden de jou gelui zelfs geen huwelijks-cadeaux willen ontvangen Het is jammer voor hen. Al is men zoo ryk als Croesus, blijken van sympathie, in dien vo-m, worden toch zelden, zij 'talleen dan als souvernir, versmaad. Omtrent den brand in het feestgebouw op de Ruïne te Beiden verneemt men nader, dat al de aan het o-kt st aangebrachte versieringen en voorwerpen uit den optocht, zooals banieren der studenten, die een waarde vertegenwoordigden van ruim 2000, een prooi der vlammen zyn geworden Van de vele groote spiegels is er menigeen, hetzij geheel, hetzij gedeeltelijk, stuk, doch de groote en kleine corheilles der gisverlichting zyn onbeschadigd gebleven. Eveneens hebben sommige beelden veel geleden. Alleen de decoraties waren voor 11,500 verzekerd. Het gebouw zelf is bewaard gebleven. De oorzaak van den brand is onbekend. Donderdagnacht vijn op het buitenverblijf van baron Dan Tuijll van Serooskerken onder Heemstede 16) zilveren voorwerpen zijn uit een buffetkast ge stolen daaronder bevindt zich een bouloir ter waarde van 600. Er is eene premie van 60 uitgeloofd voor dengene, die het eerst een der gestolen voorwerpen met opgave van plaats van herkomst in handen der justitie brengt, en eene premie van ƒ150 voor bem, die de eerste aanwijzing doet, waardoor de daders ontdekt eu in haudeu der jnstitie gebracht worden. woning spijkeren eu zoolang te pronk staan, lot tij beloofden aan de billijke eiecben der bevolking te zullen voldoen, wat bij de meesten vrij spoedig het geval was. A's prins Raib eens plan mocht krjjgen een Euro- p»esch reisje te maken, zouden vermoedelijk heel wat bakkers en slagers in de voornaamste plaatsen van Europa specicaal in Nederland vol angst uaar hun ooren grijpen. Een Engelsch eepsfelyke heeft een middel ge. vonden om verdrinken te voorkomen. Hij doopt de voerirg van een kleed in een door hem saamgesteld chemisch mengsel, waardoor hel goed onmiddellijk op zwelt tot een blaas, zoodra het met water in aanra king komt. Het middel moet in de praktijk uitmun tend voldoen. Te Medyne, gouvernement Kaloega, Rusland, hebben in eene werk zeven zware branden plaats ge had, waarby 50 boerenwoningen en voorraadschuren in de asch gelegd werden. De schade wordt op by- na 24,000 roobels geschat. Eindelijk heeft de ex-Khedive van Egyp'e ren wijkplaats voor zien en zyu gezin gevonden. Hij mag met zyn haiem naar Smirna gaan, eene vergunning die hij dankt aan de tusschenkomBt van den Italiaau- schen gezant te Konstantinopel, graaf Corti. In New-York werden de vorige wfek in 3 dageu 79 menschen door zonnesteken getroffen. Laatste en telegraphische berichten. Kloetinge. Alhier zijn ten huize van den spoor- wegwachter S. de pokken uitgebroken. 's-GRAVENHAGE, 5 Juli. Bij koninklijk besluit is opgeheven het ontvangkantoor der belastingen en accijnzen te Koewacht ruet behoud van kantoor-expe ditie en laatste visitatie. De gemeenten Koewacht, Overslag en Zuiddorpe zijn toegevoegd aan het kantnor der belastingen te Axel, terwyi Zaamslap, afgescheiden van Axel, toegevoegd wordt aan het ontvangkantoor der belastingen te Ter Neuzen, onder voortdunnd be heer van den legenwoordigen titularis fVolframsdorff. De heer J. L. De Weilleontvanger der belastingen van het kantoor Koewacht, is benoemd tot ontvanger derzelfde middelen te Axel. Jbr. mr. L. Sch.rer is b noemd tot burgemeester van Culenborg met toekeuuing van eervol ontslag als burgemeesier van Axel. TWEEDE KAMER. In de heden gehouden zit ting is de discussie over de Noorder-kana'.enwet aan gevangen. De heer Oorver Hooft was er tegen op grond van financ ëele bezwaren. Tot openbare wer ken in den tegenwoordigen toestand wil hy niet mede werken. De heereu Van der Schrieck en De bieberstein drongen aan op spoedige voorziening van den toestand in het Noordoosten van Noord-Brabant, en de heer Bastert op weglating der namen van de maatschap pijen aan wie subsidie zal wo den verleend, teneinde de regeering niet te binden aan wellicht mitidtr sol.de concessionarissen. Laatstgenoemde en de heer Dan Dedem vroegen inlichtingen omtrent de verbetering van den waterstand in de O erjjselsche kanalen. De heer Rutgers was vóór het ontwerp. Hy vroeg inlichtingen omtrent de plannen van den nieuwen waterweg naar Amsterdam en of de M'nieter de oude Keuleche vaart soms wilde oplappen Dat ware, volgen9 hem, weg geworpen geld. De heer üeydenrijck zal voor den aanleg van ka naalverbindingen stemmen als zynde eene internatio nale verplichting, maar tegen de verbetering van den waterstaat in Friesland. De heer De Meijier beval de verbetering van de Voorzaan aan en de heer Van Houten waarschuwde de regeering om niet aan den wensch van den h-er hutgers omtrent het kanalisatie plan voor Amsterdam te voldoen. Hij merkte den heer Reydenrijck op, dat de staat niet gebonden is tot finauc.ëelen steun aan internationale kanaalver. bindingen. Hy' klaagde, dat over de voeding der ka nalen luchtig heengegleden was en ontraadde op dien grond de aanneming der wet. De Minis'er van Waterstaat beriep zich op de ze delijke verplichting tot financiëelen steun der kanaal- verbindingen. Voor voeding zal voldoende kunnen gezorgd worden. Omtrent de plannen tot waterver- beteririg in Noordbrabant hoopt spreker, dat de sta ten di«-r provincie weldra een besluit zullen nemen. Een nader onderzoek van het Rijnkanaal voor Amster dam was bepaald noodig na de technische bezwaren, door deskundigen ingebracht tegen het vallei-kanaal. De resultaten van dit onderzoek hoopt hy spoedig te kuunen mededeelen. De heer Van Houten verklaarde zich niet voldaau over 's Ministers antwoord omtrent de quaestie der voe ding van het kanaal. Hy stelde eene motie tot schor sing voor, teneinde de regeering gelegenheid te geven medetedeelen de vermoedelijke uitgaven voor die voediDg en de middelen tot dekking. Morgen voort zetting. Een radicaal middel heeft de prinsstadhouder Raïb-Es-Salanel in Teheran gevonden om hakkers en slagers te dwingen hunne brood- en vleeschpryzen niet hooger te stellen, dan de maitt noodzakelijk maakt. Daar alle middelen om afs'ag te verkrygeu vruchte loos bleven, liet de prins op een goeden dag alle slagers en bakkers met het oor aan de deurpost hunner KONSTANTINOPEL, 5 Juli. Het blykt dat de Sultan en zijn eerste minister seiven de proclamatie der Albaneezen, tot verzet tegen de Montenegryuen aansporend, opstelden. GENÈVE, 5 Juli. Het voorstel tot scheiding van kerk en staat is by volksstemming verworpen. Ingezonden Stukken. SCHIPPER JACOB Van GELDER 1 Toen ik uw briefje uit Wemeldinge ontving, heb ik kaptein Sicgers gehoord, die mij rapporteerde dat hij niets gezien heeft van een vaartuig in nood noch van noodvlagseinen, maar reeds dicht bjj de Kreek zijnde, wel achteruit een vaartuig onder zeil, maar zonder eenig teeken van nood. Ik dacht toen, als schipper F. Gelder hier komt, zal ik hem dit zeggen. Ik ben ziek geworden en niet in staat geweest tot nutoe om mjjn zaken te behandelen. Maar nu verneem ik uwe herhaalde beschuldiging in de Goesche Courant en gjj schrijft daarin dat „men aan boord der stoomboot het groote gevaar zag." Zie, daar komt het nu op aan. Kaptein Siegers ontkent iets van een in nood zijnd vaartuig gezleö te hebben. En dan is uwe beschuldiging eene onrechtvaar digheid. Zoolang ik geen bewijzen heb, mag ik hem niet schuldig achten. Over instructies om niet te helpen, waar nood is, zal ik maar dit zeggen, dat ik niet geloof er een directeur bestaat die zulk een onmenscheljjk hart in den boezem draagt. Middelburg, 5 Juli 1880. De Directeur der Zeeuwsehe Spoorboot- Maatschappij, B. A. FOKKER. 303de STAATS-LOTERIJ. 5e kl. Prijzen van ƒ100 en daarboven. Trekking van Maandag 5 Juli. le lijst. Nos. 10233 en 12078 elk f 1000. Nos. 18827 en 20447 elk f 400. Nos. 6766, 7224, 8719 en 10033 elk f 200. Nos. 1282, 2578, 4289, 7173,9220,16842,19596 en 19914 elk f 100. YEKKOOP1NGEN St VERPACHTINGEN. DUitr. lï ist». Voorwerttea, Informatica. 7 Jnli, 'a-Gravenpolder, vrucht, te velde, P. Overman. 7 Ovezand, hoefje enz., Karseboom. Sen 9 Juti, Biezelinge, boereninspan, meu bilaire goederen, Pilaar. 8 Goes, verp. land, V. d. Bussehe. 8 Wolfaartsdijk, vruchten te velde, Liebert. S Yerseke, verp. land, Karseboom. 8 Biezelinge, boereninspan. Pilaar. 9 Biezelinge, luiia en erl', meub. goed., vracht, te velde, Pilaar. 10 Kruiningen. vruchten te velde, Van Dam. 10 's-H. Areudsk., vruchten te velde. Pilaar. 10 's-H. Arendsk., verp. weiland, Pilaar. 10 Wolfaartsdijk, vruchten te velde, Pilaar. 12 hilland-Bath, vruchten te velde, Liebert. 12 Wolfaartsdijk, vruchten te "velde. Pilaar. 14 Krabbendijke, vruchten te velde, Pilaar. 15 Goes. ambacht9heerenhttis, Karseboom. 15 Baarland, hofstede, P. Overman. 15 Krabbendijke, veldvruchten, Liebert fc V. d. Bussche. 15 Kruiningen, vruchten te velde, Kembges. 16 Wemeldinge, hoefje, land, Rembges. 19 Ovezand, huis en erf, P. Overman. 21 St Maartensdijk, tiendverhuring, Roëll, Tholen. 2L Oortgene, vruchten te velde, Roelof. 21 Ovezand, vroonhuis enz., Liebert. 21 Cortgene, boereninspan. Roelof. 22 Scherpenisse, tiendverhuring, Roëll. 22 Rilland-Bath, boereninspan, Liebert. 23 Poortvliet, tiendverhuring, Roëll. 23 Wemeldinge, verp. land, Rembges. 23 Wemeldinge, vruchten te velde, Rembges. 24 Tholentiendverhuring. Roëll. 24 Wolfaartsdijk, vruchten te velde, Pilaar. 29 Wemeldinge, boereninspan, Rembges. 3 Aug. Goes, koffiehuis met tuinPilaar. 12 Waarde, hofstede enz. Rembges van 3 tot 5 Juli 1880. Geboren: den 3, Janus, z.v. Cornells Pieper en Cornelia Vertregt; den 4, Izak Frederik, z. t>. Cornells Touw en Geertruida Cornelia Rijkaard. Uitlotiiigeu. Oostenrijksclie loten a jl. 250 pan 1854. 38 Serieën: 79 2U2 391 531 577 709 749 880 898 935 1029 1038 1068 1075 1193 1202 1227 1267 1277 1386 1573 1579 1686 2188 2646 2676 2713 2910 3021 3199 3337 3406 3471 3542 3576 3720 3753 en 3S06. Oostenr. Crediet 1858. WEENEN, 1 Juli. Serie 522 no. 46 fl. 200,000 8. 748 no. 17 fl- 40,000s. 522 no. 73 fl. 20,000verder uitge loot de seriën 3172, 3220, 3866, 3870, 3899 en 3973. Betaalb, 1 Jan. 1881. Weenen 1874. I Juli. Serie 1021 no. 95 fl. 200,000: s. 1060 no. 100 fl. 50,0008. 2370 no 74 fl. 10000verder uitgeloot de seriën 340, 511, 876, 90S, 1031, 1148, 1631, 1920, 2888. Betaalbaar 1 Oct. e, k. DE INDISCHE GIDS, Juli 1880. Iet. overeen stoomtram op Java, door J. P. F. Moet. De mindere opbrengst der tegenwoordige bedrijfsbelasting en de vrystellingen daarbij, door P. 11. Van der Kemp. De veestapel op Java II (Slot), door C. E. Van Kesteren. Maaudelyltscbe Revue van Brochures, Tydscbriften en Dagbladen. Varia. Correspon dentie-artikelen. Koloniale literatuur. Twee novellen van mej. Krusemandoor G, Valette. Wetenschap en industrie. Iets over de uitspraak der woorden in het Javaansch, door H. N. Kiliaan. Een terechtstelling in Siam, door tf. H. Senn Van Basel. Elisa Netscher (Necrologie). Via NAPELS, (Fransche mail) 9 Juli 7.30 'sav. Via NAPELS, fMaatsch. Nederl.) 12 Juli 7.30 'sav. Via BRINDISi, 15 Juli 7.30 's avonds. Via AMSTERDAM, 16 Juli 5.50 's avonds. De Fransche pakketbooten doen Riouw, Bank* en Palembang niet aan. Afsluiting der Kasboeken en Restantenlijst bij de Coöperatieve Voorschotvereeniging en Spaarbank te Goes, over de maand J uni 1880. ONTVANGSTEN: Reservefonds2671,50 Storting aandeel - 11109,06 Terugbetaling op schuldvordering - 47404,86 Interesten daarvoor en ger. interest - 2668.66 Opgenomen gelden- 56693,64 Onkosten - Nihil Gezamenlijk bedrag120547,62 UITGAVEN: ReservefondsJ Terugbetaalde aandeelen - 355,03 Verleende voorschotten 934.89,75 Terugbetaalde interesten - 221,23* Terugbetaalde opgenomen gelden - 25439,88 Interesten van opgenomen gelden - 130,72' Onkosten 66,99 Gezamenlijk bedrag 119703,61 Kaa-saldo 844,01

Goessche Courant | 1880 | | pagina 2