Zeeuw 17 MAART Pannenkoekdag Nationale Onze en uw zorg Een dag aan... zee of het Veerse Meer? binnenkomt, komt door toedoen van de mens" "90% van de dieren die 79% 21% - stelling - De Faam 23 De twee eerste maanden van het nieuwe jaar zijn vrij rustig verlopen op De Mikke. We konden even relaxen wat dat betreft. Wel werd er van alles geregeld. Op administratief gebied werd het oude jaar afgesloten, zowel voor de opgevangen dieren in 2022 waar we verantwoording over af moeten leggen bij de provincie, als voor de financiële zaken van 2022. Allebei baart het zorgen: de elk jaar groter wordende stroom aangeboden dieren en het steeds duurder worden van de kosten om al deze om hulp vragende dieren te kunnen helpen. MaarDat zijn ‘onze’ zorgen, want de dieren moeten de hulp krijgen die ze verdienen en waar ze recht op hebben. Weet u het nog? Negentig procent van de dieren die bij De Mikke binnenkomt, komt door toedoen van de mens. Daarom is het ‘onze’ zorg en uiteraard ook de uwe. We moeten samen onze verantwoording nemen. Ook hebben we nog nooit een vogel binnengekregen met een portemonnee onder zijn vleugel. Daarom kan De Mikke elke vorm van steun heel goed gebruiken. Kijkt u daarvoor ook eens op onze website: demikke.nl. Onze technische dienst is heel druk met het aanpassen van ons bassin. Dit is heel hard nodig, omdat we het graag het hele jaar door gebruiken en het niet leeg hoeven te laten, omdat het een open bassin is. Het krijgt een mooie stevige overkapping, zodat er geen uitwerpselen van overvliegende vogels meer in kunnen vallen. Ook onze oeverkooien krijgen deze overkappingen. Het materiaal werd gesponsord, waarvoor we ontzettend dankbaar zijn. Jullie hebben je mening gedeeld en dit is de uitslag: Houd onze pagina’s in de gaten en stem! Volgende stelling: wat is jouw favoriete plek in Zeeland? App ons jouw antwoord: 0113 21 32 41. In de rubriek Typisch Zeeuws delen we op onze social media @faamwalcheren stellingen. Coby Louwerse EijSgE O epmE Typisch COLUMN aan zee Wordt er bij jullie op school een leuke activiteit georganiseerd rondom Nationale 'Pannenkoekdag'? Maak hier dan leuke foto's van en stuur ze in via nieuws@quaerismedia.nl of app naar 0113 21 32 41. Onder vermelding van 'Pannenkoekdag' en de plaatsnaam school waar de foto is gemaakt. En wie weet zie je jouw foto's terug in de volgende editie. aan het Veerse Meer Beheerder Vogel- en Zoogdieropvang De Mikke

de Faam | 2023 | | pagina 23