Museum Veere krijgt nieuwe directeur per 1 augustus UCR organiseert TEDxUniversity- CollegeRoosevelt Cultuurladder CONFERENTIE AGENDA 12-mrt. 12-mrt. 17-mrt. 17-mrt. CULTUUR 19-mrt. De Faam 19 18- mrt. 19- mrt. Middelburg - Een team studenten van University College Roosevelt (UCR) organiseert op 15 april in de Oostkerk een TEDx-conferentie onder de naam TEDxUniversityCollegeRoosevelt. In de geest van ‘Ideas Worth Spreading (ideeën die het verspreiden waard zijn)’ is TEDx een programma van lokale, zelf georganiseerde evenementen die mensen samenbrengen om een TED-ervaring te delen. Bij een TEDx- evenement zorgen TED Talks-video’s en live sprekers samen voor verdiepende discussies en verbinding. Deze evenementen dragen de merknaam TEDx, waarbij x staat voor ‘onafhankelijk georganiseerd TED-evenement’. De TED-conferentie biedt algemene richtlijnen voor het TEDx-programma, maar individuele TEDx-evenementen zijn zelf georganiseerd. De organisatoren hopen Zeeuwen uit de hele provincie te verwelkomen op het evenement, waar ze meerdere TED-talks live kunnen meemaken in plaats van ze online te bekijken. Sprekers zijn onder andere studenten, professoren, onderzoekers en lokale ondernemers, die allemaal zullen vertellen hoe hun verhaal zich verhoudt tot het thema van het evenement: het menselijk instinct van Fight or Flight, Vechten of Vluchten. De deuren van het evenement gaan in de vroege namiddag open. Na afloop worden bezoekers uitgenodigd voor een receptie, waar zij persoonlijk met de aanwezige sprekers kunnen napraten. Meer informatie over de kaartverkoop via Facebook TEDx University College Roosevelt of Instagram tedxucroosevelt. Rechtstreeks contact opnemen is mogelijk via mailadres: ucrtedx@gmail.com. Veere - Willem Meijer wordt de nieuwe directeur van Museum Veere. Hij volgt vanaf 1 augustus de huidige directeur Veronica Frenks op, die eind van dit jaar met pensioen gaat. Sinds 1 maart is Willem op projectbasis werkzaam voor het museum, als inwerkperiode om de overdracht zo soepel mogelijk te laten verlopen en om al een aantal concrete projecten te gaan aanpakken. De nieuwe directeur heeft een voorliefde voor kunst, cultuur en historisch erfgoed. De afgelopen jaren is hij nauw betrokken geweest bij diverse musea als samensteller van exposities, vormgever en adviseur. Naast ervaring in de Zeeuwse museumwereld, brengt hij kennis mee uit de culturele sector. Zo was hij betrokken bij het project ‘Herdenken en Verbinden’ van de Provincie Zeeland, de Liberation Route Europe in Zeeland samen met de Provincie en Erfgoed Zeeland en Sail de Ruyter en was hij medeverantwoordelijk voor de herdenkingen van de Slag om de Schelde en de Zeeuwse Admiraliteitsdagen. 19-mrt. 22- mrt. 23- mrt. 11-mrt. 11-mrt. 11-mrt. 11-mrt. 11- mrt. 12- mrt. 12-mrt. 14- mrt. 15- mrt. 15-mrt. 16- mrt. 17- mrt. 17-mrt. 17-mrt. 17-mrt. 18-mrt. 18-mrt. 18-mrt. 18-mrt. 19-mrt. 19-mrt. 19-mrt. Kijk voor de actuele informatie, data’s en locaties op de website zeeuwsecultuuragenda.nl Robin Hood de musical (8+) Terneuzen Assepoester de musical (4+) Middelburg Ernest Beuving - So long Cohen Wissenkerke Evi Hanssen Rilland After Party Middelburg Utrecht String Quartet Goes Puga en Lever, La Lecture: Muziek Kloosterzande Daniel Verhoeven piano en Anton Spronk, cello Vlissingen Jeroen de Groot, viool Bernd Brackman, piano Middelburg The Simon Garfunkel Story Middelburg Pieter Verels, Ten Aarzel: Cabaret Hulst The African Mamas - Graceland the concert Middelburg Oldenhermanns - FCKD! Middelburg Pater Moeskroen Oostburg Fugimundi Goes SOLO STORIES met Soy Kroon Rilland Monica Coronado Manito - Flamenco Terneuzen Stichting Spoken - SPOKEN Awards on Tour Ritthem Het Zeeuws Orkest met Maria Milstein Terneuzen Het Zeeuws Orkest met Maria Milstein Goes Oh Oh Den Haag!! KLUCHT Oostburg Talents Starz 2023 Kapelle Monica Coronado Manito - Flamenco Hansweert Huub Stapel - alleen familie Terneuzen Kirila Kraal sopraan en Nicolas van Poucke piano Vlissingen Superjuffie! Kindervoorstelling Hulst Henk Hofstede Nieuw- en Sint Joosland Amyrillis Dieltiens Clint van der Linden Middelburg Hé, wie zit er op de WC? Alex Brouwer (2+) Terneuzen Robin Hood de musical (8+) Goes Wart Kamps - AWKWART Middelburg Paul de Leeuw - 60? We zien wel Middelburg

de Faam | 2023 | | pagina 19