“Jonge plantjes opkweken, vind ik heel mooi” J 1 --Ik ‘*^50 33 1 14 De Faam Jan Kesteloo houdt als officiële startdatum van Tuindersbedrijf Kesteloo 1 november 1934 aan. “We hebben een schriftje met aantekeningen teruggevonden. Vanaf die datum is mijn opa Jan gaan opschrijven wat hij zaaide en wat de opbrengsten waren”, legt hij uit. Genen In 1958 werden de eerste houten kassen gebouwd van Tuindersbedrijf Kesteloo. “Toen nog in het dorp zelf. En inmiddels was ik geboren”, vertelt Jan. “Ik deed altijd al weekend- en vakantiewerk in het bedrijf, Planten telen Rond 1970 startte het tuindersbedrijf met de teelt van viooltjes en primula’s. “Inmiddels woonde mijn oom op de huidige locatie en startten we daar met de schuurverkoop van aardappelen, sla, violen en primula’s. Van lieverlee is dat steeds meer gegroeid en startten we ook met het telen van perkplanten. Zo rolden we door tot 1990. Toen moesten de kassen op de vorige locatie verdwijnen, omdat het dorp uitgebreid werd en zijn we hier gaan bouwen.” Opvolging Jan en zijn vrouw Paula kregen vier kinderen. “Mijn zoon Henk deed handel maar wilde na de havo naar de hogere technische school. Voordat ik zou starten, heb ik eerst nog een hele zomer in het bedrijf gewerkt. Ik had het zó naar mijn zin, dat ik gebleven ben. Blijkbaar zit het toch in de genen en logistiek en heeft diverse stageplekken gehad, maar wist niet goed wat hij wilde doen. Op een avond zaten we te praten en stelde hij steeds meer vragen over het bedrijf. Ik merkte dat zijn interesse groeide, dus heeft hij hier eerst een paar jaar in loondienst gewerkt en is hij uiteindelijk ook in het bedrijf gestapt. Ik wil nu langzaamaan een stapje terug doen, het is de bedoeling dat Henk en zijn vrouw Zoë de zaak overnemen. Zoë is hier inmiddels een bloembinderij begonnen en ook mijn vrouw werkt een paar dagen mee in de winkel.” Gezellig, zo samenwerken als familie? “Zeker, en de lijntjes zijn natuurlijk heel kort. Het enige nadeel is dat het altijd Toch gaat het telen van groenten nóg verder terug in de familie. “De vader van mijn opa, Hendrik, werkte rond 1900 als tuinman en koetsier van de dorpsdokter. Als vrouwen moesten bevallen of er was een ongeluk gebeurd, dan bracht hij de dokter met paard en koets naar de patiënt. Daarnaast teelde hij ook aardappelen en groenten, die hij verkocht per hondenkar.” Opa Jan kreeg vier zonen. “Mijn vader Henk was de oudste. Samen met twee broers is hij in het bedrijf gegaan en ondanks de crisisjaren floreerde het. Na de oorlog hebben ze even hard moeten ploeteren om de grond weer bewerkbaar te krijgen, maar dat is wel gelukt.” ft jL Z 1 - LUk Koudekerke W it

de Faam | 2023 | | pagina 14