Wijnbouwbeurs Cultuurladder Bruno Suter 9 De Faam In de wijngaard zijn we gestart met de snoei. De meeste bladeren zijn eraf en de sapstroom is tot stilstand gekomen. In 2023, zo rond september/oktober, halen we onze eerste oogst binnen op Wijndomein De Boe. Reden om alvast de schuur gereed te maken om daar na de oogst onze eerste druiven te kunnen verwerken tot wijn. De afgelopen jaren heb ik in verschillende Europese landen ervaring opgedaan, zowel in de wijnbouw, als ook het wijn maken. Zo heb ik gezien hoe wijnmakerijen er vanbinnen uitzien en kon ik bepalen hoe de eigen schuur kan worden ingericht. Uniek om zo in al die verschillende keukens te mogen rondsnuffelen. Nu bestaat er ook een plek waar al die ‘keukens’ samenkomen: De Vinitech-Sifel, de wijnbouwbeurs die dit jaar plaatsvond in Bordeaux. De beurs blijkt één grote snoepwinkel. Bij binnenkomst verblindt het nieuwe glanzende staal je ogen, je moet oppassen om je niet aan een schoffel te blesseren. We beginnen met de trekkers, schoffels en maaiers, daarna volgen distributeurs van palen en ijzerdraad, bindtangen, vogelnetten, houten vaten, flessen, etiketten, capsules, kurken, bottelmachines, koelsystemen, persen, roestvrijstalen vaten en nog zo veel meer. Ik kijk mijn ogen uit. Een enkele keer vraag ik de prijzen op, maar daar word ik al snel door lamgeslagen. Het blijft voor nu deels dromen, maar mijn doel is bereikt: ik doe nieuwe ideeën op en leg waardevolle contacten. Voor de dag na de beurs had ik een uitnodiging van vrienden ontvangen om ‘s avonds te komen eten, mits ik ook wat wijn zou meenemen. Het ontbrak me nog aan een programma voor die dag, maar na zoeken kwam ik erachter dat er een wijnveiling is waar ik vroeger ook kwam. Een plek waar je niet wordt verblind door nieuwe zaken. Al werden daar wel een drietal flessen Petrus geveild. Mijn bod van €25 bleek tevergeefs, de flessen werden afgeslagen voor €11.000. Ik kon echter wel mijn hand leggen op een lot met één fles wijn uit de Loire en vier Spaanse, rode dessertwijnen uit 2004. De eerste verdween bij het aperitief, de laatste bleek uitzonderlijk goed te passen bij het dessert: de crème anglaise et de pain d’épices (roomvla en kruidkoek). 17-dec. Byzantijnskoor Sretenieje Vlissingen 17-dec. Back 2 the Nainties, Muziek Hulst 17-dec. IRISH CHRISTMAS Oostburg 17-dec. Zonder Bandjes Zaamslag 17-dec. Het Weihnachtsoratorium toegelicht Noordwelle 17-dec. Kerst met Zeeuwse Sien Ritthem 17-dec. Kruimeltje Middelburg 17- dec. Maikel Harte Goes 18- dec. Tobias Borsboom piano solo Vlissingen 18-dec. Kerstconcert Ruud Hermans Rilland 18-dec. Angelo Verploegen Trio - “When the Night Falls” Terneuzen 18-dec. Bing Terneuzen 18-dec. Maikel Harte Middelburg 18- dec. Cantiones Natalitim - Kerstliederen uit Vlaanderen Middelburg 19- dec. Maikel Harte Middelburg 20- dec. The Choir of Clare College Vlissingen 20-dec. Irish Christmas Goes 20- dec. Maikel Harte Terneuzen 21- dec. Vertelavond Zaamslag 21-dec. Scapino Ballet Rotterdam Goes 21- dec. Maikel Harte Terneuzen 22- dec. Maikel Harte Terneuzen 22- dec. Ellen ten Damme Middelburg 23- dec. Maikel Harte Terneuzen 23-dec. Rundfunk Goes 26- dec. Maria Milstein Hanna Shybayeva - Kerstrecital Terneuzen 27- dec. Mirusia Terneuzen 28- dec. Acting the Maggot Zaamslag 28- dec. Ida van Dril Terneuzen 29- dec. Kikker is Verliefd! Goes 29-dec. Rhythm of the Dance Terneuzen 4-jan. De jongen van de Lange Jan Middelburg 7-jan. Pip&Pelle (4+) Oostburg 7- jan. Ruud Hermans The MVP’s Nieuw- en Sint Joosland 8- jan. Mosa Trio, viool, cello en piano Vlissingen 8-jan. Revue Blanche Vlissingen 8-jan. Fuse Terneuzen 12- jan. Nieuwjaarsconcerten van Het Zeeuws Orkest Terneuzen 13- jan. Gogol&Max Oostburg 13-jan. Lenny Kuhr - Concert Rilland 13-jan. Cameretten - Finalistentournee 2022 Ritthem 13-jan. R11 Middelburg 13- jan. Nieuwjaarsoncerten van Het Zeeuws Orkest Vlisingen 14- jan. Kon. Harmonie Ons Genoegen Vlissingen 14-jan. Cameretten - Finalistentournee 2022 Renesse AGENDA COLUMN Wijnboer bij Wijndomein De Boe

de Faam | 2022 | | pagina 9