uitbrengen” “Ik wil volgend jaar mijn eigen kindercollectie Dewy Sumampouw 9 Middelburg 6 De Faam Dewy Sumampouw heeft een grote passie voor mode en wist toen ze jong was al dat ze ontwerpster wilde worden. Ze volgde de modeopleiding, die toen nog in Middelburg zat, met veel plezier. Na jaren te hebben gewerkt in de detailhandel en een aantal grote momenten van impact in haar leven, gooide ze het roer om. Sinds vorig jaar december zijn de deuren geopend van ‘t Atelier aan de Arnesteinweg 48E. Naailessen De ruimte in Middelburg is geschikt om zelf aan de slag te gaan, maar ook om les te geven. “Naailessen geven, vind ik ontzettend leuk. Het is ontstaan toen mijn vroegere naai-juf Hannie Louwerse met pensioen ging en ik haar cursisten over mocht nemen. Er komen hier dames én heren die al jaren op les zitten, maar nog niet uitgeleerd zijn en mensen zonder ervaring. Naast het feit dat het handig is om zelf een knoop aan je jas te kunnen naaien, is het ook goed dat je weet waar je kleding vandaan komt. De merken waarvoor ik werk, produceren ook alleen in Nederland in verband met de duurzaamheid. Bewustwording vind ik belangrijk.” Stoffen en inspiratie Stilzitten doet Dewy niet en als ze een moment van rust kan vinden, gaat de naaimachine toch weer aan. “Het is voor mij ook ontspanning. Ik kan uren over de markt struinen, op zoek naar nieuwe stoffen. Eerlijk gezegd, kom ik nooit met lege handen thuis”, lacht ze. “Panterprint valt onder mijn favorieten, ook bij kinderen vind ik de print schattig staan. Laatst kwam één van mijn cursisten op het idee om een broek met pailletten te maken, leuk voor de feestdagen. Ik werd er zo enthousiast van, dat verschillende groepen nu aan hun eigen paillettenbroek werken. Ik ben zelf creatief, maar doe ook genoeg inspiratie op bij anderen.” Eigen ontwerpen Als Dewy over haar werk vertelt, komt het woord ‘kinderen’ erg vaak voorbij. Als ze zelf aan de slag gaat, zijn het Sinds 2019 maakt Dewy collecties voor verschillende dames- en kinderkleding merken. “Zij geven mij de ontwerpen en patronen en daar mag ik mee aan de slag. Ik heb op social media al eens foto’s voorbij zien komen van kinderen in een outfit die ik had gemaakt”, vertelt ze trots. Daarnaast werkt ze ook aan een eigen lijn voor kinderen, die ze maakt op haar tot atelier omgebouwde zolderkamer. “Een eigen atelier is altijd al een droom geweest.”

de Faam | 2022 | | pagina 6