De Faam 25 m -I o m in TJ 70 m boos. Ik heb schreeuwende mensen aan mijn bureau gehad, maar ik ben altijd achter de publicaties blijven staan.” citaat. Als ik deze had, kwam de rest vanzelf.” Herkenbaar! Soms weet ik tijdens het gesprek al hoe ik moet beginnen. “Precies. Dat is het mooie aan dit vak. Het is geen 9-5 baan, want je bent altijd creatief bezig. Schrijven op commando is niet mogelijk.” Ga je ooit stoppen met schrijven? Als je eenmaal in het vak zit kom je er niet snel uit, gaf je eerder aan. “Er gebeurt zoveel in de wereld op dit moment, zelfs in mijn eigen buurt. Ik houd de lokale media in de gaten en lees erg graag. Ik heb inspiratie genoeg om te schrijven. Dus of ik er ooit mee stop? Nooit!” Als je een interview had, schreef je heel het kladblok vol? “Zo vol, dat ik het zelf niet meer kon lezen. Dat hoefde ook niet altijd. Na afloop, onderweg naar huis of kantoor, verzon ik de kop of het belangrijkste Kwam je wel eens vast te zitten? Dat je geen idee had hoe het verhaal verder moest? “Nee, niet dat ik weet. Als ik wat inspiratieloos was, ging ik even piano spelen of een sigaret roken. Op de meest rare plekken kreeg ik een ingeving hoe het verhaal verder moest en begon ik weer te tikken. Wel heb ik te maken gehad met onderwerpen waar je als journalist onafhankelijk over moest schrijven, maar die tegen mijn geweten ingingen. Dan maak je keuzes en ook daar heb ik altijd achter gestaan. Weet je wat het is? Inspiratie zit hem niet in persberichten of foto’s. Het zit hem in gesprekken met mensen en artikelen van andere media, want een krant lezen onder werktijd is óók werken. In mijn tijd als chef werkte ik met deadlines en had je een doel. Als gepensioneerde heb je dat niet en kun je schrijven wanneer je wil.” Wat moeten we ons daarbij voorstellen? “Mensen zijn blij geworden van mijn artikelen en reportages, maar ook Vertel! “Het is nu een andere tijd, de visies zijn vernieuwd, de kranten leven van adverteerders en tochHet is wat braaf allemaal.” Ad glimlacht: “Ik was niet zo braaf.” I Ba

de Faam | 2022 | | pagina 25