Kerstconcert fanfareorkest Veere’s Genoegen Wondersteeg Befaamd Iers koor Anuna geeft kerstconcert in Sint Jacobskerk Hans Notebaart De Faam 19 Met heimwee denk ik terug aan het mooiste steegje dat ik het afgelopen jaar heb mogen bezoeken. Nou ja, liever gezegd een ‘kloof’, een door tektonische activiteit ontstane ‘Kretaanse wondersteeg’. Waar in Middelburg elke steen nauwkeurig is bepaald, zijn er daar geen mensenhanden aan te pas gekomen. De aarde is daar de baas en de mens slechts een ‘nietig’ wezen. Nu de temperatuur daalt en we, na een heerlijke zomer, weer ouderwets winterweer mogen ervaren, ruik ik met regelmaat de heerlijke geur van brandend hout. De open haard wordt weer opgestookt en met de huidige absurde energieprijzen is dat niet meer dan begrijpelijk. In de Middelburgse steegjes geeft het een nostalgische sfeer. De brandende oude lantaarns, de kerstversiering en de ijsbaan op de Markt maken het plaatje compleet. Bijna magisch. Je zou er spontaan alle landelijke sores door vergeten. Toch hou ik meer van de zomer, dan de winter. Met mijn ‘aanstaande’ liep ik kilometers lang tussen de soms twaalfhonderd meter hoge wanden, waar een waarschuwingsbordje voor vallende stenen het enige is dat je aan de aanwezigheid van de mens doet herinneren. Ondanks de hitte konden we het water uit het stroompje in overvloed drinken. Enkele wilde Kri-Kri geiten volgden ons voorbeeld. Na het zien van zoveel schoonheid besloot ik geen tv en kranten meer te bekijken en gebruikte ik mijn smartphone slechts als camera om al dat moois vast te leggen. Weg van alle complexiteiten en het politieke gewauwel. Ik keek in een paar mooie, blauwe ogen en voelde mij intens gelukkig. Vlissingen - Het Ierse koor Anuna geeft een kerstconcert in de Sint Jacobskerk in Vlissingen, op 22 december om 20:15 uur. Het kerstprogramma bevat bekende kerstliederen, zoals ‘Silent Night’ en ‘Away in A Manger’, maar ook meer eigentijdse songs. Kaarten voor dit concert zijn verkrijgbaar via de Drvkkery in Middelburg en Boekhandel ‘t Spui in Vlissingen. Of online via drukkerijmiddelburg.nl/tickets. Veere - Het fanfareorkest van muziekvereniging Veere’s Genoegen uit Veere verzorgt vrijdag 23 december om 20:15 uur een kerstconcert in haar clubgebouw ‘Het Akkoord’ aan de Oudestraat 9 in Veere. Het fanfareorkest van Veere’s Genoegen bestaat uit 45 muzikanten en staat onder leiding van dirigent Thomas Bruijns. Naast kerstmuziek zullen ook nog enkele andere muziekstukken worden uitgevoerd. De toegang is gratis. Meer informatie via: veeresgenoegen.nl. COLUMN KOOR IN HET KORT Stegenman bij Stegentochten Middelburg

de Faam | 2022 | | pagina 19